مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
سلام فرشید جان

آقا فرشید به نظرت ارزش داره برای Sandy bridge E صبر کنیم؟
میگن قیمت تموم شده خود پردازنده و چیپست مادربردش زیاد بوده و احتمالا با قیمت بالایی تو بازار عرضه میشه!
نظرتون رو میشه بگین لطفا!؟
کاربردم بازی و برنامه نویسی و میکس و مستر هستش!

ممنون

ببخشید، پست شما رو جا انداخته بودم
پردازنده های جدیدی که دارن میان برای سیستم بازی تاثیری توی سرعت بازیها ایجاد نمی کنن و همین نسل فعلی هم بخوبی جوابگوی بازیها هست، ولی برای میکس و مونتاژ ویدیو یا کار گرافیک سه بعدی به جهت اینکه عرض باند حافظه ی بیشتری دارن ممکنه باعث افزایش کارایی بشن، بنابراین اگر فکر می کنی بودجت میرسه منتظر عرضه ی X79 و پردازنده های سوکت 2011 باش.

چیپست مین من h61 حالا k بزارم روش اور نکنم مشکلی پیش میاد برام اصلا این مین از کل قدرت پردازنده استفاده میکنه ؟؟؟
gigabyte pa65 ud3 b3
اخه همون جور که میبینی بدون اور 2500kکلی از 2500 جلو تره
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

*البته فکر کنم سریk گرافیک مجتمع بهتری نسبت به معمولی داره کلا من قابلیت اور رو در نظر نگیرم 2500k بگیرم برام مشکلی پیش نمیاد؟؟*

نه، مشکلی پیش نمیاد، روی همون فرکانس پیش فرضش ثابت میشه.
یه نکته فقط هست، اونم اینه که سری K فقط بصورت دستی اورکلاک نمیشن، بلکه روی چیپ ستهای سازگار با فن آوری Turbo Boost بسته به بار کاری بصورت اتوماتیک هم فرکانس رو بالا می برن تا راندمان بیشتر بشه.

BA1373

کاربر سایت
Nov 18, 2010
159
نام
عبدالله
اقا فرشید
برای ما که میخوایم رم 8 گید و گرافیک gtx 560 و cpu i5 2500 بزاریم چه مادربردی رو پیشنهاد میکنید؟
قیمتشم بگید.

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین
چیپست مین من h61 حالا k بزارم روش اور نکنم مشکلی پیش میاد برام اصلا این مین از کل قدرت پردازنده استفاده میکنه ؟؟؟
gigabyte pa65 ud3 b3
اخه همون جور که میبینی بدون اور 2500kکلی از 2500 جلو تره
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

*البته فکر کنم سریk گرافیک مجتمع بهتری نسبت به معمولی داره کلا من قابلیت اور رو در نظر نگیرم 2500k بگیرم برام مشکلی پیش نمیاد؟؟*
اره intel HD Graphic مدل 2500K پیشرفته تره

---------- نوشته در 02:22 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:19 PM ارسال شده بود ----------

میگم 8 گیگ رم 1333 بهتره یا 4 گیگ 1600؟

michealowen

کاربر سایت
Nov 3, 2011
35
نام
احمد
شاید در بهترین حالت 6870 CF عملکرد خوبی داشته باشه ولی به هیچ وجه در مقابل یه کارت تک هسته ای قدرتمند مثل GTX 580 که مشکلات CF و درایور با کیفیت تری داره توصیه نمیشه، انتخاب اول همون 580 هست.

تفاوت قیمت خودپردازنده ها به کنار، مادربردی هم که برای سری 2500/2600K لازم هست حتما باید بر اساس چیپ ست P67 یا Z68 باشه که گرونتر هم هست، بنابراین برای کاربران متوسط و حرفه ای و مجرب توصیه میشه، برای کاربران با بودجه ی محدود سری K توصیه نمیشه.

ممنون آقا
یه سوال دیگه؟
چرا سی پی یو core i7 2600k که شما گفتین 540 تومن تو بعضی سایتا مثل bazar.pacyrus.com خیلی ارزونتره؟ مثلا 400 تومن

cod13

کاربر سایت
Aug 22, 2011
71
نام
مملی
سلام
در سیستم رویایی مخصوص گیم این قطعات اگه بخوایم بزاریم چه تغیراتی در مادربورد و غیره باید داد و چقدر روی قیمتش میره و اضافه میشه؟
ram : CORSAIR - Triple Channel Kit 12GB - 2000 -(3x4GB) - DOMINATOR GT
vga : SAPPHIRE HD 6990 - 4GB
با این قطعات باید که تغییراتی در مادربورد ایجاد شود؟
آیا کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6990 - 4GB در ایران بهترین هست یا گزینه دیگری هم وجود دارد که خفن ترین باشد؟ در ایران از این خفن تر هست؟
و یک سوال دیگه الان قوی ترین و خفن ترین کارت گرافیک موجود در جهان چی هست و قیمتش چنده؟
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
اقا فرشید
برای ما که میخوایم رم 8 گید و گرافیک gtx 560 و cpu i5 2500 بزاریم چه مادربردی رو پیشنهاد میکنید؟
قیمتشم بگید.

مدلی مثل ASUS P8H67

اره intel HD Graphic مدل 2500K پیشرفته تره

میگم 8 گیگ رم 1333 بهتره یا 4 گیگ 1600؟

گرافیک آنبرد در هر صورت بدرد سیستم بازی نمی خوره که سریعتر باشه یا نباشه
8 گیگ رم 1600 بهتره، اگه بودجه محدوده دیگه 8 گیگ رم 1333 باز بهتره

ممنون آقا
یه سوال دیگه؟
چرا سی پی یو core i7 2600k که شما گفتین 540 تومن تو بعضی سایتا مثل bazar.pacyrus.com خیلی ارزونتره؟ مثلا 400 تومن

برای اینکه اون سایتا قیمت رو هنوز آپدیت نکردن، امکان نداره که کسی بتونه با قیمت اصلیش بفروشه، مگر تا زمانی که قیمتش بحالت عادی برگرده، که فعلا اوضاع خیلی نابسامان شده

سلام
در سیستم رویایی مخصوص گیم این قطعات اگه بخوایم بزاریم چه تغیراتی در مادربورد و غیره باید داد و چقدر روی قیمتش میره و اضافه میشه؟
ram : CORSAIR - Triple Channel Kit 12GB - 2000 -(3x4GB) - DOMINATOR GT
vga : SAPPHIRE HD 6990 - 4GB
با این قطعات باید که تغییراتی در مادربورد ایجاد شود؟
آیا کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6990 - 4GB در ایران بهترین هست یا گزینه دیگری هم وجود دارد که خفن ترین باشد؟ در ایران از این خفن تر هست؟
و یک سوال دیگه الان قوی ترین و خفن ترین کارت گرافیک موجود در جهان چی هست و قیمتش چنده؟
با تشکر

پک Triple اصلا برای این سیستم طراحی نشده که بخوای با این پردازنده و مادربرد کنار هم بزاری، برای مادربردای X58 بوده که تقریبا منسوخ شدن و جایگزینشون هم بزودی میرسه
کارت 6990 هم با اینکه سرعت خطی بیشتری نسبت به 590 داره اما پایداری و بهره وریش به اندازه ی GTX 590 یا GTX 580 SLI نیست و بنابراین توصیه نمیشه،

گرونترین ها همین 6990 و 590 هستن که گفتیم 590 یا دوتا 580 توصیه میشه.

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
دوستان من چند سال یه cpuدو هسته ایamdدارم2.2GHzالان میخوام یه4هسته ای بخرم قیمت مناسب بهترینش کدومه نمیخوام زیاد خرج کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
راستی اقا فرشید
کارت GTX 560 ti از حالت کم یابی در اومده؟

بله، دراومده ولی به حالت نایابی رفته !!
بجز یکی دوتا برند متفرقه از برندای اصلی دیگه نمیشه 560 به بالا پیدا کرد.

دوستان من چند سال یه cpuدو هسته ایamdدارم2.2GHzالان میخوام یه4هسته ای بخرم قیمت مناسب بهترینش کدومه نمیخوام زیاد خرج کنم

بستگی داره مادربرد شما چه پردازنده ای رو پشتیبانی کنه، البته 4 هسته ای AMD هم قیمتهای پایینی داره و بالاترین چیزی رو که پشتیبانی می کنه بگیر.

cod13

کاربر سایت
Aug 22, 2011
71
نام
مملی
آقا فرشید اگه روی اون سیستم رویایی به جای رم 8 گیگ رم 12 گیگ انداخته بشه چه رمی باید انتخاب بشه و گرافیک هم اگر GeForce GTX 590 - 3GB باشه میشه دو تا از این گرافیک sli کرد روی این سیستم یا فقط یه دونه میشه گذاشت؟ و میتونه 6 گیگ گرافیک رو ساپورت کنه؟ و آیا این گرافیک 3 گیگ از اون 4 گیگ 6990 قدرتمنتره؟

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
بستگی داره مادربرد شما چه پردازنده ای رو پشتیبانی کنه، البته 4 هسته ای AMD هم قیمتهای پایینی داره و بالاترین چیزی رو که پشتیبانی می کنه بگیر.
من زیاد وارد نیستم اگه میشه خودت بهترینشو بگو ممنون.مادربردم msi k9n neo V2

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,769
نام
فرشید
آقا فرشید اگه روی اون سیستم رویایی به جای رم 8 گیگ رم 12 گیگ انداخته بشه چه رمی باید انتخاب بشه و گرافیک هم اگر GeForce GTX 590 - 3GB باشه میشه دو تا از این گرافیک sli کرد روی این سیستم یا فقط یه دونه میشه گذاشت؟ و میتونه 6 گیگ گرافیک رو ساپورت کنه؟ و آیا این گرافیک 3 گیگ از اون 4 گیگ 6990 قدرتمنتره؟

آخه 12 گیگ بشه که چی بشه؟؟! همین 8 گیگ هم برای خیلی برنامه ها هنوز زیاده.
نمیشه اینکارو کرد، یا باید همون 8 گیگ رو بزاری یا دوتا پک 8 گیگی که در کل بشه 16 گیگ رم.

من زیاد وارد نیستم اگه میشه خودت بهترینشو بگو ممنون.مادربردم msi k9n neo V2

مادربردتون خیلی قدیمیه، بجز همون Athlon X2 ها چیز دیگه ای ساپورت نمی کنه.

• Like
Reactions: u_2

michealowen

کاربر سایت
Nov 3, 2011
35
نام
احمد
یه سوال بچه ها
cpu core i7 2600 با مادربورد ASUS - P8Z68-V LE همخونی داره دیگه؟ و اگه رم 8 گیگ با سرعت 2000 روی این مادربورد ببندم مشکلی با cpu داره یا باید رم ها با باس 1600 باشند؟
:-??

آخرین ویرایش:

BA1373

کاربر سایت
Nov 18, 2010
159
نام
عبدالله
خوب حالا اقا فرشید من اگه GTX 560 ti گیر نیارم شما میتونی یه کارت دیگه بهم معرفی کنی که به اندازه همین قدرت داشته باشه و داخل بازار هم باشه؟(البته کارت nvidia)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر