مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

3!NA

کاربر سایت
Aug 30, 2009
739
نام
31NA
خواهش می کنم عزیز.
خب ببین سیستم خودت ارزش کمی داره و پول کمی دستت رو می گیره. در کل اگر قصد داری کارایی بیشتر در برنامه ها و بازی ها بگیری، مسلما باید سیستم خودت رو ارتقاء بدی.
برای خرید سیستم هم باید حداقل 1.5 تا 2 میلیون تومن بودجه داشته باشید.
با سیستم 1.5 میلیونی تا 2 میلیونی هم می تونی بازی ها را تنظیماتMedium-High و NO AA بازی کنی. البته نسبت به سیستم فعلی خودت خیلی بهتر هستش.
پاور 585 هم اگر سالم باشه و زیاد کار نکرده باشه، می تونه جوابگوی کارت های mid-range فعلی بازار باشه.

چه حیف! یعنی نزدیک 700 تومن هم نمیشه که با هم بشه حدود 1,700-1,800 اینا؟
حالا خیلی روی High بازی کردن بازی ها من گیر نیستم، فقط میخواستم بهترین راه برای ارتقای سیستممو بدونم که فرمودید بهم...
بازم خیلی ممنون، باز اینکه از این سیستم خیلی بهتره جای امیدواری داره، حد اقل در همین حد جمع کنم تا اینکه بعدش فقط مثلا بخوام رم و اینا رو ارتقا بدم خوبه دیگه؟
آقا باشه خیلی ممنون و شرمنده که هی اذیتتون کردم:D
به امید موفقیت روزافزون شما استاد امیر:D

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
اگر به امکان استفاده ی چند کارت گرافیک(SLIو CF) احتیاج نداشته باشی همون 4670 و H87 هم کفایت می کنه و می تونی پردازنده رو هم اورکلاک کنی،
کارایی گرافیکی بیشتر هم فقط در مورد گرافیک آنبرد ( iGPU) مصداق داره و به قدرت کارتهای گرافیکی بازی ربطی نداره. برای بازی هنوز هم یه Core i5 سریع بیش از نیاز سنگینترین بازیها هست.
پس این قضیه که میگن سریk با چیپست هایz اورکلاک میشه چیه؟ اون اورکلاک امنه؟ یا فرقی ندارند؟ داشتان چیه کلا؟:D
راسیتی یه سوال کنجکاوانه- گرافیک کنسول های نسل جدید با کدوم گرافیک کامپیوتر برابری داره؟cpu هاشون چی؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,205
نام
امیر محمود
چه حیف! یعنی نزدیک 700 تومن هم نمیشه که با هم بشه حدود 1,700-1,800 اینا؟
حالا خیلی روی High بازی کردن بازی ها من گیر نیستم، فقط میخواستم بهترین راه برای ارتقای سیستممو بدونم که فرمودید بهم...
بازم خیلی ممنون، باز اینکه از این سیستم خیلی بهتره جای امیدواری داره، حد اقل در همین حد جمع کنم تا اینکه بعدش فقط مثلا بخوام رم و اینا رو ارتقا بدم خوبه دیگه؟
آقا باشه خیلی ممنون و شرمنده که هی اذیتتون کردم:D
به امید موفقیت روزافزون شما استاد امیر:D
سیستم شما رو بخوایم قیمت گذاری کنیم، حدودا 300-350 هزار تومن می خرند.
سیستم 2 میلیونی که عرض کردم حداقل 4 گیگابایت رم داره که بعدا هم می تونی 4 گیگابایت اضافه کنی.
ببین عزیز سیستم که شما می خرید نهایت تا 2-3 سال به روز و جوابگو همه بازی ها و برنامه هستش.بعد از 4-3 سال دیگه سیستم به افول می افته و باید دوباره ارتقاء داده بشه.البته بعد از 3 سال کسی ارتقاء میده که دنبال افزایش کارایی در برنامه ها و بازی ها باشه.
بعضی از افراد ممکن هستش که یک سیستم رو حتی برای 6-7 سال هم داشته باشند و فقط باهاش کار های ساده و روزمره رو انجام بدن. در نتیجه اون افراد نیازی به ارتقاء نمی بینن.

پس این قضیه که میگن سریk با چیپست هایz اورکلاک میشه چیه؟ اون اورکلاک امنه؟ یا فرقی ندارند؟ داشتان چیه کلا؟
biggrin1.gif

راسیتی یه سوال کنجکاوانه- گرافیک کنسول های نسل جدید با کدوم گرافیک کامپیوتر برابری داره؟cpu هاشون چی؟

سی پی یو های سریK در صورتی که چیپست های Z همراه باشند، ضریب سی پی یو UNLOCK میشه. مثلا شما می تونی سی پی یو 3570K رو تا 4.5GHZ اورکلاک کنید و یا حتی بیشتر.
کلاک base سی پی یو ها 100 مگاهرتز هستش و وقتی ضریب سی پی یو روی 45x تنظیم بشه، فرکانس سی پی یو 4.5ghz میشه.
یعنی 45x100=4500mhz-4.5ghz
--------------------
GPU کنسول های نسل بعدم هم ساخت شرکت AMD هستش و معماری انها هم GCN هستش.
اگر بخوایم با کارت گرافیک های PC مقایسه کنیم و کارایی نزدیک به 7850 دارند.
کارت 7850 هم قدرت خام پردازیشی 1.7 ترافلاپس داره. PS4 هم همین قدرت پردازشی داره.
در کل GPU های کنسول های نسل بعد mid-range هستند.
سی پی یو شون هم amd eight core هستش.

آخرین ویرایش:

Mohsen250

عضو جدید
Jun 10, 2012
34
نام
Mohsen
سلام فرشید جان.خسته نباشی.میخوام یه سیستم کامل جمع کنم(کیس.مانیتور.اسپیکر).میخوام راهنماییم کنی.واسه کار حساب داری میخوام. اگه برنامه حساب داری روش نصب کردم جواب گو باشه.بودجمم 2500

ahmad mashti

کاربر سایت
May 27, 2011
265
نام
احمد رضا
سلام دوستان
بنده یه چند سالی از دنیای pc دور بودم و الان یه سیستم با این مشخصات رسیده دستم
main : p5kpl SE
2 گیگ رم
گرافیک 8400
cpu: dual core 2.2 GHz
الان آیا رو این مادربورد میتونم گرافیک 5450 بندازم؟
از نظر پاور چطور ؟؟ لازمه عوض شه؟
رو پاورم مدلشو نوشته opt -650
حالا اگه همه اینا رو ج دادین ! میشه با یه همچین سیستمی ROME II یا CIV 5 زد؟؟
پیشاپیش ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,205
نام
امیر محمود
سلام دوستان
بنده یه چند سالی از دنیای pc دور بودم و الان یه سیستم با این مشخصات رسیده دستم
main : p5kpl SE
2 گیگ رم
گرافیک 8400
cpu: dual core 2.2 GHz
الان آیا رو این مادربورد میتونم گرافیک 5450 بندازم؟
از نظر پاور چطور ؟؟ لازمه عوض شه؟
رو پاورم مدلشو نوشته opt -650
حالا اگه همه اینا رو ج دادین ! میشه با یه همچین سیستمی ROME II یا CIV 5 زد؟؟
پیشاپیش ممنون
سلام
روی مادربورد شما 5450 نصب میشه و مشکلی نداره.
پاور باید از برند های معتبر و مطمئن باشه.
برای سیستم شما و کارت 5450 حداقل یک پاور 380 وات real نیاز هستش.
بازی های rome 2 و cv5 نیاز به چهار گیگابایت رم و سی پی یو چهار هسته ای دارند.
و با توجه به سیستم شما و کارت 5450 شما می تونید بازی هایی که ذکر کردی رو نهایت با تنظیمات low و رزولوشن کم بازی کنید.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
پس این قضیه که میگن سریk با چیپست هایz اورکلاک میشه چیه؟ اون اورکلاک امنه؟ یا فرقی ندارند؟ داشتان چیه کلا؟:D

درست می گن دوست عزیز، ابتدا قرار بود طبق معمول پردازنده های سری K فقط با چیپ ست های Z77 آنلاک و اورکلاک بشن، اما جدیدا با تغییر غیر رسمی سیاست اینتل شما می تونید پردازنده های سری K از نسل 4XXX رو روی مادربردهای H87 و B85 هم اورکلاک کنید، با همون کیفیت! بیشتر سازندگان عمده ی مادربرد هم آپدیتهای جدیدی برای بهره گیری از این قابلیت برای بایوس مدلهای مختلف منتشر کرده اند:

If you’re already the owner of, or are considering to buy either an ASUS H87 or B85 motherboards, then with the latest BIOS update you’ll be able to use Intel K series LGA1150 processors to overclock! See the pictures below for how-to and evidence of 5GHz at just 1.25V.

• H87-PRO,
  • H87-PLUS,
  • H87M-PRO,
  • H87M-PLUS,
  • H87M-E,
  • H87I-PLUS,
  • B85-PRO,
  • B85-PLUS,
  • B85M-E
  • B85M-G
لینک منبع از سایت ROG

گرافیک کنسول رو هم نمیشه مستقیم با گرافیکهای PC هنوز مقایسه کرد، ساختارشون کمی تفاوت داره، اما میشه چیزی در حد AMD 7850 و 7870 برای XB1 و PS4 برآورد کرد.

سلام فرشید جان.خسته نباشی.میخوام یه سیستم کامل جمع کنم(کیس.مانیتور.اسپیکر).میخوام راهنماییم کنی.واسه کار حساب داری میخوام. اگه برنامه حساب داری روش نصب کردم جواب گو باشه.بودجمم 2500

CPU:Core i5 3470
RAM:2*2GB 1333 DDR3
M/B:P8H61-M
VGA:GT 620
HDD:SEAGATE 1TB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 480w
CASE:MAGNUM2
MONITOR:SAMSUNG S22B375

حدود 2370 میشه و بیش از نیاز حسابداری هم جوابگو هست، با 300 یا 400 تومن کمتر هم میشد سیستم مناسب رو توصیه کرد. اسپیکر هم به انتخاب خودتون یکی از مدلهای GENIUS.

sajedn

کاربر سایت
Jul 29, 2012
381
نام
sajed
سلام
دوستان با 3 تا 3.5 تومن چه سیستمی ميشه جمع کرد؟ البته بدون کارت گرافیک؟
این پردازنده های نسل 4 اینتل چند درمیان؟

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
سلام دوستان :
یه pc تا حد 5 تومن مخصوص بازی معرفی کنید که حداقل تا دو سال اینده بتونه بازی ها روی تنظیمات high اجرا کنه یا اگه جایگزینش یه لپ تاپ مخصوص بازی تا همین قیمت معرفی کنید ....ممنون

bye

کاربر سایت
Dec 4, 2011
25
نام
Mohammad
کارت 6770 دیگه به درد COD هم نمی خوره ، چه برسه به بتل!

این سیستم توصیه میشه:

CPU:INTEL Core I5 3570
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8B75V
VGA:Geforce GTX 670 2GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 2 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN X3

حدود 4160 میشه، انتخاب دیگه ی کارت گرافیک AMD 7970 هست.
شرمنده کارتم 6750اه...بدرد میخوره یا نه؟

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
سلام دوستان :
یه pc تا حد 5 تومن مخصوص بازی معرفی کنید که حداقل تا دو سال اینده بتونه بازی ها روی تنظیمات high اجرا کنه یا اگه جایگزینش یه لپ تاپ مخصوص بازی تا همین قیمت معرفی کنید ....ممنون
لپتاپ 5 تومنی در حد PC ه 2 تومنی ه. کلا دور لپتاپ رو واسه بازی خط بکشید.

tiger75

کاربر سایت
May 6, 2011
343
همین الان 3 تا قطعه خریدم.
مادربرد: p61a-d3
رم : 4GB dd3
ولی در مورد cpu من از طرف core i3 3210 خریدم ولی برام core i3 3220 نصب کرد. میخواستم بدونم فرقشون چیه و اینکه از لحاظ قیمت هم تفاوت دارن؟

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,047
نام
سهند
یکی از دوستام یه کیس تا سقف 2.5 میلیون میخواسته جمع کنه .
اگه میشه راهنمایی کنید
بعد این سیستم میتونه جوابگوی حداکثر گرافیک بازیهای پاییز و آینده باشه یا نه ؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,205
نام
امیر محمود
سلام
دوستان با 3 تا 3.5 تومن چه سیستمی ميشه جمع کرد؟ البته بدون کارت گرافیک؟
این پردازنده های نسل 4 اینتل چند درمیان؟
سلام
این هم یک سیستم نسل 4 اینتل و البته بدون کارت گرافیک:
CPU:Intel Core i7 4770K
Main: Asus Z87-PLUS
Ram: 2*4gb corsair vegance DDR3 1600
VGA:Onboard-HD4500
ODD:Samsung 24x
HDD: Seagate 1tb
Case: Green x3
power: Green 750OC

این سیستم حدودا 3350 میشه.
که بعدا هم می تونی روی این سیستم کارت گرافیک high-end نصب کنی.پاورش هم جوابگوی یک کارت گرافیک قوی هستش.

سلام دوستان :
همانطور که دوست عزیز مون اشاره کردن، لپ تاپ به دلیل اینکه قطعات Mobility دارند، برای بازی کردن کارایی زیادی ندارند مگر اینکه مدل های خاص گیم رو تهیه کنید که قیمت های بسیار بالایی دارند که شما می تونید با پولش یک کامپیوتر desktop خیلی قوی تر تهیه کنید.
خب یک سیستم در حد 5 میلیون تومن که بتونه بازی ها را حداقل تا 2-3 سال بیاره:

CPU:Core i5 4670
Main: Asus H87-PRO
ram: 2*4gb corsair Vegance DDR3 1600
VGA: Gigabyte GTX770 Windforce OC
HDD: Western Digital 2TB
ODD: Samsung 24x
Case:Green x5 Fusion
Power:Green650OC
Monitor:Samsung 22B375 LED

این سیستم حدودا 5200 میشه.

همین الان 3 تا قطعه خریدم.
مادربرد: p61a-d3
رم : 4GB dd3
ولی در مورد cpu من از طرف core i3 3210 خریدم ولی برام core i3 3220 نصب کرد. میخواستم بدونم فرقشون چیه و اینکه از لحاظ قیمت هم تفاوت دارن؟
Core i3 3220 کلاکش 3.3ghz هستش که نسبت به 3210 کلاکش 100 مگاهرتز بیشتر هستش که کمی کارایی 3220 بیشتر هستش.(البته به مقدار خیلی ناچیز)

یکی از دوستام یه کیس تا سقف 2.5 میلیون میخواسته جمع کنه .
اگه میشه راهنمایی کنید
بعد این سیستم میتونه جوابگوی حداکثر گرافیک بازیهای پاییز و آینده باشه یا نه ؟

با 2.5 میلیون تومن میشه سیستم MID-END تهیه کرد با هاش میشه بازی های امروزی با تنظیمات medium-high و بدون AA با فریم خوب بازی کرد. اینکه بازی های اینده رو جوابگو باشه تضمین 100 درصدی وجود نداره، البته به احتمال خیلی زیاد بازی های اینده هم با تنظیمات high-Medium قابل بازی خواهند بود.
البته بعضی از بازی ها رو با همین سیستم میشه روی Very High هم بازی کرد.
خب سیستم با بودجه 2.5 میلیون تومن:
cpu: core i3 3220
main:Asus P8B75-V

ram:2*2gb corsair DDR3 1600
VGA: Sapphire HD7870GHZ
HDD:Seagate 1 TB
ODD:Samsung 24x
case:Green Magnum
power:Green 600eu

این سیستم حدودا 2400 میشه.

ممنون از راهنمایی...یعنی این سیستم میتونه BF 4 روی بالاترین تنظیمات بدون لگ اجرا کنه ؟؟ بازم ممنون

خواهش می کنم. نمی تونم قطعی بگم اره!!
اما من فکر می کنم کارت gtx770 wf oc به راحتی از پس BF4 بر میاد یا حداقل میشه با تنظیمات HIGH با فریم خوب بازی کرد.
ولی با این کارت 770 میشه خیلی از بازی های امروزی را با تنظیمات Very high راحت بازی کرد.

آخرین ویرایش:

K AN E

کاربر سایت
Nov 3, 2010
527
همانطور که دوست عزیز مون اشاره کردن، لپ تاپ به دلیل اینکه قطعات Mobility دارند، برای بازی کردن کارایی زیادی ندارند مگر اینکه مدل های خاص گیم رو تهیه کنید که قیمت های بسیار بالایی دارند که شما می تونید با پولش یک کامپیوتر desktop خیلی قوی تر تهیه کنید.
خب یک سیستم در حد 5 میلیون تومن که بتونه بازی ها را حداقل تا 2-3 سال بیاره:

CPU:Core i5 4670
Main: Asus H87-PRO
ram: 2*4gb corsair Vegance DDR3 1600
VGA: Gigabyte GTX770 Windforce OC
HDD: Western Digital 2TB
ODD: Samsung 24x
Case:Green x5 Fusion
Power:Green650OC
Monitor:Samsung 22B375 LED

این سیستم حدودا 5200 میشه.
ممنون از راهنمایی...یعنی این سیستم میتونه BF 4 روی بالاترین تنظیمات بدون لگ اجرا کنه ؟؟ بازم ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر