مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
با سلام به همه ي دوستان

يك پي سي ميخوام ببندم .
كه سي پي يو intel 3770k
رم 8 باس 2000
گرافيك 1گيگ ddr5
مادر برد رو بهم پيشنهاد بدين كه هم قيمتش خوب باشه و هم اينا رو بتونه آوركلاك كنه .

اگر ممكنه بقيه ي قطعات رو هم پيشنهاد بدين

نوع گرافيك و رم بستگي به مادر برد داره .

يك هارد 1ترا و 1 هارد ssd 60 or 80
پاور
case
و بقيه هم به ديدگاه خودتون .

اين كيس رو براي رندرينگ 3dsmax ميخوام .

توضيح : cpu intel 3770 k بهترين سي پي يو تو رنج 8 هسته اي ها بود كه انتخاب كردم و چون هر جا رفتم ، مادر بورد و گرافيك و بقيه رو هم تغيير ميكرد تو پيشنهاداشون
ممنون از همه ي شما .
حسام
با این توضیحات نه شما به نتیجه میرسی نه ما میتونیم درست و حسابی راهنمایی کنیم !
بگو جمعا چقدر میخوای هزینه کنی + قطعات مورد نیازت ، بقیه ش رو بسپر دست ما !
سلام
یک کارت گرافیک تا قیمت 600 تومن معرفی کنید،که پاور gp535a براش کافی باشه و نیاز مجدد به خرید پاور نباشه.
ممنون
تا 600 تومن با 60 70 تومن بالاتر میشه HD7850 1GB رو در نظر گرفت در غیر اینصورت تا 450 بهترین انتخاب موجود HD7770 1GB با برد SAPPHIRE یا Club3D هستش ! (تو این فاصله ی 450 تا 600 هم کارت خاصی موجود نیست یه وقت پولشو دور نریزه)
در کل اگه بابت سیستم دوستت هستش هر کدوم از این کارتا رو بندازه افت شدید کارایی پیدا میکنن که باید در نظر داشته باشه این کارتا با 535 هم به خوبی کار میکنن ولی در آینده که تو فکر تعویض قطعات اصلی بود بهتره پاور هم با مدل قویتر تعویض شه !

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام میخواستم بدونم این موس موجوده؟ASUS ROG GX1000 Laser Gaming Mouse واینکه الان بهترین موس تو بازار چیه؟

نه عزیز، محصولات موجود بازار ما از برند ASUS قطعات اصلی و تبلت و لپ تاپ هست، لوازم جانبیش اینجا پیدا نمیشه، من توی بازار ندیدم.

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,288
نام
محمدرضا
سلام دوستان،
برای اُور کردن 2500K تا 4.5 مناسب ترین فن موجود در بازار رو معرفی میکنید ؟
سایر قطعات به این شرح هستند :
ASUS P8P67 Rev.3
Green GP635
Green X-7
==============
و یه سوال دیگه هم داشتم شاید جاش اینجا نباشه ولی بی زحمت پاسخ بدید،
یه مانیتور ML238 دارم اگه بفرستم برای گارانتی و این مدل رو موجود نداشتن میتونم یه مدل بالاتر انتخاب کنم مثلاً ML248H یه چیز دیگه و بقیش رو سر بدم یا خودشون مدل جایگزین رو میفرستن ؟
تشکر.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان،
برای اُور کردن 2500K تا 4.5 مناسب ترین فن موجود در بازار رو معرفی میکنید ؟
سایر قطعات به این شرح هستند :
ASUS P8P67 Rev.3
Green GP635
Green X-7
==============
و یه سوال دیگه هم داشتم شاید جاش اینجا نباشه ولی بی زحمت پاسخ بدید،
یه مانیتور ML238 دارم اگه بفرستم برای گارانتی و این مدل رو موجود نداشتن میتونم یه مدل بالاتر انتخاب کنم مثلاً ML248H یه چیز دیگه و بقیش رو سر بدم یا خودشون مدل جایگزین رو میفرستن ؟
تشکر.
این بستگی به بودجه ی شما داره ولی خوب کمترین مدل پیشنهادی Thermalright TRUE SPIRIT هستش و حدودا 100 تومن در میاد !
در مورد مانیتور هم اینو باید از گارانتی (بازرگانی مهر) بپرسید ولی خوب معمولا اگه موجود نباشه با گرفتن تفاوتش یه مدل بالاتر بهتون میدن !

آخرین ویرایش:

cryer1993

کاربر سایت
Jul 3, 2011
31
نام
hooman
برای بازی حداقل 1.500 بودجه نیازه کمتر از این معنی بازی نمیده ، فقط جهت اطلاع میگم وگرنه این قطعاتی که پیشنهاد میشه به هیچ عنوان به درد بازی نمیخوره :

CPU : intel g620
RAM : patriot g2 2x2gb ddr3 1600
MAIN : asus p8h61-m le plus
VGA : inno3d gt630 1gb ddr3
HDD : seagate barracuda 500gb 16mb
POWER : green gp480a-eu
CASE : green magnum 2

حدودا 1.000 در میاد !
!
چون دیدم با این بوجه رسمن هیچی نمیشه بست با کلی تلاش تونستم بوجمو تا 1میلیونو 200 ارتقا بدم حالا چی ببندم؟؟؟(راستی نیازی به dvd-rom ندارم یکی اضافه دارم)

آخرین ویرایش:

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
تا 600 تومن با 60 70 تومن بالاتر میشه HD7850 1GB رو در نظر گرفت در غیر اینصورت تا 450 بهترین انتخاب موجود HD7770 1GB با برد SAPPHIRE یا Club3D هستش ! (تو این فاصله ی 450 تا 600 هم کارت خاصی موجود نیست یه وقت پولشو دور نریزه)
در کل اگه بابت سیستم دوستت هستش هر کدوم از این کارتا رو بندازه افت شدید کارایی پیدا میکنن که باید در نظر داشته باشه این کارتا با 535 هم به خوبی کار میکنن ولی در آینده که تو فکر تعویض قطعات اصلی بود بهتره پاور هم با مدل قویتر تعویض شه !
GTX650TI چطوره،اصلا داخل موجود هست؟
اگر HD7850 بگیره که کلا 50% هم کارایی نمیگیره،بهتره همون 7770 یا GTX650TI(در صورت موجود بودن بگیره)،نظر شما چیست؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
چون دیدم با این بوجه رسمن هیچی نمیشه بست با کلی تلاش تونستم بوجمو تا 1میلیونو 200 ارتقا بدم حالا چی ببندم؟؟؟(راستی نیازی به dvd-rom ندارم یکی اضافه دارم)
خوب پس با این وضع این قطعات تغییر میکنه :

CPU : intel i3 2120
VGA : powercolor hd6670 1gb gddr5
POWER : green gp530a-eu

بقیه قطعات همون لیست قبلی هستش ، جمعا 1.290 در میاد !
GTX650TI چطوره،اصلا داخل موجود هست؟
اگر HD7850 بگیره که کلا 50% هم کارایی نمیگیره،بهتره همون 7770 یا GTX650TI(در صورت موجود بودن بگیره)،نظر شما چیست؟
GTX650Ti از نظر کارایی نزدیک به GTX560 هستش و در بعضی موارد هم سریعتره تو بازار ما موجود نیست (یا حداقل من ندیدم) ولی خوب با توجه به وضعیت کارتای دیگه از نظر قیمتی قاعدتا باید تو محدوده ی 700 قرار بگیره که اگه اینجور بشه ارزش خرید نداره چرا که 7850 پیشنهاد به مراتب بهتری میتونه باشه !
درصد افت کاراییش بالاتر هم بره باز به اندازه ای هست که بتونه برای مدتی جوابگو باشه منظور اینه که بهتره الان یه کارت قویتر بگیره بعدا که به فکر تعویض قطعات اصلی بود از نظر گرافیک محدودیت نداشته باشه !
سلام اگه یه فیلم 1080p رو توی فلش بریزم وصلش کنم به full hd tv تصویر فول اچ دی خواهم داشت؟؟؟؟
اگه تایپک داره بفرمایید
پست شما منتقل شد به تاپیک مشکلات !

QuinT

کاربر سایت
Feb 16, 2007
1,454
نام
Mehdi
درود خدمت دوستان گرامی

یک کیس میخواستم ببندم با قیمت 2.500 حالا یه خورده بالا پایین . فقط هم واسه گیم میخوام . چون روی FULL HD "LED 32 بازی میکنم واسم کیفیت بازیها اهمیت داره برای همین گفتم از شما دوستان یه مشاوره بگیرم ببینیم چی ببندیم و از طرفی نظر خودتون هم در رابطه با این سیستم جویا بشیم .
فقط یه نکته بگم که قاب کیس, درایو و هارد رو دارم اینا رو لازم نیست حساب کنید . یه پاور Green 585b هم دارم که امروز از یکی دوستان که پرسیدم گفت پاسخ گوی نیاز این سیستم جدید هم هست اما خب بازم اینجا پرسیدم که مطمئن بشم .

خیلی ممنون منتظر پاسختون هستم .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
درود خدمت دوستان گرامی

یک کیس میخواستم ببندم با قیمت 2.500 حالا یه خورده بالا پایین . فقط هم واسه گیم میخوام . چون روی FULL HD "LED 32 بازی میکنم واسم کیفیت بازیها اهمیت داره برای همین گفتم از شما دوستان یه مشاوره بگیرم ببینیم چی ببندیم و از طرفی نظر خودتون هم در رابطه با این سیستم جویا بشیم .
فقط یه نکته بگم که قاب کیس, درایو و هارد رو دارم اینا رو لازم نیست حساب کنید . یه پاور Green 585b هم دارم که امروز از یکی دوستان که پرسیدم گفت پاسخ گوی نیاز این سیستم جدید هم هست اما خب بازم اینجا پرسیدم که مطمئن بشم .

خیلی ممنون منتظر پاسختون هستم .

درود

CPU:INTEL Core I5 3450
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8Z77-LE
VGA:GEFORCE GTX 660TI 2GB DDR5

حدود 2550 تومن میشه
پاورتون هم کفایت می کنه.

hesam_mm

کاربر سایت
Dec 9, 2012
3
با عرض پوزش از شما بابت ارسال پست مجدد

سلام

من يك سيستم ميخوام براي رندرينگ.

تو رنكينگ سي پي يو ها ، بهترين 8 هسته اي intel 3770 k هستش ، پس اين بهترين گزينه براي من از نظر قيمت و كارايي هست .

يك هارد 80 يا 60 ssd هم براي لود سريعتر نرم افزار ها و ويندوز نياز دارم .

حالا يك سيستم با داشتن اين دو مشخصات و هزينه اي بين 2.8 تا 3.2 ميليون ميخوام كه بيشترين كارايي رو اين دستگاه بهم بده .

قيمت قطعات رو هم نوشته بشه لطفا .

ممنون ميشم اگر راهنماييم كنيد.

حسام

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
درود خدمت فرشید جان و رامین عزیزم.

من تصمیمم قطعی شده که به زودی هدست RAZER Tiamat 7.1 Surround رو خریداری کنم.(البته مثکه هنوز تو بازار نیومده!)

ولی چیزی که منو نگران کرده این هستش که مادربرد من Maximus V GENE هستش که فقط دو اسلات داره و به خاطر نصب کولر ماچو یکی از اسلات های اون غیر قابل استفاده شده! پس کارت صدای 7.1 نمیتونم نصب کنم!

آیا کارت صدای 7.1 اکسترنال چیزی وجود داره؟ اگه ممکنه با ذکر نام و قیمت بفرماید؟

در غیر اینصورت صدای خروجی مادربردم برای این هدست پاسخگو نیست؟ چون من در بررسی ها دیدم که برای استفاده از هدست Tiamat باید یکی از کارت صداهای زیر رو خریداری کرد!

Creative Labs 70SB088600002 SoundBlaster X-FI Titanium Fatal1ty Pro PCIe Sound Card

Creative Labs SB X-FI Titanium Fatal1ty Champ PCIe Sound Card (70SB088600007)

Creative Labs 70SB088000004 SoundBlaster X-FI Titanium PCIe Sound Card

Creative Labs 70SB104000000 Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Sound Card – PCIe

Asus Xonar DS PCI 7.1 Sound Card

Diamond Xtreme Sound 7.1/24 bit Sound Card

Vantec UGT-S100 7.1 Channel PCI Sound Card

Asus Xonar D1 7.1 PCI Sound Card

Asus Xonar DX PCIe 7.1 Sound Card

HT OMEGA CLARO Plus+ 7.1 Channels 24-bit 192KHz PCI Interface Sound Card

HT OMEGA CLARO 7.1 Channels 24-bit 192KHz PCI Interface Sound Card

HT OMEGA STRIKER 7.1 Channels PCI Interface Sound Card
با سپاس بیکران

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند