مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695
سلام. میخوام یه سیستم ببندم:

gpu :

AMD Radeon R9 290X

cpu:

Intel core i7 4770

از مادربورد و پاور و کیس و رم و رام هم اطلاع چندانی ندارم. حدودا" و با تقریب نسبتا خوبی چه قدر باید کنار بذارم؟
با تشکر...

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
شايد بگيد جاى اين سوال تو تاپيك بقلى باشه ولى من يه مشاوره سخت افزارى از دوستان اهل فن ميخواستم
من لپتاپم به فنا رفته و قصد دارم يه لپتاپ بگيرم
بين دو مدل مكبوك گير كردم كه تفاوتشون ايناست :

سى پى يو 2.6Ghz vs. 2.7Ghz Intel core i7
رم 16Gb vs. 8Gb
و
256gb SSD vs. 512gb SSD
من روون بودن سيستم و راحت و روون بودن وبگردى واسم خيلى مهمه لپتاپ قبليم يه ايسوس G53S با 16gb رم بود و من تقريبا هيچ جا مشكل نداشتم !
با توجه به اينكه Mac OS خيلى سبك تر و روون تر از ويندوزه ميخواستم بدونم كه آيا نبود اون 8gb رم اضافه رو من ممكنه جايى حس كنم !؟ و آيا انقدر مهم هست كه من تقريبا 1.5tmn بيشتر واسش پول بدم !؟

كلا اگه راجع به تاثيير اين 8GB رم توضيح بدين خيلى خوب ميشه

ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
درود !

بله میتونم کمترم تموم میشه و به نفع هر دومونه

خب برای اینکه قوانین رعایت بشه در پیام خصوصی دنبال می کنیم،

اين مدل هارد از نظر كيفي و طول عمر چطوره؟
تضيح اينكه سرعتش خيلي مهم نيست چون يه SSD 60 دارم.
Seagate Barracuda 7200.14 3TB Model:ST3000DM001
لينك

از مدلهای خوب بازار هست. از سری جدید هم هست،
عمر هارد مکانیکی رو نمیشه تخمین زد و ریسک خرابی همیشه داره، اما تا مدتها می تونه کار کنه در حال نرمال، ممکن هم هست همون اول خراب بشه مججبور بشی ببری گارانتی( این حالت بر طبق آمار حدود 5 درصد از فروش هست!)

سلام. میخوام یه سیستم ببندم:

gpu :

AMD Radeon R9 290X

cpu:

Intel core i7 4770

از مادربورد و پاور و کیس و رم و رام هم اطلاع چندانی ندارم. حدودا" و با تقریب نسبتا خوبی چه قدر باید کنار بذارم؟
با تشکر...

RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS Z87-PLUS
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:650W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 1900 باید کنار بزارید.

شايد بگيد جاى اين سوال تو تاپيك بقلى باشه ولى من يه مشاوره سخت افزارى از دوستان اهل فن ميخواستم
من لپتاپم به فنا رفته و قصد دارم يه لپتاپ بگيرم
بين دو مدل مكبوك گير كردم كه تفاوتشون ايناست :

سى پى يو 2.6Ghz vs. 2.7Ghz Intel core i7
رم 16Gb vs. 8Gb
و
256gb SSD vs. 512gb SSD
من روون بودن سيستم و راحت و روون بودن وبگردى واسم خيلى مهمه لپتاپ قبليم يه ايسوس G53S با 16gb رم بود و من تقريبا هيچ جا مشكل نداشتم !
با توجه به اينكه Mac OS خيلى سبك تر و روون تر از ويندوزه ميخواستم بدونم كه آيا نبود اون 8gb رم اضافه رو من ممكنه جايى حس كنم !؟ و آيا انقدر مهم هست كه من تقريبا 1.5tmn بيشتر واسش پول بدم !؟

كلا اگه راجع به تاثيير اين 8GB رم توضيح بدين خيلى خوب ميشه

ممنون.

نمیشه مک بوک و OS X رو مستقیم با دستگاه X86 و ویندوز مقایسه کرد، سیستم عامل اپل با رم کمتر راندمان بهتری داره و تازه اون 16 گیگ دستگاه قبلی شما بعید می دونم هیچ گاه بیشتر از 8 گیگش استفاده شده باشه.
اگر گیمیر نیستید و فقط یه دستگاه مدیا و ابزار نرم افزاری حرفه ای لازم دارید خریدش می تونه قابل قبول باشه، هر چند که نه از نظر قیمت و نه از نظر در دسترس بودن نرم افزارهای مختلف به هیچ عنوان به اکوسیستم ویندوزی نمیرسه.

dukenukem2

کاربر سایت
Nov 4, 2012
695

حدود 1900 باید کنار بزارید.

داداش راس میگی؟ :-o
یعنی این سیستم همه ش میشه 1900؟ :-/:-/
من فکر میکردم باید 3-4 تومن پیاده شم!!!
الان این سیستم ضعیف به حساب میاد که پولش شده انقدر؟ یا نه؟ مثلا" میتونه ویچر 3 و واچ داگز رو پودر کنه؟

آخرین ویرایش:

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
الان این سیستم ضعیف به حساب میاد که پولش شده انقدر؟ یا نه؟ مثلا" میتونه ویچر 3 و واچ داگز رو پودر کنه؟
ایشون فقط هزینه ی قطعاتی که بالا گفته شده رو حساب کردن و مطمئنا" قیمت گرافیک و پردازنده و... هم میاد روش سیستم قوی هم هست!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ایشون فقط هزینه ی قطعاتی که بالا گفته شده رو حساب کردن و مطمئنا" قیمت گرافیک و پردازنده و... هم میاد روش سیستم قوی هم هست!

همونطور که دوستمون گفتن من فقط قطعاتی رو که نمی دونستید معرفی کردم، نه کل سیستم رو!

petronas

کاربر سایت
Oct 27, 2013
2
سلام
من میخوام 8 گیگ رم DDR3 1600 بخرم واسه سیستمم، یعنی 2 تا 4GB ، میخواستم راهنمایی کنید کدوم مارک بگیرم بهتره، در ضمن میخوام dual باشه، سایت خاصی هم اگه هست که فروش داشته باشه ممنون میشم معرفی کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من اگر یک ram هشت گیگ بزارم مشکلی پیش میاد؟ بعدا میخوام یدونه 8گیگ دیگه بهش اضافه کنم(در صورت نیاز) تا بشه 16 گیگ.

مشکل اینه که سیستم کندتر میشه. پردازنده ی شما باید دوکاناله با رم ها کار کنه، تکی باشه خیلی جاها کندتر میشه.

خب روی هم رفته با اونا میشه چه قدر؟ :d

CPU:INTEL Core I7 4770
VGA: AMD R9 290X
HDD:Seagate 7200.12 1 TB

در کل حدود 6 تومن تا 6200 میشه.

سلام
من میخوام 8 گیگ رم DDR3 1600 بخرم واسه سیستمم، یعنی 2 تا 4GB ، میخواستم راهنمایی کنید کدوم مارک بگیرم بهتره، در ضمن میخوام dual باشه، سایت خاصی هم اگه هست که فروش داشته باشه ممنون میشم معرفی کنید.

از برند CORSAIR و GSKILL میشه ماجولهای حرفه ای برداشت اما گرونتر از بقیه ی برندها هستن، برندهای ارزونتر KINGESTON و ADATA هم خوبن.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
AMD FX8320 Black Edition 8 Core (3.5/4.0GHz, 8MB Level 3 Cache, 8MB Level
Kingston Technology 120GB Solid State
Asus M5A97 R2.0 Motherboard (AMD 970/SB950, 4x DDR3, S-ATA 600, ATX, PCI-Express 2.0, USB 3.0, USB BIOS Flashback, Windows 8 Ready, Socket AM3+)
Western Digital Caviar Blue 500GB SATAIII 6Gb/s 16MB Cache 3.5 inch Internal Hard
G.Skill 8GBXL Main Memory DDR3 8 GB

آقا اینها به اضافه کیس و پاور چقدر میشه؟ یکی می تونه دقیق قیمت بده؟ میخوام بدونم واسم می ارزه اینجا بگیرم یا ایران؟ کارت گرافیک هم 770 باشه!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر