مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
مادربرد P8H61 با آپدیت بایوس تمام پردازنده های جدید رو پشتیبانی می کنه، سری جدیدترشون آپدیت هم اجتیاج ندارن، از لحاظ سرعت پردازنده هم با بقیه ی مدلا فرقی ندارن، فقط امکاناتشون متفاوت هست و حداکثر باس رمی که ساپورت می کنن

با 200 تومن هم مدل خاصی نمیشه گرفت، مدل SAMSUNG 20A310 مثلا
از ASUS هم بعضی مدلاش مخصوصا در رده ی بالای 350 خوبن، نه تمام مانیتورهاش.
یه مدل Asus به من نشون دادند که 19 اینچ کامل بود و کنتراستش هم 50 میلیون بود و قیمتش 210 بود
شما نمیدونی اسم مدلش چیه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
فرشید جان برا این سیستم حافظه ssd چی پیشنهاد میشه ؟راستی این گرافیک که گفتید قویتره یا گرافیکgtx 580 1.5 gddr5

شما بودجت 2.5 بود، حالا کم کم داری میری بالاتر که، اینا به بودجت نمی خورد.
برای SSD هم OCZ VERTEX 3 120 پیشنهاد میشه که 370 تومن هست، کارت 580 هم مشخصه که از 570 قویتره ، حدود 20 درصد،

یه مدل Asus به من نشون دادند که 19 اینچ کامل بود و کنتراستش هم 50 میلیون بود و قیمتش 210 بود
شما نمیدونی اسم مدلش چیه ؟
مدل 19 اینچی اصلا به درد بازی نمی خوره که بخوای برای خریدش تصمیم بگیری، فقط برای 20 اینچ یا 22 اینچ باید جستجو کنی،

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
فرشید جان الان POWER برند خوب هم GREEN هستش و هم کولرمستر.به نظرتون کدام بهترند؟ و این برتری شامل رنج قیمت میشه؟ یعنی بر فرض مثال تا 200 تومن یکی خوبه 200 به بالا یکی دیگه.

ممنون فرشید جان

dayyer

کاربر سایت
Mar 11, 2010
292
نام
عباس
سلام دوستان
بلاخره ما هم با کمک آقا فرشید سیستمو جمع کردیم:x
فقط یه سوال.من یه فن پیدا کردم THERMALRIGHT ARCHON Rev.A تنها دوبار ازش استفاده کرده و میفروشه 100 تومن
خواستم بدونم این فن تو کیس(x3) جا میشه؟.دوستم میگفت تو کیس خودم(x5)جا نشده.و اینکه ارزش داره اینو بگیرم یا یه چیز دیگه بگیرم؟
سی پیو هم i5 2500k هست و میخواستم اگه شد یکم اوورش کنم
با تشکر

Jupiter Gamer

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,024
نام
Hamed
شما بودجت 2.5 بود، حالا کم کم داری میری بالاتر که، اینا به بودجت نمی خورد.
برای SSD هم OCZ VERTEX 3 120 پیشنهاد میشه که 370 تومن هست، کارت 580 هم مشخصه که از 570 قویتره ، حدود 20 درصد،

مدل 19 اینچی اصلا به درد بازی نمی خوره که بخوای برای خریدش تصمیم بگیری، فقط برای 20 اینچ یا 22 اینچ باید جستجو کنی،

حالا شما مدلش رو نمیدونی چیه ؟

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
دوستان من یه کیس می خوام برای کار با نرم افزارهای تحت وب
بازی واسم مهم نیست این کیس برای کار هستش
فقط می خوام cpu خوبی داشته باشه برنامه ها خیلی سنگین نیستن فقط می خوام بتونم راحت با 10/12 تا برنامه همزمان کار کنم
بودجه هم حدود 600 در نظر گرفتم یکم بالا پایینش مشکلی نداره

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
فرشید جان الان POWER برند خوب هم GREEN هستش و هم کولرمستر.به نظرتون کدام بهترند؟ و این برتری شامل رنج قیمت میشه؟ یعنی بر فرض مثال تا 200 تومن یکی خوبه 200 به بالا یکی دیگه.

ممنون فرشید جان

من نسبت به همونی که موجود بوده بهترین پیشنهاد رو دادم، گیر نده دیگه!
پاورهای CORSAIR فقط ارزش خرید بالاتری دارند، اونم فقط توی رده ی 850 وات به بالا.

سلام دوستان
بلاخره ما هم با کمک آقا فرشید سیستمو جمع کردیم:x
فقط یه سوال.من یه فن پیدا کردم THERMALRIGHT ARCHON Rev.A تنها دوبار ازش استفاده کرده و میفروشه 100 تومن
خواستم بدونم این فن تو کیس(x3) جا میشه؟.دوستم میگفت تو کیس خودم(x5)جا نشده.و اینکه ارزش داره اینو بگیرم یا یه چیز دیگه بگیرم؟
سی پیو هم i5 2500k هست و میخواستم اگه شد یکم اوورش کنم
با تشکر

اون فن قیمتش مناسبه، ولی توی کیس شما هم جا نمیشه! وگرنه از بهترین های بازار هست
شما می تونی مدل AXP- 140 از همین برند رو انتخاب کنی. از قبلیا ضعیفتره ولی برای یکم اور کردن مناسبه.

حالا شما مدلش رو نمیدونی چیه ؟

خیر، نمی دونم.

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
فرشید جان سلام
آیا برای cpu با سوکت 2011 فن استوک اصلی با همون برند اینتل توی بازار موجود هست ؟ چون باکسشون بدون فنه همشون
اگه جایی رو میشناسی لطفا برام پ.خ میکنی

در کل میخواستم بدونم اگه یه cpu اور نشه ( و به شرط تهویه خوب کیس ) آیا فن استوک برای دفع حرارتش کفایت میکنه یا نه؟
( البته اگه از این مطلب بگذریم که فنهای استوک صدا و نویز بیشتری ایجاد میکنن)
مرسی ازت >:d

Ehsan1994

کاربر سایت
Jul 4, 2012
3
نام
احسان
ممنون

[FONT=&amp]آقا فرشید منرسیدم گفتن این مادربورد [/FONT]P8H67 نیست تو بازار ، کارت گرافیک هم حدود 500 تومان گفتن قیمتشه یه مدلش ، درسته ؟؟ بعد من هارد و ODD خودم خوبه ، بدون اینا قیمت گرفتم گفتن حدود 1600 !! شما قیمت روزو گفتید یا به من دارن گرون میگن ؟؟
واسه 3D اجرا کردن بعضی بازی ها هم توضیح بدید که چی لازم داره !!
ممنون واقعا:x

---------- نوشته در 09:52 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:50 PM ارسال شده بود ----------

دوست عزیز، تا الان هم شما با اون کارت گرافیک بازی نمی کردی! اصلا بدرد بازی نمی خورده از بدو خلقتش
سیستمت هم کلا برای ارتقا مناسب نیست و باید سیستم رو کامل عوض کنی، برای سیستم بازی هم در حال حاضر باید حداقل 1500 تومن هزینه کنی،

اگرم هم خارج میشی و قصد برگشتن هم داری، بستگی داره که کدوم کشور بخوای قطعاتت رو بخری، بعضی قطعات ایران ارزونتر درمیان و تازه گارانتی داخلی هم دارن.

مشخصه که سرعت VERTEX 3 بالاتره، حتی برای ویندوز 7 و بوت شدن،قیمتش هم معلومه که بالاتره، اما دلیلش رو شما برعکس گفتی.
مدل VERTEX 4 هم بتازگی رسیده که کمی ارزونتر هست و اون هم سرعت بالایی داره.

[FONT=&amp]آقا فرشید منرسیدم گفتن این مادربورد [/FONT]P8H67 نیست تو بازار ، کارت گرافیک هم حدود 500 تومان گفتن قیمتشه یه مدلش ، درسته ؟؟ بعد من هارد و ODD خودم خوبه ، بدون اینا قیمت گرفتم گفتن حدود 1600 !! شما قیمت روزو گفتید یا به من دارن گرون میگن ؟؟

---------- نوشته در 09:52 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:52 PM ارسال شده بود ----------

دوست عزیز، تا الان هم شما با اون کارت گرافیک بازی نمی کردی! اصلا بدرد بازی نمی خورده از بدو خلقتش
سیستمت هم کلا برای ارتقا مناسب نیست و باید سیستم رو کامل عوض کنی، برای سیستم بازی هم در حال حاضر باید حداقل 1500 تومن هزینه کنی،

اگرم هم خارج میشی و قصد برگشتن هم داری، بستگی داره که کدوم کشور بخوای قطعاتت رو بخری، بعضی قطعات ایران ارزونتر درمیان و تازه گارانتی داخلی هم دارن.

مشخصه که سرعت VERTEX 3 بالاتره، حتی برای ویندوز 7 و بوت شدن،قیمتش هم معلومه که بالاتره، اما دلیلش رو شما برعکس گفتی.
مدل VERTEX 4 هم بتازگی رسیده که کمی ارزونتر هست و اون هم سرعت بالایی داره.

[FONT=&amp]آقا فرشید من پرسیدم گفتن این مادربورد [/FONT]P8H67 نیست تو بازار ، کارت گرافیک هم حدود 500 تومان گفتن قیمتشه یه مدلش ، درسته ؟؟ بعد من هارد و ODD خودم خوبه ، بدون اینا قیمت گرفتم گفتن حدود 1600 !! شما قیمت روزو گفتید یا به من دارن گرون میگن ؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
فرشید جان سلام
آیا برای cpu با سوکت 2011 فن استوک اصلی با همون برند اینتل توی بازار موجود هست ؟ چون باکسشون بدون فنه همشون
اگه جایی رو میشناسی لطفا برام پ.خ میکنی

در کل میخواستم بدونم اگه یه cpu اور نشه ( و به شرط تهویه خوب کیس ) آیا فن استوک برای دفع حرارتش کفایت میکنه یا نه؟
( البته اگه از این مطلب بگذریم که فنهای استوک صدا و نویز بیشتری ایجاد میکنن)
مرسی ازت >:d

دوست عزیز، وقتی توی باکسش فن نداره معنیش اینه که این مدل پردازنده اصلا فن استوک نداره! شما از کجا می خوای فن استوک پیدا کنی؟؟ اگه براش فن نزده دلیل داشته،
برای پردازنده ی حرفه ای دنبال یه فن حرفه ای باش، توی پستای قبلی چندتا معرفی شده، دیگه لازم به تذکر نیست

چرا، تک و توک هست، اگر نیست باید از P8P67-LE یا P8Z68V یکی رو پیدا کنی بخری که البته گرونتر هستن
کارت گرافیک هم بسته به برند همون حدود هست، اما خیلی تفاوت قیمت داره

قبلا هم گفتم بخاطر نوسان بازار قیمتها خیلی بالا پایین داره، حتی قیمت اصلی همیشه مشخص نیست، مرجعی هم نداره
3D اجرا شدن بازیها هم اول یه مانیتور 120 هرتز 3 بعدی لازم داره و بعد کارت گرافیک قدرتمندی که از پس اجرای مد سه بعدی بربیاد، مثلا مانیتور سه بعدی ASUS که 236 باشه حدود 850 قیمت داره و یه کارت مناسبش هم 560Ti به بالا هست که NVIDIA 3DVISION رو داره.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
فقط می خوام cpu خوبی داشته باشه برنامه ها خیلی سنگین نیستن فقط می خوام بتونم راحت با 10/12 تا برنامه همزمان کار کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,765
نام
فرشید
سلام آقا تا سقف 130-40 تومن مودم وایرلس خوب و راحت چی هستش

وایرلسش قوی باشه

می تونی از بین مدلای Linksys WAG 160 یا Dlink 2750 یکی رو انتخاب کنی، البته برد آنتن مدل دومی بیشتر هست، امام پایداری و سرعت مدل اول بهتر، قیمتش هم بیشتره

واسه کیسی با این بودجه نمیشه شرط یا قابلیتی تعیین کرد، فقط باید کمترین قیمت باشه

CPU:Intel Pentium 860
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:ASUS P8H61-M
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435W
CASE:MAGNUM

حدود 670 تومن میشه.

ADU_Tank

کاربر سایت
May 26, 2011
1,269
نام
Ali
سلام دوستان...
یه سیستم میخوام جمع کنم برای بازی.
قیمتشم دیگه از 1 میلیون و 500 بیشتر نشه بهتره.من خودم مد نظر قیمتم 1.300 تا دیگه 1.400 هست.خیلی زور بزنم گفتم 1.500.و اینکه این سیستمی که شما معرفی میکنید چند سال به طور عالی جواب میده؟ اینش خیلی برام مهمه ممنون.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان...
یه سیستم میخوام جمع کنم برای بازی.
قیمتشم دیگه از 1 میلیون و 500 بیشتر نشه بهتره.من خودم مد نظر قیمتم 1.300 تا دیگه 1.400 هست.خیلی زور بزنم گفتم 1.500.و اینکه این سیستمی که شما معرفی میکنید چند سال به طور عالی جواب میده؟ اینش خیلی برام مهمه ممنون.
اینا پیشنهاد میشه (کیس) :

CPU : intel i5 2400
RAM : g.skill ripjaws 8gb 2x4gb ddr3 1600
MAIN : asus p8h61 usb3
VGA : evga gtx560ti
HDD : seagate 500gb 16mb
ODD : samsung 24x sata
POWER : green gp635b-us
CASE : green x3

حدودا 1.510 515 در میاد ، در حال حاضر هر 6 ماه داره قطعات جدید جایگزین میشه یعنی برای سریعترین سیستم و قطعات موجود هم نمیشه تا 2 سال آینده رو پیشبینی کرد چه برسه به قطعات ضعیفتر !
در کل اگه منظورت به اجرای بازیها باشه (فقط بحث اجرا کاری به جزئیات نداریم) با این وضع تا 3 سال آینده جوابگو خواهد بود !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر