مشاوره در امر خرید مانیتور

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
عزیز من چند هفته قبل 5/6 صفحه تو پیام خصوصی برات توضیح دادم این مشکلی که میگی هیچ وقت این طوری اتفاق نمیفته و نخواهد افتاد.

یکبار دیگه برات بگم
من مانیتور 60 هرتز داشتم ، کارت گرافیک 6800X هرتز مانیتور 60 بود فریم 200 /150 اکثر بازی هیچ لگی احساس نمیشه
من مانیتورم رو به 165 هرتز تعویض کردم، گرافیک هم 6800X فریم بعضی بازی ها 165 بود هیچ لگی احساس نکردم
دوباره همون موضوع اول بعضی بازی ها هست همون 60 رو هم بزور میدن مثل لست پارت یک رو الترا، یا الن ویک دو درسته اقا تا اینجا؟ هرتز مانیتور الان رو 165 هرتز هست و فریم مثلا بازی الن ویک 2 رو 60 هست هیچ لگی هم نیست

بعضی بازی ها CPU محور هست مثل همین لست پارت یک یا Horizon Zero Dawn شما اگر 20 تا 3090TI رو هم ردیف کنی بزاری رو هم بازم تا وقتی پردازنده فوق قوی نداشته باشی همش لگی من احتمال میدم یا مشکل رم داری ، یا مشگل گلوگاه
مشکلم با خرید مانیتور جدید حل شد
چون مانیتور قبلیم قابلیت freesync نداشت برا همین وقتی رفرش ریت مانیتور 75 بود فریمم زیر 75 میومد لگ میخورد اما الان با مانیتور 165 هرتز فریممو روی 60 قفل کردم هیچ لگی ندارم

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
مشکلم با خرید مانیتور جدید حل شد
چون مانیتور قبلیم قابلیت freesync نداشت برا همین وقتی رفرش ریت مانیتور 75 بود فریمم زیر 75 میومد لگ میخورد اما الان با مانیتور 165 هرتز فریممو روی 60 قفل کردم هیچ لگی ندارم
بالأخره :D =D>

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
بالأخره :D =D>
والا این مانیتوری هم که خریدم شانسی بود
مدل جی پلاس گیمینگ ggm l277fn مدل گیمینگ 27 اینچ 165 هرتز هست که حدودا 10 تومنه
از یه نفر 5.300 خریدم حدود 4 ماهه خریده بود از گارانتیشم 10 ماه مونده
انصافا از مانیتور راضیم الانم اکثر بازیها رو دارم با vsync خاموش بازی میکنم هیچ پارگی تصویر یا لگی مشاهده نمیکنم
فقط من قبلا مانیتورم 60 هرتزی بود خدایی این 165 هرتز کار تو محیط ویندوزو خیلی حال میده حرکت پنجره ها خیلی نرم و روونه ولی تو بازیها چون 4k upscale بازی میکنم بیشتر از 60 فریم برا کارت گرافیکم فشار زیادی وارد میکنه به همون 60 فریم بسنده کردم ولی تو محیط ویندوز 165 هرتز خیلی حال میده

Pzt_Kami

کاربر سایت
Sep 27, 2007
394
نام
کامبیز
دوستان چرا اینقدر مانیتور 2k تنوع کم شده تو بازار الان بهترین مانیتور 2k ips تا رنج 20 تومن چیه
والا اوضاع 4K گیمینگ هم چندان بهتر نیست ! البته تو بازه قیمتی زیر 20 تومنی که مد نظر شما هست قطعا یکم سختتر میشه مانیتور خوب پیدا کرد
یه سرچی که کردم اینا بنظرم جالب اومدن :
LG UltraGear 27GR75Q-B
LG UltraGear 32GP750-B
MSI Optix MAG274
Cooler Master GM27-FQS
Asus TUF Gaming VG27AQML1A
Asus TUF Gaming VG27AQ
Asus TUF Gaming VG27AQ1А
این آخری عملا IPS نیست اما بنظرم گزینه جالبیه و بد نیست بررسی کنی
Samsung Monitor Odyssey G7 LC27G75T

• Like
Reactions: aliiiiiii

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,732
نام
رضا.آ
مانیتوری که تو امضاء من هست هم خیلی خوبه
ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
خیلی ازش راضی ام
4 سال گارانتی داره

2k
144 هرتز پنل ips هست با G-Sync و hdr10
و 10bit واقعی .

البته اگه پیدا بشه
خودم خیلی دنبالش گشتم تهران که اصلا نبود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SHAYAN1999

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
رو اینم یه نظر میدی ؟ هم 4کی هست هم 144 هرتز فقط برند رو مطمئن نیستم برند قوی باشه تو زمینه مانیتور و البته نزدیک 19 تومنه ولی میشه یه کاریش کرد.

مانیتور
این UHD یا همون 4K نیستا.
خودشم نوشته WQHD هستش که در اصل میشه همون 2K عریض. باید ببینی مانیتور عریض به کارت میاد یا نه چون از نظر رزولوشن نیتیو، مانیتور عریض چون بیشتره هم فشار بیشتری به کارت گرافیک میاره
در مورد برندش که شیائومی هست حقیقتش اطلاعاتی ندارم نمیدونم کیفیتش چطوره.

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
این UHD یا همون 4K نیستا.
خودشم نوشته WQHD هستش که در اصل میشه همون 2K عریض. باید ببینی مانیتور عریض به کارت میاد یا نه چون از نظر رزولوشن نیتیو، مانیتور عریض چون بیشتره هم فشار بیشتری به کارت گرافیک میاره
در مورد برندش که شیائومی هست حقیقتش اطلاعاتی ندارم نمیدونم کیفیتش چطوره.
2کی مگه 2560 نیست ؟ این 3440 زده که ! یعنی 3 کی میشه ؟ :D فکر کنم از 2 کی بالاتره رزولوشن یه ریویو تو یوتیوب دیدم میگفت 3 کی نمیدونم دیگه حالا چه صیغه ای هست ! ولی خوبیش اینه 144 هرتز هم هست.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
2کی مگه 2560 نیست ؟ این 3440 زده که ! یعنی 3 کی میشه ؟ :D فکر کنم از 2 کی بالاتره رزولوشن یه ریویو تو یوتیوب دیدم میگفت 3 کی نمیدونم دیگه حالا چه صیغه ای هست ! ولی خوبیش اینه 144 هرتز هم هست.
نسبت عرض و طول تصویر فرق میکنه با مانیتور هایی که به صورت رایج 2K یا همون 1440p و 4K شناخته میشن. مثلا 1440pرزولوشن 1440*2560 هست که نسبت 16:9 داره، مانیتوری مورد نظر شما ultra wide میشه که نسبت 21:9 داره و 1440*3440 هست. این نسبت تصویر برای بعضی مصرف ها اتفاقا شاید خیلی هم کارآمد باشه ولی شاید برای گیم انتخاب منطقی نباشه و کم نیست بازی هایی که در ابتدا اصلا این نسبت رو پشتیبانی نکنند که باعث میشه چپ و راست تصویر برای شما دوتا بلاک کامل سیاه داشته باشید که خروجی رایج تر 16:9 رو داشته باشید.
تو آشنا من یکی میشناسم این مانیتور رو داشت و رضایت هم داشته، ولی به طور کلی اون عزیز تصمیم های خاص خودش رو میگرفته و لذتش رو هم میبرده ولی من باشم بیشتر میرم سمت بقیه گزینه هایی که دوستان پیشنهاد کردن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر