مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان
من مادربردم p4qc هست که یکی از دوستان هم در یکی دو صفحه اخیر در این مورد سوال پرسید بود!
الان من Q9400 دارم الان 2 سالی هست که دارم ازش استفاده میکنم.
بالاترین CPU که مادربرد من میتونه ساپرت کنه چیه؟ یعنی مادربرد من نمیتونه مثلا CPU های i7 رو ساپورت کنه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟(فقط بالاترین cpu رو که میتونه ساپورت کنه Q6600 و Q9400 !!!!!!!!!!!!!!!)
در ضمن من یکم در مورد سوکت و این چیز ها قاطی کردم میشه یه کم توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا الان سوکت مادربرد من چنده؟؟؟؟ و سوکت مورد نیاز برای cpu های i7 چنده؟؟؟؟؟

شما خودت بخشی از سوال خودت رو جواب دادی دیگه، مادربردت فقط همون Q6600 و Q9400 رو ساپورت داره
هر نسلی از پردازنده ها ممکنه سوکت جدیدی برای نصب داشته باشه، دلیلش هم اینه که از لحاظ الکترونیکی و طراحی ممکنه نحوه ی ارتباطش با مادربرد و بقیه ی قطعات با پردازنده های مدل دیگه کاملا تفاوت بکنه، بنابراین هر سری پردازنده ها سوکت متفاوت و در نتیجه مادربرد متفاوت رو برای نصب احتیاج دارن
جدیدترین پردازنده های Core i5/i7 به سوکت 1155 و مادربردهای با تراشه ی P67/Z68 احتیاج دارن.

سلام.
من یک اسپیکر Z506 دارم. میخوام ببینم آیا راهی یا وسیله ای هست که بتونیم اسپیکرم رو به لپ تاپم وصل کنم و صدای 5.1 رو هم داشته باشم؟لپ تاپم N53SV هست

خود لپتاپ که ورودی پنج کاناله نداره
اما میشه از کارتهای صدای USB مثل Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro استفاده کرد...
منم راهی رو که دوستمون پیشنهاد دادن پیشنهاد می کنم.

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
شما خودت بخشی از سوال خودت رو جواب دادی دیگه، مادربردت فقط همون Q6600 و Q9400 رو ساپورت داره
هر نسلی از پردازنده ها ممکنه سوکت جدیدی برای نصب داشته باشه، دلیلش هم اینه که از لحاظ الکترونیکی و طراحی ممکنه نحوه ی ارتباطش با مادربرد و بقیه ی قطعات با پردازنده های مدل دیگه کاملا تفاوت بکنه، بنابراین هر سری پردازنده ها سوکت متفاوت و در نتیجه مادربرد متفاوت رو برای نصب احتیاج دارن
جدیدترین پردازنده های Core i5/i7 به سوکت 1155 و مادربردهای با تراشه ی P67/Z68 احتیاج دارن.
ممنون از راهنمایی هات خوب حالا کدوم یکی از این cpu ها دارای قدرت بیشتری هست؟؟؟؟؟
Q9400 یا Q6600 ؟؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون از راهنمایی هات خوب حالا کدوم یکی از این cpu ها دارای قدرت بیشتری هست؟؟؟؟؟
Q9400 یا Q6600 ؟؟؟
خب تفاوت زیادی ندارن، حافظه کش Q9400 کمتره ولی فرکانسش بیشتره و فن آوری ساختش هم جدیدتر هست، بنابراین بعضی جاها یکیشون بالاتر قرار می گیره.

Last edited by a moderator:

amirteta

کاربر سایت
Jul 16, 2011
3
سلام .
بچه ها من میخوام یه موس بخرم تا 100 هزار تومن هم میتونم هزینه کنم . بین Logitech G500 و Microsoft SideWinder Gaming Mouse کدوم رو پیشنهاد میدین ؟
واسه بازی میخوام .
لطف میکنین یه پد خوب تا 20 تومن معرفی کنین .
ممنون .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام .
بچه ها من میخوام یه موس بخرم تا 100 هزار تومن هم میتونم هزینه کنم . بین Logitech G500 و Microsoft SideWinder Gaming Mouse کدوم رو پیشنهاد میدین ؟
واسه بازی میخوام .
لطف میکنین یه پد خوب تا 20 تومن معرفی کنین .
ممنون .
من Logitech G9X رو پیشنهاد می دم، حدود110 تومن هست اما خوشدستی و راحتی بیشتری نسبت به G500 داره (سلیقه ی من هست) و میشه on the Fly پروفایلش رو هم تغییر داد.
برای پد هم Razer eXactMat پیشنهاد میشه که حدود 30 تومن هست.

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
سلام!
الان من مادربردم p4qc هست و کارت گرافیکم رو میخوام عوض کنم تا 350 هم دارم میخوام یک کارت خوب روش بندازم.!! در ضمن اگر ممکن هست مدل بالاترین کارتی که روی اون میشه نصب کرد چیه؟ و قیمتش چنده؟

uncharted 3

کاربر سایت
Jan 25, 2011
179
نام
پویا
من سیستمم رو بستم فقط میخواستم یک موس وکیبورد با بوجه 200 تا300تومن برای گیم و یک اسپیکر خوب تا 100 تومن و یک مانیتور عالی برای گیم معرفی کنید

amirteta

کاربر سایت
Jul 16, 2011
3
من Logitech G9X رو پیشنهاد می دم، حدود110 تومن هست اما خوشدستی و راحتی بیشتری نسبت به G500 داره (سلیقه ی من هست) و میشه on the Fly پروفایلش رو هم تغییر داد.
برای پد هم Razer eXactMat پیشنهاد میشه که حدود 30 تومن هست.
سلام .
میگم من که دارم هزینه میکنم به نظرت یه ذره بودجه رو بیشتر کنم و G700 بگیرم چطوره ؟ واسه بازی موس خوبی هستش ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام!
الان من مادربردم p4qc هست و کارت گرافیکم رو میخوام عوض کنم تا 350 هم دارم میخوام یک کارت خوب روش بندازم.!! در ضمن اگر ممکن هست مدل بالاترین کارتی که روی اون میشه نصب کرد چیه؟ و قیمتش چنده؟
از لحاظ بالاترین کارت که محدودیت نداری، ولی بخاط قدیمی بودن سیستم نمی تونی از بالاترین کارت موجود هم راندمان 100 درصد بگیری
با 350 تومن می تونی کارت GTX 560 رو بگیری، ولی نمی تونی روی گرفتن بیشتر از 60 یا 70درصد راندمانش حساب کنی!

من سیستمم رو بستم فقط میخواستم یک موس وکیبورد با بوجه 200 تا300تومن برای گیم و یک اسپیکر خوب تا 100 تومن و یک مانیتور عالی برای گیم معرفی کنید
برای کیبور Logitech G19 و برای ماوس هم G9x پیشنهاد میشه
برای اسپیکر هم Logitech X-530 انتخاب خوبیه.
مانیتور هم بهترین مدل SAMSUNG Px23720 LED هست با 350 تومن.

uncharted 3

کاربر سایت
Jan 25, 2011
179
نام
پویا
برای کیبور Logitech G19 و برای ماوس هم G9x پیشنهاد میشه
برای اسپیکر هم Logitech X-530 انتخاب خوبیه.
مانیتور هم بهترین مدل SAMSUNG Px23720 LED هست با 350 تومن.[/QUOTE]
متشکرم اقا فرشید گل.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
آق فرشید با بودجه ی 30 تومن چه کیبردی برای گیم پیشنهاد میدین؟
با 30 تومن که کیبورد مخصوص حرفه ای نمیشه خرید،
اما مدلای گیمینگ فراسو که FCR-Z6 باشه و A4tech که X7 باشه توی این محدوده هستن،نه با کیفیتی که بشه از لحاظ راحتی و دوام روش حساب کرد.

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
لطفا فقط آقا فرشید پاسخ بده:
سلام.
دوست من یه سری از قطعات سیستمش رو خریده که اینا هستن:
mother board : 880 ga-ud3h گیگا
cpu : x4 -945 amd phenom ll
ram: geil value ddr3 4gb 1333hz
power: gp535 a green
hard:500 gig
البته رم رو هنوز نخریده ولی در نظر داره 100در100 همونو بخره.
خوب همونطور که دیدید این سیستم فقط یه گرافیک کم داره. دوستم نمی دونست چی بگیره که با بقیه ی قطعات و پاورش مچ بشه بنابراین من بهش گفتم برم از اینترنت بپرسم اون اعتماد نکرد و گفتم آدرس مغازه ی خود شخص رو بهت میدم.
لطفا قوی ترین گرافیکی که با این سیستم مچ باشه و با powerش مشکل نداشته باشه معرفی کنید(.لطفا چند تا رو معرفی کنید.)
و بی زحمت آدرس مغازتونم بدید.
بعد اینکه قیمتاتون برای همه یه جوره؟ یا وقتی طرف اومد باید بگه از bc اومدم یا مثلا از طرف محمد رضا mr هستم؟
نکته:همونطور که گفتم این سیستم دوستمه و اگه یه وقت از خرید منصرف شه یا از یه جای دیگه بخره به من مربوط نیست اون فقط ازم خواست که آدرس شما رو +کارتهایی که معرفی کردید بهش بدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر