مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
از بین kingston hyperx blu و genesis کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
در ضمن dual این رم ها گیر میاد؟ یا باید دو تا سینگل خرید؟

هر دو خوبن، بستگی به فرکانس و تایمینگ هر کدوم داره
توی بازار ما پک Dual هم هست که توصیه میشه، اگر نبود میشه ماجول تکی گرفت و دوتاشو کنار هم استفاده کرد.

AMD FX8320 Black Edition 8 Core (3.5/4.0GHz, 8MB Level 3 Cache, 8MB Level
Kingston Technology 120GB Solid State
Asus M5A97 R2.0 Motherboard (AMD 970/SB950, 4x DDR3, S-ATA 600, ATX, PCI-Express 2.0, USB 3.0, USB BIOS Flashback, Windows 8 Ready, Socket AM3+)
Western Digital Caviar Blue 500GB SATAIII 6Gb/s 16MB Cache 3.5 inch Internal Hard
G.Skill 8GBXL Main Memory DDR3 8 GB

آقا اینها به اضافه کیس و پاور چقدر میشه؟ یکی می تونه دقیق قیمت بده؟ میخوام بدونم واسم می ارزه اینجا بگیرم یا ایران؟ کارت گرافیک هم 770 باشه!

CPU:AMD FX 8320
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS M5A97
VGA:Geforce GTX 770 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
SSD:KINGESTON 120GB
POWER:650W GREEN
CASE:COOLER MASTER CM690

شما برای SSD مدلش رو ذکر نکردی که بخوایم قیمت دقیق دربیاریم، اما در کل حدود 4270 تومن درمیاد.
در مورد پردازنده و مادربرد هم توصیه میشه برای راندمان بالاتر معادل پلاتفرم اینتلی Core i5 رو برداری.

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
CPU:INTEL Core I7 4770
M/B:ASUS Z87-PLUS
VGA: AMD R9 290X
ODD:SAMSUNG 24X SATA
CASE:GREEN X7

در کل حدود 6 تومن تا 6200 میشه.

:eek: چه خبره داداش؟ :eek:
یعنی فقط 4 میلیون میشه پول هارد و کارت و سی پی یو؟؟؟ :eek:
فکر میکنی یه مدت صبر کنم قیمتاش یه کم پایین میاد؟
خدایی خیلی زور داره آخه.
هیچ راهی نیست بتونم اینا رو ارزون تر تهیه کنم؟؟؟ :-s

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
با تشکر از دوستان عزیز
اونجوری که من تو اینترنت خوندم ویژگی چیپ b85 و h87 اینه که یک سری امکانات z87 مثل RAID (برای b85) رو ندارن. اما گویا یک سری مادربرد با این چیپست ها اومده که بعضی قابلیت های z77 رو هم داره مثل همین RAID یا اورکلاک(حتی با چیپست b85). با توجه به اینکه این مادربردها از تغذیه چهار فازی برای سی پی یو استفاده می کنن، نمیشه انتظار زیادی درباره اورکلاک ازشون داشت و به احتمال زیاد اورکلاک کردن در این مادربرد ها با ناپایداری زیادی همراه خواهد بود. اما درباره RAID و ویژگی های دیگه نمیدونم چه کارایی خواهند داشت. لطفا در این زمینه هم راهنمایی کنید.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
خدایی خیلی زور داره آخه.

داداش رفتی خفن ترین کارت گرافیک بازار رو انتخاب کردی خوب! cpu هم خفن برداشتی انتظار چیو داری پس؟! یه کم پایینتر بگیر! فقط 290x درمیاد 2 ملیون!

CPU:AMD FX 8320
M/B:ASUS M5A97
SSD:KINGESTON 120GB
CASE:COOLER MASTER CM690

شما برای SSD مدلش رو ذکر نکردی که بخوایم قیمت دقیق دربیاریم، اما در کل حدود 4270 تومن درمیاد.
در مورد پردازنده و مادربرد هم توصیه میشه برای راندمان بالاتر معادل پلاتفرم اینتلی Core i5 رو برداری.

اجرت با امام حسین! داداش این چیزایی هست که میخوام بگیرم:

83599238629816207514.png
[/URL][/IMG]

با یه کیس و گرافیک 280x و کیبرد میشه 984 یورو. یه تخمین میتونی بزنی ببینی اینجا بگیرم یا نه؟ اگر قیمت تک تک هم داشته باشی خوبه خودم مقایسه کنم!

Last edited by a moderator:

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
داداش رفتی خفن ترین کارت گرافیک بازار رو انتخاب کردی خوب! cpu هم خفن برداشتی انتظار چیو داری پس؟! یه کم پایینتر بگیر! فقط 290x درمیاد 2 ملیون!

خب این خفن ترین کارت تا کی قیمتش انقدر میمونه؟ چه زمانی به صرفه تره که بخرمش؟

snakemgs3

کاربر سایت
Oct 27, 2005
1,482
خدایی خیلی زور داره آخه.
البته دوستان تو این زمینه صاحب نظرن ، ولی شما اگر صبر کنید قیمت دلاری پایین تر خواهد آمد(معمولا اینطوری بوده) ولی معلوم نیست که چقدر باید صبر کنید. اگر برای بازی کردن میخواهید، نظر من این هست که فعلا یک CPU ارزون قیمت بردارید و یک سال دیگه که CPU های جدید اومد ، یک CPU جدید از اون نسل بردارید، زیرا تو نسل بعد CPU های intel از تکنولوژی 12 نانومتری استفاده میشه و تکنولوژی جدیدتری خواهد بود( امیدوارم تو سال بعد سوکت CPU ها عوض نشه). CPU ارزونتر هم تا یک سال به خوبی میتونه جوابگو باشه، شاید اینقدر خوب جوابگو باشه که سال دیگه هم نیازی برای تعویضش نبینید.
شما تو این لینک میتونید ببینید که تفاوت cpu 4430 که corei5 هست با core i7 4770k چقدر تو بازیها کمه اون هم دربرابر تفاوت هزینه هایی اکه این دو دارند.
More on Haswell: Core i5-4670K, Core i5-4670, Core i5-4570 and Core i5-4430 Processors Review. Page 5 - X-bit labs

البته اگر توان 4430 رو کم میدونید، 4670 یا 4670k هم میتونه گزینه خوبی باشه.که تقریبا 200 تا 300 تومن ارزونتر هستند.
بهتره بدونید که تو سری 4000 ، CPU هایی که تو مدلشون K ندارند رو نمیشه اورکلاک کرد، یعنی در حد چند صد مگاهرتز اورکلاک میشن، شما اگر قصد اورکلاک ندارید میتونید از یک مادربرد با چیپست H87 استفاده کنید .

از نظر من شما هزینه زیادی دارید پرداخت میکنید برای کاربرد هایی که ازشون استفاده هم نمیکنید یا حد اقل تاثیر کمی در کارایی دارند.

- - -ویرایش - - -

جالبه بدونید تو این لینک ، دو جا 4430 از 4770k هم بهتر بوده.
http://benchmarkreviews.com/3905/intel-core-i5-4430-cpu-lga1150-haswell-desktop-processor-review/13/

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با تشکر از دوستان عزیز
اونجوری که من تو اینترنت خوندم ویژگی چیپ b85 و h87 اینه که یک سری امکانات z87 مثل RAID (برای b85) رو ندارن. اما گویا یک سری مادربرد با این چیپست ها اومده که بعضی قابلیت های z77 رو هم داره مثل همین RAID یا اورکلاک(حتی با چیپست b85). با توجه به اینکه این مادربردها از تغذیه چهار فازی برای سی پی یو استفاده می کنن، نمیشه انتظار زیادی درباره اورکلاک ازشون داشت و به احتمال زیاد اورکلاک کردن در این مادربرد ها با ناپایداری زیادی همراه خواهد بود. اما درباره RAID و ویژگی های دیگه نمیدونم چه کارایی خواهند داشت. لطفا در این زمینه هم راهنمایی کنید.

برخی امکانات جنبی مثل خروجی کارت گرافیک یا Raid رو هم میشه توی چیپ ست های B85 فعال کرد اما چون پشتیبانی رسمی از سازنده نداره ممکنه کاربرد اونها خالی از ایراد نباشه
در مورد اورکلاک هم اصولا چیپ ست های H87 و B85 اصلا این قابلیت رو ندارن که بخوایم نگران تعداد VRM های تغذیه کننده ی CPU باشیم، فقط Z87 بصورت رسمی این امکان رو داره و طبعا تعداد فازهای بیشتری هم در محدوده ی CPU تعبیه شده.

اجرت با امام حسین! داداش این چیزایی هست که میخوام بگیرم:

با یه کیس و گرافیک 280x و کیبرد میشه 984 یورو. یه تخمین میتونی بزنی ببینی اینجا بگیرم یا نه؟ اگر قیمت تک تک هم داشته باشی خوبه خودم مقایسه کنم!

ظاهرا قصد نداری توصیه ی من رو در مورد پردازنده جدی بگیری!
در مورد قطعات هم باز مدل SSD مشخص نیست که من حدودی حساب کردم
اون مدل پاور هم اینجا موجود نیست
در مورد کیس هم که چیزی نمی دونم
بنابراین نه میشه تخمین دقیقتر زد و نه قیمت تک داد، فکر نمی کنم برای شما خرید از ایران به صرفه تر از کشور خودتون باشه، اگر بخوایم هزینه ی ارسال رو هم در نظر بگیریم، چون قیمتی که من محاسبه کردم حدود 908 یورو میشه که تفاوت زیادی با جمع قیمت خودت نداره.

Last edited by a moderator:

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
دروود
دوستان بنده بودجه ام حدود 3.5 ميليونه ميخوام بهترين سيستم پيشنهادي با اين مقدار هزينه رو بهم معرفي كنيد. خيلي ممنون ميشم
البته غير از مانيتور.كه اون رو هم اگه يك مدل خوب از سامسونگ بهم معرفي كنيد ممنونن ميشم ترجيحا بزرگتر از "20

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ظاهرا قصد نداری توصیه ی من رو در مورد پردازنده جدی بگیری!
در مورد قطعات هم باز مدل SSD مشخص نیست که من حدودی حساب کردم
اون مدل پاور هم اینجا موجود نیست
در مورد کیس هم که چیزی نمی دونم
بنابراین نه میشه تخمین دقیقتر زد و نه قیمت تک داد، فکر نمی کنم برای شما خرید از ایران به صرفه تر از کشور خودتون باشه، اگر بخوایم هزینه ی ارسال رو هم در نظر بگیریم، چون قیمتی که من محاسبه کردم حدود 908 یورو میشه که تفاوت زیادی با جمع قیمت خودت نداره.
والا این رو save کرده بودم همین جوری زدم وگرنه فرقی نداره واسم، همونی که شما گفتی می گیرم! شما کلا منظورت اینه که amd نگیرم ؟ برادر در راستای اینکه اینجا سیستم آماده دارن، و میشه از روی CPU کلی option انتخاب کرد، یه نگاه میندازی یکی دو تا سیستم
یشنهاد بدی؟
items in Shop-Digicom24 store on eBay!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دروود
دوستان بنده بودجه ام حدود 3.5 ميليونه ميخوام بهترين سيستم پيشنهادي با اين مقدار هزينه رو بهم معرفي كنيد. خيلي ممنون ميشم
البته غير از مانيتور.كه اون رو هم اگه يك مدل خوب از سامسونگ بهم معرفي كنيد ممنونن ميشم ترجيحا بزرگتر از "20

CPU:INTEL Core I5 4670
RAM:HYPER X 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS B85-PLUS
ODD:SAMSUNG 24X SATA
CASE:GREEN X3

اینا حدود 3710 میشه، کمتر از اینم برندار.
مانیتور هم می تونی SAMSUNG S20A315 رو برداری، حدود 420 تومن هست.

والا این رو save کرده بودم همین جوری زدم وگرنه فرقی نداره واسم، همونی که شما گفتی می گیرم! شما کلا منظورت اینه که amd نگیرم ؟ برادر در راستای اینکه اینجا سیستم آماده دارن، و میشه از روی CPU کلی option انتخاب کرد، یه نگاه میندازی یکی دو تا سیستم
یشنهاد بدی؟

من از این لینک چیزی سر در نیاوردم، فقط هم آلمانی یا یه چیزی شبیه اون نوشته.
بله، منظورم این بود که برای پردازنده AMD نگیرید. لینک فروشگاه رو بدید خودم قطعات رو براتون انتخاب می کنم.

Anti karizma

کاربر سایت
Oct 25, 2013
635
نام
بهرام
ممنون از لطفتون كه جواب مي ديد عذر ميخوام بنده الان مانيتورم samsung s22a360h كه تا حالا ازش راضي بودم مدلي كه شما معرفي كرديد نسبت به مدل خودم بالاتره؟

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
من از این لینک چیزی سر در نیاوردم، فقط هم آلمانی یا یه چیزی شبیه اون نوشته.

بله، منظورم این بود که برای پردازنده AMD نگیرید. لینک فروشگاه رو بدید خودم قطعات رو براتون انتخاب می کنم.

برادر google chrome بزنی ترجمه می کنه، ولی نیاز هم نیست البته شما سمت چپ نگاه کنی یه سری pc آماده بر طبق cpu داره. cpu رو انتخاب کنی یه سری option میاره. رو هر کدوم کلیک کنی پایین صفحه زده مشخصات رو. برای مثال این مال core i5 ivy هست:

V4I-I!D

کاربر سایت
Jun 1, 2013
252
سلام خسته نباشید

من میخوام یه سیستمی داشته باشم که واقعا بشه یه 5 سالی حداقل سر کرد ..

بودجمم حداکثر 2میلیون 700 هزار تومن

راهنماییم کنید بی زحمت

( در ضمن اینم بگم میخوام قطعات داخل کیس رو از صفر شروع کنم )

shafaei

کاربر سایت
Nov 13, 2008
2
نام
مصطفی شفائی
سلام دوستان
منم یه 4 تا قطعه مد نظرم هست میخواستم بدونم انتخابم درست بوده ؟ شما چی پیشنهاد میکنین ؟! نهایت تا 1500
Cpu Intel Core i5 - 3.0GHz - 4430
Main ASUS - H87M-E
Power GREEN - GP585B
Ram CORSAIR - 4GB - 1600
======
Monitor X-Vision 24 + Hard SSD هم دارم
یه کارت گرافیک هم دارم که خیلی ازش راضی بودم => Nvidia 9800 GT - 1GB - 256bit بود که باهاش Skyrim رو با تمام گرافیک و جزئیات بازی میکردم و راضی بودم
میخواستم بدونم این کارت گرافیک میتونه بازی های BF 4 یا COD ghost رو راحت اجرا کنه ؟ یا نیاز دارم بهترش رو بخرم ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر