مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ADSL

کاربر سایت
Mar 23, 2008
1,077
نام
رضا
خوب منم از جمع زدن اینها دنبال دست یابی به سرعت بالاتر توی دانلود هستم همون اولم گفتم ((و اینکه توی دانلود منیجری مثل IDM هم قاعدتا میخوام به سرعت 12 مگ برسم میتونن ؟ یا هزینه الکی هست ؟ )) !! والا میدونم نمیشه تو بازی آنلاین و حتی برنامه هایی که نام بردی و............ استفاده کرد !!! این واضح هست که هرکسیم میدونه منظور از جمع زدن همون دستیابی به سرعت بالاتر توی دانلود هست ! دیدن ویدئو آنلاین و... مشمولش نمیشه

ولی شما اول یه جوری گفتی که م فک کردم کلا به درد این کارم نمیخورن و فقط به قول خودتون کلاینت ها افت سرعت نداشته باشن و...

آخرین ویرایش:

Altair9502

کاربر سایت
Jul 20, 2008
166
نام
عليرضا
سلام دوستان.
یکی از اقوام ما میخواد سیستم بخره اینو بهش پیشنهاد کردن:
Monitor: Samsung 20 S20 B315b
M.B: asus h41 plus
cpu: two core g2030 3mb intel
ram: 4gb ddr3 1600 mhz
hdd: 1 tb Sata3 64mb Green wd10eu
vga: gt630 2gb ddr3 128bit

اگه تا قیمیت 1.800.000 دوستان پیشنهادی دارن ممنون میشم کمکم کنند.
البته خیلی عجله ایه تا امشب باید بهش خبر بدم!
ممنون

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
اقا فرشید میشه یه کیس با قیمت مناسب نزدیک به 200 هزار یا کمترم شد بهتر معرفی کنی؟از هر برندی باشه ایراد نداره ولی کیفیتش مناسب باشه
برای SLI کردن میخوام.

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
سلام فرشید جان.من تو شهرستان زندگی میکنم.میخواستم قطعه های زیر رو بگیرم ولی طرف که اشنامه گفت چند جایی که تو تهران زنگ زده این قطعه ها نبود نظر شما چیه ؟ الان دمه عیدم هست میترسم دس دس کنم قیمت بره بالا.

power:530 w
vga:sapphire 7790
monitor:asus vx228h
بعدشم گفت مانیتور samsung یا lg بگیری بهتره به خاطر خدماتو این چیزا.ولی من از قیافه ی asus خیلی خوشم میاد و هم اینکه فک کنم کیفیتش بالاتر باشه نظر شما چیه؟راستی مانیتور lg 22ea63v تو بازار هست؟خودتون چه مانیتوری به غیر از asus پیشنهاد میکنید.قیمت حداکثر 730-720
بعدش اینکه گرافیک r7 260x چطوره ؟از نظر موجود بودن تو بازار چی؟
مرسی.

آخرین ویرایش:

G@m3r

کاربر سایت
Jan 31, 2012
346
آقا من بالاخره سیستم رو گرفتم :bighug:

نظر کارشناسان رو راجع به این سیستم میخواستم بدونم! :D فقط این رو در نظر داشته باشید با بودجه ی محدودم گرفتم اینو،ایشالله به موقعش پول دستم اومد یه GTX 780 میندازیم :D

CPU: Core i5 4440 3.1 GHz
Ram: 2x4 Gig Kingstone 1600 CL9 240
VGA:Asus GTX 660 Direct Cu OC 2 Gig
Case:Magnum2
Power:650 W(اسمش رو دقیق یادم نمیاد! )
MB:H81-Plus (به توصیه ی آقا فرشید! :D )
Monitor:Asus VS197TE

موس و کیبورد و هارد 1 ترا سیگت هم گرفتم...
سیستم رو از لحاظ گیمینگ چه طور می بینید؟!عملکرد این سیستم رو بازی های سنگین مثل BF4 و Crysis 3 رو چه طور می دونید؟!(نگید ضعیفه :(( ) البته یه خوبیش اینه که رزولیشن کمش کارت گرافیکش رو قوی تر می کنه! :)
بعد به نظرتون قابلیت ارتقاش چه طوریاست؟
من این سیستم رو 2800 گرفتم.خوبه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
خوب منم از جمع زدن اینها دنبال دست یابی به سرعت بالاتر توی دانلود هستم همون اولم گفتم ((و اینکه توی دانلود منیجری مثل IDM هم قاعدتا میخوام به سرعت 12 مگ برسم میتونن ؟ یا هزینه الکی هست ؟ )) !! والا میدونم نمیشه تو بازی آنلاین و حتی برنامه هایی که نام بردی و............ استفاده کرد !!! این واضح هست که هرکسیم میدونه منظور از جمع زدن همون دستیابی به سرعت بالاتر توی دانلود هست ! دیدن ویدئو آنلاین و... مشمولش نمیشه

ولی شما اول یه جوری گفتی که م فک کردم کلا به درد این کارم نمیخورن و فقط به قول خودتون کلاینت ها افت سرعت نداشته باشن و...

پس بخر آقا، برا دانلود جواب میده

سلام دوستان.
یکی از اقوام ما میخواد سیستم بخره اینو بهش پیشنهاد کردن:
Monitor: Samsung 20 S20 B315b
M.B: asus h41 plus
cpu: two core g2030 3mb intel
ram: 4gb ddr3 1600 mhz
hdd: 1 tb Sata3 64mb Green wd10eu
vga: gt630 2gb ddr3 128bit

اگه تا قیمیت 1.800.000 دوستان پیشنهادی دارن ممنون میشم کمکم کنند.
البته خیلی عجله ایه تا امشب باید بهش خبر بدم!
ممنون

ASUS H81-PLUS هست،
بعدا این سیستم مناسب بازی نیست اصلا، نه اینکه قطعات خوب نباشن، بودجه کمه! یه 200 یا 300 تومن اضافه کنه برای بازی در حد متوسط مناسب میشه.

اقا فرشید میشه یه کیس با قیمت مناسب نزدیک به 200 هزار یا کمترم شد بهتر معرفی کنی؟از هر برندی باشه ایراد نداره ولی کیفیتش مناسب باشه
برای SLI کردن میخوام.

GREEN X6
برا SLI هم مناسبه.

سلام فرشید جان.من تو شهرستان زندگی میکنم.میخواستم قطعه های زیر رو بگیرم ولی طرف که اشنامه گفت چند جایی که تو تهران زنگ زده این قطعه ها نبود نظر شما چیه ؟ الان دمه عیدم هست میترسم دس دس کنم قیمت بره بالا.

power:530 w
vga:sapphire 7790
monitor:asus vx228h
بعدشم گفت مانیتور samsung یا lg بگیری بهتره به خاطر خدماتو این چیزا.ولی من از قیافه ی asus خیلی خوشم میاد و هم اینکه فک کنم کیفیتش بالاتر باشه نظر شما چیه؟راستی مانیتور lg 22ea63v تو بازار هست؟خودتون چه مانیتوری به غیر از asus پیشنهاد میکنید.قیمت حداکثر 730-720
بعدش اینکه گرافیک r7 260x چطوره ؟از نظر موجود بودن تو بازار چی؟
مرسی.

R7 260X همون 7790 سابق هست، همین رو بخر خب!
مانیتور هم SAMSUNG S22B375 رو بگیر.

آقا من بالاخره سیستم رو گرفتم :bighug:

نظر کارشناسان رو راجع به این سیستم میخواستم بدونم! :D فقط این رو در نظر داشته باشید با بودجه ی محدودم گرفتم اینو،ایشالله به موقعش پول دستم اومد یه GTX 780 میندازیم :D

CPU: Core i5 4440 3.1 GHz
Ram: 2x4 Gig Kingstone 1600 CL9 240
VGA:Asus GTX 660 Direct Cu OC 2 Gig
Case:Magnum2
Power:650 W(اسمش رو دقیق یادم نمیاد! )
MB:H81-Plus (به توصیه ی آقا فرشید! :D )
Monitor:Asus VS197TE

موس و کیبورد و هارد 1 ترا سیگت هم گرفتم...
سیستم رو از لحاظ گیمینگ چه طور می بینید؟!عملکرد این سیستم رو بازی های سنگین مثل BF4 و Crysis 3 رو چه طور می دونید؟!(نگید ضعیفه :(( ) البته یه خوبیش اینه که رزولیشن کمش کارت گرافیکش رو قوی تر می کنه! :)
بعد به نظرتون قابلیت ارتقاش چه طوریاست؟
من این سیستم رو 2800 گرفتم.خوبه؟

من که یادم نیست کی بوده که توصیه کردم اما سیستم خوبه. البته بودجه ی 2300 یا این حدود بوده شاید.

بچه ها رم و گرافیک لپ تاپ رو میشه ارتفا داد؟؟

رم رو میشه اما گرافیکش رو هرگز!

zizou

کاربر سایت
Aug 28, 2007
151
نام
saeed
سلام
اقا فرشید بین این دو رم کدوم پیشنهاد میدی corsair 4gb 1600(151toman) و kingston 4gb 1600 hyperX blu(124 toman)...تو شهر ما گیر نمیاد قیمت در دسرسم همیناست 2 تا 4gb, ارزششو داره 62تومن اضافه واسه corsair بدم؟
مادربوردم 1333 ساپورته asus p8h67, شاید در اینده عوضش کنم.
ممنون

tom71

کاربر سایت
Dec 10, 2010
297
نام
Alireza
سلام یه سوال داشتم..
آیا با اومدن Cpu , DDR4 های جدید اینتل و سری 8 مادربرد های asus آیا عاقلانه هست که سیستم های امروزی رو ببندیم؟ خیلی این سوال برا مهمه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
شما جایی ر میشناسی کارش این باشه ؟ چون دیجی کالا و ... که پرسو جو کردم موجود نداشتن

بله، در پیام خصوصی پیگیری کنید.

سلام
اقا فرشید بین این دو رم کدوم پیشنهاد میدی corsair 4gb 1600(151toman) و kingston 4gb 1600 hyperX blu(124 toman)...تو شهر ما گیر نمیاد قیمت در دسرسم همیناست 2 تا 4gb, ارزششو داره 62تومن اضافه واسه corsair بدم؟
مادربوردم 1333 ساپورته asus p8h67, شاید در اینده عوضش کنم.
ممنون

همون HyperX Blue انتخاب خوبی هست، وقتی اختلاف زیاده سراغ مدل گرونتر نرید.

سلام یه سوال داشتم..
آیا با اومدن Cpu , DDR4 های جدید اینتل و سری 8 مادربرد های asus آیا عاقلانه هست که سیستم های امروزی رو ببندیم؟ خیلی این سوال برا مهمه.

حالا کی قرار بیاد که شما همچین سوال می کنی؟! فکر می کنی DDR4 به خودی خود باعث افزایش راندمان میشه؟! خیر، اینطور نیست. هر فن آوری یه چارچوب زمانی داره و خارج از اون مطرح نیست، وگرنه باید سالهای سال منتظر سیستم های جدید بنشینید!

مثل این می مونه که من بپرسم"آیا با آمدن DDR6 در سال 2025 عاقلانه هست که الان DDR3 بخرم؟" ، به نظر شما این سوال معقول هست؟

naser040

کاربر سایت
Dec 13, 2013
29
با سلام
در رابطه ارتقا رم سوالی داشتم
سیستم من مادربورد ga990xa و سی پی یو phenom 1090t هستش با 8 گیگ رم
یکی از دوستان گفت با افزایش رم به 16 کارایی سیستم بهینه تر میشه
خواستم بپرسم افزایش رم تاثیر محسوسی داره؟
متشکرم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,779
نام
فرشید
با سلام
در رابطه ارتقا رم سوالی داشتم
سیستم من مادربورد ga990xa و سی پی یو phenom 1090t هستش با 8 گیگ رم
یکی از دوستان گفت با افزایش رم به 16 کارایی سیستم بهینه تر میشه
خواستم بپرسم افزایش رم تاثیر محسوسی داره؟
متشکرم

سنگین ترین بازیها هم در حال حاضر بیشتر از 6 گیگابایت از حافظه رو اشغال نمی کنن، با فرض اجرای همزمان چندین برنامه و یک بازی هم هنوز 8 گیگابایت ظرفیت بهینه برای سیستم گیمینگ هست و بیش از اون رو خود سیستم عامل بعنوان حافظه ی کش استفاده خواهد کرد

بنابراین فعلا با ارتقا از 8 به 16 گیگ شاهد کارایی بهتر -حداقل به طور محسوس- نخواهید بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر