مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.من میخوام کارت gtx 580 بگیرم با مادربورد asus p8h67 و cpu core i5 2500k چه پاوری باید بگیرم که با این قطعات مچ باشه و عالی جواب بده؟
اقا فرشید این قطعات که میخوام بگیرم خوبه؟ مادربورد و سی پیو خوبن؟ کلا تا 2سال میتونم با اخرین قدرت استفاده کنم؟
و سوال دیگه اقا فرشید در کنارش میخوام کیس falcon بگیرم خوبه؟ قیمتش چنده؟گیر میاد؟

مادربردت نمی تونه تراشه ی H67 داشته باشه، باید P8P67 رو بخری یا پردازنده رو از مدل بدون پسوند K انتخاب کنی.
پاور هم 685 وات به بالا از برند GREEN یا Antec یا CORSAIR توصیه میشه.

دوستان من دوستم یه گرافیک میخواد بخره.یه گرافیک معمولی
بعد یکی انتخاب کرده میخواد بدونه چطوریه؟ خوبه بده
این عکسش

دقیقا همینه
قیمتش 80 تومن
1 گیگ که تا 2 گیگ ساپورت میکنه
DDR3 هستش
مدل:Radeon HD 5450
شرکت:VTX
3D هم پشتیبانی میکنه
DirectX 11
2سال گارانتی داره

میخوام بدونم که قدرت این تا چه حده
مثلا میتونه بازی BF3 رو بکشه؟ از نظر گرافیکی میگم بقیه رو نمیگم
نسبت به کارش قیمتش مناسبه؟ قیمت 80 تومن
این از Nvidia 8400GS که 512 هستش چقدر قوی تره؟

یه کرافیگ معمولی لطف میکنی معرفی کنی که هم BF3 رو بکشه و هم قیمتش کم باشه

به درد بازی که هیچ، بدرد فیلم پخش کردن هم نمی خوره، در کل کارت زیر 120 تومنی به درد بازی نمی خوره
بازی GF3 هم که یکی از پیشرفته ترین و سنگین ترین عنوانهای جدید هست و برای بازی در پایینترین تنظیماتش کارت GTS 450 یا کارت 5770 توصیه میشه که از 170 تومن شروع میشن.

دوستان گلم یه راهنمایی خوب میخوام!
من CPU سیتمم اینه AMD LE1640 2.7 Ghz 1Core و میخوام یه CPU دو هسته ای بخرم! به من از شرکت AMD چند تا مدل 2 هسته ای معرفی کنین که اولا سوکتش AM2 و AM2+ باشه حتما چون مادربوردم AM3 ساپورت نمیکنه! و دوما فرکانسش 3.0 یا بالاتر باشه! و سوما قیمتش زیاد بالا نباشه! (یادتون نره فقط AM2 و AM2+) با تشکر:d

اگه می خوای ارتقا بدی حالا به هر دلیل، خرید یه پردازنده ی دو هسته ای تاثیر خاصی نسبت به پولی که براش می خوای بدی ایجاد نمی کنه و ارزشش رو نداره، سه قطعه ی اصلی رو با هم عوض کن.

• Like
Reactions: Politiciλn

phoenix7

کاربر سایت
Sep 30, 2011
4
اقا فرشید این مدلی بهتره؟
CPU:INTEL Core i5 2500
M/B:ASUS P8P67
POWER:GREEN 685W
vga: gtx 580
فرق مادر بوردی p8h67 با p8p67 چیه؟ بهتر نیست مادربورد p8h67 بگیرم؟
و سئال دیگه میخوام کیس falcon بگیرم خوبه؟ گیر میاد ؟

آخرین ویرایش:

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
آقا فرشید من میخوام این هفته سیستم جدیدم رو جم کنم میخوام بدونم این قطعاتی که با کمک شما انتخاب کردم با هم هماهنگ هستن چون میخوام بجای این گرافیک geforce580از برندmsi ببندم وپاور هم gp785bببندم و کیس گرین x9

files_articles__16416035[w500h281mresizeByMaxSize].jpg

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید این مدلی بهتره؟
CPU:INTEL Core i5 2500
M/B:ASUS P8P67
POWER:GREEN 685W
vga: gtx 580
فرق مادر بوردی p8h67 با p8p67 چیه؟ بهتر نیست مادربورد p8h67 بگیرم؟
و سئال دیگه میخوام کیس falcon بگیرم خوبه؟ گیر میاد ؟

گفتم که، پردازنده های سری K که اورکلاک میشن فقط روی مادربردای P67 که این اجازه رو به پردازنده میدن باید نصب بشن،
اگه پردازنده ی 2500K برمیداری مادربردت هم باید P8P67 باشه، اگر 2500 معمولی برمیداری همون P8H67 هم کفایت می کنه.

کیس فالکون هم خوبه ولی مدلای X3 و X5 بیشتر توصیه میشه.

آقا فرشید من میخوام این هفته سیستم جدیدم رو جم کنم میخوام بدونم این قطعاتی که با کمک شما انتخاب کردم با هم هماهنگ هستن چون میخوام بجای این گرافیک geforce580از برندmsi ببندم وپاور هم gp785bببندم و کیس گرین x9

files_articles__16416035[w500h281mresizeByMaxSize].jpg

خیلی خوبه، هیچ مشکلی نیست

Last edited by a moderator:

Ostagar

کاربر سایت
Jul 6, 2011
311
نام
Ali
آقا من امروز این سیستم رو گرفتم به نظرتون چطوره؟

cpu: intel corei7 2600k
m.b: asus maximus iv gen-z
vga: asus geforce 580 gtx 1.5gb ddr5
case: haf-x
power: 950w
ram: 6gb ddr3 (3*2gb) 2000
monitor asus 23inch led
حدود 4 تومن در اومد! خوبه حالا این همه پول دادم؟:-/

آخرین ویرایش:

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
سلام.من میخواستم یه modeme ADSl بگیرم.نمیخوام خیلی امکاننت زیادی داشته باشه تا گرون در بیاد فقط از یه برند خوب باشه تا یه سرعت خوب به من بده.راستش از رنج قیمتش خبر ندارم که بگم تا این قیمت میخوام ولی گرون نباشه بهتره.مهم کیفیتش هست.
با تشکر:x

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
مادربردت نمی تونه تراشه ی H67 داشته باشه، باید P8P67 رو بخری یا پردازنده رو از مدل بدون پسوند K انتخاب کنی.
پاور هم 685 وات به بالا از برند GREEN یا Antec یا CORSAIR توصیه میشه.

به درد بازی که هیچ، بدرد فیلم پخش کردن هم نمی خوره، در کل کارت زیر 120 تومنی به درد بازی نمی خوره
بازی GF3 هم که یکی از پیشرفته ترین و سنگین ترین عنوانهای جدید هست و برای بازی در پایینترین تنظیماتش کارت GTS 450 یا کارت 5770 توصیه میشه که از 170 تومن شروع میشن.

اگه می خوای ارتقا بدی حالا به هر دلیل، خرید یه پردازنده ی دو هسته ای تاثیر خاصی نسبت به پولی که براش می خوای بدی ایجاد نمی کنه و ارزشش رو نداره، سه قطعه ی اصلی رو با هم عوض کن.
سه قطعه کدومه! حالا شما یه چند مدل معرفی کن !اخه بقیه ی قطعاتم خوبه فقط سی پی یو پایینه!:-/

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام.من میخواستم یه modeme ADSl بگیرم.نمیخوام خیلی امکاننت زیادی داشته باشه تا گرون در بیاد فقط از یه برند خوب باشه تا یه سرعت خوب به من بده.راستش از رنج قیمتش خبر ندارم که بگم تا این قیمت میخوام ولی گرون نباشه بهتره.مهم کیفیتش هست.
با تشکر:x

برندای معتبرش Dlink و ASUS و Linksys هستن دیگه، مدل ارزون قیمت می خوای می تونی از برند TPlink هم بخری، مدل کابلی از حدود 25 تومن شروع میشن -مثل Dlink 2520U و مدل وایرلس هم از 50 تومن شروع میشه مثل 2730U

سه قطعه کدومه! حالا شما یه چند مدل معرفی کن !اخه بقیه ی قطعاتم خوبه فقط سی پی یو پایینه!:-/

سه قطعه ی اصلی مادربرد، CPU و رم هستن. وقتی نشه روی اون مادربرد پردازنده ی بالاتری که ارزش خریدن داشته باشه گذاست مجبوری این قطعات رو یکجا عوض کنی.

monitor asus 23inch led

اینا سرجمع حدود 2500 تومن میشن نه 4 تومن!
ناهمگونی اون رمها و مادربرد گرون با کارتی که می تونست خیلی قویتر هم باشه مشکلات این ترکیب هست.

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال

monitor asus 23inch led
مبارکت باشه
از هر پیشنهاد ، یک قطعه رو برداشتی و کنار هم گذاشتی :d
SSD نگرفتی ؟!
وقت کردی تو تیپیک بنچ چند تا تست از سیسمت بذار

Amirlefthand

کاربر سایت
Feb 7, 2011
211
نام
امیر
آقا فرشید من دوشنبه باید یه سیستم دیگه هم ببندم که برای اون سیستم حد اکثر 400 تومن میخوام هزینه کنم حد اکثر کاری هم که ممکنه انجام بدن فیلم دیدن هستش
من خودم قطعات زیر رو پیشنهاد دادم حالا میخوام بدونم اینا با هم مچ هستن یا نه (لطفا یه پاور خوب هم خودتون معرفی کنید) و این که بنظر شما این قطعات روی کیس قدیمی مربوط به 8 سال پیش وصل میشن یا باید اونو هم براشون عوض کنم
Intel Dual-Core E5700 - 3.0GHz - 45 nm

ASUS - P8H61-M LE/USB3

CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)

MSI - GeForce 8400 - 1GB

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
ممنون از پاسخ گویی سریع شما اقا فرشید.من دارم از مخابرات adsl بر میدارم.این d-link با هاش مشکل نداره؟آخه از اونا که میپرسم میگن ما با همه سازگاریم!!

pa720

کاربر سایت
Mar 3, 2011
120
سلام
اقا فرشید میشه یک مانیتور خوب تا قیمت 350T معرفی کنید.؟
ترجیحا samsung باشه و مونتاژ ایران نباشه.
( نظرتون در مورد ASUS VS248H-P چیه ؟؟ )
اگر میشه یک مانیتور هم برای رزولوشن full hd WIDE (1920*1200) معرفی کنید.
پیشاپیش ممنون.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آقا فرشید من دوشنبه باید یه سیستم دیگه هم ببندم که برای اون سیستم حد اکثر 400 تومن میخوام هزینه کنم حد اکثر کاری هم که ممکنه انجام بدن فیلم دیدن هستش
من خودم قطعات زیر رو پیشنهاد دادم حالا میخوام بدونم اینا با هم مچ هستن یا نه (لطفا یه پاور خوب هم خودتون معرفی کنید) و این که بنظر شما این قطعات روی کیس قدیمی مربوط به 8 سال پیش وصل میشن یا باید اونو هم براشون عوض کنم
Intel Dual-Core E5700 - 3.0GHz - 45 nm

ASUS - P8H61-M LE/USB3

CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)

MSI - GeForce 8400 - 1GB

عزیز اون پردازنده ای که انتخاب کردی سوکت 775 هست اما مادربرد 1155 برداشتی، مادربرد 775 می تونه مدلی مثل ASUS P5P41-LE باشه،
برای رم هم دیگه لازم نیست DDR3 سرعت بالا باشه، همین ماجولهای DDR3 1333 ارزون قیمت کفایت می کنه.
پاور هم یه گرین 380 وات کفایت می کنه.

ممنون از پاسخ گویی سریع شما اقا فرشید.من دارم از مخابرات adsl بر میدارم.این d-link با هاش مشکل نداره؟آخه از اونا که میپرسم میگن ما با همه سازگاریم!!

درست می گه، الان دیگه تمام مدلها سازگاری دارن و از این لحاظ مشکلی نیست.

سلام
اقا فرشید میشه یک مانیتور خوب تا قیمت 350T معرفی کنید.؟
ترجیحا samsung باشه و مونتاژ ایران نباشه.
( نظرتون در مورد ASUS VS248H-P چیه ؟؟ )
اگر میشه یک مانیتور هم برای رزولوشن full hd WIDE (1920*1200) معرفی کنید.
پیشاپیش ممنون.

الان دیگه هر چی سامسونگ هست مونتاژ داخله، اما دلیل بر بی کیفیتی اون نیست،
من SAMSUNG BX2485 Plus رو معرفی می کنم، اگر ارزونتر می خوای همون مدل ASUS هم بد نیست، این که مدلای ASUS رو به صرف اینکه فقط مونتاژ داخل نیست برتری می دن درست نیست، بستگی به کیفیت و مدل خاص داره.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
i7 2600k و i5 2500k فرق زیادی دارن؟

بستگی داره چه کاربردی در نظر باشه، تفاوت در کل محسوس نیست و 2600K فقط به عنوان یه High End و با پشتیبانی از HT معرفی شده که توی نرم افزارهای خاصی بغیر از بازی تاثیرش نمایان میشه، البته 2 مگ کش بیشتر هم داره که در بعضی نرم افزارهای مهندسی و محاسباتی راندمان بیشتری میده.

• Like
Reactions: The Punisher

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر