مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سیستمی با این مشخصات چه بازیهایی رو اجرا میکنه ؟
27927262751702409106.jpg
کارت گرافیک تون چیه؟
مقدار رم تون برای بازی های امروزی کافی هستش.
سی پی یو تون هم تقریبا مناسب هستش.

Nvidia geforce gt 430
کارت گرافیک شما برای بازی های سنگین امروزی مناسب و جوابگو نیستش.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
منون بابت جواب فرشید عزیز
مانیتورم الان ریزلوشنش 1440*900 هست ارزش داره هزینه کنم؟تفاوت کیفت تصویر انقدر هست که هزینه کنم؟ 23 اینچ فکر کنم 800 شده
مانیتور برای گیم میخام
فرشیدخان برای استفاده از گرافیک cpu i5 2500 چه مادربوردی نیازه؟یه مدل ارزو معرفی کن
مرسی

معلومه که ارزش داره! اون مانیتوری که الان داری از اول هم بدرد بازی نمی خورده!
در کل برای بازی اگر مدل پایینتر از FULL HD و سایز 22 اینچ رو انتخاب کنی بخشی از تجربه و لذت بازی و از دست می دی. در نظر داشته باشید که رزولوشن 1920 بسیار هم سنگینتر هست و به کارت گرافیک قدرتمندتری برای اجرای بازیها نیاز داره.

پردازنده ی شما رو هم تمام مادربردهای سوکت 1155 که دارای چیپ ست های Z68/Z77/H77/H67/B75 باشن پشتیبانی می کنه. مدل ارزونش میشه ASUS P8B75V با حدود 320 تومن ، ارزونتر هم میشه P8H61M-LX با حدود 200 تومن.

golden phonix

کاربر سایت
May 25, 2013
74
با سلام
بین دو مدل گیگا و ایسوس کارت 760 کدوم رو پیشنهاد میدید؟
میشه از کارت 760 با پاور 500 وات کولر مستری که دارم یک سال استفاده کرد و بعد پاور رو تعویض کرد یا به قطعات اسیب میزنه و باید اول پاور رو تعویض کنم؟
تو پست های قبلی گفتید که خرید 660ti دیگه پیشنهاد نمیشه؟میشه لطفا دلیلشو بگید؟
با تشکر

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
برای مادربرد H87-pro امکان استفاده از، رم با باس بیشتر از 1600 است یا خیر؟ اهل اورکلاک نیستم

خیر، اگرم نصب کنید با فرکانس بالاتر در حالت پیش فرض کار نخواهد کرد و به همون 1600 رسمی محدود میشه.

با سلام
بین دو مدل گیگا و ایسوس کارت 760 کدوم رو پیشنهاد میدید؟
میشه از کارت 760 با پاور 500 وات کولر مستری که دارم یک سال استفاده کرد و بعد پاور رو تعویض کرد یا به قطعات اسیب میزنه و باید اول پاور رو تعویض کنم؟
تو پست های قبلی گفتید که خرید 660ti دیگه پیشنهاد نمیشه؟میشه لطفا دلیلشو بگید؟
با تشکر

اینایی که گفتین برند هستن، مدل دقیق رو اگر ذکر می کردید مقایسه دقیقتر بود،
با توجه به مدلهای موجود در بازار ما، مدل GIGA WinForce 3X و ASUS DCUII هر دو کارتهای خیلی خوبی هستن و هر دو توصیه میشن.
پاور رو هم کمتر از 550 وات توصیه نمیشه و تعویضش در همین ابتدای کار ضروری هست ، در غیر اینصورت ممکنه باعث مشکلات عدیده مبشه.

660Tiهم در مقایسه با 760 توصیه نشد، چون کارت 760 هم سریعتر از 660Ti هست و هم قیمت رسمی اون بین 100 تا 150 تومن پایینتر هست.

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,749
نام
علی
با سلام آقا 3 تا سوال داشتم :
1....مین h77 با z77 در کاریی بهتر سی پی یو و رم و گرافیک تفوت دارن یا نه ؟! کاری ندارم قطعات رو مین z77 رو میشه اورکلاک کرد و h77 رو نه و همینطور کاری با تفاوتشون در امکانات جانبی مثل تعداد بیشتر usb3 و .... ندارم فقط می خوام بدونم اگه رو این دو مین 3 قطعه ( گرافیک و رم سی پی یو ) مشابه قرار بدیم و در درما و شرایط یکسان بازی ها رو اجرا کنن آیا قطعاتی که رو مین z77 سوار شدن کاریی و راندمان بهتر دارن یه نه هیچ تفاوتی با هم ندارن!؟
2.... آقا قبلا هم گفته بودم من گرافیک خودم رو فروختم رفت تا یک 690 که افتاده بود رو بخرم ولی چند نفری گفتن کارتهای 690 کارایی خوبی ندارن و چون دو هسته ای هستن به دلیل ناسازگاری باید منتظر آپدیتها و...باشید که منم تعلل کردم و از دستم پرید! تایتان رو هم که گفتن تو بازی زیاد کارایی نداره و بیشتر برا برنامه های رندرینگ طراحی شده....الان من موندم چی ببندم!
690؟
7990؟
تایتان ؟
780؟
یا صبر کنم 8970 بیاد؟
3... الان بین دو کارت 8970 و 780 کدوم بهتره ؟! با توجه به اطلاعاتی که از 8970 اومده و 4و خورده ای ترافلاپ هست و 6 گیگ و....فک کنم بتونین بگین کدوم بهتره!
با تشکر

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
با سلام آقا 3 تا سوال داشتم :
1....مین h77 با z77 در کاریی بهتر سی پی یو و رم و گرافیک تفوت دارن یا نه ؟! کاری ندارم قطعات رو مین z77 رو میشه اورکلاک کرد و h77 رو نه و همینطور کاری با تفاوتشون در امکانات جانبی مثل تعداد بیشتر usb3 و .... ندارم فقط می خوام بدونم اگه رو این دو مین 3 قطعه ( گرافیک و رم سی پی یو ) مشابه قرار بدیم و در درما و شرایط یکسان بازی ها رو اجرا کنن آیا قطعاتی که رو مین z77 سوار شدن کاریی و راندمان بهتر دارن یه نه هیچ تفاوتی با هم ندارن!؟
2.... آقا قبلا هم گفته بودم من گرافیک خودم رو فروختم رفت تا یک 690 که افتاده بود رو بخرم ولی چند نفری گفتن کارتهای 690 کارایی خوبی ندارن و چون دو هسته ای هستن به دلیل ناسازگاری باید منتظر آپدیتها و...باشید که منم تعلل کردم و از دستم پرید! تایتان رو هم که گفتن تو بازی زیاد کارایی نداره و بیشتر برا برنامه های رندرینگ طراحی شده....الان من موندم چی ببندم!
690؟
7990؟
تایتان ؟
780؟
یا صبر کنم 8970 بیاد؟
3... الان بین دو کارت 8970 و 780 کدوم بهتره ؟! با توجه به اطلاعاتی که از 8970 اومده و 4و خورده ای ترافلاپ هست و 6 گیگ و....فک کنم بتونین بگین کدوم بهتره!
با تشکر
سلام
جواب سوال 1: بین Z77 و H77 تفاوتی در فریم دهی وجود نداره. راندمان کارت گرافیک در اون دوتا چیپست فرقی نداره.
اما Z77 قابلیت UNLOCK کردن سی پی یو سری K رو داره که وقتی سی پی یو اورکلاک بشه طبیعتا راندمان کارت گرافیک مقداری کمی افزایش پیدا می کنه.
امکانات جانبی مادربورد های حرفه ای Z77 هم بیشتر هستش. قطعات مشابه روی Z77 و H77 تفاوتی خاصی از نظر راندمان ندارند.

جواب سوال 2: درباره مشکلات DAUL-GPU قبلا صحبت کردم.فکر کنم خونده باشی. به هر شکل دوباره تکرار می کنم.

اصولا کارت های DUAL-GPU با مشکلاتی همراه هستند. (خصوصا برای شرکت AMD)

مشکلات شون:
1- نویز بیشتر
2- مصرف بیشتر
3-دمای بیشتر نسبت به Single-GPU
4- مشکل عدم هماهنگی بازی ها و به تبع انتظار برای انتشار پچ و درایور برای حل مشکل. چون این کارت ها اساسا SLI و Crossfire داخلی هستند.

البته 690 این مشکلات رو خیلی کم داره و راندمان بسیار خوبی در بازی ها داره. برای رندرینگ سری GTX Geforce مناسب نیستش و nvidia Qaudro و amd fire pro W مناسب هستش. البته کارت Titan به دلیل داشتن cuda core های خیلی زیاد و hpc می تونه در compute هم خوب عمل می کنه و از سی پی یو در open cl بسیار سریعتر هستش.

جواب سوال 3: سری 8000 شرکت amd فقط برای لپ تاپ ها عرضه شده و سری 9000 برای Desktop ها در ماه October عرضه میشه و اطلاعات فنی ازش بیرون نمیده و باید منتظر نقد و بررسی هاش باشیم تا بتوینم مقایسه دقیق با سری 700 داشته باشیم. شما اگر هنوز دنبال خرید کارت گرافیک High-END هستید، می تونید تا مهر ماه و ابان ماه صبر کنید تا تکلیف سری 9000 مشخص بشه و تصمیم نهایی رو راحت بتونی بگیری.

Sarab.mr

کاربر سایت
Aug 29, 2008
68
نام
محمد رجبی
سلام دوستان
واسه گیم نت دوستم میخوام 10 تا سیستم خوب بگیرم
حداکثر 2.300.000 لطفا یه سیستم خوب برای گیم نت تا این قیمت بهم پیشنهاد بدین ممنون میشم

samira.dante

کاربر سایت
Feb 3, 2012
193
نام
سميرا
سلام بچه ها ^^ ميخام سيستممو ارتقا بدم چون قديمي شده ، بازيا كند عمل ميكنن يا اجرا نميشن ، چه كارت گرافيكي بايد بگيرم؟ فك كنم بايد فقط اونو ارتقا بدم

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
سلام دوستان
واسه گیم نت دوستم میخوام 10 تا سیستم خوب بگیرم
حداکثر 2.300.000 لطفا یه سیستم خوب برای گیم نت تا این قیمت بهم پیشنهاد بدین ممنون میشم
سلام
دوست شما بهتر هستش که قطعات مورد نیاز برای سیستم گیم نت رو به تعداد تهیه کنه که قیمت تمام شده کاهش پیدا کنه.
خب این هم سیستم برای گیم نت:
تقریبا برای برای اجرای بازی های امروزی مناسب هستش.(البته نه تنظیمات خیلی بالا)

CPU:Core i3 3220
Main:ASUS P8B75-V
Ram:Kingston 2*2GB DDR3
VGA:Gainward GTX650TI Boost
ODD:Samsung 24x
HDD:Seagate 500GB
Power:Green600eu
Case:Green Magnum
Monitor:Samsung 20B315
این سیستم حدودا 2 میلیون تومن میشه که به تعداد قطعات رو بخره قیمت تمام شده کاهش پیدا می کنه.

سلام بچه ها ^^ ميخام سيستممو ارتقا بدم چون قديمي شده ، بازيا كند عمل ميكنن يا اجرا نميشن ، چه كارت گرافيكي بايد بگيرم؟ فك كنم بايد فقط اونو ارتقا بدم
سلام
مشخصات سیستم فعلی شما چیه؟ برای خرید کارت گرافیک جدید باید سیستم شما جوابگو باشه.در غیر این صورت باید کل قطعات عوض بشوند.
ضمنا بودجه خودتون رو هم برای ارتقاء سیستم مشخص کنید.

من یه مانیتور خوب بین 20" تا 22" می‌خوام. بودجه ام هم بین 500~600 هستش.

سپاس

تا 650 هزار تومن می تونی این مانیتور LED رو تهیه کنی. اندازه اش 22 اینچ است و رزولوشن هم FULL HD
Samsung 22B375

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر