مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Golofto

کاربر سایت
Dec 20, 2011
2
سلام
یه سیستم می‌خوام برای بازی. البته یکی از دوستام این سیستم رو بهم پیشنهاد داد ولی به خوب بودنش مطمئن نیستم. بیشتر روی مادربورد و کارت گرافیک شک دارم. در مورد مارک EVGA اطلاعاتی ندارم، قابل اطمینان هست یا نه.
M.B : Asus P8P67 LE
CPU: Core i5 2400
RAM : ADATA 4GB DDR3 1600
VGA: EVGA GTX 560 Ti
Power: 585w Green
Case: Green
برای کیس حدودن ۷۰ می‌خوام هزینه کنم. هارد و رایتر هم نمی‌خوام .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سلام
یه سیستم می‌خوام برای بازی. البته یکی از دوستام این سیستم رو بهم پیشنهاد داد ولی به خوب بودنش مطمئن نیستم. بیشتر روی مادربورد و کارت گرافیک شک دارم. در مورد مارک EVGA اطلاعاتی ندارم، قابل اطمینان هست یا نه.
M.B : Asus P8P67 LE
CPU: Core i5 2400
RAM : ADATA 4GB DDR3 1600
VGA: EVGA GTX 560 Ti
Power: 585w Green
Case: Green
برای کیس حدودن ۷۰ می‌خوام هزینه کنم. هارد و رایتر هم نمی‌خوام .

قطعات همگی خوبن، مشکلی نیست،
برند EVGA هم در کنار برندهای ASUS و MSI انتخابای خوبین، اما دوتا برندی که من گفتم از همون سری 560Ti دارای فن های بهتر و کم صداتری هستن و اولویت خرید دارن.
کیس X3 به قیمت 85 تومن برای قطعات شما توصیه میشه.

Golofto

کاربر سایت
Dec 20, 2011
2
قطعات همگی خوبن، مشکلی نیست،
برند EVGA هم در کنار برندهای ASUS و MSI انتخابای خوبین، اما دوتا برندی که من گفتم از همون سری 560Ti دارای فن های بهتر و کم صداتری هستن و اولویت خرید دارن.
کیس X3 به قیمت 85 تومن برای قطعات شما توصیه میشه.

560Ti برندهای ASUS و MSI از نظر قیمت در چه سطحی هستن؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سلام.
کدوم یک از این دو بهتره؟
HP PhotoSmart Plus
Canon PIXMA MG5140
حدود قیمتا روهم بگید ممنون میشم.

پست قبلی که گفتم دوتاشون خوبن،قیمتشون هم همون حدی بود که شما خواسته بودی.

560Ti برندهای ASUS و MSI از نظر قیمت در چه سطحی هستن؟

برند MSI قیمتش حدود 350 تا 370 بود
ولی برند ASUS گرونتره و حدود 420 تومن بود آخرین بار، اما الان که قیمتا نوسان داره هیچ قیمتی نمیشه داد .

Last edited by a moderator:

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام فرشید جان.همون طور که میدونی به کمک تو اینارو سفارش دادم به جز اون گرافیکه.
cpu: i5 2500k
mb: p8p67 pro
vga: gtx590
power:1035
ram: 2*4gb corsair
خب؟ اگه به جای اون cpu یه i7 و به جای مادربورده deluxe ببندم چقد تاثیر داره؟ اینقد هست یا همون که سفارش دادم کفایت میکنه؟ برا گیم هست بیشترا.اصلا تو کار oc نیستم در ضمن.
سوال دیگه پاور رو از چه برندی بردارم؟
ممنون عزیز

m.mahdavi79

کاربر سایت
Sep 22, 2010
115
نام
محمد
سلام دوستان ، ایشالا که جای درستی سوالمو مطرح کرده باشم .
هارد اکسترنال و اینترنال 1 و 2 ترابایتِ وسترن و سیگیت ، ارزون ترین مدلش ، تو چه رنج قیمتیه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان ، ایشالا که جای درستی سوالمو مطرح کرده باشم .
هارد اکسترنال و اینترنال 1 و 2 ترابایتِ وسترن و سیگیت ، ارزون ترین مدلش ، تو چه رنج قیمتیه ؟
اینترنال 1TB seagateش بین 160 تا 170 و 2TBش هم بین 210 تا 215 متغیره ، WD هم 1TBش بین 175 تا 185 و 2TBش بین 225 تا 235 متغیره.(البته اگه گیر بیاد)
اکسترنال هم مشخص نیست که منظور Portable یا Desktopش مد نظره چون مدلای مختلفی داره.
سلام دوستان فرق کارت GTX460 1GB با GTX460 SE 1GB چیه وقیمتهاشونم لطف کنید بگید:d
بطور کلی بخوایم بگیم SE نسخه ضعیف شده ی GTX460 768MB هستش ، SE که نایابه ولی 1GBش تو مدلای مختلف بین 220 تا 250 متغیره !

kingsgames

کاربر سایت
Mar 28, 2011
26
سلام.توی بازیها افت فریم دارم .سی پی یو ام میکشه ولی نمیدونم مشکل از رممه یا گرافیکمه ؟
(geforce 9400gt 1gig ddr2 & ram: 2*2gig ddr2)
با بودجه 500 تا 550 چه کاری کنم بهتره ؟(لطفا پاور مورد نیاز هم بگید)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سلام.توی بازیها افت فریم دارم .سی پی یو ام میکشه ولی نمیدونم مشکل از رممه یا گرافیکمه ؟
(geforce 9400gt 1gig ddr2 & ram: 2*2gig ddr2)
با بودجه 500 تا 550 چه کاری کنم بهتره ؟(لطفا پاور مورد نیاز هم بگید)

گرافیکی که شما داری اصلا برای بازی نیست و راندمانش فاجعست، دیگه مشخصه که مشکل اول از گرافیکه
پردازندت رو هم نگفتی چیه ولی اونم اگه ضعیف باشه تنها با ارتقای گرافیک نمی تونی بهترین راندمان رو بگیری

مدل پردازنده، مادربرد و پاور رو هم بگو تا ببینیم بهترین انتخاب چیه.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام
یه سئوال دارم در مورد خرید تبلت که چون تاپیک مجزایی نداره همینجا میپرسم با اجازه دوستان.
امروز چشمم به یه تبلت خورد که هم امکانات مناسبی داره هم سیمکارت میخوره که خیلی برای من مهمه و هم قیمت مناسبی داره......مشخصاتش رو میزارم دوستان نظرشون رو بگن:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مشخصات کلی:- وزن 362.8 گرم
پردازنده:ARM Qualcomm MSM7227 ARM11 600MHz
دیسک درایو:دیسک درایو حافظه ای SSD
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی LCD Capacitive - اندازه 7.0 اینچ
امکانات:قابلیت مکالمه تلفنی با نصب سیم کارت - WiFi - GPRS - GPS - Edge - بلوتوث - کارت خوان - دوربین - وب کم - قطب نما - حسگر ژیروسکوپ
سایر مشخصات:Google Android 3.5G Android 2.2 - کارکرد باتری 4 تا 6 ساعت کارکرد پشت سر هم و سنگین و در حالت آماده به کار (Standby) تا 60 ساعت

قیمتش هم 400 هزار تومن هست با گارانتی 12 ماهه اواژنگ​

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
سلام
یه سئوال دارم در مورد خرید تبلت که چون تاپیک مجزایی نداره همینجا میپرسم با اجازه دوستان.
امروز چشمم به یه تبلت خورد که هم امکانات مناسبی داره هم سیمکارت میخوره که خیلی برای من مهمه و هم قیمت مناسبی داره......مشخصاتش رو میزارم دوستان نظرشون رو بگن:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
مشخصات کلی:- وزن 362.8 گرم
پردازنده:ARM Qualcomm MSM7227 ARM11 600MHz
دیسک درایو:دیسک درایو حافظه ای SSD
صفحه نمایش:صفحه نمایش لمسی LCD Capacitive - اندازه 7.0 اینچ
امکانات:قابلیت مکالمه تلفنی با نصب سیم کارت - WiFi - GPRS - GPS - Edge - بلوتوث - کارت خوان - دوربین - وب کم - قطب نما - حسگر ژیروسکوپ
سایر مشخصات:Google Android 3.5G Android 2.2 - کارکرد باتری 4 تا 6 ساعت کارکرد پشت سر هم و سنگین و در حالت آماده به کار (Standby) تا 60 ساعت

قیمتش هم 400 هزار تومن هست با گارانتی 12 ماهه اواژنگ​

آقا معراج شما باید بهتر بدونی که اصلا روی مشخصات لوازم الکترونیکی نمیشه در مورد کیفیتش قضاوت کرد، این مدل هم مستثنی نیست

در حال حاصر مدلهای متفرقه ی زیادی وجود داره که با اینکه از نظر مشخصات چیزی کم ندارن ولی در عمل و هنگام کاربری نه قطعاتشون دوام داره و نه کیفیتشون اونیه که باید باشه، مثل کپی های چینی Iphone که همه چیزشون یکیه ولی از یه اسباب بازی آسغالی هم بی کیفیت ترند.

در حال حاضر بهترین و ارزونترین تبلت دنیا Amazon Kindle هست و بعدش مدلهای گرونتر ASUS Transformer و SAMSUNG GALAXY TAB تا....IPAD 2، بقیه از دور رقابت خارجن. البته بازخورد تبلت های Viewsonic که مدنظر شما هم هست بد نبوده ولی مثل مدلهای بالا نیست.

تبلت رو هم بعنوان گوشی موبایل نمیشه راحت استفاده کرد، یه تجربه کاربری هست.

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
آقا معراج شما باید بهتر بدونی که اصلا روی مشخصات لوازم الکترونیکی نمیشه در مورد کیفیتش قضاوت کرد، این مدل هم مستثنی نیست

در حال حاصر مدلهای متفرقه ی زیادی وجود داره که با اینکه از نظر مشخصات چیزی کم ندارن ولی در عمل و هنگام کاربری نه قطعاتشون دوام داره و نه کیفیتشون اونیه که باید باشه، مثل کپی های چینی Iphone که همه چیزشون یکیه ولی از یه اسباب بازی آسغالی هم بی کیفیت ترند.

در حال حاضر بهترین و ارزونترین تبلت دنیا Amazon Kindle هست و بعدش مدلهای گرونتر ASUS Transformer و SAMSUNG GALAXY TAB تا....IPAD 2، بقیه از دور رقابت خارجن. البته بازخورد تبلت های Viewsonic که مدنظر شما هم هست بد نبوده ولی مثل مدلهای بالا نیست.

تبلت رو هم بعنوان گوشی موبایل نمیشه راحت استفاده کرد، یه تجربه کاربری هست.
والا فرشید جان من یه چنتا نقد تو سایتهای مختلف مثل لپتاپ مگ ازش خوندم که نقدهای خوبی بود....هرچند اکثرا تبلت گالکسی تب سامسونگ رو بهتر و برتر میدونستن و معتقد بودن عملکرد ویو پد 7 پشت سر گالکسی تب قرار میگیره ولی تو بخش نتیجه گیری گفته شده بود که ارزش مورد توجه بودن رو داره. و بزرگترین نقطه ضعفش در قیاس با گالکسی تب رزولوشن پایینتر بود از نظر این منتقدین....حالا من لینکش رو میزارم خودت یه چک بکن....هرچند درمورد بهتر بودن گالکسی تب باهات موافقم....ولی این ویو پد 7 نسبت به امکاناتی که داره قیمت خیلی خوبی داره.....البته فکر میکنم با برند ویوسونیک اشنا باشی....نمیشه بهش گفت برند متفرقه...
نقد تبلت ویو سونیک 7

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,781
نام
فرشید
والا فرشید جان من یه چنتا نقد تو سایتهای مختلف مثل لپتاپ مگ ازش خوندم که نقدهای خوبی بود....هرچند اکثرا تبلت گالکسی تب سامسونگ رو بهتر و برتر میدونستن و معتقد بودن عملکرد ویو پد 7 پشت سر گالکسی تب قرار میگیره ولی تو بخش نتیجه گیری گفته شده بود که ارزش مورد توجه بودن رو داره. و بزرگترین نقطه ضعفش در قیاس با گالکسی تب رزولوشن پایینتر بود از نظر این منتقدین....حالا من لینکش رو میزارم خودت یه چک بکن....هرچند درمورد بهتر بودن گالکسی تب باهات موافقم....ولی این ویو پد 7 نسبت به امکاناتی که داره قیمت خیلی خوبی داره.....البته فکر میکنم با برند ویوسونیک اشنا باشی....نمیشه بهش گفت برند متفرقه...
نقد تبلت ویو سونیک 7

خب بد گرفتی، من اصلا Viewsonic رو نگفتم متفرقس وگرنه خیلی روشن می گفتم پولت رو حرومش نکن، منظورم برندای بی نام و نشون چینی توی بازار بود،Viewsonic تخصصش مانیتورای PC هست و این تبلتش هم چن تا سایت معتبر بررسی کردن، اون یکی مدلش هم که Dual Boot هست توی نمایشگاههای مختلف خیلی جلب توجه کرده بود.

از نظر شخصی من رزولوشن و کیفیت Display توی گوشی موبایل و تبلت خیلی مهم هست، بنابراین یه فاکتور مهم برای خرید هست، HTC Flyer و Amazon Kindle هم مدلایی بودن که اخیرا در نظر من انتخابای خوبی بودن، Galaxy Tab هم تا مدلای جدیدش به بازار بیان انتخابامون بیشتر هم میشه، مخصوصا Galaxy Note که فوق العادست.

سلام فرشید جان.همون طور که میدونی به کمک تو اینارو سفارش دادم به جز اون گرافیکه.
cpu: i5 2500k
mb: p8p67 pro
vga: gtx590
power:1035
ram: 2*4gb corsair
خب؟ اگه به جای اون cpu یه i7 و به جای مادربورده deluxe ببندم چقد تاثیر داره؟ اینقد هست یا همون که سفارش دادم کفایت میکنه؟ برا گیم هست بیشترا.اصلا تو کار oc نیستم در ضمن.
سوال دیگه پاور رو از چه برندی بردارم؟
ممنون عزیز

تعویض مادربرد که توی سرعت اصلا تاثیری نداره، تعویض پردازنده هم توی بازیها تاثیرش محسوس نیست وگرنه Core i7 2600K قویتره، البته نایاب شده و گرون
پاور رو هم از Green بردار

تمام این سوالها یا قبلا جواب داده شده یا میشد توی یه سوال پرسیده بشه، ولی شما از اون موقع تا حالا هنوز هم درگیر انتخاب قطعاتی!

Last edited by a moderator:

mr_bahram

کاربر سایت
Aug 31, 2011
63
نام
Bahram Khan
1 ماه دیگه نمیاد، فعلا فقط معرفی میشه، نه هنوز تولید تراشه ی نهایی شروع شده و نه توان TSMC هست که تولید کنه، سه ماهه ی دوم به بعد.
مدلای Remark هم همون تراشه های فعلی هستن که اسمشون عوض شده.

خوب مثل اینکه سریعتر از اونچه که فکرشو میکردیم آماده شده و ظاهرا ( TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company تونسته تولید کنه و فکر کنم سری 7000 ای ام دی از برندهای
مختلف تا 2 هفته دیگه معرفی بشه و در اسفند ما این سری را تو ایران میبینیم ( بعضی از مدل هاشو )
بنجمارک های رسمی سری 7000 ای ام دی هم امده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• S0NY
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر