مشاوره در امر خرید مانیتور

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نسبت عرض و طول تصویر فرق میکنه با مانیتور هایی که به صورت رایج 2K یا همون 1440p و 4K شناخته میشن. مثلا 1440pرزولوشن 1440*2560 هست که نسبت 16:9 داره، مانیتوری مورد نظر شما ultra wide میشه که نسبت 21:9 داره و 1440*3440 هست. این نسبت تصویر برای بعضی مصرف ها اتفاقا شاید خیلی هم کارآمد باشه ولی شاید برای گیم انتخاب منطقی نباشه و کم نیست بازی هایی که در ابتدا اصلا این نسبت رو پشتیبانی نکنند که باعث میشه چپ و راست تصویر برای شما دوتا بلاک کامل سیاه داشته باشید که خروجی رایج تر 16:9 رو داشته باشید.
تو آشنا من یکی میشناسم این مانیتور رو داشت و رضایت هم داشته، ولی به طور کلی اون عزیز تصمیم های خاص خودش رو میگرفته و لذتش رو هم میبرده ولی من باشم بیشتر میرم سمت بقیه گزینه هایی که دوستان پیشنهاد کردن.
مرسی از توضیحاتتون، کاملا درسته من خودم طبق تحقیقاتی که کردم یه سری گیم ها مثل فیفا یا شبیه ساز های رانندگی توی نسبت 21:9 به شدت جذاب تر و حس بهتری میده. ولی یک سری گیم ها هم کلا ساپورت نمیکنه این حالت رو و باید تصویر مشکی کنار رو تحمل کنی. واقعا سلیقه است و نمیشه انتخاب قاطعی داشت. البته تو بحث محیط ویندوز و اپ ها و ... مشکلی وجود نداره گویا و اون کناره های مشکی رو نمیبینیم.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
مرسی از توضیحاتتون، کاملا درسته من خودم طبق تحقیقاتی که کردم یه سری گیم ها مثل فیفا یا شبیه ساز های رانندگی توی نسبت 21:9 به شدت جذاب تر و حس بهتری میده. ولی یک سری گیم ها هم کلا ساپورت نمیکنه این حالت رو و باید تصویر مشکی کنار رو تحمل کنی. واقعا سلیقه است و نمیشه انتخاب قاطعی داشت. البته تو بحث محیط ویندوز و اپ ها و ... مشکلی وجود نداره گویا و اون کناره های مشکی رو نمیبینیم.
16:9 بخر
سعی کن مانیتور خمیده یا 21:9 نخری کلا بعد یه مدت از چشمت میفته

aliiiiiii

عضو جدید
Dec 2, 2023
10
مانیتوری که تو امضاء من هست هم خیلی خوبه
ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
خیلی ازش راضی ام
4 سال گارانتی داره

2k
144 هرتز پنل ips هست با G-Sync و hdr10
و 10bit واقعی .

البته اگه پیدا بشه
خودم خیلی دنبالش گشتم تهران که اصلا نبود
چند گرفتی شما یکی دست دو شیش ماه کارکرد رو با۳۰ ماه گارانتی میده 19 نمیدونم بردارم یا نه اکبندش اصلا نیست نمیدونم چند قیمت میخوره

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,732
نام
رضا.آ
چند گرفتی شما یکی دست دو شیش ماه کارکرد رو با۳۰ ماه گارانتی میده 19 نمیدونم بردارم یا نه اکبندش اصلا نیست نمیدونم چند قیمت میخوره
من خیلی خوش قیمت گرفتم 5 سال گارانتی لیبل شده روی جعبه داره که با گارانتی چک کردم تایید کردن .
فکر می کنم 20800000 گرفتم آره همین بود دقیقا .
فوق العادست .
فقط تو جعبه یک عدد کابل dp 1.4 داشت و خبری از hdmi نبود .
با نصب درایور تنظیمات رنگ و hdr فعال میشه و نیازی به اعمال تنظیمات دستی نداره
هر بازی که hdr ساپورت باشه خود مانیتور hdr رو فعال می کنه

سر خریدش اینقدر تحقیق کردم کلافه شدم
هدفم خرید odyssey سامسونگ بود که پنل va داشت
خوشحالم که اونو نخریدم :D

از
مشهد کالا
سفارش بدید من از اونجا گرفتم خیلی سریع ارسال کردن و بسته بندی عالی با پد ضد ضربه نایلونی
احتمالا باز هم موجود می کنن .

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
رو اینم یه نظر میدی ؟ هم 4کی هست هم 144 هرتز فقط برند رو مطمئن نیستم برند قوی باشه تو زمینه مانیتور و البته نزدیک 19 تومنه ولی میشه یه کاریش کرد.

مانیتور
من این مانیتور رو دو سالی داشتم ازش راضی بودم پنل تصویرش سامسونگه و کیفیت خوبی داره هم بدنه با کیفیتی داره هم تصویر خوبی داره VA هم هست ولی فروختمش یه مانیتور ال جی گرفتم ولی تو قیمت خودش رقیب نداره

• Like
Reactions: Kiami

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
نسبت عرض و طول تصویر فرق میکنه با مانیتور هایی که به صورت رایج 2K یا همون 1440p و 4K شناخته میشن. مثلا 1440pرزولوشن 1440*2560 هست که نسبت 16:9 داره، مانیتوری مورد نظر شما ultra wide میشه که نسبت 21:9 داره و 1440*3440 هست. این نسبت تصویر برای بعضی مصرف ها اتفاقا شاید خیلی هم کارآمد باشه ولی شاید برای گیم انتخاب منطقی نباشه و کم نیست بازی هایی که در ابتدا اصلا این نسبت رو پشتیبانی نکنند که باعث میشه چپ و راست تصویر برای شما دوتا بلاک کامل سیاه داشته باشید که خروجی رایج تر 16:9 رو داشته باشید.
تو آشنا من یکی میشناسم این مانیتور رو داشت و رضایت هم داشته، ولی به طور کلی اون عزیز تصمیم های خاص خودش رو میگرفته و لذتش رو هم میبرده ولی من باشم بیشتر میرم سمت بقیه گزینه هایی که دوستان پیشنهاد کردن.
باید خدمتتون عرض کنم من هر بازی بازی کردم ساپورت کرد هیچ مشکلی هم نداره

• Like

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
من این مانیتور رو دو سالی داشتم ازش راضی بودم پنل تصویرش سامسونگه و کیفیت خوبی داره هم بدنه با کیفیتی داره هم تصویر خوبی داره VA هم هست ولی فروختمش یه مانیتور ال جی گرفتم ولی تو قیمت خودش رقیب نداره
اینقدر ازش تعریف کردی و راضی بودی ولی چرا فروختیش ؟ :D

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
اینقدر ازش تعریف کردی و راضی بودی ولی چرا فروختیش ؟ :D
تنوع چیز خوبیه ضمم اینکه چون من عکاسی و تدوین کار میکنم ماینتور خمیده و عریض یکم برای کار من نامناسبه ولی برای گیم عالیه مخصوصا تو بازی ماشینی و فوتبال و حتی آنلاین شوتر خب دوست عزیز من فروختم یه مانیتور صد پله بهتر از اون خریدم نفروختم که چیز پایین تر بگیرم وگرنه مانیتور بسیار خویبه برای گیم اینکه میگن دورش کادر سیاه میوفته برای بازی حرف کاملا اشتباه و بیخودیه تمام بازی ها الان ماینتور فوق عریض رو ساپورت میکنن چه برسه به دو سه سال پیش که من خریدمش یکی از دلایلی هم که فروختم این بود مانیتور بگیرم که یکم اندازش به لحاظ طول کوچیکتر باشه چون اسپیکر ها و کیس رو جدید گرفتم دیگه کنار مانیتور جا نمیشد و فضای میزم کم بود البته الانم فضا ندارم و برای اسپیکر ها پایه استدیویی گرفتم

• Like

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
تنوع چیز خوبیه ضمم اینکه چون من عکاسی و تدوین کار میکنم ماینتور خمیده و عریض یکم برای کار من نامناسبه ولی برای گیم عالیه مخصوصا تو بازی ماشینی و فوتبال و حتی آنلاین شوتر خب دوست عزیز من فروختم یه مانیتور صد پله بهتر از اون خریدم نفروختم که چیز پایین تر بگیرم وگرنه مانیتور بسیار خویبه برای گیم اینکه میگن دورش کادر سیاه میوفته برای بازی حرف کاملا اشتباه و بیخودیه تمام بازی ها الان ماینتور فوق عریض رو ساپورت میکنن چه برسه به دو سه سال پیش که من خریدمش یکی از دلایلی هم که فروختم این بود مانیتور بگیرم که یکم اندازش به لحاظ طول کوچیکتر باشه چون اسپیکر ها و کیس رو جدید گرفتم دیگه کنار مانیتور جا نمیشد و فضای میزم کم بود البته الانم فضا ندارم و برای اسپیکر ها پایه استدیویی گرفتم
مرسی از اطلاعات ارزشمندت ، به عنوان سوال اخر وضعیت کیفیت صفحه بعد از 2 سال استفاده افت نکرد ؟ هاله ای ؟ پیکسل سوخته ای چیزی ؟

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
مرسی از اطلاعات ارزشمندت ، به عنوان سوال اخر وضعیت کیفیت صفحه بعد از 2 سال استفاده افت نکرد ؟ هاله ای ؟ پیکسل سوخته ای چیزی ؟
نه هیچ مشکلی نداشت تازه من از بانه خریدم و گارانتی هم نداشت ولی هیچ مشکلی نداشتم گفتم پنلش سامسونگه چرا بد باشه شما چند قیمت داری

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
به ال جی الترا گیر هم فکر کن نسخه های ارزون قیمت داره ولی اگه عریض دوس داری همینو بگیر چون رقیب نداره با این قیمت
من تا حالا مانیتور الترا واید نداشتم و واقعا تو این زمینه مردد هستم . ولی دیزاین و طراحی مینیمال این مانیتور واقعا جذابه

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
من تا حالا مانیتور الترا واید نداشتم و واقعا تو این زمینه مردد هستم . ولی دیزاین و طراحی مینیمال این مانیتور واقعا جذابه
من خودم فروختم و یه 32 اینچی تخت گرفتم با پنل nano ips خب بیشتر به کارم میومد به خاطر دقت رنگش تو کار گرافیک و عکاسی ولی مانیتور شیائومی کیفیت ساخت بدنش خیلی خوبه و به قول شما مینیماله

• Like

mahdisedaghi1367

کاربر سایت
Dec 27, 2022
67
نام
مهدی
_I0A4832 copy 2.jpg
ببین من واقعا فضا رو میزم نداشتم برای همین عوضش کردم دو اینچ هم خودش تاثیر داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر