مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

TtTtTerrible

کاربر سایت
Oct 23, 2010
157
نام
حسین
یه سیستم میخواستم برای یه دوست دیگم ...
بودجه تقریبا 800 تومن میشه اما کلا همه چیه سیستم رو میخواد...مانیتور و کیس و اسپیکرو و...
ممنون میشم سریع جواب دین آقا فرشید

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید اقا مثل اینکه اینجا اوستا شمایی یه سیست تا 800 واسه من میبندی :d فقط کیس بدون پاور:x واسه گیمینگم میخوام این ویچر 2 باز مارو مجبور به ارتقاع کرد:)

نه عزیز، من فقط مشاورم
این بودجه واسه بازی یکم کمه، مخصوصا که هدفت Witcher 2 باشه.

CPU:INTEL Core I5 2300
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8H61M-PRO
VGA:GEFORCE GTX 460 768MB
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
CASE:GREEN X3

حدود 830 تومن میشه.

سلام اقا فرشید و باقی دوستان !

والا من یه سیستم برای گیم بر اساس Z68 انتخاب کرده بودم و منتظر بودم که این سری مادربورد ها بیاد و بخرم ولی ...

این بحث PCi Express 3.0 حسابی حالم گرفت ! ظاهرا از Q4 قراره با سوکت 2011 PCI e 3.0 بیاد ...

سوالم اینه که اگه این مادربورد های Z68 که PCI e 2.0 هستند رو بخرم دیگه امکان استفاده کامل از پهنای باند PCI e 3.0 رو ندارم ؟ می دونم که میشه کارتهاش رو استفاده کرد ولی پهنای باندش نمیشه ... ؟

بعد اینکه سال دیگه Nvidia و AMD کارتهاشون رو بر اساس PCI e 2.0 میزنن یا 3.0 ...؟

در واقعا دارم فکر می کنم تا کی می تونم گرافیک روز رو برای مادربورد Z68 استفاده کنم ؟ چون الان که به هرحال دارم هزینه می کنم اینجوری نباشه که بزودی معلوم بشه که سیستم از نظر گرافیک دیگه قابلیت ارتقا نداره !

نظر شما چیه ؟ سیستم گیم خریدن با این وضعیت PCI e عاقلانه هست یا صبر کنم برای 2011 ؟ من خیلی دوست داشتم که بتونم تابستون باری کنم اگه صبر کنم برای سوکت 2011 که باید تا بعد مهر صبر کنم ؟

دوستان چه کنم ؟ وضعیت کارتهای اینده چه هست ؟ نسخه PCI e 2.0 تا کی بوسیله شرکت ها ساپورت میشه ؟!

بله، اطلاعات شما موثق هست، اما PCI e 3.0 کاربری نیست و سریعترین کارتای گرافیکی هم هنوز به سقف باند PCI e 2.0 نرسیدن، در واقع PCI e 3.0 بیشتر یه فاکتور آینده نگرانه هست اما الان معیار مهمی نیست که برای خرید مادربرد ملاک قرار بگیره

بعدم کارتای گرافیکی هم به این زودی از این استاندارد پشتیبانی نمی کنند، حداقل تا اواخر سال 2011 و اگر هم بیان به راحتی می تونن با همین استاندارد PCI e 2.0 با راندمان کامل کار کنن، شاید 2 نسل دیگه تازه این استاندارد با نسل قبلی متمایز بشه از لحاظ سرعت.

یه سیستم میخواستم برای یه دوست دیگم ...
بودجه تقریبا 800 تومن میشه اما کلا همه چیه سیستم رو میخواد...مانیتور و کیس و اسپیکرو و...
ممنون میشم سریع جواب دین آقا فرشید

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M PRO
VGA:9500 DDR2 512
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 380w
CASE:MAGNUM
MONITOR:SAMSUNG 1945

لطفا قیمت قطعات زیر رو بنویسید.
motherboard:asusp8h67 175T
vga:zotac or evga 560ti
ram:corsai 4g 75T
case:greenmagnum2 46T
cpu:2500k 270T
power:green 635b-us
120T

Positive

کاربر سایت
Jun 14, 2011
262
نام
علیرضا
بله، اطلاعات شما موثق هست، اما PCI e 3.0 کاربری نیست و سریعترین کارتای گرافیکی هم هنوز به سقف باند PCI e 2.0 نرسیدن، در واقع PCI e 3.0 بیشتر یه فاکتور آینده نگرانه هست اما الان معیار مهمی نیست که برای خرید مادربرد ملاک قرار بگیره

بعدم کارتای گرافیکی هم به این زودی از این استاندارد پشتیبانی نمی کنند، حداقل تا اواخر سال 2011 و اگر هم بیان به راحتی می تونن با همین استاندارد PCI e 2.0 با راندمان کامل کار کنن، شاید 2 نسل دیگه تازه این استاندارد با نسل قبلی متمایز بشه از لحاظ سرعت.

خیلی ممنونم فرشید جان .

فقط 2 تا نکته ... یکی اینکه اگه اشتباه نکنم منظورت از 2 نسل بعدی ، سال نیست و ساختار نانو متری پردازنده های گرافیکی هست ؟ چون مثلا هر نسل تقریبا 2 سال طول میکشه .. درست میگم ؟ با این حساب میگی تا 4 سال اینده مشکلی ندارم ؟ چون می دونی با این هزینه که من روی CPU و MB و RAM می کنم می دونم که اینا تا چند سالی گلوگاه گرافیک من نمیشن ولی این بحث PCI e 3.0 یه مقدار نگرانم کرد که نکنه مثلا 2 ساله دیگه یه ضد حال شدید بخورم و مجبور بشم با همه این هزینه دوباره به فکر سیستم جدید باشم ! چون مثلا شنیدم که کارت gtx 590 الان از نظر پهنای باند مصرفیش خیلی به حد نهایی پهنای باند PCI e 2.0 نزدیک شده و خب اگه اینجوری باشه که با اومدن کارت های اند سال دیگه به راحتی PCI e 2.0 گلوگاه میشه ... خب ممکنه برای سال دیگه بخوام یه کارت های اند بگیرم و نمی خوام از این زاویه گلوگاه شدن به مشکل بر بخورم ... امیدوارم دقیقا نگرانیمو منتقل کرده باشم .

نکته دیگه اینکه راستی برای SLI اگر فرضا دو کارت داشته باشیم که یک تراشه داشته باشند ولی یکی رفرنس باشه و یکی دیگه غیر رفرنس و اور کلاک شده باشه بازم میشه SLI کرد ؟

حلاصه شرمنده که سرت رو درد اوردم .

آخرین ویرایش:

iOSina

کاربر سایت
Jun 12, 2011
56
نام
سینا
سلام دوستان امیدوارم بتونید خوب راهنمایی کنید:d
من اخرین سیستمی که داشتم مال 3،4 سال پیش بود که دیگه ازش استفاده نکردمو هادرش سوخت خلاصه تا الان با یه لپ تاپ سر کردم و همه ی بازی های این یکی دوساله رو با اون اجرا کردم
اما حالا که میبینم بازی هایی مثل bf3 و امثال اون داره میاد دیگه صد درصد لپ تاپ من جواب نمیده
حالا کلا میخوام از تو یک سیستم جدید بخرم از صفر
درضمن بودجه آخرش میتونم تا 2تومن خرج کنم
دوستان راستی اگه ممکنه واسه سخت افزار چیزی رو معرفی کنی که بشه بازی هایی مثل bf3 با بالاترین کیفیت و روزولیشن اجرا کرد خلاصه بشه بازی رو با high-end اجرا کرد
بنده هم تقریبا اطلاعات زیادی از سخت افزار ندارم
(راجع به مانیتور و موس ...... خلاصه چیزی بود بگید)
پیشاپیش ممنون:x

T Elite x

کاربر سایت
Jan 18, 2007
1,338
نام
HaMiD
یعنی همه بازی هارو بالای 30 fps رو آخرین تنظمیات اجرا میکنه دیگه؟
و اورکلاک سیستم اشکالی تو کاراییش به وجود نمیاره؟!
واینکه با این کارت گرافیک نمیشه 1920*1080 بازی کرد و ویندوز رو بالا آورد؟
ممنون

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m6788

کاربر سایت
May 29, 2009
331
نام
ام ام
سلام اقا فرشید
والا یه کیس میخوام تا قیمت 1,200 تا 1,300 و کارم هم کار با برنامه های 3d max و مایا هست و اینو برای رندر میخوام حالا اگه لطف کنی و پیشنهاد بهم بدی ممنون میشم.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
من اخرین سیستمی که داشتم مال 3،4 سال پیش بود که دیگه ازش استفاده نکردمو هادرش سوخت خلاصه تا الان با یه لپ تاپ سر کردم و همه ی بازی های این یکی دوساله رو با اون اجرا کردم
اما حالا که میبینم بازی هایی مثل bf3 و امثال اون داره میاد دیگه صد درصد لپ تاپ من جواب نمیده
دوستان راستی اگه ممکنه واسه سخت افزار چیزی رو معرفی کنی که بشه بازی هایی مثل bf3 با بالاترین کیفیت و روزولیشن اجرا کرد خلاصه بشه بازی رو با high-end اجرا کرد
پاور 700 وات ocz
در کل شما یک کارت 570 gtxبخری همه چیز حل میشه :d
Intel® Core™ i7 Processor هر مدل را بگیری کارتو راحت راه می اندازه معمولا مادربورد را هم با این cpuمی دهند

در کل زیاد خرج نکن

iOSina

کاربر سایت
Jun 12, 2011
56
نام
سینا
پاور 700 وات ocz
در کل شما یک کارت 570 gtxبخری همه چیز حل میشه :d
Intel® Core™ i7 Processor هر مدل را بگیری کارتو راحت راه می اندازه معمولا مادربورد را هم با این cpuمی دهند

در کل زیاد خرج نکن
ممنون از راهنمایی شما
یه سوال به نظر شما هزینه که این برمیداره چقدره
و اینکه تفاوت های gtx 580 با 570 توی چیه
و این که سیستمی که معرفی کردید کلا واسه اجرای بازی های گرافیک بالا به خوبی high-end جواب میده دیگه ؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
خیلی ممنونم فرشید جان .

فقط 2 تا نکته ... یکی اینکه اگه اشتباه نکنم منظورت از 2 نسل بعدی ، سال نیست و ساختار نانو متری پردازنده های گرافیکی هست ؟ چون مثلا هر نسل تقریبا 2 سال طول میکشه .. درست میگم ؟ با این حساب میگی تا 4 سال اینده مشکلی ندارم ؟ چون می دونی با این هزینه که من روی CPU و MB و RAM می کنم می دونم که اینا تا چند سالی گلوگاه گرافیک من نمیشن ولی این بحث PCI e 3.0 یه مقدار نگرانم کرد که نکنه مثلا 2 ساله دیگه یه ضد حال شدید بخورم و مجبور بشم با همه این هزینه دوباره به فکر سیستم جدید باشم ! چون مثلا شنیدم که کارت gtx 590 الان از نظر پهنای باند مصرفیش خیلی به حد نهایی پهنای باند PCI e 2.0 نزدیک شده و خب اگه اینجوری باشه که با اومدن کارت های اند سال دیگه به راحتی PCI e 2.0 گلوگاه میشه ... خب ممکنه برای سال دیگه بخوام یه کارت های اند بگیرم و نمی خوام از این زاویه گلوگاه شدن به مشکل بر بخورم ... امیدوارم دقیقا نگرانیمو منتقل کرده باشم .

نکته دیگه اینکه راستی برای SLI اگر فرضا دو کارت داشته باشیم که یک تراشه داشته باشند ولی یکی رفرنس باشه و یکی دیگه غیر رفرنس و اور کلاک شده باشه بازم میشه SLI کرد ؟

حلاصه شرمنده که سرت رو درد اوردم .

نسل بعدی یعنی سری بعدی، یعنی مدلهای جدیدتر، نه منظور سال هست و نه معماری، ممکنه بین 2 تا 3 سال هم طول بکشه،

کارت GTX 590 هم دو هسته ای هست،با کارت معمولی که نباید مقایسه کرد، طبق بررسیها به تنهایی و توی رزولوشن های بالا هم هنوز به سقف PCI e 2.0 نرسیده

قبلا هم گفتم، توسعه دهنده های فن آوری حواسشون از من و شما جمع تر هست، شما نباید نگران باشی!
در مورد SLI هم بله، تراشه ها یکی باشن فرکانس مشکلی نداره.

CPU:INTEL Core I7 2600K
RAM:CORSAIR 4*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67D-Deluxe
VGA:ASUS Geforce GTX 570 DDR5
POWER:685W GREEN
CASE:ANTEC 900
MONITOR:SAMSUNG 2370
این سیستم با مانیتور

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من چیزی متوجه نشدم، دوباره توضیح بده لطفا

سلام اقا فرشید
والا یه کیس میخوام تا قیمت 1,200 تا 1,300 و کارم هم کار با برنامه های 3d max و مایا هست و اینو برای رندر میخوام حالا اگه لطف کنی و پیشنهاد بهم بدی ممنون میشم.

CPU:INTEL Core I7 2600K
RAM:CORSAIR 4*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67D-PRO
VGA:HIS AMD 5570 1GB DDR5 110T
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN INFINITY

حدود 1270 میشه مختص رندر با سریعترین پردازنده ی موجود.

sas_l3oy

کاربر سایت
Mar 6, 2009
596
نام
محراب‌
سلام دوستان.
من يه سيستم دارم با مشخصات زير ميخواهم گرافيكشو و رمشو ارتقا بدم شرمنده زياد تو كار سخت افزار PC نيستم اطلاعات ضعيفه
واسه همين 2 قطعه حدود 300 بودجه دارم.
CPU:intel core 2 Duo cpu E7300 2.66Ghz
Ram:2Gb DDR2 نميدونم ماله چه برنديه
M/B:Asus P5Q
VGA:Nvidia Geforce 8600 GT
Power:فقط ميدونم Green هست
حالا اگه روشي هست بگيد ما بفهميم چيه اين قطعات
كلا فقط رمو گرافيكو ميخواهم ارتقا بدم.
مرسي

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
سلام دوستان.
من يه سيستم دارم با مشخصات زير ميخواهم گرافيكشو و رمشو ارتقا بدم شرمنده زياد تو كار سخت افزار PC نيستم اطلاعات ضعيفه
مرسي

گرافیک gtx 460 مدل 1 گیگ از برند evga با قیمت 335 پیشنهاد میشه
و 2 تا ماژول 2 گیگی باس 1600 از برند corsair به قیمت 75

البته بگم cpu شما ضعیفه و از حداکثر قدرت کارت گرافیکی که میخوای بخری نمیتونه استفاده کنه اما بازم بازیها رو حداقل با فریم 3 برابر نسبت به سیستم فعلیت میتونی بازی کنی

• Like
Reactions: sas_l3oy

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان.
مرسي
واسه گرافیک می تونی GTX 460 SE یا مدل 768 مگ رو بخری
واسه رم هم باید دقیقا یه ماجول دو گیگ مثل اینی که الان داری استفاده کنی.

روش هم اینه که قطعه رو درمیاری، مدل روش رو می خونی!

درود .
برای هارد اکسترنال چه مارکی خوبه ؟
پیشاپیش ممنون .

از برندای SEAGATE و WD می تونی بخری.

فرشاد جان نظرت راجع به main board:Asrock H61iCafe چیه ؟ و در مورد VGA به نظرت صبر کنم تا GTx 560 ti بیاد ؟

نظری ندارم، هیچ سایت معتبری بررسیش نکرده و تست فنی ازش در دسترس نیست
وقتی مادربردای ارزون قیمت ASUS H61 در دسترس هست دیگه دلیل نداره بخاطر قیمت گمتر سراغ Asrock بری.
GTX 560 Ti هم خیلی وقته اومده توی بازار، ولی کم شده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر