مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ترجیحا مدل SAMSUNG 2285PLUS پیشنهاد میشه،
QUOTE]
داش فرسید این مدل که نه تو سایت سام سرویس هست نه سایت اصلی سامسونگ قضیه چیه؟؟؟
سایتشون هیچ وقت آپدیت نیست، با خود مدل توی گوکل سرچ کن، BX2285 PLUS
توی سایت اصلی سامسونگ به اسم BX2050 معرفی شده

ممكنه لينكش رو بزاريد ممنون ميشم
توی امضام هست.

violat

کاربر سایت
May 29, 2011
14
سلام شما باشی کدوم یک از جفت حالتهای سی پی یو و مادربورد های زیر رو واسه بازی بر میداری و چرا ؟

Intel Core i7-2500 - Sandy Bridge
Asus P8h67

یا

Intel Core i5-2500K - Sandy Bridge
Asus P8P67

نمیخوام پولی بابت خنک کننده اضافه و ... هم بدم
لطفا راهنمایی کنید این دو حالت چه مزیت ها و معایبی نسبت به هم دارند؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مرسی.ولی ایناLED بود.LCD هم معرفی کنین تو قیمت 200-300 برای بازی.سامسونگ باشه.مرسی

مدل SAMSUNG 23700

سلام شما باشی کدوم یک از جفت حالتهای سی پی یو و مادربورد های زیر رو واسه بازی بر میداری و چرا ؟

Intel Core i7-2500 - Sandy Bridge
Asus P8h67

یا

Intel Core i5-2500K - Sandy Bridge
Asus P8P67

نمیخوام پولی بابت خنک کننده اضافه و ... هم بدم
لطفا راهنمایی کنید این دو حالت چه مزیت ها و معایبی نسبت به هم دارند؟

گزینه ی دوم قطعا قویتره ولی برای بازیها زیاد فرقی نمی کنن، هر دوتا پردازنده بیش از حد نیاز بازیهای امروز قوی هستن و مشکلی ندارن
اگر بودجتون میرسه که دومی رو بگیرید، اگر نه که پولتون رو برای خرید کارت گرافیک قویتر هزینه کنید

مزیت سری K قابلیت Turbo Mode و افزایش فرکانس اتوماتیک و همچنین اورکلاک بالای پردازنده هست، فقط هم با مادربرد سری P67 امکانپذیر هست.

violat

کاربر سایت
May 29, 2011
14
فرشید عزیز
گزینه دوم چرا قطعا قویتره ؟
اشتباه نکردید ؟ اولی i7 هستا 110 هزارتومان گرونتره
گزینه دومی پول کمتری میخوادا
منظورتون دومی تو حالت oc قویتره؟ خوب اگه بخوایم oc کنیم باید چه خنک کننده هایی و با چه قیمتایی بخریم؟ اصلا اقتصادی هست؟

آخرین ویرایش:

reza_juve

کاربر سایت
Feb 17, 2011
227
سلام به همگی.
اقا من فقط این 3 قطعه رو میخوام. گرافیک.سی پیو و مادربورد.بین 600تا 700 پول دارم.با این بودجه این 3 قطعه که میتونم بگیرم چیه؟ گرافیکه قابلیت 3d داشته باشه و قوی باشه از ATI اون دو قطعه هم خودتون پیشنهاد بدین.ممنون میشم عزیزان.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید عزیز
گزینه دوم چرا قطعا قویتره ؟
اشتباه نکردید ؟ اولی i7 هستا 110 هزارتومان گرونتره
گزینه دومی پول کمتری میخوادا
منظورتون دومی تو حالت oc قویتره؟ خوب اگه بخوایم oc کنیم باید چه خنک کننده هایی و با چه قیمتایی بخریم؟ اصلا اقتصادی هست؟

بهتر بود قبل از سوال کردن حداقل اسم پردازنده ها رو درست یاد می گرفتی که به اشتباه نیفتم، Core i7 فقط 2600 و 2600K هست، نه 2500
شما اصلا بجای گزینه دادن بگو منظورت چیه تا کمکت کنم.

سلام به همگی.
اقا من فقط این 3 قطعه رو میخوام. گرافیک.سی پیو و مادربورد.بین 600تا 700 پول دارم.با این بودجه این 3 قطعه که میتونم بگیرم چیه؟ گرافیکه قابلیت 3d داشته باشه و قوی باشه از ATI اون دو قطعه هم خودتون پیشنهاد بدین.ممنون میشم عزیزان.
CPU:INTEL Core i3 2400
M/B:ASUS P8H67
VGA:ATI 6950 1GB

lucky luke

کاربر سایت
Jul 23, 2010
95
نام
ali
سلام
میخوام با 300 تومن این چندتا قطعه رو تهییه کنم:
1-هارد ترجیحا 1TB
2-مادربرد
3-رم
4-CPU
5 گرافیک

حداکثر 50 تومن دیگه میتونم بزارم روی پولم
استفاده هم فیلم دیدن و وب گردی و بازی هم در حد angry bird
پاور فعلی هم گرین 330 هست

فقط یه نکته مشکلی با گرافیک آنبرد ندارم ولی دلم میخواد گرافیکش خروجی hdmi رو داشته باشه چون سیستم نزدیک TV قرار داره و فیلم هم زیاد میبینم باهاش
خودم اینا رو انتخاب کردم ولی چون خیلی وارد نیستم گفتم نظرشما رو هم بدونم:
M.B ASUS M4A87TD/USB3
AMD Athllon X3 455
CORSAIR 2GB DDR3
HDD seagate 1TB 7200.12

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
میخوام با 300 تومن این چندتا قطعه رو تهییه کنم:
1-هارد ترجیحا 1TB
2-مادربرد
3-رم
4-CPU
5 گرافیک

حداکثر 50 تومن دیگه میتونم بزارم روی پولم
استفاده هم فیلم دیدن و وب گردی و بازی هم در حد angry bird
پاور فعلی هم گرین 330 هست

فقط یه نکته مشکلی با گرافیک آنبرد ندارم ولی دلم میخواد گرافیکش خروجی hdmi رو داشته باشه چون سیستم نزدیک TV قرار داره و فیلم هم زیاد میبینم باهاش
خودم اینا رو انتخاب کردم ولی چون خیلی وارد نیستم گفتم نظرشما رو هم بدونم:
M.B ASUS M4A87TD/USB3
AMD Athllon X3 455
CORSAIR 2GB DDR3
HDD seagate 1TB 7200.12

خب چون بودجتون محدوده و کار سنگینی هم با PC نمی کنید همون انتخاب خودتون با اینکه ضعیفه ولی جوابگو هست
ولی این مادربرد که گرافیک آنبرد نیست و باید یه گرافیک مجزا هم تهیه کنید.

چون HD می بینید دیگه کارتتون نمی تونه زیاد ضعیف باشه و باید حداقل مدل مثل 5570 رو بخرید که حدود 80 تومن قیمتش هست، در کل حدود 380 تومن میشن. پاورتون هم کفایت می کنه.

Shahin.

کاربر سایت
Sep 4, 2010
115
نام
شاهین
با سلام خدمت اساتید محترم....
یه سیستم میخواستیم برا دوستم جمع کنیم .... بودجه هم 1100 هست ...
فقط کیس باشه ... مانیتور و اسپیکر و ... نمی خواد ... اگه میشه قیمت تک تک قطعاتم بگید ....
مرسی

violat

کاربر سایت
May 29, 2011
14
فرشاد عزیز
من بین دو سی پی یو core i7 2600 و core i5 2500 k موندم آیا 100 هزارتومان برتزی سی پی یو اولی ارزششو داره ؟ ( برای چه کارهایی این تفاوت احساس میشه ؟)
2-# of Threads چیه دقیقا ؟ کار هسته اضافه رو میکنه ؟ خیلی فرقه که تو i7 8 تاست و تو i5 4 تا ؟ دقیقا تو چه کاری خودشو نشون میده؟
3-تو سری بدون k یه سری مزیت ها مثل Intel® vPro Technology -Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)-Intel® Trusted Execution Technology هست که تو سری k نیست این مزیتها هرکدوم تو چه کاری خودشو نشون میده ؟ Intel® Hyper-Threading Technology هم تو i7 بدون k وجود داره(کلا سری k هیچ کدومو نداره یعنی oc اینقدر مهمه که همه موارد بالا رو فداش کردن؟
4-اگر خواستم i7 2600 رو بگیریم و نخوام از دو کارت گرافیک استفاده کنم و چون oc نداره مادربوردد Asus P8h67 رو به جاس سری p بگیرم ؟ یا p مزیت های دیگه ای هم داره؟
ممنون میشم به تفکیک و جامع توضیح بدید
با سپاس

AugeNoire

کاربر سایت
Sep 14, 2011
58
با سلام خدمت اساتید محترم....
یه سیستم میخواستیم برا دوستم جمع کنیم .... بودجه هم 1100 هست ...
فقط کیس باشه ... مانیتور و اسپیکر و ... نمی خواد ... اگه میشه قیمت تک تک قطعاتم بگید ....
مرسی
یه نیگا به راهنمای خرید سخت افزار سایت بکنین بد نیست ;)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشاد عزیز
من بین دو سی پی یو core i7 2600 و core i5 2500 k موندم آیا 100 هزارتومان برتزی سی پی یو اولی ارزششو داره ؟ ( برای چه کارهایی این تفاوت احساس میشه ؟)
2-# of Threads چیه دقیقا ؟ کار هسته اضافه رو میکنه ؟ خیلی فرقه که تو i7 8 تاست و تو i5 4 تا ؟ دقیقا تو چه کاری خودشو نشون میده؟
3-تو سری بدون k یه سری مزیت ها مثل Intel® vPro Technology -Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)-Intel® Trusted Execution Technology هست که تو سری k نیست این مزیتها هرکدوم تو چه کاری خودشو نشون میده ؟ Intel® Hyper-Threading Technology هم تو i7 بدون k وجود داره(کلا سری k هیچ کدومو نداره یعنی oc اینقدر مهمه که همه موارد بالا رو فداش کردن؟
4-اگر خواستم i7 2600 رو بگیریم و نخوام از دو کارت گرافیک استفاده کنم و چون oc نداره مادربوردد Asus P8h67 رو به جاس سری p بگیرم ؟ یا p مزیت های دیگه ای هم داره؟
ممنون میشم به تفکیک و جامع توضیح بدید
با سپاس
اگر سیستم رو برای بازی می خواید خیر، 100 تومن تفاوت ارزشش رو نداره و تفاوتی توی سرعت بازیها ایجاد نمی کنه که محسوس باشه، توی کارهای پردازشی و گرافیکی تاثیرش مشخص میشه
Thread یا نخ به واحدها یا اجزای پردازشی برنامه ها می گن که بصورت مستقل می تونن روی پردازنده انجام بشن ، به هسته ربطی نداره، توضیحات دقیقتر رو باید از ویکی پدیا بگیری یا سرچ کنی ، اینجا جای توضیحش نیست
سری K تمام قابلیتهای پردازنده های پایینتر رو دارن، اطلاعاتت اشتباهه، سری K قابلیت باز بودن مولتی پردازنده رو داره که براحتی میشه اورکلاکش کرد، اون فن آوریهایی هم که گفتی به کار بازی نمیان، برای به اشتراک گذاری مجازی منابع هستن
تراشه های سری P67 تفاوتش با H67 قابلیت اورکلاک پردازنده های سری K و قابلیت SLI توی بعضی از مدلهاش هست که توی H67 اینا نیست، عوضش H67 خروجی گرافیک آنبرد داره که توی P67 نیست، اما Z68 هر دوی اینا رو با هم داره.

میشه یه مادر برد با سوکت +AM3 معرفی کنید
اگه گرافیک آنبرد داشته باشه 150 تا 170 و بدون گرافیک هم تا 120 میتونم هزینه کنم
باید تا 1 ماه دیگه صبر کنی پردازنده های بولدوزر عرضه بشن تا مادربرداشون هم زیاد بشه و بشه انتخاب کرد، فعلا دلیلی برای خریدش نیست و مدلهاش هم موجود نیست توی بازار ما، بجز دو مدل که خیلی گرونن الکی.

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
سلام دوستان!
لطفا یک مدل از این کارت هایی رو که تبدیل گر PCI Express به usb3.0 هست رو معرفی کنید. فقط بی زحمت اگه میشه هم یک مدل متوسطش رو معرفی کنید و هم بهترین مدلش رو (با قیمت حدودی) !
یک سوال کوچولو هم داشتم این کارت ها میتونن مثل یک پورت usb3.0 که رو ی مادر برد ها هست همون سرعت 5 گیگا بیت رو داشته باشند یا نه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر