مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید ممنون از اینکه به تمام سوالاتم پاسخ دادید و وقت گذاشتید
این دو سوال آخر رو هم میپرسم و دیگه رفع زحمت میکنم و دیگه مزاحم شما نمیشم ...
1))) فرض رو بر این میگیریم که قیمت r9 290 در بازار 1/500/000 تومان باشد در اون صورت تا قیمت 1/500/000 تومان بازم بهترین انتخاب همین r9 290 میباشد ؟!؟!

2)))و آخرین سوالم : به نظر شما من چیکار کنم یعنی اگه شما جای من بودید با این وضع پیشرفت قطعات pc چیکار میکردید لطفا یه راهکاری چیزی بدید که هم عاقلانه و هم قیمت مناسب داشته باشه و هم اینکه تا چند سال دوام بیاره نمیگم تا 6 سال ولی حداقل کل سیستم تا 5 سال دوام بیاره
اصلا شما بگید اگه میخواستید به جای من خرید کنید چیکار میکردید که هم ضرر نکنید و هم چیز خوبی بخرید
تشکر ...

1-فرض محاله، چون کارت الان قیمت جهانیش زیر 540 دلار برای رفرنس نیست، اگه بود بله، انتخاب اول بود، باور کنید من تایید کنم نه موجود میشه و نه 1500 مفت میشه!
با قیمت فعلی اینجا زیر 2 تومن نخواهد بود
2-توی سوال قبلی پاسخ دادم، سر 1 سال چونه می زنید؟!
من خودم هم گرافیک رو هر 2 سال ارتقا می دم، بقیه ی قطعات رو بعد از 3 یا 4 سال.

سلام اقا فرشید سه تا سوال داشتم.1-قیمت CORSAIR 2*4GB XMS3 1600 الان تو بازار چنده؟
2-میتونم این رم رو با CORSAIR 2*2GB DDR3 1333
موازی ببندم?یا جواب نمیده؟
3-من CPU COREi5 2500دارم و کارت 570 msi tf3.اگر کارت رو تعویض کنم جاش 770 بگیرم با cpu مشکلی نداره؟چقدر راندمان رو برای بازی بالا میبره؟

1- حدود 270 تومن بسته به گارانتی
2-می تونی ولی سرعت تمام ماجولها در حد سرعت ماجولهای کندتر شما کاهش پیدا می کنه، توصیه نمیشه، همون 8 گیگ کافیه، دو گیگی ها رو بفروشید.
3-هنوز پردازنده ی شما جوابگو و سریع هست، مشکلی نیست. حداقل 40 درصد افزایش کارایی خواهید داشت.

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
قیمت این r9 290 رو از یکی از سایتهای فروشنده پرسیدم 1/600/000 برام تخمین زد حالا نمیدونم چطور ؟!!
اصلا من از خیر این کارت 290 گذشتم نه به خاطر قیمتش به خاطر اینکه من چه سیستم خیلی بالایی داشته باشم چه سیستم نسبتا بالا بالاخره باید سر دو سال کارت رو عوض کنم پس اشتباهه که من بخوام کارتی بخرم که خیلی قوی باشه !!!!

حالا لطف کنید الان حداقل سیستمی بهم معرفی کنید که کارتش تا دو سال بازیها رو عالی اجرا کنه و قطعات دیگرش هم تا 4 سال دووم بیاره( لطفا دقت کنید که عرض کردم حداقل سیستم یعنی حداقل بودجه ای که میشه باهاش سیستمی جمع کرد که کارتش تا 2 سال بازیها رو عالی اجرا کنه و قطعات دیگرش هم تا 4 سال دووم بیاره )

yashar58

کاربر سایت
Sep 28, 2010
118
1-فرض محاله، چون کارت الان قیمت جهانیش زیر 540 دلار برای رفرنس نیست، اگه بود بله، انتخاب اول بود، باور کنید من تایید کنم نه موجود میشه و نه 1500 مفت میشه!
با قیمت فعلی اینجا زیر 2 تومن نخواهد بود
2-توی سوال قبلی پاسخ دادم، سر 1 سال چونه می زنید؟!
من خودم هم گرافیک رو هر 2 سال ارتقا می دم، بقیه ی قطعات رو بعد از 3 یا 4 سال.

1- حدود 270 تومن بسته به گارانتی
2-می تونی ولی سرعت تمام ماجولها در حد سرعت ماجولهای کندتر شما کاهش پیدا می کنه، توصیه نمیشه، همون 8 گیگ کافیه، دو گیگی ها رو بفروشید.
3-هنوز پردازنده ی شما جوابگو و سریع هست، مشکلی نیست. حداقل 40 درصد افزایش کارایی خواهید داشت.

دستت درد نکنه.رم ماجول 8گیگ قیمت مناسب تر تو بازار هست که جوابگو باشه؟دو گیگی هارو چند میتونم بفروشم؟

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,880
نام
malek
چی شو متوجه نشدی عزیز؟
اگه فیلم با کیفیت می خوای ببینی سیستم زیر توصیه میشه:

CPU:Core i3 4310
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81-M
VGA:GT 630
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2

که 1590 میوفته،
با 450 تومن می خوای کیس جمع کنی؟!!

دوستان تمام سوالات تکراری بود، یه کم بیشتر دقت کنید.
لپ تاپ خودم 2 گیگ رم DDR2 داره با cpu intel pentumR t3400 dual 2.1 gh و کارت گرافیک intel 4500 فیلمهای 1080p 60 fps دوربین سونی HX100v رو مثل هلو اجرا میکنه و فیلمهای دیگه هم که بماند.در ضمن قیمت اون کیسهای گرین 450 تومن هستش و میشه با 450 کیس هم خرید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمت این r9 290 رو از یکی از سایتهای فروشنده پرسیدم 1/600/000 برام تخمین زد حالا نمیدونم چطور ؟!!
اصلا من از خیر این کارت 290 گذشتم نه به خاطر قیمتش به خاطر اینکه من چه سیستم خیلی بالایی داشته باشم چه سیستم نسبتا بالا بالاخره باید سر دو سال کارت رو عوض کنم پس اشتباهه که من بخوام کارتی بخرم که خیلی قوی باشه !!!!

حالا لطف کنید الان حداقل سیستمی بهم معرفی کنید که کارتش تا دو سال بازیها رو عالی اجرا کنه و قطعات دیگرش هم تا 4 سال دووم بیاره( لطفا دقت کنید که عرض کردم حداقل سیستم یعنی حداقل بودجه ای که میشه باهاش سیستمی جمع کرد که کارتش تا 2 سال بازیها رو عالی اجرا کنه و قطعات دیگرش هم تا 4 سال دووم بیاره )

:|
چرا اینجوری می کنی شما؟!!

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X1

قیمتش هم حدود 3660 تومن میشه.

این سیستم بازیها رو در حد بالا اجرا می کنه تا 2 سال( عالی اجرا کردن برای همون کارت 290 و 780 بود که می گی نمی خوام!)

دستت درد نکنه.رم ماجول 8گیگ قیمت مناسب تر تو بازار هست که جوابگو باشه؟دو گیگی هارو چند میتونم بفروشم؟

فقط KINGESTON و Patriot هستن که کمی ارزونتر هستن و ماجول 1600 حدود 15 تومن ارزونتره
دو گیگی ها رو می تونی هر کدوم 40 تومن بفروشی.

اقا فرشید از راهنماییتون بی نهایت سپاسگزارم
ممنونم که با صبر و شکیبایی پاسخ همه سوالاتم رو دادید.یه دنیا تشکر

خواهش می کنم.

لپ تاپ خودم 2 گیگ رم DDR2 داره با cpu intel pentumR t3400 dual 2.1 gh و کارت گرافیک intel 4500 فیلمهای 1080p 60 fps دوربین سونی HX100v رو مثل هلو اجرا میکنه و فیلمهای دیگه هم که بماند.در ضمن قیمت اون کیسهای گرین 450 تومن هستش و میشه با 450 کیس هم خرید.

اگه با اون می تونی ببینی خرید یه سیستم جدید اشتباهه
اون کیسهای آماده ی گرین هم PC معمولی نیست، بهش HTPC که برای کارکرد محدود طراحی شده و بسیار ضعیفه، نرم افزار حسابداری و انبار و پخش ویدیو با کیفیت معمولی رو پاسخگو هست.

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,645
نام
hamid
من ميخوام با يك و بانصد يك سيستم ببندم به تون خوبه ؟در صمن به من يكي كفته كارت كرافيك انويديا 1 كيك ميزارم با. اكور اي 3. 4 كيك رم. خوبه به نظرتون ؟ ببخشيد با موبايلم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من ميخوام با يك و بانصد يك سيستم ببندم به تون خوبه ؟در صمن به من يكي كفته كارت كرافيك انويديا 1 كيك ميزارم با. اكور اي 3. 4 كيك رم. خوبه به نظرتون ؟ ببخشيد با موبايلم

خوبه، ولی بازم به درد بازی کردن نمی خوره. این با 1500:

CPU:Core i3 4130
RAM:2*4GB 1333 DDR3
M/B:ASUS H81M-E
VGA:ASUS GT630
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:CoolerMaster 600w
CASE:OEM

این سیستم رو بعد میشه با ارتقای کارت گرافیک به یه سیستم متوسط برای بازی تبدیل کرد.

morientez

کاربر سایت
Aug 27, 2010
30
سلام اساتید
میخواستم در مورد درگاه ام ساتا بهم توضیح بدین و اینکه هارد اس اس دی ام ساتا رو میشه به پی سی وسلش کرد یا نه؟ در حالی که پیسی ام ساتا نداشته باشه؟!
مرسی

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
دوستان فرقی بین r9 290 با r9 290x هست؟

- - -ویرایش - - -

290x، lioncomputer رو زده 2300 :((:((
ای خدا آخه من چرا تو این خراب شده ام؟ :((

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اساتید
میخواستم در مورد درگاه ام ساتا بهم توضیح بدین و اینکه هارد اس اس دی ام ساتا رو میشه به پی سی وسلش کرد یا نه؟ در حالی که پیسی ام ساتا نداشته باشه؟!
مرسی
M-SATAهمون رابط SATA ی معمولی هست که شبیه کارتPCI Express طراحی شده و بیشتر هدفش لپ تاپها و دستگاههای موبایل بوده که بشه باهاش SSD رو استفاده کرد.

اگر برای PC می خواین استفاده کنین باید از هاردهای SSD با رابط SATA 3.0 استفاده کنید. البته معدودی از مادربردها پورت M-SATA هم دارن که میشه SSD های MSATA رو به اونها وصل کرد. البته تبدیل هم داره که میشه از اون استفاده کرد.

دوستان فرقی بین r9 290 با r9 290x هست؟

بله که هست، هر در تعداد واحد های پردازشی گرافیکی یا Stream Proccessors و هم فرکانس کاری، راندمانشون هم تفاوت مشهودی داره.
فعلا هم مدل رفرنس 290X هست که 2400 هست، نه 2300.

naser040

کاربر سایت
Dec 13, 2013
29
سلام اقا فرشید عزیز
با عرض معذرت از مزاحمت های پی در پی بنده، امروز رفتم برای ارتقا سیستم فروشنده قطعات که از دوستان قدیمی منه اصرار داره به جای nvida از ati استفاده کنم و پیشنهاد اون برای گرافیک دو عدد asus 7770 2g که crossfire بشه من خودم دوست دارم اگه بنا به ati باشه از مدل r9 280 استفاده کنم
ایشون میگه این دو تا کارت برابری میکنه با r9 280 و میگه برای کار بازی بهتره به جای nvida از ati استفاده کنم
اقا فرشید ببخشید من تخصیصی ندارم شرمنده به نظر شما من چکار کنم؟
ببخشید میدونم شما نظرتون رو گفتید و شاید از این پست من ناراحت بشید شرمنده اقا فرشید اما اگه راهنماییم کنید ممنون میشم چون من میخوام تا شش ماه اینده از گرافیک سیستم خیالم راحت باشه
بقیه قطعاتی که شما فرمودید رو ایشون حرفی نزد ولی گیر داده به این گرافیک

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشید عزیز
با عرض معذرت از مزاحمت های پی در پی بنده، امروز رفتم برای ارتقا سیستم فروشنده قطعات که از دوستان قدیمی منه اصرار داره به جای nvida از ati استفاده کنم و پیشنهاد اون برای گرافیک دو عدد asus 7770 2g که crossfire بشه من خودم دوست دارم اگه بنا به ati باشه از مدل r9 280 استفاده کنم
ایشون میگه این دو تا کارت برابری میکنه با r9 280 و میگه برای کار بازی بهتره به جای nvida از ati استفاده کنم
اقا فرشید ببخشید من تخصیصی ندارم شرمنده به نظر شما من چکار کنم؟
ببخشید میدونم شما نظرتون رو گفتید و شاید از این پست من ناراحت بشید شرمنده اقا فرشید اما اگه راهنماییم کنید ممنون میشم چون من میخوام تا شش ماه اینده از گرافیک سیستم خیالم راحت باشه
بقیه قطعاتی که شما فرمودید رو ایشون حرفی نزد ولی گیر داده به این گرافیک

نظر من اینه که دوستتون کمی روی ATI تعصب دارن و اینکه Nvidia برای بازی مثل ATI یا AMD فعلی نباشه اصولا کاملا بی اساس و فاقد دلایل فنی هست!
هر دو برند معتبر هستن و مدلهای قوی دارن، هر چند که حرف ایشون در مورد برابری دوکارت 7770 با راندمان R9 280 صحیح هست، اما ترکیب دو کارتی در مقابل یه تک کارت قوی به هیچ وجه توصیه نمیشه، به این دلیل که CF هم مشکلات خاص خودش رو داره، از جمله اینکه در بدو معرفی بازیها ممکنه سازگار نباشه و سرعت شما به تک کارت محدود بشه و دیگه اینکه نویز بیشر و مصرف بالاتری هم داره، چیزی که دوست شما بهش واقف نیست و ممکنه نپذیرتش.

در کل پیشنهاد قاطع من با ذکر دلایل بالا هنوز همون اولی هست! با خیال راحت برو خرید کن و کمترین شکی هم نداشته باش!

Pro.Gamer

کاربر سایت
Oct 11, 2013
133
سلام
آقا فرشید من قیمت r9 290 مدل saphire رو گرفتم ازیکی از سایتای فروش ایرانی 1500 بود !!!
قیمت r9 280 x هم 1380 بود
ولی شما گفتی زیر 2 تومن نیست !!
راستی مدل سافایرش خوبه ؟!؟!
الان دیگه وقتشه بگید که تا قیمت 1500 بهترین انتخاب چه کارتیه ؟!؟!

vivaz360

کاربر سایت
Jul 4, 2011
663
نام
حسین
سلام
آقا فرشید من قیمت r9 290 مدل saphire رو گرفتم ازیکی از سایتای فروش ایرانی 1500 بود !!!
قیمت r9 280 x هم 1380 بود
ولی شما گفتی زیر 2 تومن نیست !!
راستی مدل سافایرش خوبه ؟!؟!
الان دیگه وقتشه بگید که تا قیمت 1500 بهترین انتخاب چه کارتیه ؟!؟!
داداش آدرس سایتش رو بهم پ.خ کن!!!
یعنی طرف از قیمت جهانیش کمتر میخواد بده؟!؟!؟:|:))

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر