مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
3 تا سوال :d

این گرافیک مشکل پیدا نمیکنه ؟ آخه کار حرفه ایه , باهاش شاید خواستیم بازی هم بکنیم >:) :d

این مانیتور apple رو رفتم review هاشو خوندم همه میگفتن افتضاحه (همینجوری بدون دلیل) :)) چه کنم ؟ ;;)

قیمت اینا کلا چقدر میشه ؟ (حدودا)

من یک نکته ای در مورد مانیتور های اپل بگم، این ها تماما LG ان، یعنی شما مانیتور رو باز کنی پشتش قشنگ لوگو LG معلومه، OEM می زنه برای Apple ، بی خودی پول بالاش ندید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
cpu+mail با بودجه 1200 لطفا معرفی کنید.
ضمنا من اهل اورکلاک و.... نیستم و تا جایی که همخونی داشته باشند میخوام CPU قوی باشه.
ممنون

با 1200 هیچ قطعه ایش نمی تونه قوی باشه:

CPU:AMD A6-3650
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:MSI A55-P33
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:480A GREEN
CASE:GREEN MAGNUM2

3 تا سوال :d

این گرافیک مشکل پیدا نمیکنه ؟ آخه کار حرفه ایه , باهاش شاید خواستیم بازی هم بکنیم >:) :d

این مانیتور apple رو رفتم review هاشو خوندم همه میگفتن افتضاحه (همینجوری بدون دلیل) :)) چه کنم ؟ ;;)

قیمت اینا کلا چقدر میشه ؟ (حدودا)

کار رندر چه ربطی به بازی داره؟! اگه می گفتی بازی می کنی خب گرافیک قویتری توصیه میشد، برای یه مدل مثل GTX 670 باید دست کم 1 تومن دیگه به بودجه اضافه کنی.
در مورد مانیتور توصیه شده هم لطفا لینک از جایی که گفته کیفیتش افتضاحه بده تا ما هم یاد بگیریم!

من یک نکته ای در مورد مانیتور های اپل بگم، این ها تماما LG ان، یعنی شما مانیتور رو باز کنی پشتش قشنگ لوگو LG معلومه، OEM می زنه برای Apple ، بی خودی پول بالاش ندید

شما اول یه مدل مانیتور LG دقیقا با همین مشخصاتی که مدل اپل داره پیدا کن، بعد بگو بی خودی پول ندید! ، تنها مدل فوق حرفه ای بازار ما مناسب رزولوشن بالا همینه.
معلومه که اپل خودش مانیور نمیزنه، تولید کننده های موجود فقط LG ، شارپ، سامسونگ و سونی هستن، اگه یکی از اینا پنل رو سفارشی می زنه هیچ دلیلی نیست که کیفیت یا مشخصاتش مثل مدلهای رسمی خودشون باشه.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
دوستان من میخوام یه هارد اکسترنال 1 TBیی بگیرم، SONY بگیرم یا Seagate؟ هر کدوم گارانتی 3 ساله دارن و قیمت هاشونم تقریبا مشابه همدیگس.

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955

کار رندر چه ربطی به بازی داره؟! اگه می گفتی بازی می کنی خب گرافیک قویتری توصیه میشد، برای یه مدل مثل GTX 670 باید دست کم 1 تومن دیگه به بودجه اضافه کنی.
در مورد مانیتور توصیه شده هم لطفا لینک از جایی که گفته کیفیتش افتضاحه بده تا ما هم یاد بگیریم!

شما اول یه مدل مانیتور LG دقیقا با همین مشخصاتی که مدل اپل داره پیدا کن، بعد بگو بی خودی پول ندید! ، تنها مدل فوق حرفه ای بازار ما مناسب رزولوشن بالا همینه.
معلومه که اپل خودش مانیور نمیزنه، تولید کننده های موجود فقط LG ، شارپ، سامسونگ و سونی هستن، اگه یکی از اینا پنل رو سفارشی می زنه هیچ دلیلی نیست که کیفیت یا مشخصاتش مثل مدلهای رسمی خودشون باشه.

فکر نمی کنم مشکلات flickering و dark screen نیاز به حتی لینک دادن داشته باشه، جمع کثیری از صفحه نمایش imac ها الاخصوص سری mid 2011 این مشکل رو داشتن
مشکل light corner اه retina ها هم که به کنار
cinema display ها هم به همین شکل مشکلات بسیاری دارن، یک سری که کلا چند سال پیش مشکل صدا داشتن، مشکلی که در سری های فعلی اش هست و تنها راحش rma اه اینه که دستگاه می ره sleep mode دیگه بیرون نمیاد از تو sleep و ..

اپل سیستم های desktop اش چند سالیه مشکلات اساسی می خورن، imac اه خود بنده vga اش رفت رو هوا توی ایران گیر نمیاد دارم از آمریکا میارم، مشکل رایج imac های mid 2011 رو توی گرافیک داشت که کلا گرافیک بعد از مدتی به رحمت خدا می ره، حالا ایشون این مانیتور رو گرفت و یکی از این مشکلات خورد چی کار می تونه بکنه؟ گارانتی ها خیلی راحت می گن این دستگاه خارج از گارانتیه بای بای ، الاخصوص که apple گارانتی درست حسابی هم توی ایران نداره

تنها برتری ای که این مانیتور داره resolution اشه ، در کنارش N تا مشکل داره، پول دادن بالای یک مانیتور 1000 دلاری که کلی مشکل ازش گزارش شده و گارانتی داشتن و نداشتنش فرق نداره فقط یک حماقت محضه، وقتی برند هایی مثل سامسونگ ساپورت بسیار خوبی توی ایران دارن جایی واسه apple در این حوضه نمی مونه توی ایران

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
cpu+mail با بودجه 1200 لطفا معرفی کنید.
ضمنا من اهل اورکلاک و.... نیستم و تا جایی که همخونی داشته باشند میخوام CPU قوی باشه.
ممنون

سلام و ممنون
من فقط سی پی یو و مادر برد میخوام. بقیه قطعات رو دارم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
فکر نمی کنم مشکلات flickering و dark screen نیاز به حتی لینک دادن داشته باشه، جمع کثیری از صفحه نمایش imac ها الاخصوص سری mid 2011 این مشکل رو داشتن
مشکل light corner اه retina ها هم که به کنار
cinema display ها هم به همین شکل مشکلات بسیاری دارن، یک سری که کلا چند سال پیش مشکل صدا داشتن، مشکلی که در سری های فعلی اش هست و تنها راحش rma اه اینه که دستگاه می ره sleep mode دیگه بیرون نمیاد از تو sleep و ..

اپل سیستم های desktop اش چند سالیه مشکلات اساسی می خورن، imac اه خود بنده vga اش رفت رو هوا توی ایران گیر نمیاد دارم از آمریکا میارم، مشکل رایج imac های mid 2011 رو توی گرافیک داشت که کلا گرافیک بعد از مدتی به رحمت خدا می ره، حالا ایشون این مانیتور رو گرفت و یکی از این مشکلات خورد چی کار می تونه بکنه؟ گارانتی ها خیلی راحت می گن این دستگاه خارج از گارانتیه بای بای ، الاخصوص که apple گارانتی درست حسابی هم توی ایران نداره

تنها برتری ای که این مانیتور داره resolution اشه ، در کنارش N تا مشکل داره، پول دادن بالای یک مانیتور 1000 دلاری که کلی مشکل ازش گزارش شده و گارانتی داشتن و نداشتنش فرق نداره فقط یک حماقت محضه، وقتی برند هایی مثل سامسونگ ساپورت بسیار خوبی توی ایران دارن جایی واسه apple در این حوضه نمی مونه توی ایران

این مشکلاتی که گفتین برای خیلی محصولات دیگه هم رخ می ده، اما همگانی نیست، مشکلات iMAC ها هم همینطور، اینکه تجربه ی شخصی شما خوب نبوده حق دارید بدبین باشید اما باز هم عمومیت نداره.
در صورتی که مدلی مشابه از DELL یا ASUS یا حتی خود سامسونگ هم بود اولویت داشت، اما فعلا نیست، وگرنه برای سیستمی بجز این بودجه بیشتر مدلهای توصیه شده همیشه SAMSUNG بوده، در مورد گارانتی هم قبوله، نداشتنش برای مانیتور ریسک بزرگی هست.

سلام و ممنون
من فقط سی پی یو و مادر برد میخوام. بقیه قطعات رو دارم.

CPU:INTEL Core I5 3570
M/B:ASUS P8B75V

حدود 1100 میشه.

mohsenfff

کاربر سایت
Jan 25, 2006
242
نام
محسن
دوستان سیستم زیر رو چند بفروشم خوبه؟
CPU:INTEL CORE I5 2500
M.B:GIGABYTE PA65-UD3
VGA:MSI TWIN FROZER 560TI 1GIG
HARD:1TRABYTR SEAGATE +250GIGBYTE MAXTOR
POWER:GP635B-US
MODEM:ZYXEL
MONITOR :ASUS VW246H
به اضافه کارت رسیور و کارت تی وی و موس و کیبورد و کیس و ......
-----------------------------------------------------------------------------------
دوستان اگر این رو بفروشم با پولش چه تبلتی میشه خرید؟چون من یه پرینتر و کارت رسیور اکسترنال و قلم نوری هم دارم که اگه بخوام الان اونا رو بخرم حدود یک میلیون و 300 میشه .اما فکر نکنم مشتری پای این قطعات باشه. به خاطر همین تبلتی رو میخوام که روش ویندوز 7 نصب باشه و پورت USB هم داشته باشه .
با تشکر

آخرین ویرایش:

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر

حدود 1100 میشه.
راهی نداره core i7 بگیرم ؟ با مادر برد ارزونتر یا یکم بودجه بیشتر؟ آخه قدرت پروسس خیلی مهمه (برای گیم نمی خوام برای matlab میخوام)
سی پی یو فعلیم 2500 هست تفاوتی خاصی احساس میکنم با 3570 ؟
الان عوض کنم بهتره یا منتظر هاسول بمونم ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
دوستان سیستم زیر رو چند بفروشم خوبه؟
CPU:INTEL CORE I5 2500
M.B:GIGABYTE PA65-UD3
VGA:MSI TWIN FROZER 560TI 1GIG
HARD:1TRABYTR SEAGATE +250GIGBYTE MAXTOR
POWER:GP635B-US
MODEM:ZYXEL
MONITOR :ASUS VW246H
به اضافه کارت رسیور و کارت تی وی و موس و کیبورد و کیس و ......
-----------------------------------------------------------------------------------
دوستان اگر این رو بفروشم با پولش چه تبلتی میشه خرید؟چون من یه پرینتر و کارت رسیور اکسترنال و قلم نوری هم دارم که اگه بخوام الان اونا رو بخرم حدود یک میلیون و 300 میشه .اما فکر نکنم مشتری پای این قطعات باشه. به خاطر همین تبلتی رو میخوام که روش ویندوز 7 نصب باشه و پورت USB هم داشته باشه .
با تشکر

می تونی دست کم 2500 برای فروش بزاری، هر چند فکر نمی کنم سیستم قدرتمندی مثل این فروشش منطقی باشه، نهایت با ارتقای گرافیک یه سیستم گیمینگ بروز خواهد شد

در هر حال در مورد تبلت هم نمی دونم قصدت چیه، اما بازار تبلت ها در تسخیر اندروید و آیپد هست، نباید سراغ پلاتفرمهای دیگه ای بری، ویندوز 7 روی تبلت-اگر مدلی باشه- افتضاح هست!، تبلتهای ویندوز 8 هم تنها مدلی که با اغماض ارزش خرید داشته باشه MS Surface PRO هست که ویندوز 8 پرو ( و نه RT تقلبی!) داره و بالای 4500 هست. تازه باز هم ایرادات کاربری زیادی داره.

در مورد اندرویدی ها مدلهای مطرح و کیفیت دار ساخت ASUS هستن، بین 7 اینچی ها بهترین مدل NEXUS 7 و بین 10 اینچی ها هم SAMSUNG GALAXY Tab 2 و SAMSUNG NEXUS 10
با 1300 بهترین گزینه NEXUS 7 32 گیگی هست.

سلام .
MSI 650 ti الان قیمتش چنده؟

بین 700 تا 750 تومن آخرین قیمت بوده!

maxkill

کاربر سایت
May 15, 2012
688
نام
BeHZaD
این مشکلاتی که گفتین برای خیلی محصولات دیگه هم رخ می ده، اما همگانی نیست، مشکلات iMAC ها هم همینطور، اینکه تجربه ی شخصی شما خوب نبوده حق دارید بدبین باشید اما باز هم عمومیت نداره.
در صورتی که مدلی مشابه از DELL یا ASUS یا حتی خود سامسونگ هم بود اولویت داشت، اما فعلا نیست، وگرنه برای سیستمی بجز این بودجه بیشتر مدلهای توصیه شده همیشه SAMSUNG بوده، در مورد گارانتی هم قبوله، نداشتنش برای مانیتور ریسک بزرگی هست.

خوب این مدل سامسونگ چی ؟ S27B970D ! به نظر در همون حده ! فقط قیمتش بالاتره یکم ...
در ضمن اصلا میشه اون Apple رو با PC استفاده کرد بدون هیچ مشکلی ؟؟؟

ash@ash

کاربر سایت
Oct 15, 2012
955
خوب این مدل سامسونگ چی ؟ S27B970D ! به نظر در همون حده ! فقط قیمتش بالاتره یکم ...

S27B970D فکر نکنم گارانتی دارش گیر بیاد، اگر توی بازار باشه احتمالا شرکتی اه چون مدل های سامسونگ توی ایران پارت نامبر هاش با کشور هایی مثل آمریکا و اروپا و ... یکی نیست
آره می شه با mini display وصل می شه

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
سلام آقایون!
این مشخصات کیس من هست.. به نظرتون چند میتونم بفروشم؟ کسی خریدار هست!؟
بعد پول فروش این + 3 تومن بودجه خودم ... برای بازی .... پیشنهاداتون چیه؟ ممنون

Cpu : Intel Pentium E6600 Dual Core 3.06 Ghz
Video Card : Nvidia Geforce GT 430
Ram : DDR3 2 gb
Motherboard : BIOSTAR P41D3

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید

بطور رسمی هیچ مدلی 27 اینچی از سامسونگ توی بازار ما موجود نیست، وگرنه سال پیش مدل S27A750D از بهترین های بازار ایران و جهان بود.
مانیتور اپل هم همیشه آخرین استاندارهای تصویب شده رو برای اتصال داره، به PC هم می خوره.

سلام آقایون!
این مشخصات کیس من هست.. به نظرتون چند میتونم بفروشم؟ کسی خریدار هست!؟
بعد پول فروش این + 3 تومن بودجه خودم ... برای بازی .... پیشنهاداتون چیه؟ ممنون

Cpu : Intel Pentium E6600 Dual Core 3.06 Ghz
Video Card : Nvidia Geforce GT 430
Ram : DDR3 2 gb
Motherboard : BIOSTAR P41D3

اگه اینا رو 300 تومن در نظر بگیریم میشه این سیستم رو توصیه کرد:

RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA:AMD 7870 DDR5
POWER:650W GREEN

حدود 3360 درمیاد.

Slim $hady

کاربر سایت
Feb 1, 2010
2,307
نام
شایان
اگه اینا رو 300 تومن در نظر بگیریم میشه این سیستم رو توصیه کرد:

RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
VGA:AMD 7870 DDR5
POWER:650W GREEN

حدود 3360 درمیاد.

300 تومن ؟؟ :| چقدر کم! البته هارد 250 گیگی و کیس و پاور Green هم هست ( که مدلشو نمیدونم :d)
من زیاد از PC سردرنمیارم متاسفانه :d.. این 2 تا که bold کردم میشه بگی چی هستن و کارشون چیه لطفا!؟ :d
فقط یه چیزی .. من کلا کارت گرافیک زیاد با AMD حال نمیکنم، پیشنهاد واسه Nvidia چیه!؟
راستی با برداشته شدن تحریم کامپیونر و موبایل، قیمتا پایین اومده؟ میاد!؟

خیلی ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر