مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام فرشید جان.دادا 2تا سوال داشتم.
دادا با 300 یا 350 تومن چه کارتی میشه خرید؟خوبترین انتخاب با این بودجه.
دومین سوالمم اینه که
بودجه دوستمون 1 تومنه حالا 100 یا 200 تومن بالا پایین.
اینارو میخواد با 1 تومن جمع کنه:Bord-Cpu-Ram-Hdd-VGA-power
Bord طوری باشه که احیانا خواست ارتقا بده بتونه ارتقا بده

با 350 یا 400 میشه کارت GT 640 رو خرید، انتخابا زیاد نیستن
اگر برای بازی مدنظر هست کمتر از 500 تومن رو برای اون توصیه نمی کنم و کمترین مدل مناسب هم کارت GTX 650 یا AMD 7770 و بالاتر خواهد بود.

CPU:INTEL CORE i3 3220
RAM:2*2GB DDR3 1333
M/B: ASUS P8H61M-LX
HDD:SEAGATE 500GB
POWER:GREEN 480W

گرافیکش آنبرد هست و کل سیستم حدود 1060 تومن میشه و قابل ارتقا هم هست.

یه سوال فنی، cpu لپ تاپم زده 2.2 GHz up to 3.20 GHz ، فرایند این up to چجوریه؟

منظور فن آوری Turbo BOOST پردازنده های اینتل هست که در صورت لزوم و بالا نبودن بار کاری پردازنده می تونه بصورت خودکار فرکانس رو تا مضربی بالاتر از سرعت اسمی پردازنده افزایش بده تا کار در جریان سریعتر انجام بشه. مثلا اگر یکی از هسته ها فعال باشه فرکانس رو می تونه تا حد ماکزیمم افزایش بده اما وقتی 4 هسته فعال باشن بخاطر کنترل حرارت تا حد معین فرکانس رو فقط تا 50 درصد سقف اون بالاتر از فرکانس Base بالاتر خواهد برد.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
سلام اقا فرشید ببخشید من دوباره مزاحمتون شدم
من مادربوردم giga p61 usb3 b3 هست و pcie3 رو پشتیبانی نمیکنه از شما پرسیدم شما گفتی مشکلی نیست که گرافیکی مثل 7870 که از pcie3 پشتیبانی میکنه رو روی مین بوردم نصب کنم.ولی تو چند فروم دیگه گفتن که از گزافیکی مثل 7870 فقط میتونی حداکثر از 50 درصد کاراییش استفاده کنی و چون بودجه ی خرید مین بوردو ندارم و این بودجه خرید گرافیک هم حدود 2 3 ماهه دیگه بدستم میرسه.حالا موندم که چیکار کنم؟نظرتون چیست.
حالا شما هم یه مین بوردی که pci e3 رو پشتیبانی میکنه که قیمت مناسبی داره معرفی کنید.
و به نظرتون مین بوردمو چقدر میخرن تابستان پارسال خریدم.
واقعا بدشانسی مادرم usb 3 پشتیبانی میکنه ولی pcie 3 نه.
ممنون از پاسوخگوییتون.

آخرین ویرایش:

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من مادربوردم giga p61 usb3 b3 هست و pcie3 رو پشتیبانی نمیکنه از شما پرسیدم شما گفتی مشکلی نیست که گرافیکی مثل 7870 که از pcie3 پشتیبانی میکنه رو روی مین بوردم نصب کنم.ولی تو چند فروم دیگه گفتن که از گزافیکی مثل 7870 فقط میتونی حداکثر از 50 درصد کاراییش استفاده کنی و چون بودجه ی خرید مین بوردو ندارم و این بودجه خرید گرافیک هم حدود 2 3 ماهه دیگه بدستم میرسه.حالا موندم که چیکار کنم؟نظرتون چیست.
حالا شما هم یه مین بوردی که pci e3 رو پشتیبانی میکنه که قیمت مناسبی داره معرفی کنید.
ممنون از پاسوخگوییتون.

50%؟؟؟ نه بابا برادر، اصلا! اگر هم کمتر استفاده کنه که تا اونحا که من دیدم اینطور نیست خیلی ناچیزه:
43816.png

الان این تفاوت PCIe 3.0 از 2 تا 16 هست. مادر برد شما هست PCIe 2.0 16x که میشه مثل PCIe 3.0 8x توی این عکس. خودتون ببینید که تفاوت جندانی نداره، توی این نسل فعلا با همین مادر برد مشکلی نخواهید داشت.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
50%؟؟؟ نه بابا برادر، اصلا! اگر هم کمتر استفاده کنه که تا اونحا که من دیدم اینطور نیست خیلی ناچیزه:

الان این تفاوت PCIe 3.0 از 2 تا 16 هست. مادر برد شما هست PCIe 2.0 16x که میشه مثل PCIe 3.0 8x توی این عکس. خودتون ببینید که تفاوت جندانی نداره، توی این نسل فعلا با همین مادر برد مشکلی نخواهید داشت.

بله منم این مقایسه هارو قبلا دیدم و کلا گیج شدم چون حرف های بعضی از دوستان با بعضی دیگه 180 درجه با هم تفاوت داره.حالا ما هم موندیم چه کنیم.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
بله منم این مقایسه هارو قبلا دیدم و کلا گیج شدم چون حرف های بعضی از دوستان با بعضی دیگه 180 درجه با هم تفاوت داره.حالا ما هم موندیم چه کنیم.

برادر، حتی واسه Titan هم PCIe 2.0 16x کافیه. یه نگاه به دور بر بندازی میبینی کلی مطلب هست. الان motherboard های PCIe 3.0 16x هم هستند که خیلی قیمتشون بالاس متونی بخری، بعد بشینی تا کارت گرافیکی بیاد که نیاز داشته باشه. من بعید میدونم حتی تو نسل بعد کارت گرافیکی بیاد که از PCIe 3.0 کامل استفاده کنه. هر کس میگه 50 درصد کاراییت پایین میاد بگو لطفا با دلیل مدرک بگه ما هم یاد بگیریم شاید ما داریم اشتباه میکنیم.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
برادر، حتی واسه Titan هم PCIe 2.0 16x کافیه. یه نگاه به دور بر بندازی میبینی کلی مطلب هست. الان motherboard های PCIe 3.0 16x هم هستند که خیلی قیمتشون بالاس متونی بخری، بعد بشینی تا کارت گرافیکی بیاد که نیاز داشته باشه. من بعید میدونم حتی تو نسل بعد کارت گرافیکی بیاد که از PCIe 3.0 کامل استفاده کنه. هر کس میگه 50 درصد کاراییت پایین میاد بگو لطفا با دلیل مدرک بگه ما هم یاد بگیریم شاید ما داریم اشتباه میکنیم.

نه داداش نمیخوام به خاطر من بین دو سایت بحث شه.احتمالا مینمو عوض نمیکنم.کارتو میخرم اگه مشکلی داشت اون وقت یه کاری میکنم.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
نه داداش نمیخوام به خاطر من بین دو سایت بحث شه.احتمالا مینمو عوض نمیکنم.کارتو میخرم اگه مشکلی داشت اون وقت یه کاری میکنم.

از سایتهایی مثل Tom's Hardware : Hardware News, Tests and Reviews معتبر تر نداریم، برو اونجا بپرس ببین چی میگن.

یه چیز دیگه هم بگم: شما اومدی از فرشید راهنمایی خواستی، بعد تصمیم گرفتی پس ایشون رو قبول داشتی، حالا رفتی از یه جا دیگه پرسیدی بهت یه چیز دیگه گفتن اومدی میگی فرشید شما به من گفتی مشکلی نیست! اگر اونجایی که به شما گفتن رو بیشتر قبول داری از همون اول می رفتی از همون جا کمک می گرفتی. اینجا دل درد ندارن بچه ها که بیان الکی بهت اطلاعات بدن، اگر نیاز بود می گفتن که برو یه motherboard دیگه بخر.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
ممنون از پاسوخگوییتون.

بازم دوستمون درست گفتن، اگر در جای دیگه گفتن به خاطر PCI-ex 2.0 فقط 50 درصد کارایی استفاده میشه ناشی از سطح اون فروم یا اطلاعات کم کاربرای دیگه بوده که اطلاعات غلط دادن، تفاوت برای قویترین کارتها هم ناچیز هست. اگر منظورشون کند بودن پردازنده بوده که توی راندمان گرافیک تاثیر بزاره بازم با Core i3 معمولا 85 تا 95 درصد راندمان کامل اون کارت رو می تونی بگیری اما بازم 50 درصد نمیشه.

USB 3.0 رو با یه تراشه ی مجزا هم میشه به مادربرد اضافه کرد، اما PCI-Ex 3.0 رو هم پردازنده و هم مادربرد باید پشتیبانی کنن.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
از سایتهایی مثل Tom's Hardware : Hardware News, Tests and Reviews معتبر تر نداریم، برو اونجا بپرس ببین چی میگن.

یه چیز دیگه هم بگم: شما اومدی از فرشید راهنمایی خواستی، بعد تصمیم گرفتی پس ایشون رو قبول داشتی، حالا رفتی از یه جا دیگه پرسیدی بهت یه چیز دیگه گفتن اومدی میگی فرشید شما به من گفتی مشکلی نیست! اگر اونجایی که به شما گفتن رو بیشتر قبول داری از همون اول می رفتی از همون جا کمک می گرفتی. اینجا دل درد ندارن بچه ها که بیان الکی بهت اطلاعات بدن، اگر نیاز بود می گفتن که برو یه motherboard دیگه بخر.

من قصد بی احترامی به شما رو نداشتم.من از یه فروشنده هم سوال کردم گفت سرعتش پایین میاد حالا من نمیدونم سوادشو داشته یا نه.ولی بازم میگم من قصد جسارت به شما رو ندارم و نداشتم و اگه ناراحت شدید معذرت میخوام.من دیگه بیشتر از این بحث نمیکنم چون ممکنه کدورت بیشتری پیش بیاد.بازم شرمنده.

- - -ویرایش - - -

بازم دوستمون درست گفتن، اگر در جای دیگه گفتن به خاطر PCI-ex 2.0 فقط 50 درصد کارایی استفاده میشه ناشی از سطح اون فروم یا اطلاعات کم کاربرای دیگه بوده که اطلاعات غلط دادن، تفاوت برای قویترین کارتها هم ناچیز هست. اگر منظورشون کند بودن پردازنده بوده که توی راندمان گرافیک تاثیر بزاره بازم با Core i3 معمولا 85 تا 95 درصد راندمان کامل اون کارت رو می تونی بگیری اما بازم 50 درصد نمیشه.

USB 3.0 رو با یه تراشه ی مجزا هم میشه به مادربرد اضافه کرد، اما PCI-Ex 3.0 رو هم پردازنده و هم مادربرد باید پشتیبانی کنن.

مرسی اقا فرشید.من بازم هم از شما و هم از اون دوستمون معذرت خواهی میکنم وقصد بی احترامی بهتون نداشتم.شرمنده

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من قصد بی احترامی به شما رو نداشتم.من از یه فروشنده هم سوال کردم گفت سرعتش پایین میاد حالا من نمیدونم سوادشو داشته یا نه.ولی بازم میگم من قصد جسارت به شما رو ندارم و نداشتم و اگه ناراحت شدید معذرت میخوام.من دیگه بیشتر از این بحث نمیکنم چون ممکنه کدورت بیشتری پیش بیاد.بازم شرمنده.

دشمنت داداش، کلا من بهت بگم کمتر جایی هست که کامل اطلاعات بدن و اکثرا دوست دارن رو هوا جواب بدن. من واسه اینکه جواب شما رو بدم یه 30 دقیقه داشتم اینور اونور نگاه می کردم که یهو اطلاعات سوخته بهت ندم. تا اونجا که من دیدم فعلا motherboard ها با PCIe 3.0 بالای 200 دلار هستن، من مطمئنم وقتی این PCIe معمول شد قیمت اون برد ها میکشه پایین و با نصف قیمت حال حاضر میشه خرید. تا اون موقع ممکنه chipset های جدیدتر بیاد پس صبر کنی و به موقعش برد بخری بهترین کار رو کردی. کلا فعلا با این بردت حال کن تا بعدا که ایشالا خواستی یه گرافیک و پردازنده بگیری.

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,036
نام
مصطفی
با سلام میخوام سیستم بخرم رفتم مغازه این ها رو بهم پیشنهاد دادند با قیمت 1675 میخوام ببینم قیمت چطور دادند و با این قیمت میشه بهتر هم خرید؟
1-cpu i5 4430
2-main: asus b85-pluse
3-ram:دو تا 4gig 1600 zeplen
4-hdd: 1tb w.d
5-case: green magnum2
6-power:550 real huntkey
اگه میشه راهنمایی کنید و بفرمایید همین موارد را میشه با اون قیمتی که بهم دادند بهتر خرید و اینکه قیمت خوب دادند یا نه؟
با تشکر

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
با سلام میخوام سیستم بخرم رفتم مغازه این ها رو بهم پیشنهاد دادند با قیمت 1675 میخوام ببینم قیمت چطور دادند و با این قیمت میشه بهتر هم خرید؟
1-cpu i5 4430
2-main: asus b85-pluse
3-ram:دو تا 4gig 1600 zeplen
4-hdd: 1tb w.d
5-case: green magnum2
6-power:550 real huntkey
اگه میشه راهنمایی کنید و بفرمایید همین موارد را میشه با اون قیمتی که بهم دادند بهتر خرید و اینکه قیمت خوب دادند یا نه؟
با تشکر

کارت گرافیک نیست؟ پاور فکر کنم 550 کم باشه، 650 بگیر. مادر برد هم این یکی بهتره به نظر من قیمتش خیلی بالاتر از اون نیست: ASUS H87-PRO LGA 1150 Intel H87

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,036
نام
مصطفی
کارت گرافیک نیست؟ پاور فکر کنم 550 کم باشه، 650 بگیر. مادر برد هم این یکی بهتره به نظر من قیمتش خیلی بالاتر از اون نیست: ASUS H87-PRO LGA 1150 Intel H87
نه فعلا پول برا کارت گرافیک ندارم بعدا میخوام بگیرم.باشه ان شا ال...
قیمتا چطور بود؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر