مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
آقا تو رو خدا کمکم کنید . از چه راه هایی میشه فهمید که cpu مشکل داره؟ لطفا هر راهی رو که می دونید بگید حتی کوچکتریا اطلاعاتتون رو هم بگین.
یا علی مدد

kinggame20

کاربر سایت
Jun 11, 2007
136
سلام
آقا تو رو خدا کمکم کنید . از چه راه هایی میشه فهمید که cpu مشکل داره؟ لطفا هر راهی رو که می دونید بگید حتی کوچکتریا اطلاعاتتون رو هم بگین.
یا علی مدد
من میدونم اگه سوخته باشه وقتی pc رو روشن میکنی صدا صوت میده

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
سلام
یا علی مدد
مشکل چيه همون تغيير فرکانس با CPUZ هم تست کردي؟ محدوده تغييرات چقدره؟
اگر فرکانس بيين 1600 تا 2800 تغيير کنه احتمال مشکل دار بودن مادربرد بيشتره تا CPU

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
مشکل چيه همون تغيير فرکانس با CPUZ هم تست کردي؟ محدوده تغييرات چقدره؟
اگر فرکانس بيين 1600 تا 2800 تغيير کنه احتمال مشکل دار بودن مادربرد بيشتره تا CPU

سلام
آقای صفریان من مشکلی ندارم من cpu م 3800 x2 هست و همونطور که شما گفتید core speed اون از 2000.0 تا 2000.2 نسنا داره و مشکلی نیست ولی یکی از دوستام همین cpu رو داره و میگه core speed اون روی 1000 هست . :eek: من که داشتم شاخ در میاوردم . حالا نمی دونم جریان چیه ؟
یا علی مدد

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
سلام
آقای صفریان من مشکلی ندارم من cpu م 3800 x2 هست و همونطور که شما گفتید core speed اون از 2000.0 تا 2000.2 نسنا داره و مشکلی نیست ولی یکی از دوستام همین cpu رو داره و میگه core speed اون روی 1000 هست . :eek: من که داشتم شاخ در میاوردم . حالا نمی دونم جریان چیه ؟
یا علی مدد
مشابه اين مشکل رو ديدم. ببين ضرب کننده رو چنده احتمالا بجاي 10 روي 5 هست که اگر اينطور باشه مشکل خاصي نيست. يکبار به کمک جامپر CMOS رو پاک کن احتمال 90 در صد درست ميشه
مادربردش چيه بعضي مادربردها مثل Asrock موقعي که دما بالا ميره ضرب کنند رو کم ميکنند . ممکنه فن CPU خراب شده باشه و ضرب ککنده بطور خودکار کم شده باشه

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
مشابه اين مشکل رو ديدم. ببين ضرب کننده رو چنده احتمالا بجاي 10 روي 5 هست که اگر اينطور باشه مشکل خاصي نيست. يکبار به کمک جامپر CMOS رو پاک کن احتمال 90 در صد درست ميشه
مادربردش چيه بعضي مادربردها مثل Asrock موقعي که دما بالا ميره ضرب کنند رو کم ميکنند . ممکنه فن CPU خراب شده باشه و ضرب ککنده بطور خودکار کم شده باشه

سلام
آقای صفریان مین بوردش abit kn9 هست در ضمن به نظر نمیاد که فن سی پی یوش خراب شده باشه چون داره خیلی معمولی و مثل همیشه کار می کنه. در ضمن چجوری باید به کمک جامپر CMOS رو پاک کنم .(میشه دقیقا توضیعح بدین که چکار کنم؟)

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
سلام
یا علی مدد

سلام
حسن جان مشکلی نیست!!!!!!!!!!!
sorry az type finglish chon keayboardam nadarem:D
oon ke mibini rooye 1000 kar mikone be in dalile ke technology cool,'n'quiet rah miofte! vaghti system dar halate idle bashe va az cpu kar nakeshi multy mire rooye 5 va fereq mishe 1000.age nemikhay cnq kar kone boro az too bios bejaye auto bezaresh roo disable.
bazam sharmande az type finglish:-"

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
محمد جون دستت درد نکنه . راستی یه سوال داشتم که فکر می کنم اگر بشنوی شاخ در میاری. (دیگه از شانس من بد تر نیست:() البته خیلی وقت بود می خواستم بپرسم هی یادم میرفت(از وقتی سیستم رو جمع کردم که تقریبا اواسط اسفند بود) اونم این بود که وقتی یارو داشت سیستم رو اسمبل می کرد وقتی سی پی یو رو جا زد و تمام کار ها رو انجام سر یه مشکل که البته بعدا دیدیم از سی پی یو نیست و از چیز دیگه بود خواست سی پی یو رو در بیاره و دوباره جا بزنه که در کمال تعجب دیدیم سی پی یو سر جاش قفل شده و هر کاری کردیم نتونستیم سی پی یو رو در بیاریم. هنوزم که هنوزه سی پی یو رو مین برد قفله و تکون نمی خوره . البته خدا رو شکر هیچ مشکلی به وجود نیاورده . ولی تو این فکرم که اگر یه روز خواستم سی پی یو رو ارتقا بدم چجوری سی پی یو رو از مین برد جدا کنم . به نظر تون چرا این مشکل به وجود اومده؟ خود اون یارو که اسمبل می کرد هم گفت تا حلال این همه سیستم جمع کرده به یه چنین مشکلی بر نخورده.
یا علی مدد

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
محمد جون خوش اومدی پیدات نبود
میدونی نماینده مینهای ابیت چه شرکتی هستش و این مدله an9s تو اصفهان گیر نمیاد مادربوردی دیگه تو این رنج قیمت سراغ نداری برای 3800+ ((اهل اور کلاک نیستم))

آخرین ویرایش:

jj20

کاربر سایت
Jun 21, 2006
1,013
نام
jj20
ٌصفاریان جون رفتم قیمت تک تک قطعات قطعات را از چند جا پرسیدم 7-8 تومان ازاین قیمتا رو هر قطعه گرون تر بود حالا چاره ای ندارم یا باید قطعات را مدل پایین تر بگیرم یا دو هفته دیگه صبر کنم ببینم چی پیش میاد ما که این همه صبر کردیم اینم روش این قیمت بعضی قطعاته تو اینجا
apacer 1gig 667 -------------65 toman
power green 380 a -------37 toman
mobo: abi kn9s ------76 toman
cpu:amd 3800+ x2------87 toman

m_r_saffarian

کاربر سایت
Sep 20, 2006
619
نام
محمدرضا
ٌصفاریان جون رفتم قیمت تک تک قطعات قطعات را از چند جا پرسیدم 7-8 تومان ازاین قیمتا رو هر قطعه گرون تر بود حالا چاره ای ندارم یا باید قطعات را مدل پایین تر بگیرم یا دو هفته دیگه صبر کنم ببینم چی پیش میاد ما که این همه صبر کردیم اینم روش این قیمت بعضی قطعاته تو اینجا
apacer 1gig 667 -------------65 toman
power green 380 a -------37 toman
mobo: abi kn9s ------76 toman
cpu:amd 3800+ x2------87 toman
اينطور که من از دوستان شنديدم قيمتها تو اصفهان يه خورده گرونه حتي از اهواز هم گرونتره حالا چرا نميدونم. ظاهرا بي انصاف اونجا زياده بگر ببين يه فروشنده با انصاف پيدا نميکني.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر