مشاوره در امر خرید مانیتور

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
سلام
بین این دو تا مدل مانیتور، کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

Samsung Odyssey G7 C32G75T​

ASUS TUF Gaming VG27AQL1A​

آیا کسی مدل سامسونگ رو داره و استفاده کرده؟
این لینک مقایسشونه!
من بین این دو تا مونده بودم و شخصا رفتم از نزدیک دو تا رو دیدم و ایسوس رو خریدم
منحنی G7 بسیار زیاده و برای وب گردی و خوندن متن یا کار با آفیس افتضاح هست وقتی از نزدیک دیدم این حس رو بهم منتقل کرد که نوشته ها خم شدن روی صفحه !!! مطمئنم هرکی G7 بخره به مشکل میخوره مگر اینکه مانیتور رو فقط برای بازی خریده باشه
در ضمن به نمایندگی اصلی گارانتیش هم زنگ زدم گفت G7 تا حالا برای ما خرابی نداشته اما بچه ها میگن کاملا برعکس هست و خرابی زیاد داره البته بنظر هم منطقی میاد چون مانیتور با منحنی اینقدر زیاد ( 1000 ) فشار بالایی روی پنل هست و در دراز مدت وقتی اتاق کارتون گم و سرد میشه و انقباض و انبساط به تعداد بالا رخ میده ممکنه دچار ترک توی پنل یا پیکسل سوختگی بشید
اون مشکل سرگیجه و تهوع هم که خیلی ها موقع کار با مانیتور منحنی میگیرن به کنار

برای اینکه من پول اضافه نداشتم که G7 رو بخرم و اگر خوشم نیومد بفروشم برای همین بدون ریسک ترین مانیتور رو انتخاب کردم ( ایسوس ) و دوباره هم بخوام بخرم همین مدل رو میخرم
کلا توصیه ی همه ی دوستان اینجا اینه که کلا سراغ مانیتور منحنی نرید ( پست های قبلی رو میتونید بخونید ) همینطور پنل VA
بهترین انتخاب یک مانیتور ( به نسبت پولی که هزینه میکنید ) 27 اینچ پنل IPS و تخت و 2K از برند معتبر مثل ایسوس و گیگا و MSI هست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: aliiiiiii and NHM

HAMID-ROG

کاربر سایت
May 9, 2010
284
نام
حمید رضا
من بین این دو تا مونده بودم و شخصا رفتم از نزدیک دو تا رو دیدم و ایسوس رو خریدم
منحنی G7 بسیار زیاده و برای وب گردی و خوندن متن یا کار با آفیس افتضاح هست وقتی از نزدیک دیدم این حس رو بهم منتقل کرد که نوشته ها خم شدن روی صفحه !!! مطمئنم هرکی G7 بخره به مشکل میخوره مگر اینکه مانیتور رو فقط برای بازی خریده باشه
در ضمن به نمایندگی اصلی گارانتیش هم زنگ زدم گفت G7 تا حالا برای ما خرابی نداشته اما بچه ها میگن کاملا برعکس هست و خرابی زیاد داره البته بنظر هم منطقی میاد چون مانیتور با منحنی اینقدر زیاد ( 1000 ) فشار بالایی روی پنل هست و در دراز مدت وقتی اتاق کارتون گم و سرد میشه و انقباض و انبساط به تعداد بالا رخ میده ممکنه دچار ترک توی پنل یا پیکسل سوختگی بشید
اون مشکل سرگیجه و تهوع هم که خیلی ها موقع کار با مانیتور منحنی میگیرن به کنار

برای اینکه من پول اضافه نداشتم که G7 رو بخرم و اگر خوشم نیومد بفروشم برای همین بدون ریسک ترین مانیتور رو انتخاب کردم ( ایسوس ) و دوباره هم بخوام بخرم همین مدل رو میخرم
کلا توصیه ی همه ی دوستان اینجا اینه که کلا سراغ مانیتور منحنی نرید ( پست های قبلی رو میتونید بخونید ) همینطور پنل VA
بهترین انتخاب یک مانیتور ( به نسبت پولی که هزینه میکنید ) 27 اینچ پنل IPS و تخت و 2K از برند معتبر مثل ایسوس و گیگا و MSI هست
سلام
بین این دو تا مدل مانیتور، کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

Samsung Odyssey G7 C32G75T​

ASUS TUF Gaming VG27AQL1A​

آیا کسی مدل سامسونگ رو داره و استفاده کرده؟
این لینک مقایسشونه!

درود
با احترام به نظر شما . من حدود ۱ سال و نیم هست که از مانیتور g7 دارم استفاده میکنم و تجربیاتم رو میخواستم بگم.
۱- مانیتور سامسونگ از لحاظ کرو بودن سختیش فقط برای ۱-۲ روز اول هست که اذیت کنندست و بعد از این کاملا آدم عادت میکنه و منحنی بودن اصلا اذیت کننده نمیشه و ناخود آگاه دیگه بهش فکر نمیکنید و چشم عادت میکنه . (توی بازی که نه تنها اذیت کننده نیست بلکه خیلی لذت بخشتره و به اصطلاح immersion هست )
۲- در مورد خرابی و اینا من هم با گارانتی هم عقیدم و خودم هم که مشکلی نداشتم ضمن اینکه از ۴ نفر از دوستانم هم که این مانیتور رو خریدن همه بدون مشکل دارن کار میکنند و اینکه از جایی هم که خریدم (از دوستان قدیمیم) تا الان آمار دارم هیچکدوم آمار گزارش خرابی و برگشتی و این چیزا نداشتند .صد البته سامسونگ برای ساختن همچین پنلی از قبل همه زوایای طراحی و QC رو پیشبینی کرده و نباید با همچین مشکلاتی در حالت عادی رو به رو بشیم .( یه سری مشکلات توی فروم های ردیت و اینجور جاها هست ولی اپیدمی نیست و جزو نقص های رایج هر مانیتوری میتونه باشه.)

۳- اما اصلی ترین موضوع که میخوام اشاره کنم و خیلی هم برای من مهم هست و فکر میکنم برای همه هم مهم باشه کیفیت تصویر و overdrive مانیتور هست که واقعا تو این مانیتور بینظیر هست.

من از ۱۰ سال پیش تا به امروز انواع مانیتور های high end رو داشتم و میتونم با اطمینان کامل بگم هیچکدوم به گرد پای در درجه اول OLED و QD-VA نمیرسن . من اوایل ۳ سال رو مانیتور های اند پنل tn بودم فکر میکردم عجب کیفیتی داره . بعدش عوض کردم رفتم روی ips دیدم tn چقدر افتضاح بود و کلی لذت بردم از ips . و همین اتفاق هم روی qd-va افتاد ! تفاوتش با ips واقعا مشهود بود برام.
مهمترین رکن تصویر va توی کنتراست هست که توی بازی باید بگم بسیار لذت بخش و مشهوده . (مخصوصا توی dark scenes). توی مانیتور g7 سامسونگ از باکیفیت ترین و بی نقص ترین پنل va با زیر لایه quantum dot استفاده شده و هم رنگ ها خیلی زنده و شارپ هست هم کنتراست بینظیره . من الان طوری شدم که دیگه اصلا ips رو نمیتونم نگاه کنم . توی ips همه مشکی ها خاکستریه انگار یه چیزی این وسط کمه یه چیزی مثل لایه مه زیر تصویر احساس میشه که کار رو خراب میکنه مخصوصا اگر اتاق نسبتا کم نوری داشته باشین این حس بسیار آزاردهنده میشه.

بعد از مانیتور g7 الان در تدارک خرید مانیتور OLED هستم . به نظرم OLED که دیگه قابل مقایسه نیست و یجورایی باید گفت شگفت انگیزه از لحاظ همه چی . حالا اون بحثش جداست که اینجا نمیخوام راجبش صحبت کنم.

در کل بخوام بگم اگر هدفتون بیشتر بازی یا فیلم هست و میتونید با صفحه منحنی کنار بیاین روی سامسونگ اصلا شک نداشته باشین و از لحاظ کیفیت تصویر و موشن یه سر و گردن بالاتره . در غیر اینصورت همون ایسوس رو بردارید که نسبت قیمت و کیفیتش جزو گزینه های خوبی هست.

خود بنده هم جزو وسواسی ترین ها هستم تو خرید قطعات و اینجور چیزها . من هم حرف دوستمون رو تایید میکنم . توی دنیای مانیتور ها (نه TV ها) خیلی نباید روی پنل VA حساب باز کرد. چون تولیدات با کیفیت خیلی کمی داریم برای VA و مشکلات زیادی دارن . ولی توی این سری مانیتور سامسونگ g7 و مدل های بالاترش که توی ایران نیست ، سامسونگ تمام نقص های va رو که از قدیم توی همه این پنل بوده برطرف کرده که هیچ ، ویژگی های تصویری و overdrive بینظیری پیاده کرده که واقعا side by side کنار هم بزارید متوجه میشید.

توی یوتیوب چنل viktors reality رو دنبال کنید. شخصی هست که اکثر display های درجه ۱ دنیا رو به صورت هزینه شخصی و بدون تبلیغات و اسپانسر میخره و review و بصورت side by side مقایسه میکنه ( البته با کالیبره ) بیشتر جاها خیلی کمکتون میکنه .

موفق باشید

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
درود
با احترام به نظر شما . من حدود ۱ سال و نیم هست که از مانیتور g7 دارم استفاده میکنم و تجربیاتم رو میخواستم بگم.
۱- مانیتور سامسونگ از لحاظ کرو بودن سختیش فقط برای ۱-۲ روز اول هست که اذیت کنندست و بعد از این کاملا آدم عادت میکنه و منحنی بودن اصلا اذیت کننده نمیشه و ناخود آگاه دیگه بهش فکر نمیکنید و چشم عادت میکنه . (توی بازی که نه تنها اذیت کنندست بلکه خیلی لذت بخشتره و به اصطلاح immersion هست )
۲- در مورد خرابی و اینا من هم با گارانتی هم عقیدم و خودم هم که مشکلی نداشتم ضمن اینکه از ۴ نفر از دوستانم هم که این مانیتور رو خریدن همه بدون مشکل دارن کار میکنند و اینکه از جایی هم که خریدم (از دوستان قدیمیم) تا الان آمار دارم هیچکدوم آمار گزارش خرابی و برگشتی و این چیزا نداشتند .صد البته سامسونگ برای ساختن همچین پنلی از قبل همه زوایای طراحی و QC رو پیشبینی کرده و نباید با همچین مشکلاتی در حالت عادی رو به رو بشیم .( یه سری مشکلات توی فروم های ردیت و اینجور جاها هست ولی اپیدمی نیست و جزو نقص های رایج هر مانیتوری میتونه باشه.)

۳- اما اصلی ترین موضوع که میخوام اشاره کنم و خیلی هم برای من مهم هست و فکر میکنم برای همه هم مهم باشه کیفیت تصویر و overdrive مانیتور هست که واقعا تو این مانیتور بینظیر هست.

من از ۱۰ سال پیش تا به امروز انواع مانیتور های high end رو داشتم و میتونم با اطمینان کامل بگم هیچکدوم به گرد پای در درجه اول OLED و QD-VA نمیرسن . من اوایل ۳ سال رو مانیتور های اند پنل tn بودم فکر میکردم عجب کیفیتی داره . بعدش عوض کردم رفتم روی ips دیدم tn چقدر افتضاح بود و کلی لذت بردم از ips . و همین اتفاق هم روی qd-va افتاد ! تفاوتش با ips واقعا مشهود بود برام.
مهمترین رکن تصویر va توی کنتراست هست که توی بازی باید بگم بسیار لذت بخش و مشهوده . (مخصوصا توی dark scenes). توی مانیتور g7 سامسونگ از باکیفیت ترین و بی نقص ترین پنل va با زیر لایه quantum dot استفاده شده و هم رنگ ها خیلی زنده و شارپ هست هم کنتراست بینظیره . من الان طوری شدم که دیگه اصلا ips رو نمیتونم نگاه کنم . توی ips همه مشکی ها خاکستریه انگار یه چیزی این وسط کمه یه چیزی مثل لایه مه زیر تصویر احساس میشه که کار رو خراب میکنه مخصوصا اگر اتاق نسبتا کم نوری داشته باشین این حس بسیار آزاردهنده میشه.

بعد از مانیتور g7 الان در تدارک خرید مانیتور OLED هستم . به نظرم OLED که دیگه قابل مقایسه نیست و یجورایی باید گفت شگفت انگیزه از لحاظ همه چی . حالا اون بحثش جداست که اینجا نمیخوام راجبش صحبت کنم.

در کل بخوام بگم اگر هدفتون بیشتر بازی یا فیلم هست و میتونید با صفحه منحنی کنار بیاین روی سامسونگ اصلا شک نداشته باشین و از لحاظ کیفیت تصویر و موشن یه سر و گردن بالاتره . در غیر اینصورت همون ایسوس رو بردارید مه نسبت قیمت و کیفیتش جزو گزینه های خوبی هست.

خود بنده هم جزو وسواسی ترین ها هستم تو خرید قطعات و اینجور چیزها . من هم حرف دوستمون رو تایید میکنم . توی دنیای مانیتور ها (نه TV ها) خیلی نباید روی پنل VA حساب باز کرد. چون تولیدات با کیفیت خیلی کمی داریم برای VA و مشکلات زیادی دارن . ولی توی این سری مانیتور سامسونگ g7 و مدل های بالاترش که توی ایران نیست ، سامسونگ تمام نقص های va رو که از قدیم توی همه این پنل بوده برطرف کرده که هیچ ، ویژگی های تصویری و overdrive بینظیری پیاده کرده که واقعا side by side کنار هم بزارید متوجه میشید.

توی یوتیوب چنل viktors reality رو دنبال کنید. شخصی هست که اکثر display های درجه ۱ دنیا رو به صورت هزینه شخصی و بدون تبلیغات و اسپانسر میخره و review و بصورت side by side مقایسه میکنه ( البته با کالیبره ) بیشتر جاها خیلی کمکتون میکنه .

موفق باشید
بله قطعا شما بهتر در مورد G7 میتونید نظر بدید چون این مانیتور رو داشتید و باهاش کار کردید
ولی من همون موقع که مشاوره برای خرید گرفتم همینجا نزدیک 5 یا 6 نفر گفتن G7 نخر مگر اینکه کسی داشته باشی و بری باهاش چند ساعت کار کنی ببینی مشکلی باهاش نداری وگرنه نخر
این مانیتور یک جورایی مثل VR هست بعضی ها هیچ مشکلی باهاش ندارن و بعضی ها اصلا نمیتون تحملش کنن .... اگر بعد یکی دو روز بهش عادت نکنی اون مشکل تهوع و سردرد رو دیگه همیشه باهاش خواهی داشت که بعد 1 یا 2 ساعت به اوجش میرسه و مجبوری مانیتور دیگه ای بگیری... و خوشحالم که شما جزو دسته خوش شانس تر بودید که از مانیتورتون لذت بردید

در انتها نظرم اینه نوع کاربری خیلی مهمه و قبل خرید این مانیتور حتما باید حداقل یک تا دو ساعت تست بکنید بعد بخرید که پشیمون نشید و اگر کسی امکان تست نداره سمت خریدش نره

• Like
Reactions: HAMID-ROG

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
دوستان قصد دارم در اینده یه مانیتور 32 اینچ بگیرم اما نه به عنوان مانیتور اصلی کنار سیستم روی میز تلویزیون میزارم که به عنوان مانیتور دوم برای انجام بازی و تماشای فیلم استفاده کنم
هرتز دستگاه 60 یا 75 باشه برام مهم نیست فقط رزولوشن 2k باشه و پنل ips که بتونم از هر زاویه ای ایستاده یا نشسته بتونم ببینم کیفیت مناسبی هم داشته باشه
بودجه هم که براش میزارم 18 20 تومن

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
سلام دوستان مانیتور خوب برای کنسول های نسل 9 تا سقف 25 میلیون چی پیشنهاد می کنید؟
TUF Gaming VG289Q Gaming Monitor
TUF Gaming VG27AQL1A
من خودم این دو رو پیدا کردم ، اولی 4k هم هست دومی 2k .
سلام VG27AQL1A مانیتوره خیلی خوبیه چند جا تست تصویرش رو دیدم واقعا خوب بود مشخصات گیمینگش هم خوبه اگه اهل شوتر هستی اینپوت لگ و رسپانس تایمش خوبه در کل چه اهل استوری مود بازی کردن باشی چه آنلاین همه جوره مانیتور خوبیه ضعفش فقط کنتراست پایینشه اگه تو اتاق تاریک بازی کنی یه هاله سفیدی تو تصویر هست البته بیشتر تو تصاویر با تم مشکی اگر هم تو اتاق روشن بازی میکنی که تقریبا مشکلی نخواهی داشت ، یه مشکل دیگه هم اینه که به خاطر ورژن۲ hdmi نمیتونی روی کنسول از vrr استفاده کنی که به نظر شخصی خودم کاملا بی اهمیته ، من شنیده بودم یکم تو بازار کم شده اگه جایی پیدا کردی و انتخابت همین بود حتما بگیر ، البته اگه یکم زودتر اقدام میکردی دو تا مدل گیگابایت محشر هم بود که الان نیست فکر کنم تو بازار باشه هم دیگه این قیمت نیست ، راجع به مدل اولی هم تصویرش رو ندیدم و اطلاعاتی هم ازش ندارم ولی به نظرم سایز ۲۷ ایده آل ترین سایز هست ۲۸ خودم شخصا باهاش موافق نیستم

• Like
Reactions: Starless

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
سلام.
مانیتور نهایت ۹ الی ۱۰ تومن فول اچ دی گرافیک ۲۰۶۰ چی پیشنهاد میدین.
مانیتور گیمینگ اگه بخوای با این مقدار هزینه تنها انتخابASUS VG248QG هست یه مدت خودم داشتم مانیتور خوبی بود ، البته قیمتش شاید تا 11 تومن هم باشه

• Like
Reactions: hamid.ghaderi66

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
آیا امکان داره دو تا TV که هر دو Full HD هستند، کیفیت تصویر یکی‌شون روی اجرای کنسول بازی از اون یکی بهتر باشه؟ من 10 سال پیش X360 داشتم و TV ما سونی بود و راضی بودم. بعد 10 سال دوباره یه X360 گرفتم اما اینبار TV سامسونگ هست، ولی کیفیت یه مقدار تو ذوق می‌زنه یا شایدم من زیادی حساس شدم! TV ما اینه.

ضمناً مطمئن شدم که تو در قسمت تنظیمات خود کنسول، کیفیت 1080 هست.

آخرین ویرایش:

rasool66

کاربر سایت
Apr 3, 2019
40
نام
rasool
آیا امکان دو تا TV که هر دو Full HD هستند، کیفیت تصویر یکی‌شون روی اجرای کنسول بازی از اون یکی بهتر باشه؟ من 10 سال پیش X360 داشتم و TV ما سونی بود و راضی بودم. بعد 10 سال دوباره یه X360 گرفتم اما اینبار TV سامسونگ هست، ولی کیفیت یه مقدار تو ذوق می‌زنه یا شایدم من زیادی حساس شدم! TV ما اینه.

ضمناً مطمئن شدم که تو در قسمت تنظیمات خود کنسول، کیفیت 1080 هست.
من خودم دو تا تلویزیون سونی و ال جی دارم جفتشم full hd ه ولی کیفیت تلویزیون سونی خیلی بیشتره...کلا سونی تو کیفیت بین تی وی ها یه سر و گردن بالاتره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر