مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یعنی کارتی که یکسال کارکرده قدرت پردازشش 30 درصد کمتر از کارت اکبند هست؟

نه دوست عزیز، سوء تفاهم بود، من اشتباه خوندم. منظور از 30 درصد کاهش در بازه ی یک سال برای قیمتِ فروش دست دوم بود، نه قدرت.
در قدرت افت راندمان وجود نداره، حتی در بازه های زمانی خیلی بیشتر

پاور های رفرش(اونایی که میرن واسه گارانتی و دوباره میفروشن خریدشون توصیه میشه؟

اگه سلامتشون تضمین بشه و گارانتی هم داشته باشن بله، اگه برند گرین باشه که تایید میشه و مشکلی نداره.

فکر میکنه،قدرت هم شاید کم میشه .
ولی چون اطلاعاتش کافی نیست،بهتره میزان هزینه کردشون مشخص بشه و بعد یه سیستم بهش معرفی کنین

درسته، من باید بهتر توضیح میدادم، ممنون.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
مانیتوری که گفته بودم رسید. با کمال تعجب 5 تا پیکسل سوخته داره! من رو به فکر فرو برد که آیا وارد کننده ها مانیتورهایی که برگشت داده شده رو با یک/سوم قیمت وارد ایران میکنن؟ چون تو خارج حتی 1 پیکس سوخته هم وارانتی داره و کاملا مانیتور رو تعویض میکنن. حالا اینکه این مانیتور آک 5 تا پیکسل سوخته داره نباید مشکوک شد؟

البته چون رزولیشن بالایی داره این مانیتور اون پیکسل ها چندان آزار دهنده نیست اما به هرحال به خاطر قیمت بالای این مانیتور واقعا آدم دلسرد و ناامید میشه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: jetalpha

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
مانیتوری که گفته بودم رسید. با کمال تعجب 5 تا پیکسل سوخته داره! من رو به فکر فرو برد که آیا وارد کننده ها مانیتورهایی که برگشت داده شده رو با یک/سوم قیمت وارد ایران میکنن؟ چون تو خارج حتی 1 پیکس سوخته هم وارانتی داره و کاملا مانیتور رو تعویض میکنن. حالا اینکه این مانیتور آک 5 تا پیکسل سوخته داره نباید مشکوک شد؟

البته چون رزولیشن بالایی داره این مانیتور اون پیکسل ها چندان آزار دهنده نیست اما به هرحال به خاطر قیمت بالای این مانیتور واقعا آدم دلسرد و ناامید میشه.
گارانتی هماهنگ کنید عوض کنن، احتمالی که میدید رو منم بهش فکر کردم، مشکوکه کلا.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
یه سوالی داشتم که فرق مانیتور و تلویزیون در شرایطی که رزولیشن و سایز یکسانی داشته باشن چیه؟

یعنی مثلا مانیتور 32 اینچ 4K با تلویزیون مثلا 32 اینچ 4K چه فرقی داره؟

البته میدونم تلویزیون 32 اینچ 4K نداریم و مثال کلی زدم و حالا شما هر 2 رو 1080 در نظر بگیرید

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
یه سوالی داشتم که فرق مانیتور و تلویزیون در شرایطی که رزولیشن و سایز یکسانی داشته باشن چیه؟

یعنی مثلا مانیتور 32 اینچ 4K با تلویزیون مثلا 32 اینچ 4K چه فرقی داره؟

البته میدونم تلویزیون 32 اینچ 4K نداریم و مثال کلی زدم و حالا شما هر 2 رو 1080 در نظر بگیرید
تو یه کلمه تکنولوژی :اما تو چند تا جمله بخوای اینا.
1.مانیتور تراکم پیکسلی بیشتری داره.شما تو فاصله معمولا 30-40 سانتی مانیتوری ولی برا تلویزیون معمولا 1-2 متر فاصله میگیری.یه بار برو جلوی همین دو مثالی که زدی ،از فاصله 20 سانتی ببین.مانیتور روپیکسلی نمیبینی و لی تلویزیون چگالی پیکسلیشش کمتره و تصویر ها حالت blur پیدا میکنن.
2.input lag تو مانیتور زیر 5 میلی ثانیه و تو جدیدا 1 میلی ثانیه هست ولی تو تلویزیون این عدد بیش از 10 میلی ثانیه استواین چیه؟این تصویر وقتی تولید میشه تا نشون داده بششه یه تایمی طول میکشه.هر چی این تایم بیشتر بشه باعث تاری دید و مشکل فریم میشه.البته جدیدا تلویزیونا حالت game mode رو اوردن
3.تکنولوژی gsync و free sync انویدیا ،که از پارگی تصاویر جلوگیری میکنه.
4.مانیتورها یه قابلیتیدارن به نانم نوسازی تصاویر. مانیتور ممکنه یه مدت طولانی تو خییلی از قسمتهای تصویر تغییر خاصی داده نشه و ثابت بمونه-این اتفاق اگه تو تلویزیون بیوفته باعث ماتی تصویر میشه ولی مانیتور مرتبا پیکسلهاشو ریفرش میکنه و در نتیجه تتغییر حس نمیکنی.

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
تو یه کلمه تکنولوژی :اما تو چند تا جمله بخوای اینا.
1.مانیتور تراکم پیکسلی بیشتری داره.شما تو فاصله معمولا 30-40 سانتی مانیتوری ولی برا تلویزیون معمولا 1-2 متر فاصله میگیری.یه بار برو جلوی همین دو مثالی که زدی ،از فاصله 20 سانتی ببین.مانیتور روپیکسلی نمیبینی و لی تلویزیون چگالی پیکسلیشش کمتره و تصویر ها حالت blur پیدا میکنن.
2.input lag تو مانیتور زیر 5 میلی ثانیه و تو جدیدا 1 میلی ثانیه هست ولی تو تلویزیون این عدد بیش از 10 میلی ثانیه استواین چیه؟این تصویر وقتی تولید میشه تا نشون داده بششه یه تایمی طول میکشه.هر چی این تایم بیشتر بشه باعث تاری دید و مشکل فریم میشه.البته جدیدا تلویزیونا حالت game mode رو اوردن
3.تکنولوژی gsync و free sync انویدیا ،که از پارگی تصاویر جلوگیری میکنه.
4.مانیتورها یه قابلیتیدارن به نانم نوسازی تصاویر. مانیتور ممکنه یه مدت طولانی تو خییلی از قسمتهای تصویر تغییر خاصی داده نشه و ثابت بمونه-این اتفاق اگه تو تلویزیون بیوفته باعث ماتی تصویر میشه ولی مانیتور مرتبا پیکسلهاشو ریفرش میکنه و در نتیجه تتغییر حس نمیکنی.

در مورد شماره یک وقتی که هر جفتشون رزولیشن یکسانی داشته باشن طبیعتا باید تعداد پیکسل هاشون هم یکی باشه دیگه درسته؟

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
در مورد شماره یک وقتی که هر جفتشون رزولیشن یکسانی داشته باشن طبیعتا باید تعداد پیکسل هاشون هم یکی باشه دیگه درسته؟
چون رزولوشن و سایزشون یکسانه،آره.
ولی اینم در نظر بگیر مانیتور 32 اینچ معمولا full hd تولید نمیشه و در 2k و 4k تولید میشه و معمولا تلویزیونهای سایز بالا در 2k و 4k تولید میشن.
بعد تفاوت پنل و کنتراست و ... هم به موارد بالا اضافه کن.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: wii baz

Mohammadzare

کاربر سایت
Oct 26, 2018
225
نام
محمد
سلام دوستان تو رنج ۴۰ تا ۵۰ تومن یک موس نعمولی خوش دست فیط که ظاهدشم گول زنک باشه داریم چیزی به عنلکردش کاری ندارم ظاهرش بیشتر خوش رنگ و همچبن خوش دست نشون بده میخوام رو لب تاپ بزارم ردش کنم
واقعیت موس ۴۰ تا ۵۰ انقدر دیدم قاطی کردم برندهای گرین داتک و...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام دوستان تو رنج ۴۰ تا ۵۰ تومن یک موس نعمولی خوش دست فیط که ظاهدشم گول زنک باشه داریم چیزی به عنلکردش کاری ندارم ظاهرش بیشتر خوش رنگ و همچبن خوش دست نشون بده میخوام رو لب تاپ بزارم ردش کنم
واقعیت موس ۴۰ تا ۵۰ انقدر دیدم قاطی کردم برندهای گرین داتک و...

با این بودجه هیچ مدل با کیفیت یا برندی نمیشه تهیه کرد، از هر برند آشنایی دیدی و مناسب به نظر رسید بخرید.

Mohammadzare

کاربر سایت
Oct 26, 2018
225
نام
محمد
با این بودجه هیچ مدل با کیفیت یا برندی نمیشه تهیه کرد، از هر برند آشنایی دیدی و مناسب به نظر رسید بخرید.
بله اون قیمت ۳۰۰ تومنی میدونم Logetich غیره هست پول زیاد بخوای بدی که بله هزارتا برند هست ماوس ۱ میلیونی هم هست ولی ایا اصلا به صرفه هست نه یک ماوس کار راه انداز فقط میخواستم

PRGHR

کاربر سایت
Oct 26, 2018
2
تنها چیزی که از این سیستم میشه استفاده کرد فقط مادربرده، اونم با ارفاق، اگر پردازنده ی Intel Core i5 4570/4670 رو جایگزینِ پردازنده ی فعلی کنید و رم رو هم افزایش بدید به 8 یا 16 گیگ

کارت گرافیک و پاور رو هم باید ارتقا بدید که اونم بستگی به بودجه داره. ولی حدود 2500 برای کمترین قیمتِ این دو قطعه هزینه کنید.

الان core i 5 روی این مادربرد قابل نصبه ؟ یه کارت گرافیک خوب با قیمت تا 1 تومن اگه میشه معرفی کنید حالا یکمم بیشتر شد مهم نیست
ممنون

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
بله اون قیمت ۳۰۰ تومنی میدونم Logetich غیره هست پول زیاد بخوای بدی که بله هزارتا برند هست ماوس ۱ میلیونی هم هست ولی ایا اصلا به صرفه هست نه یک ماوس کار راه انداز فقط میخواستم
اینجا فروم گیمه،موس کار راه بنداز هم میشه گیمینگ. ارزونترین گیمینگها که کیفیت نسبتا قابل قبول داشته باشن estone x7 که با قیمت روز حدود 90 تومنی هم ظاهرش خوبه و هم بد نیست
ولی اگه هم خرو میخوای و هم خرما ،پایین ترین رده گیمینگ میرسه به a4tech ها،که bloody هاش از 140 شروع میشه.
40-50 تومن فراسو و اینا حتی a4tech هم مارکایی داره،باید بببینی مغازه کدوم مدلشو داره.ولی انتظار گیمینگ نمیشه ازشون داشت.یه موس ساده اداری هست.ظاهر خواستی هم ندارن. estone ظاهر خوبی داره و بزرگه

• Like
Reactions: Mohammadzare

Mohammadzare

کاربر سایت
Oct 26, 2018
225
نام
محمد
اینجا فروم گیمه،موس کار راه بنداز هم میشه گیمینگ. ارزونترین گیمینگها که کیفیت نسبتا قابل قبول داشته باشن estone x7 که با قیمت روز حدود 90 تومنی هم ظاهرش خوبه و هم بد نیست
ولی اگه هم خرو میخوای و هم خرما ،پایین ترین رده گیمینگ میرسه به a4tech ها،که bloody هاش از 140 شروع میشه.
40-50 تومن فراسو و اینا حتی a4tech هم مارکایی داره،باید بببینی مغازه کدوم مدلشو داره.ولی انتظار گیمینگ نمیشه ازشون داشت.یه موس ساده اداری هست.ظاهر خواستی هم ندارن. estone ظاهر خوبی داره و بزرگه
همون ۹۰ تومنیه خوبه ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
الان core i 5 روی این مادربرد قابل نصبه ؟ یه کارت گرافیک خوب با قیمت تا 1 تومن اگه میشه معرفی کنید حالا یکمم بیشتر شد مهم نیست
ممنون

خاطرم نیست مدل مادربردی رو که نگفتید، اما قاعدتا قابل نصب باید باشه.
کارت گرافیک گیمینگ هم پایینتر از GTX 1050 توصیه نمیشه که اونم حدودِ 1400 به بالا هست.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
جالبه. اون مانیتوری که گفتم حتی تبدیل Display port داخلش رو برداشتن! از اونجایی که قبل از خرید 10 تا ویدئو Unboxing رو نگاه میکنم اما تو نسخه ای که وارد کننده وارد ایران کرده این قطعه دزدیده شده و مانیتور هم دارای 6 پیکسل سوخته است که واسه همچین مانیتوری بی سابقه بوده. قطعا از وارد کننده به خاطر نبود DisplayPort شکایت میکنم و باید مشخص بشه چرا این قطعه رو برداشتن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر