مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Arash_Archer

کاربر سایت
Oct 11, 2007
59
دوستان سلام

بدون در نظر گرفتن بودجه کدومیک از گزینه های زیر برای ارتقا مین و سی پی یو ( بخصوص برای جواب دادن تمام رنج گیمها تا 2-3 سال آینده) پیشنهاد میشه ؟؟

ضمنا سیستم فقط برای مصرف گیمه و بهیچ وجه اهل اور یا طراحی یا کارای دیگه گرافیکی هم نیستم.

1 : ترکیب ASUS - P8Z77-V DELUXE + Intel Core i7 - 3.9GHz - 3770 K

2 : ترکیب ASUS - P9X79 DELUXE + Intel Core i7-3820 Sandy Bridge-E 3.6GHz

( بازدهی و کارایی اون 2 تا آپشن توی گیمهای الان و آینده چقدر با هم فرق میکنه؟)

این قطعات رو هم از قبل دارم و میخوام مجموعا" به یکی از گزینه های بالا اضافه کنم:

RAM : 8 GB CORSAIR 1600 XMS3
POWER: 1000 GOLD GREEN
HDD : 1 TB MAXTOR
VGA : ASUS GTX 670 TOP (قراره بخرم)
SSD : SSD - OCZ - Agility 3 - 60GB (قراره بخرم)

ممنون میشم چند تا گزینه CPU cooler با کارکرد کم صدا و بازدهی خوب هم بهم معرفی کنین( بدون محدودیت بودجه و اینکه سی پی یو قرار نیست اور بشه)

ممنون ازدوستان مشاور که از این تاپیک خیلی مطالب ازشون یاد گرفتم >:d

castlevania

کاربر سایت
Oct 18, 2006
966
نام
yousef
فرشید جان یکی از دوستام میگفت مثل اینکه 3570 حرارت زیادی تولید میکنه و مشکل داره... منم واسه همین برا خریدش فعلا دست نگه داشتم... شما که خودت داری اوضاعش چطوریه؟!حرارتش مشکل سازه؟ فن استوک خودش جواب میده؟!
ممنون.:x

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
یکی از دوستام میگفت مثل اینکه 3570 حرارت زیادی تولید میکنه و مشکل داره... منم واسه همین برا خریدش فعلا دست نگه داشتم... شما که خودت داری اوضاعش چطوریه؟!حرارتش مشکل سازه؟ فن استوک خودش جواب میده؟!
با فن استوک رو سیستم من بین 34-41 درجه دماش متغیره !

آخرین ویرایش:

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
با 1.5 میلیون میشه یه سیستم متوسط واسه بازی جمع کرد:
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-LE
VGA:GEFORCE GTX 560 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600EUW GREEN
CASE:GREEN X3

میشه 1470 تومن، با 100 تومن بالاتر هم می تونی VGA رو 560Ti برداری که بهتر بازیها رو جواب میده و عمر بیشتری داره.
خوب با تشکر از دوستان و آقا فرشید
رفتم سفارش بدم کیس رو که به چند تا مشکل برخوردم. سیستمی که گفتن تقریبا عین ماله آقا فرشید بود ولی...
1.ODD رو pioneer بگیرم خوبه؟
2.cpu intel core i 5 2400 قیمتش چنده؟i7 بذارم چند در میاد؟تفاوت خیلی محسوسه؟
3.تو سیستم پیشنهادی پاور 600 وات بود ولی مغازه دار گفت 480 کافیه. حالا کافیه یا بیشتر بذارم؟
با تشکر از همه دوستان

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
فرشید جان یکی از دوستام میگفت مثل اینکه 3570 حرارت زیادی تولید میکنه و مشکل داره... منم واسه همین برا خریدش فعلا دست نگه داشتم... شما که خودت داری اوضاعش چطوریه؟!حرارتش مشکل سازه؟ فن استوک خودش جواب میده؟!
ببخشید دخالت می کنم اما Ivy Bridge ها حرارت کمتری تولید می‌کنند نسبت به Sandy Bridge ها اما متاسفانه در دفع حرارت مشکل دارند. و این امر ناشی از استفاده اینتل از Thermal Paste به جای Soldering هست که باعث این مشکل شده.
بدون اورکلاک همون طور که دوستمون گفت مشکل خاصی نداره. مشکلش با قرار دارن کولر خوب هم کمتر می شه اما کامل حل نمی شه چون حرارت تولید شده روی Die به سطح نمی‌رسه که فن بخواد اونو دفع کنه!!!

SEZAR_2OO4

کاربر سایت
Jul 2, 2012
17
سلام
میخواستم یه سیستم ردیف کتم واسه بازی. به نظرتون سیستم زیر خوبه؟
cpu i5 2300
vga: asus gtx 550 ti top
m.b: p8h61/usb3
ram:4gb ddr3
این مشخصات با هم ست هست؟
2300 با 2320 چقدر تفاوت داره در بازی?

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
خوب با تشکر از دوستان و آقا فرشید
رفتم سفارش بدم کیس رو که به چند تا مشکل برخوردم. سیستمی که گفتن تقریبا عین ماله آقا فرشید بود ولی...
1.ODD رو pioneer بگیرم خوبه؟
2.cpu intel core i 5 2400 قیمتش چنده؟i7 بذارم چند در میاد؟تفاوت خیلی محسوسه؟
3.تو سیستم پیشنهادی پاور 600 وات بود ولی مغازه دار گفت 480 کافیه. حالا کافیه یا بیشتر بذارم؟
با تشکر از همه دوستان
درود
1-بله مشکلی نداره ولی سعی کنید مدل FX رو تهیه کنید!
2-در بازی به خصوص ، خیلی محسوس نیست ولی در مباحث پردازشی تفاوت زیاده!گرچه قیمت خیلی بالاتر میره حدود 500 تا 600 هزار تومان میشه در این صورت CPU مد نظر شما!
3-پاور با توان 480 شاید در نگاه اول کافی باشه ولی وقتی پورت های USB ، فن های کیس ، ODD و خیلی موارد دیگه رو در نظر بگیریم به توان بالاتری نیازمندیم!
مدل 600-Eu از گرین تقریبا میشه گفت یه مدل استثنایی نسبت به دیگر مدل هاست که حدود الان چیزی حدود 100 تا 125 قیمت داره!
موفق باشید!

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
سلام
cpu i5 2300
این مشخصات با هم ست هست؟
درود
سیستم خوبیه فقط مدل دقیق Ram و برند مادربورد و پاور هم مشخص کنید!
بله خیلی هم خوب!گرافیک رو میتونید 6790 هم به طور مثال از برند XFX بردارید که کاهش خوبی تو قیمت میده با تفاوت فریم خیلی خیلی کم!
تو بازی تقریبا هیچی :d چون CPU که خودتون میدونید کارش پردازش و موارد پردازشی هست ، برای حس کردن این تفاوت باید پردازشگر گرافیکی رو بالا ببرید!
بودجتون هم لطفا ذکر کنید برای راهنمایی بهتر!

SEZAR_2OO4

کاربر سایت
Jul 2, 2012
17
درود
سیستم خوبیه فقط مدل دقیق Ram و برند مادربورد و پاور هم مشخص کنید!
بله خیلی هم خوب!گرافیک رو میتونید 6790 هم به طور مثال از برند XFX بردارید که کاهش خوبی تو قیمت میده با تفاوت فریم خیلی خیلی کم!
تو بازی تقریبا هیچی :d چون CPU که خودتون میدونید کارش پردازش و موارد پردازشی هست ، برای حس کردن این تفاوت باید پردازشگر گرافیکی رو بالا ببرید!
بودجتون هم لطفا ذکر کنید برای راهنمایی بهتر!

ممنون از راهنماییتون.خودم انویدیا دوست دارم(علاقه شدیدی به همین مدلی ک مشخص کرم دارم و پول بیشترشم ندارم)خودم یک kingston 2gb 1333 دارم.گفتم یکی مثل همین بگیرم(البته من بی تجربه ام) بودجه 930 . که 815 پول سی پی یو >>245-مادربرد>>175-گرافیک >>295 میشه. پاورم باید بخرم(اگه میشه راهنمایی کنید). مادر بورد asus

SEZAR_2OO4

کاربر سایت
Jul 2, 2012
17
من دخالت نميكنم
ولي فكر ميكنم gtx550ti كارت زياد خوبي نيست!!!
از gtx 460 هم ضعيف تره!

Sent from my iPod touch using Tapatalk

این directcu top هستش. تا 975mhz اورکلاک شده( حرفای فروشنده D:) اخه هرجا مقایسه میکنی 6790 یا 460 یا 480 هیچ چیز بهتری ندارن.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
قیمت این کارت چند هستش؟
و لطفا آدرس فروشنده رو برام ب.خ کن!

ارسال شد

اینم جواب:

ببخشید دخالت می کنم اما Ivy Bridge ها حرارت کمتری تولید می‌کنند نسبت به Sandy Bridge ها اما متاسفانه در دفع حرارت مشکل دارند. و این امر ناشی از استفاده اینتل از Thermal Paste به جای Soldering هست که باعث این مشکل شده.
بدون اورکلاک همون طور که دوستمون گفت مشکل خاصی نداره. مشکلش با قرار دارن کولر خوب هم کمتر می شه اما کامل حل نمی شه چون حرارت تولید شده روی Die به سطح نمی‌رسه که فن بخواد اونو دفع کنه!!!

بسیار دقیق و مبسوط! ، ممنون بخاطر توضیح دوست عزیز.

سلام
cpu i5 2300
این مشخصات با هم ست هست؟

سیستم خوبی هست، مشکلی نیست

دوستان به نظرتون کارت
XFX ATI Radeon HD6770 1 GB DDR5
میتونه بازیهای سنگین رو تو رزولیشن 1280*1024 در حد قابل قبول اجرا کنه؟

بله؛ می تونه، توی این رزولوشن پردازنده هم قوی باشه دیگه با گرافیک مشکلی نداری.

ممنون از راهنماییتون.خودم انویدیا دوست دارم(علاقه شدیدی به همین مدلی ک مشخص کرم دارم و پول بیشترشم ندارم)خودم یک kingston 2gb 1333 دارم.گفتم یکی مثل همین بگیرم(البته من بی تجربه ام) بودجه 930 . که 815 پول سی پی یو >>245-مادربرد>>175-گرافیک >>295 میشه. پاورم باید بخرم(اگه میشه راهنمایی کنید). مادر بورد asus

یه پاور 535 وات هم بخری زیادم میاد.

من دخالت نميكنم
ولي فكر ميكنم gtx550ti كارت زياد خوبي نيست!!!
از gtx 460 هم ضعيف تره!

Sent from my iPod touch using Tapatalk

قطعا ضعیفتره، اما کارت 460 که بین این کارت و 560 قرار می گیره توی بازار موجود نیست، تفاوت قیمت کارت 560 معمولی هم با 550Ti زیاده و الان دیگه توی بودجه های پایین نمیشه توصیه کرد. ما که بدمون نمیاد، البته کارت 6870 هم با قیمت کمی بالاتر مورد خوبی هست.

میشه بگید دقیقا کجاش ضعیف تره؟ من وسطی رو میخوام
NVIDIA GeForce GTX 550 TiGeForce GTX 550 TiGeForce GTX 460
Bus StandardPCI-Express 2.0PCI-Express 2.0PCI Express 2.0
Video Memory1024 MB GDDR51024 MB GDDR5768MB GDDR5 192bits
GPU Clock910 MHz975MHz675 Mhz
CUDA Core192192336
Stream Processing Units192336
Memory Clock4104 MHz4104MHz1800 Mhz
RAMDAC400 Mhz400 Mhz
Memory Bandwidth192 bit86.4 GB/s
Memory Interface192-bit256-Bit
Pixel fill rate
HDMI Outputبلهبلهبله
Display Portخیرخیربله
DVI Outputبلهبلهبله
D-Sub Outputبلهبلهبله
Full HD 1080Pبلهبلهبله
HDCP Supportخیربلهبله
SLI / CrossFireبلهبلهبله

همونجاش که شما از قلم انداختی! توی جدول بالا سبز کردم.
اینجور مقایسه کردن هم غلطه، دلیل نمیشه کارتی که مشخصات بالاتر داره سرعتش هم بیشتر باشه!! مخصوصا اگر از یه نسل هم نباشن.

دوستان سلام

بدون در نظر گرفتن بودجه کدومیک از گزینه های زیر برای ارتقا مین و سی پی یو ( بخصوص برای جواب دادن تمام رنج گیمها تا 2-3 سال آینده) پیشنهاد میشه ؟؟

ضمنا سیستم فقط برای مصرف گیمه و بهیچ وجه اهل اور یا طراحی یا کارای دیگه گرافیکی هم نیستم.

1 : ترکیب ASUS - P8Z77-V DELUXE + Intel Core i7 - 3.9GHz - 3770 K

2 : ترکیب ASUS - P9X79 DELUXE + Intel Core i7-3820 Sandy Bridge-E 3.6GHz

( بازدهی و کارایی اون 2 تا آپشن توی گیمهای الان و آینده چقدر با هم فرق میکنه؟)

این قطعات رو هم از قبل دارم و میخوام مجموعا" به یکی از گزینه های بالا اضافه کنم:

RAM : 8 GB CORSAIR 1600 XMS3
POWER: 1000 GOLD GREEN
HDD : 1 TB MAXTOR
VGA : ASUS GTX 670 TOP (قراره بخرم)
SSD : SSD - OCZ - Agility 3 - 60GB (قراره بخرم)

ممنون میشم چند تا گزینه CPU cooler با کارکرد کم صدا و بازدهی خوب هم بهم معرفی کنین( بدون محدودیت بودجه و اینکه سی پی یو قرار نیست اور بشه)

ممنون ازدوستان مشاور که از این تاپیک خیلی مطالب ازشون یاد گرفتم >:d<

برای بازی همون گزینه ی اول مناسبتر هست،
گزینه های 1 و 2 زیاد تفاوت کارایی ندارن، البته خیلی جاها اون 3770K از 3820 کمی سریعتر هست فقط بخاطر فرکانس بالاتر

برای کولر هم می تونی Antec H20 620 که واتر کولینگ هست رو انتخاب کنی، حدود 160 تومن هست، کمتر می تونی ThermalRight یکی از مدلهای Archonیا Macho رو انتخاب کنی، فوق العاده کم صدا هستن.

Last edited by a moderator:

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
سلام دوستان
سیستم فعلی من اینه:
مادربرد ایسوس p5qc
رم دو تا دو گیگ ddr3 پاتریوت
VGA 9500 1GB
HDD 500GB Maxtor
power green 530w
همون طور که میدونید مادبرد من 6 تا جای رم داره که 4 تاش ddr2 هستن که خالین و 2 تاش ddr3 هستن که پر هستن.
میخوام برای اون 4 تا جا 4 تا رم 2 گیگ بخرم لطفا مدل پیشنهادیتون رو با بایوس و قیمت حدودی بگین
با توجه به اینکه پاور من 530w هست ایا فشاری به پاور میاد یا نه؟
بهترین کارت گرافیک برای این مادر برد چی پیشنهاد میدید.؟(البته قبلا این سوال رو پرسیده بودم ولی مدلش یادم رفته! با عرض پوزش!)
و سوال اخرم ایا اگر بهترین کارت گرافیک رو روی این مادربرد بزارم باید پاور رو هم عوض کنم.؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر