مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

wesly gibson

کاربر سایت
Oct 5, 2009
333
نام
مهران
سلام دوستان ، سیستم رم 4ddr3 ، گرافیک جی تی 610 ، AMD Athlon II X2 250 3ghz ، پیشنهادتون برای ارتقا چیه؟
ترجیحا با کمترین خرج

آخرین ویرایش:

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
دوستان با توجه به اینکه قیمت قطعات تو ایران یه مقداری زیادی گرونه، به نظرتون به صرفه هست قطعاتی مثل cpu و gpu رو از خارج از کشور تهیه کنیم؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
دوستان با توجه به اینکه قیمت قطعات تو ایران یه مقداری زیادی گرونه، به نظرتون به صرفه هست قطعاتی مثل cpu و gpu رو از خارج از کشور تهیه کنیم؟

تا حدودی آره، میتونی یه مقایسه کنی آخه تو کشور ها قیمت ها فرق دارن با هم ولی کلا می ارزه.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
هدست که عالیه، انتخاب خوبی هست، اگرمدل آنالوگ با کاکتور جک استریو هم بخوای مدل Carcharias با 320 تومن انتخاب خوبی هست.پدر مورد کیبورد هم میشه از مدلای خود Razer مدل
DeathStalker Gaming رو انتخاب کرد که Numpad همم داره و کلیدهای Fn برای تعریف کاکرکد جدید در بازی MMO و FPS هم داره و دوامش هم بالاست، فقط مکانیکی نیست؛ کلیدهاش هم کمی تخت هست و حدود 300 تومن هست.
ممنون . مکانیکی بودن کلید های کیبورد برای بازی یا کلاً چه فایده ای داره ؟
قابلیت anti ghost توی کیبورد چیه که رازر میزنه رو کیبورد stalkerش که مثلاً anti ghostه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان بورد asus X79 پردازنده های جدید (ivy bridge-e مثلا 4930) رو پشتیبانی میکنه ؟ از یه طرف از هر لحاظ از مدل P9 سرتره از یه طرف هم اون بالا ننوشته برای نسل دوم سری lga :|

ننوشته باشه، با یه آپدیت بایوس پردازنده های نسل جدید رو هم براحتی شناسایی خواهد کرد/

سلام دوستان ، سیستم رم 4ddr3 ، گرافیک جی تی 610 ، AMD Athlon II X2 250 3ghz ، پیشنهادتون برای ارتقا چیه؟
ترجیحا با کمترین خرج

همه چیز رو باید عوض کنید بجز رم
حالا شما اول بگو بودجت چقدر هست که یه سیستم کامل توصیه کنیم.

برای تمام قطعات مصداق نداره
قیمت پردازنده با قیمت جهانی اون تقریبا همخوانی داره، اما کارت گرافیک گرونتر هست.

دوستان دسته xbox 360 برای کامپیوتر روی ویندوز 8 کار میکنه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله که کار می کنه، مگه میشه محصول مایکروسافت روی سیستم عامل خودش عمل نکنه؟!

ممنون . مکانیکی بودن کلید های کیبورد برای بازی یا کلاً چه فایده ای داره ؟
قابلیت anti ghost توی کیبورد چیه که رازر میزنه رو کیبورد stalkerش که مثلاً anti ghostه؟

فایدش Feedback عالی کلیدها مخصوصا برای گیمرهای حرفه ای ، صدای خاص تداعی کننده ی کیبوردهای قدیمی IBM AT و دوام بیشتر کلیدها قبل از خرابی هست.

Anti Ghost منظور وقتی هست که برخی امکانات کنترلی بازی با استفاده از کلیدهای ترکیبی رو کیبرد مثل Alt+s یا Shift+A و غیره باشه یا حتی چند کلید رو برای کارهای متفاوتی بخواید همزمان فشار بدید، این عمل در کیبردهای معمولی که ساختار ماتریسی دارن معمولا با خطا یا عمل نکردن یکی از این کلیدهای ترکیبی خواهد بود، اما کیبردهایی که Anti Ghost باشن برای مجموعه ای از کلیدهای پرکاربرد بازیها در کیبرد مثل AWSD بطور مجزا و مستقل سوییچهایی دارند که فشار دادن ترکیبی اونها هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
فایدش Feedback عالی کلیدها مخصوصا برای گیمرهای حرفه ای ، صدای خاص تداعی کننده ی کیبوردهای قدیمی IBM AT و دوام بیشتر کلیدها قبل از خرابی هست.

Anti Ghost منظور وقتی هست که برخی امکانات کنترلی بازی با استفاده از کلیدهای ترکیبی رو کیبرد مثل Alt+s یا Shift+A و غیره باشه یا حتی چند کلید رو برای کارهای متفاوتی بخواید همزمان فشار بدید، این عمل در کیبردهای معمولی که ساختار ماتریسی دارن معمولا با خطا یا عمل نکردن یکی از این کلیدهای ترکیبی خواهد بود، اما کیبردهایی که Anti Ghost باشن برای مجموعه ای از کلیدهای پرکاربرد بازیها در کیبرد مثل AWSD بطور مجزا و مستقل سوییچهایی دارند که فشار دادن ترکیبی اونها هم مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
به نظرتون کلید ها مثه کیبورد استاکر نرم باشند بهتره یا مکانیکی باشند ؟ آنتی گوست هم جالبه :d نقد هایی از استاکر شده میگن واسه گیم مناسب نیست و واسه تایپ خوبه بیشتر :| تو لیون کامپیوتر دیدم

wesly gibson

کاربر سایت
Oct 5, 2009
333
نام
مهران
همه چیز رو باید عوض کنید بجز رم
حالا شما اول بگو بودجت چقدر هست که یه سیستم کامل توصیه کنیم.
ممنون ، یه سوال دیگه اینکه Radeon HD 7750 1GB GDDR5 رو این سیستم کارایی داره؟

و اینکه cpu باید عوض شه یا مادربورد کلا؟

بودجه رو برای سیستم جدید به شما قبلا گفته بودم و در حد 3 ملیون یه سیستم برام نوشته بودید . این رو فقط میخواستم ارتقا بدم برای یکی از دوستان .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
به نظرتون کلید ها مثه کیبورد استاکر نرم باشند بهتره یا مکانیکی باشند ؟ آنتی گوست هم جالبه :d نقد هایی از استاکر شده میگن واسه گیم مناسب نیست و واسه تایپ خوبه بیشتر :| تو لیون کامپیوتر دیدم

دیگه این قبیل مسائل کمی سلیقه ای هست، ممکنه نظر تمام گیمرها در این مورد یکسان نباشه، نقدهای سایتهای زبان اصلی رو هم بخونید تا برآیند نظرات براتون قابل دسترس باشه
طراحی بسته بندی بیشتر کیبوردهای گرون قیمت Razer طوری هست که تعدادی از کلیدهاش از روی جعبه قابل تست کردن هستن، بهتره از نزدیک هم خودتون امتحان کنید.

ممنون ، یه سوال دیگه اینکه Radeon HD 7750 1GB GDDR5 رو این سیستم کارایی داره؟

و اینکه cpu باید عوض شه یا مادربورد کلا؟

بودجه رو برای سیستم جدید به شما قبلا گفته بودم و در حد 3 ملیون یه سیستم برام نوشته بودید . این رو فقط میخواستم ارتقا بدم برای یکی از دوستان .

7750 هم دیگه واسه بازی ضعیفه، فرقی نمی کنه روی چه سیستم، روی هر سیستمی باشه بازم ضعیفه.
تمام قطعات از جمله پردازنده و مادربرد باید عوض بشن، هیچ کدوم تکی قابل عوض شدن نیستن.

حالا متوجه نشدم که برای ارتقا به سیستم جدید بودجه ای اعلام کردید یا نه،

آقا یه سوال ? مادربوردم sata 2 ساپورت می کنه .اگر هارد sata 3 نصب کنم مشکلی پیش نمیاد.

من که گفتم، مشکلی پیش نمیاد.

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
با عرض سلام خدمت دوستان
بنده با راهنمایی های آقا فرشید سیستمم رو عوض کردم و یه ارتقا کوچیک دادم،این سیستم فعلیم هستش:
MB : Asus B85 plus
Cpu : intel core i3 4130
Power: Green 485A

راستیتش فعلا گرافیک رو نخریدم،فقط سوالم اینه که به نظرتون کدوم یکی از این دو رو پیشنهاد میکنین ؟البته اینم بگم که مادربوردم crossfire ساپورت میکنه و اگه AMD ببندم شاید بشه تو آینده دوتاش کرد،درضمن قیمتم در نظر بگیرین:
1. Sapphire hd7790 1G OC به قیمت 430 تومن
2. Asus GTX 650 Ti boost به قیمت 600 تومن ناقابل :D

حالا به نظرتون چیکار کنم ؟
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با عرض سلام

این مادربورد در ایران پیدا می شود ؟

اگر پیدا بشود چند هست ؟

ارزش خرید دارد یا ندارد ؟

اگر پیدا نمی شود امید هست که به زودی پیدا بشود ؟

ASRock > Fatal1ty H87 Performance

ممنون

خیر، من جایی ندیدم،
توصیه می کنم از مدلهای ASUS انتخاب کنید، مگر اینکه قابلیت خاصی(مثل کارت صدا) برای شما مهم باشه

با عرض سلام خدمت دوستان
بنده با راهنمایی های آقا فرشید سیستمم رو عوض کردم و یه ارتقا کوچیک دادم،این سیستم فعلیم هستش:
MB : Asus B85 plus
Cpu : intel core i3 4130
Power: Green 485A

راستیتش فعلا گرافیک رو نخریدم،فقط سوالم اینه که به نظرتون کدوم یکی از این دو رو پیشنهاد میکنین ؟البته اینم بگم که مادربوردم crossfire ساپورت میکنه و اگه AMD ببندم شاید بشه تو آینده دوتاش کرد،درضمن قیمتم در نظر بگیرین:
1. Sapphire hd7790 1G OC به قیمت 430 تومن
2. Asus GTX 650 Ti boost به قیمت 600 تومن ناقابل :D

حالا به نظرتون چیکار کنم ؟
ممنون

برای گرافیک هر چی بیشتر بودجه بزاری کارت گرافیکی قویتری خواهی داشت و در نتیجه راندمان بهتری توی بازیها خواهی گرفت.
کارت 650Ti Boost سریعتر هست و توصیه میشه، 600 تومن برای کارت گرافیکی مبلیغی نیست!

masoud_5april

کاربر سایت
May 13, 2013
573
نام
مسعود
خیر، من جایی ندیدم،
توصیه می کنم از مدلهای ASUS انتخاب کنید، مگر اینکه قابلیت خاصی(مثل کارت صدا) برای شما مهم باشه

برای گرافیک هر چی بیشتر بودجه بزاری کارت گرافیکی قویتری خواهی داشت و در نتیجه راندمان بهتری توی بازیها خواهی گرفت.
کارت 650Ti Boost سریعتر هست و توصیه میشه، 600 تومن برای کارت گرافیکی مبلیغی نیست!
خیلی ممنون
بعد تا یک سال دیگه با High میتونم باهاش بازی کنم ؟
راستش میخوام بهترین کارایی رو با بهترین هزینه داشته باشه.البته من رزلوشن مانیتورم 1440x900 هستش.
راستش خودتون میدونین بعضی کارتها واقعا ارزش خرید بالایی دارن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر