مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

rahmanshahi

کاربر سایت
Aug 28, 2010
281
سلام به همه دوستان.
من بعد از تحقیق بسیار میخوام یه سیستم جمع کنم که فعلا کیس و پاورش رو انتخاب کردم.لطفا بقیه قطعات رو هم بهم پیشنهاد بدین.
Case:Green X7
Power:Green gp885b
برای بازی میخوامش.پاورش رو توی لیست خود گرین که میزان مصرف قطعات مختلف رو نوشته بود هر قطعه رو بیشترینش رو با هم جمع کردم شد 840 که به این نتیجه رسیدم این پاور مناسبه

---------- نوشته در 11:43 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:24 AM ارسال شده بود ----------

سلام.
متاسفانه یه قضایایی پیش اومد و من مجبور شدم خیلی هلهلکی سیستم رو ارتقا بدم!
الان فهمیدم که کارت گرافیک جدیدم(GeForce 210) با قدیمیه(8400gs) فرقی نداره و چه بسا ضعیف تره!
قطعاتم اینه:
ram: 2*2gig(دوتا دو گیگ)
cpu: Pentium(R) dual-core cpu E5700 @ 3.00GHz 3.00GHz(فروشنده میگه سه هسته هست! واقعا چند هستست؟)
vga:nvidia geforce 210 1gig

الان به نظرتون من چی کار کنم؟ بقیه ی قطعاتم خوبن؟(به جز گرافیک؟)
حداکثر گرافیکی که می تونم رو این سیستم ببندم چیه؟

اگه یه کم دقت کنین میبینین که توی اسم cpuی شما نوشته dual-core یعنی این cpu تعداد هته هاش 2تا هست.از طرفی E5700 خیلی ظعیفه.
آخه دوست عزیز اصلا cpu 3هسته ای نداریم.البته من که تا الان نشنیم.
برای اینکه دوستان بتونن راهنمایی بکنن مدل مادر بردتون رو هم بگین.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام.
متاسفانه یه قضایایی پیش اومد و من مجبور شدم خیلی هلهلکی سیستم رو ارتقا بدم!
الان فهمیدم که کارت گرافیک جدیدم(GeForce 210) با قدیمیه(8400gs) فرقی نداره و چه بسا ضعیف تره!
قطعاتم اینه:
ram: 2*2gig(دوتا دو گیگ)
cpu: Pentium(R) dual-core cpu E5700 @ 3.00GHz 3.00GHz(فروشنده میگه سه هسته هست! واقعا چند هستست؟)
vga:nvidia geforce 210 1gig

الان به نظرتون من چی کار کنم؟ بقیه ی قطعاتم خوبن؟(به جز گرافیک؟)
حداکثر گرافیکی که می تونم رو این سیستم ببندم چیه؟

فروشنده یا دستت انداخته یا واقعا بیسواد بوده، اصولا اینتل توی عمرش پردازنده 3 هسته ای نزده!!
پردازنده ی شما همینجوری هم قدیمی هست و برای بازی ارزش خریدن نداشت، اون کارت گرافیکم که دیگه اصلا حرفش رو نزنیم بهتره!
شما اول از همه باید حدود 150 تا 200 تومن کنار بزاری برای خرید کارتی مثل GTS 450 1GB DDR5 یا AMD 5770/6770 ، کمتر از اینا رو بخری ارزشی نداره برای بازی.

تازه اینا رو هم بخری اون پردازنده خودش بعضی جاها ترمزه برای بازیهایی که روی 4 هسته ایها بهینه تر اجرا میشن.

سلام به همه دوستان.
من بعد از تحقیق بسیار میخوام یه سیستم جمع کنم که فعلا کیس و پاورش رو انتخاب کردم.لطفا بقیه قطعات رو هم بهم پیشنهاد بدین.
Case:Green X7
Power:Green gp885b
برای بازی میخوامش.پاورش رو توی لیست خود گرین که میزان مصرف قطعات مختلف رو نوشته بود هر قطعه رو بیشترینش رو با هم جمع کردم شد 840 که به این نتیجه رسیدم این پاور مناسبه

شما چرا از آخر شروع کردی؟؟
بعدم باید اول قطعات اصلی رو بگی که بدونیم این کیس و پاور براش مناسبه یا نه، بودجه ی کلی رو هم باید بگی تا بدونیم بهترین قطعاتی که میشه پیشنهاد داد کدومان.

Rippеr

کاربر سایت
Sep 30, 2011
173
نام
امـیـر
سلام.
چندتا سؤال داشتم اگه میشه با شماره جواب بدین!:
1.کدوم کارت قویتره؟ ASUS - GeForce ENGTX560 Ti DC2 TOP یا 570Ti ASUS - GeForce GTX ؟یه قیمت هم میدین؟
2.قیمت CPU واقعا" انقدر رفته بالا یا Rayansaba چرت نوشته!!!
3.این سیستم رو میخوام واسه بازی ببندم خوبه؟پاور 500 این سیستم رو جواب میده؟
Motherboard:ASUS - P8P67
CPU:Intel Core i5 - 3.3GHz - 2500K
Ram:CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)
VGA:ASUS - GeForce ENGTX560 Ti DC2 TOP

4.چرا Evga-Geforce GTX 560 Ti از ASUS - GeForce ENGTX560 Ti DC2 TOP گرون تره؟یعنی قویتره؟
5.لطفا" اگه اشکالی تو سیستم بالا میبینین بهم بگین،یا یه سیستمی که صلاح میدونین (واسه گیمینگ) با این بودجه رو بهم بگین.(تقریبا" 1.200.000)
ببخشید سؤالهام زیاد شد.
ممنون....

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام.
چندتا سؤال داشتم اگه میشه با شماره جواب بدین!:
1.کدوم کارت قویتره؟ ASUS - GeForce ENGTX560 Ti DC2 TOP یا 570Ti ASUS - GeForce GTX ؟یه قیمت هم میدین؟
2.قیمت CPU واقعا" انقدر رفته بالا یا Rayansaba چرت نوشته!!!
3.این سیستم رو میخوام واسه بازی ببندم خوبه؟پاور 500 این سیستم رو جواب میده؟
Motherboard:ASUS - P8P67
CPU:Intel Core i5 - 3.3GHz - 2500K
Ram:CORSAIR - Dual Channel 4GB - 1600-(2x2GB)
VGA:ASUS - GeForce ENGTX560 Ti DC2 TOP

4.چرا Evga-Geforce GTX 560 Ti از ASUS - GeForce ENGTX560 Ti DC2 TOP گرون تره؟یعنی قویتره؟
5.لطفا" اگه اشکالی تو سیستم بالا میبینین بهم بگین،یا یه سیستمی که صلاح میدونین (واسه گیمینگ) با این بودجه رو بهم بگین.(تقریبا" 1.200.000)
ببخشید سؤالهام زیاد شد.
ممنون....
1-مشخصه 570 سریعتره ، 570Ti هم نداریم ، 560Ti DCUII اگه گیر بیاد بین 460 تا 510 تومن متغیره.
2-با اون سایت که کاری نداریم ، شما یه سر بری بازار کامل متوجه میشی داستان چیه !
3-سیستم که عالیه ، پاور 500 هم بدرد سوزوندن این قطعات میخوره تا راه انداختنشون ، حداقل یه 600W میخواد پیشنهاد من GREEN GP635B-US هستش.
4-نه قویتر نیست ، بطور کلی این بستگی به وارد کننده و قیمت تموم شده قطعه داره به همین دلیل ممکنه یه مدل مشخص تو برندای مختلف بین 80 تا 100 تومن (بطور مثال) اختلاف داشته باشه و این گرونی دلیل بر قویتر بودنش نیست.
5-اگه فقط اون قطعات + پاور هستش که همونا و پاور پیشنهادی خوبه ، اگر قطعات دیگه ای مد نظر هستش بگو تا بشه نظر داد البته بدون پاور حدودا 1.300 در میاد و با پاور پیشنهادی 130 135 تومن هم اضافه میشه.

آخرین ویرایش:

rahmanshahi

کاربر سایت
Aug 28, 2010
281
شما چرا از آخر شروع کردی؟؟
بعدم باید اول قطعات اصلی رو بگی که بدونیم این کیس و پاور براش مناسبه یا نه، بودجه ی کلی رو هم باید بگی تا بدونیم بهترین قطعاتی که میشه پیشنهاد داد کدومان.

راستش شما درست میگین من باید اول از قطعات اصلی شروع میکردم آخه چند مدته از سخت افزارا دورم و تو خطشون نیستم به خاطر همین نمیدونم چی انتخاب کنم اما فکر کنم اگه بودجه ام رو بگم بهتر باشه.
من تا 1800 میتونم بدم البته فقط برای کیس مانیتور و موس و کیبورد و یه اسپیکر z5500 دارم.
حالا چی پیشنهاد میکنین؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
راستش شما درست میگین من باید اول از قطعات اصلی شروع میکردم آخه چند مدته از سخت افزارا دورم و تو خطشون نیستم به خاطر همین نمیدونم چی انتخاب کنم اما فکر کنم اگه بودجه ام رو بگم بهتر باشه.
من تا 1800 میتونم بدم البته فقط برای کیس مانیتور و موس و کیبورد و یه اسپیکر z5500 دارم.
حالا چی پیشنهاد میکنین؟

CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 1900 تومن میشه.

rahmanshahi

کاربر سایت
Aug 28, 2010
281
CPU:INTEL Core I5 2400
RAM:CORSAIR 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GEFORCE GTX 560Ti 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:600W GREEN
CASE:GREEN X7

حدود 1900 تومن میشه.

با تشکر از راهنمایی شما.
این سیستم چند مدت رو پاست و میتونه بازی هارو با بهترین حالت اجرا کنه؟
اما شما پاور رو ننوشته بودین؟من خودم Green gp885b رو انتخاب کردم و تمام قطعات رو توی Rayansaba پیدا کردم و با هم جمع زدم شد 1.750.000 هزار.

saber royal

کاربر سایت
Jun 23, 2009
395
نام
saber
سلام دوستان و آقا فرشید.
میخواستم ببینم تو رنج قیمت آیپاد نانو 16 گیگ(قدیم یا جدید فرقی نداره) پلیر بهتری هم هست؟
ممنون.(راستی 16 به بالا باشه لطفا)

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
با تشکر از راهنمایی شما. این سیستم چند مدت رو پاست و میتونه بازی هارو با بهترین حالت اجرا کنه؟ اما شما پاور رو ننوشته بودین؟من خودم Green gp885b رو انتخاب کردم و تمام قطعات رو توی Rayansaba پیدا کردم و با هم جمع زدم شد 1.750.000 هزار.
در حال حاضر بازي هاي سنگيني مثله بتلفيلد 3 و كرايسس 2 رو در تنظيمات ultra و رزولشن 1920x1080 بدون aa و ... به سختي 30 فريم ميگيري ولي رزولشن پايين تر مشكل حله در كل تا 4 سالي مشكلي بابت بازي ها نداري ولي سال به سال جزئيات افت ميكنه(مثلا تنظيمات تو بازي هر سال يك رتبه پايين مياد very low،low،medium،high،very high،ultra ) و بايد به فكر ارتقاء كل سيستم باشي،در مورد پاور هم اگه اوركلاكر نيستي gp635 كافي هست ولي اگه به فكر اوركلاك هستي gp685b بهتره.
در مورد قيمت هم حدودا 1.830.000 ميشه به قيمت امروز

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
با تشکر از راهنمایی شما.
این سیستم چند مدت رو پاست و میتونه بازی هارو با بهترین حالت اجرا کنه؟
اما شما پاور رو ننوشته بودین؟من خودم Green gp885b رو انتخاب کردم و تمام قطعات رو توی Rayansaba پیدا کردم و با هم جمع زدم شد 1.750.000 هزار.

تا 3 سال تضمینی برای تمام قطعات بجز گرافیک، کرافیک بعد از 1 سال یا 18 ماه ممکنه احتیاج به ارتقا داشته باشه
قیمت خودت رو هم حتما اشتباه حساب کردی یا قیمتای سایت اشتباه بوده یا قدیمی بوده.

سلام دوستان و آقا فرشید.
میخواستم ببینم تو رنج قیمت آیپاد نانو 16 گیگ(قدیم یا جدید فرقی نداره) پلیر بهتری هم هست؟
ممنون.(راستی 16 به بالا باشه لطفا)

راستش در مورد پلیرها تجربه ندارم، بخش سخت افزار PC هم شاید جای مناسبی برای پاسخگویی نباشه.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
سلام
زمان عرضه gtx600 و ivy bridge رو ماه آپريل گفتند درسته يا نه؟

Ivy Bridge که طبق Roadmap رسمی اینتل واسه آپریل میاد، اما Nvidia برای Kepler فقط گفته ماههای آینده، تاریخ اعلام نکرده، ولی احتمال داره یک یا دو مدل رده میانی سری GTX 6XX آپریل یا ماه بعدش معرفی بشه.

DANTE INFERNO

کاربر سایت
May 26, 2011
98
نام
آريان
Ivy Bridge که طبق Roadmap رسمی اینتل واسه آپریل میاد، اما Nvidia برای Kepler فقط گفته ماههای آینده، تاریخ اعلام نکرده، ولی احتمال داره یک یا دو مدل رده میانی سری GTX 6XX آپریل یا ماه بعدش معرفی بشه.

احتمال زياد منظورش gtx670 و gtx660ti بوده و مدل هاي gtx680 و gtx690 رو به اكتبر تاخير مي اندازه تا با سري 8000 اي ام دي رقابت كنه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,776
نام
فرشید
احتمال زياد منظورش gtx670 و gtx660ti بوده و مدل هاي gtx680 و gtx690 رو به اكتبر تاخير مي اندازه تا با سري 8000 اي ام دي رقابت كنه

تاخیر انداختنش برنامه ی قبلی نیست، وگرنه Nvidia خیلی هم از خداش هست که زودتر کارتای قدرتمندش رو هم بده بازار و سهم بیشتری از بازار رو از آن خودش کنه

دلیلش بیشتر بازده خط تولید فن آوری جدید هست که هنوز به سطح مطلوب نرسیده و ویفری که تمام بخشهاش سالم باشن و بشه ازش یه GPU با تعداد کامل Stream Proccessor درآورد درصد کمی از خروجی رو داره، بنابراین فعلا Nvidia مجبوره تراشه های با تعداد کمتر واحد پردازشگر رو که درصد بازدهی بیشتری توی خروجی تولید داره برای بازار رده میانی به بازار بده تا زمانی که کیفیت خروجی خط تولید TSMC به حد قابل قبول برای فروش عمده ی تراشه های High End هم برسه.

S1rus

کاربر سایت
Feb 25, 2012
40
با سلام
دوستان یه Motherboard + Ram + CPU + Power می خواستم که رو هم حدود 400-430 در بیاد . از سیستم هم فقط برای دانلود و call of duty 4 online استفاده میشه و انتظار هم ندارم که به درد گیم بخوره . ترجیحا هم Intel باشه.
گرافیک هم ATI 6770 Sapphire 1 GB هستش .
با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر