مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

arashdj71

کاربر سایت
Sep 29, 2006
76
سلام!
مشخصات سیستم من اینه :
cpu:q6600
ram:2gig ddr3 OCZ
mb:asus p5q-c
video card: msi n9800gt OC
power:green 480w
من ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومن بودجه دارم میخواستم دو نوع پیشنهاد بهم بدید...
اول اینکه با همین سیستم بهترین کارت گرافیکی که ممکنه با پاور رو بگیرم و بعدا cpu رو ارتقاع بدم....
دوم اینکه cpuو کارت گرافیکی متناسب با بودجه بخرم....
در ضمن من میخوام کارت گرافیک و پاورمو بفروشم! حد اکثر با چه قیمتی میتونم بفروشم؟
اگه بخوام کارت msi gtx580 lighing رو بخرم ... یه پاور green 700wبا همون سیستم قبلی کفایت میکنه یا نه ؟ اگه ممکنه قیمتشم بگید...
اگه ممکنه یکم در مورد مانیتورهایی که قابلیت hdmiدارند و یا full hd هستند و تفاوتشونم توضیح بدید.
ممنون.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام!
مشخصات سیستم من اینه :
cpu:q6600
ram:2gig ddr3 OCZ
mb:asus p5q-c
video card: msi n9800gt OC
power:green 480w
من ۶۰۰ تا ۷۰۰ تومن بودجه دارم میخواستم دو نوع پیشنهاد بهم بدید...
اول اینکه با همین سیستم بهترین کارت گرافیکی که ممکنه با پاور رو بگیرم و بعدا cpu رو ارتقاع بدم....
دوم اینکه cpuو کارت گرافیکی متناسب با بودجه بخرم....
در ضمن من میخوام کارت گرافیک و پاورمو بفروشم! حد اکثر با چه قیمتی میتونم بفروشم؟
اگه بخوام کارت msi gtx580 lighing رو بخرم ... یه پاور green 700wبا همون سیستم قبلی کفایت میکنه یا نه ؟ اگه ممکنه قیمتشم بگید...
اگه ممکنه یکم در مورد مانیتورهایی که قابلیت hdmiدارند و یا full hd هستند و تفاوتشونم توضیح بدید.
ممنون.
در حالت اول پیشنهاد اینه:

VGA:GTX 570 1GB DDR5 500T
POWER:GREEN 635w 120T

البته در این حالت به خاطر قدمت قطعات شما، از تمام توان گرافیک استفاده نمیشه، کارت 580 هم خودش بتنهایی بالای 700 هست، به بودجه ی شما نمی خوره

در حالت دوم هم تنها تعویض CPU کفایت نمی کنه و باید بجز اون مادربرد رو هم عوض کنید و احتمال زیاد رم رو هم:

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67D
با این حساب این قطعات بتنهایی 550 تومن میشن و اگر بخوای گرافیک خوب بگیری یا باید بیشتر هزینه کنی یا به یه کارت معمولی GTS 450 بسنده کنی.

اون دوتا قطعه هم سرجمع میشه 70 80 تومن فروخت.

se7en123456

کاربر سایت
Dec 22, 2009
451
نام
محمد رضا
با صد هزار تومان چه سي پي يو مي شود خريد البته اينتل در ضمن سي پي يو من e5200 هست چند مي خرنش كاراييش نسبت به اين سي پي يو كه دارم چقدر است كم هست يا زياد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با صد هزار تومان چه سي پي يو مي شود خريد البته اينتل در ضمن سي پي يو من e5200 هست چند مي خرنش كاراييش نسبت به اين سي پي يو كه دارم چقدر است كم هست يا زياد

برای اون مادربرد و سوکتی که شما داری هیچ پردازنده ای دیگه ارزش خرید برای ارتقا نداره.

اینجا سوال مطرح کردی؟؟
فرشاد جان نفهمیدم منظورتون چیه؟؟؟[/QUOTE]

شما پست من رو عینا نقل قول کرده بودی و چیزی ننوشته بودی، گفتم اگر سوال نوشتی من چیزی متوجه نشدم.

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
برای اون مادربرد و سوکتی که شما داری هیچ پردازنده ای دیگه ارزش خرید برای ارتقا نداره.

فرشاد جان نفهمیدم منظورتون چیه؟؟؟

شما پست من رو عینا نقل قول کرده بودی و چیزی ننوشته بودی، گفتم اگر سوال نوشتی من چیزی متوجه نشدم.[/QUOTE]

این کارت از evga خوبه؟ چون خیلی قوی هست!! کلا 570 مشکل گرما و صدا که نداره داره؟؟؟
مانیتور همون مدل که گفتم 22 ش خوبه؟؟ 120 هرتز هست؟؟ برای استفاده از 3d فقط باید 120 باشه؟ همین کافیه؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
شما پست من رو عینا نقل قول کرده بودی و چیزی ننوشته بودی، گفتم اگر سوال نوشتی من چیزی متوجه نشدم.

این کارت از evga خوبه؟ چون خیلی قوی هست!! کلا 570 مشکل گرما و صدا که نداره داره؟؟؟
مانیتور همون مدل که گفتم 22 ش خوبه؟؟ 120 هرتز هست؟؟ برای استفاده از 3d فقط باید 120 باشه؟ همین کافیه؟؟[/QUOTE]
بله، خوبه، کارت 570 هم نه مشکل گرمایی داره و نه مشکل دیگه ای

22 اینچ کدوم مدل رو گفتی؟ 120 هرتز هم فقط مختص مدلای 3 بعدی هست که خیلی کم هستن.

هنوز هم توی نقل قول کردن مشکل داری.

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
مانیتور همون مدل که گفتم 22 ش خوبه؟؟ 120 هرتز هست؟؟ برای استفاده از 3d فقط باید 120 باشه؟ همین کافیه؟؟
بله، خوبه، کارت 570 هم نه مشکل گرمایی داره و نه مشکل دیگه ای

22 اینچ کدوم مدل رو گفتی؟ 120 هرتز هم فقط مختص مدلای 3 بعدی هست که خیلی کم هستن.

هنوز هم توی نقل قول کردن مشکل داری.
مدل bx2280plus رو می گم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مادربرد من Asus p5qc هست كه به نظرم سي پي يو هاي 4 هسته اي را هم جواب مي دهد يعني به نظره شما ارزش ندارد

نه عزیز، نداره
معروفترین های سوکت 775 و مادربرد شما پردازنده های Q6600 و O9400 هستن که با توجه به قیمتهایی که توی بازار عرضه میشن به هیچ وجه ارزش خرید ندارن و بزودی راندمان اونها هم غیر قابل قبول میشه، مگر اینکه به قیمت خیلی پایین 30 40 تومن بتونی از کاربر دیگه ای بخری یا مثل یکی از کاربرایی که صفحه ی پیش پست داده بود مجانی بدستت رسیده باشه.

مدل bx2280plus رو می گم

این مدل رو خود سام تولید می کنه و مدل سامسونگ نیست، LED هست و پورت HDMI هم داره، هیچ بررسی فنی و معتبر هم نداره که بشه روی کیفیتش نظر داد، بنابراین نمیشه کیفیتش رو تایید کرد.

peyxlost

کاربر سایت
Jul 25, 2009
247
نام
پيمان
نه عزیز، نداره
معروفترین های سوکت 775 و مادربرد شما پردازنده های Q6600 و O9400 هستن که با توجه به قیمتهایی که توی بازار عرضه میشن به هیچ وجه ارزش خرید ندارن و بزودی راندمان اونها هم غیر قابل قبول میشه، مگر اینکه به قیمت خیلی پایین 30 40 تومن بتونی از کاربر دیگه ای بخری یا مثل یکی از کاربرایی که صفحه ی پیش پست داده بود مجانی بدستت رسیده باشه.

این مدل رو خود سام تولید می کنه و مدل سامسونگ نیست، LED هست و پورت HDMI هم داره، هیچ بررسی فنی و معتبر هم نداره که بشه روی کیفیتش نظر داد، بنابراین نمیشه کیفیتش رو تایید کرد.
دوست عزیز مدلی که شما گفتید( 23700) led است؟؟ چند تا Hdmi می خوره؟ ساخته سامسونگه؟؟؟ full hd هست؟ مرسی

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
دوست عزیز مدلی که شما گفتید( 23700) led است؟؟ چند تا Hdmi می خوره؟ ساخته سامسونگه؟؟؟ full hd هست؟ مرسی

من خودم این مدل رو خریدم . LED هست ، یک پورت HDMI داره ، Full HD هست ، و پنلش رو سامسونگ میزنه ، البته تا جایی که من اطلاع دارم.23 اینچ هم هست.
کیفیتش هم انصافا خوبه.
مدل 2261VP ال جی رو هم دارم که این هم خوبه . البته نمیدونم به چه علت ، ولی کیفیت پورت DVI ش برای من بهتر از HDMI ش هست . و 21.5 اینچ هست.
از هر دوتاشون هم راضی هستم .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مدل 23700 یه LCD معمولی هست، LED نیست ولی کیفیت خوبی داره، ساخت سام هست و Full HD قیمتش هم 290 تومن هست، اونی که LED هست مدلش 23720 هست و قیمتش 350 تومن هست. فقط DVI داره.

من خودم این مدل رو خریدم . LED هست ، یک پورت HDMI داره ، Full HD هست ، و پنلش رو سامسونگ میزنه ، البته تا جایی که من اطلاع دارم.23 اینچ هم هست.
کیفیتش هم انصافا خوبه.
مدل 2261VP ال جی رو هم دارم که این هم خوبه . البته نمیدونم به چه علت ، ولی کیفیت پورت DVI ش برای من بهتر از HDMI ش هست . و 21.5 اینچ هست.
از هر دوتاشون هم راضی هستم .

شما هم مدل PX23720 رو گرفتی که همون PX2370 خود سامسونگ بوده اول، این مدل با 23700 معمولی فرق می کنه.

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
سلام دوستان
من مادربردم p4qc هست که یکی از دوستان هم در یکی دو صفحه اخیر در این مورد سوال پرسید بود!
الان من Q9400 دارم الان 2 سالی هست که دارم ازش استفاده میکنم.
بالاترین CPU که مادربرد من میتونه ساپرت کنه چیه؟ یعنی مادربرد من نمیتونه مثلا CPU های i7 رو ساپورت کنه!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟(فقط بالاترین cpu رو که میتونه ساپورت کنه Q6600 و Q9400 !!!!!!!!!!!!!!!)
در ضمن من یکم در مورد سوکت و این چیز ها قاطی کردم میشه یه کم توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا الان سوکت مادربرد من چنده؟؟؟؟ و سوکت مورد نیاز برای cpu های i7 چنده؟؟؟؟؟

riddickmybio

کاربر سایت
Jun 10, 2009
116
سلام.
من یک اسپیکر Z506 دارم. میخوام ببینم آیا راهی یا وسیله ای هست که بتونیم اسپیکرم رو به لپ تاپم وصل کنم و صدای 5.1 رو هم داشته باشم؟لپ تاپم N53SV هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر