مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام من 800 تومن دارم میخوام کیس فقط عوض کنم چی پیشنهاد میکنید
چند بار اومدم جوابت رو بدم هی یادم رفته:D
cpu:intel core 2 duo E4300=120
main board:asus p5b=130
ram:2x1gig transcend 800=120
vga:asus geforce 8800 gts 640=420
hard:western digital 250 gig=70
power:cooler master 550 w active pfc=50
DVD Writer:Samsung SH-S183A=34
اگه هاردو dvd wr رو نخری همون حدود میشه

milad

کاربر سایت
Jan 28, 2006
445
نام
mld
سلام
من دیروز یه فیلم ایرانی گذاشتم تا نگاه کنم وقتی که پلی کردمش دیدم تصویر شطرنجی نشون میده گفتم خوب حتما سی دیش خرابه بهد از اون موقع هرچی پلی میکنم همینجوریه و از همه بدتر توی هر بازیی که میری تصویر شطرنجی میشه
میخواستم ببینم مشکل از چی میتونه باشه .
ممکنه سی دیش ویروس داشته یا مشکل از کارت گرافیکمه.
با انتی ویروس کاسپرسکی هم چک کردم ولی چیزی پیدا نکرد البته اپدیتش ما پارساله.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
مرسی
بای

mars1920

کاربر سایت
Jul 8, 2007
16
سلام
یه سیستم می خام برای خواهرم که بازی نمی کنه در حد دیدن فیلم تایپ و بازی های ساده یعنی در حد یه گرافیک انبرد. و قابل ارتقا باشه برای بعد. کمتر با مشکل مواجه بشم برای ارتقا با مونیتور 350 بیشتر نشه!:(
بهترین سیستم که می شه ببندم لطفا ذکر قیمت بگید؟
و چرا شما بین مادربردهای که معرفی میکنید اسمی از گیگابایت و حتی ایسوس کمتره؟
مگه این دو از لحاظ کارکرد و بازده ازبقیه مارکها کمتر هستند؟

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
دوستان می خواستم یک خبر در مورد دی وی دی رایترها و combo سونی بدم اینکه بیشتریشون خراب از آب در اومدن و کار نمی کنند من یک دونه combo سونی خریدم اومدم وصل کردم دیدم کار نمی کنه بعد رفتم گارانتی تو هینم نیم ساعتی که اونجا بودم حداقل 5 نفر یا دی وی دی رایترشون یا combo شون کار نمی کرد بعد گاراتی هم سریع تعویضش کرد به نظر می یاد که این سری سونی خراب از آب در اومده پس مراقب باشید

در مورد بازار هم بگم من یک هفته هر روز رفتم بازار رضا و ایران و فهمیدم که بازار رضا خیلی گرون تر از پاساژ ایران می ده و اختلاف قیمتشون هم 20 تومن هست من یک اسپکیر قیمت کردم تو رضا 6800 تومن همون اسپکیر تو ایران 50 تومن بود . مادربرد biostar tforce 965pt تو رضا 120 تومن و تو ایران 110 تومن . مانیتور samsung bf1750 تو رضا 170 تومن تو ایران 160 تومن با گارنتی سام سرویس . گرافیک 8600 leadtek تو ایران 115 تومن تو رضا 120 تومن . خلاصه تفاوت قیمت خیلی بالا هست و می گن بازار رضا بازار دزدها هست :biggrin1: ببخشد به کسی بر نخوره یک وقت

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
من دیروز یه فیلم ایرانی گذاشتم تا نگاه کنم وقتی که پلی کردمش دیدم تصویر شطرنجی نشون میده گفتم خوب حتما سی دیش خرابه بهد از اون موقع هرچی پلی میکنم همینجوریه و از همه بدتر توی هر بازیی که میری تصویر شطرنجی میشه
مرسی
بای
میتونم بپرسم مانیتورت چیه؟
و چرا شما بین مادربردهای که معرفی میکنید اسمی از گیگابایت و حتی ایسوس کمتره؟
مگه این دو از لحاظ کارکرد و بازده ازبقیه مارکها کمتر هستند؟
توی این رده قیمتی که معرفی میکنیم معمولا ایسوز و گیگا جنساشون زیاد خوب نیست...در ضمن همیشه دلیل نمیشه که این 2 تا بهترین باشن! مثلا توی ای ام 2 ها واقعا ابیت از اینا بهتره...
بعد در مورد مادربورد هم خوب قيمتشون حتما بالاست.
نه بازديهشون كمتر نيست.
به قیمت ربط داره ولی بازدهی بیشتر ربط داره:biggrin1: مثلا این اشغال Asus m2n E چیه؟:laughing:

افلاطون

کاربر سایت
Jun 20, 2007
138
نام
soroush
سلام
جواد 8600 قیمتش 115 توامن مطمینی اشتباه نکردی؟:eek:
یا علی مدد
تو بازينما نوشته بود كه 8600 خيلي ضعيف و بايد با 7300 مقايسه بشه پس با اين قيمت بري 7950 بگيريد بهتره البته اساتيد بايد نظر بدهند!

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
تو بازينما نوشته بود كه 8600 خيلي ضعيف و بايد با 7300 مقايسه بشه پس با اين قيمت بري 7950 بگيريد بهتره البته اساتيد بايد نظر بدهند!

سلام
اون منظورش 8500 بوده نه 8600 که در مورد 8500 درست گفته و حرفش صدق میکنه. قیمتش هم تو همین مایه های 115 120 تومان هست ولی جواد گفت 8600 که من تعجب کردم.
یا علی مدد

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
سلام
مرسی
بای
ايراد از کارت گرافيکه حتما درايورش درست نصب نشده ATI هست؟
مانیتور samsung bf1750 تو رضا 170 تومن تو ایران 160 تومن
170 تومن اگر بود من 10 تا ميخوام بابا 270 تومنه نه 170 تومن

مطمئن باش 100 در 100 اشتباه تايپي بوده و منظورش 8500 بوده.

آخرین ویرایش:

Dr_JavaD

کاربر سایت
Jan 7, 2007
456
سلام
جواد 8600 قیمتش 115 توامن مطمینی اشتباه نکردی؟:eek:
یا علی مدد

هیمن یک هفته پیش هم تو بازار رفتم گفتم
leadtek 8600
256 mb
GDDR3

قیمتش 150 تومن اشتباهی در کار نیست برو تو گوگل سرچ کن قیمت خارجیش رو ببین بد بگو خوبه من یکی دوهفته هر روز تو پاساژ بودم

mars1920

کاربر سایت
Jul 8, 2007
16
سلام
من یه سیستم کامل که شامل کیس وDVD ROM یا DVD RW باشه و رم و CPU و گرافیک را آنبرد باشه چون با بودجه حدود 370 تون دیگه کارت گرافیک جدا نمی دونم می تونم ببندم یا نه.
(البته بدون موس و کی برد و اسپیکر حساب کردم).
اگه ممکن باشه یه سیستم با قطعات زیر تا 360 یا 370 دیگه آخرش بشه بدید.
Motherboard​
CPU​
Ram​
VGA​
HDD​
Case​
DVD ROM , (DVD RW)​
Monitor​
لطفا قمیت هم بنویسید.
چیزی باشه که بعدا برای ارتقا با کمترین مشکل روبر بشم.
می دونم کار سختیه.:(:biggrin1:
ممنون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر