مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
دوستان سلام

تا ۱۰۰ تومن لپتاپ گیمینگ چی پیشنهاد میدید؟
کاربردم غالبا ادیت فیلم و کمی هم بازی هست.
خودم بین این گزینه‌ها مرددم:

لپ تاپ گیمینگ لنوو لیجن 5 پرو مدل Lenovo Legion 5 Pro Y9000P 13900HX RTX4060 140W 1T 2023

لپ تاپ گیمینگ ایسوس راگ ROG Strix G16 G614J i7 13650HX RTX4060 140W 16G 1T 2023

Lenovo Legion 5 PRO Core i7 12700H 32GB 1TB SSD 8GB RTX 3070 WQXGA Laptop
سلام

با توجه به کاربرد گیم و ادیت ویدیو که دارید ، آیا صفحه 16 اینچ برای شما کافی هست ؟ تا حالا با صفحه 16 اینچ کار کردید میدونید نسبت اندازه در این صفحه به چه شکل هست ؟

سوال دوم آیا کارت گرافیک 4060 برای مدت طولانی شما رو ساپورت میکنه ؟

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,025
نام
امین
سلام

با توجه به کاربرد گیم و ادیت ویدیو که دارید ، آیا صفحه 16 اینچ برای شما کافی هست ؟ تا حالا با صفحه 16 اینچ کار کردید میدونید نسبت اندازه در این صفحه به چه شکل هست ؟

سوال دوم آیا کارت گرافیک 4060 برای مدت طولانی شما رو ساپورت میکنه ؟
سلام دوست عزیز

لپتاپ فعلیم ۱۷.۳ اینچیه ولی فک نمیکنم با ۱۶.۱ اینچ تفاوت آنچنان محسوسی داشته باشه. نظر شما چیه؟ (برای گیم از TV استفاده میکنم البته)

گیم به جز FiFA بعیده چیز دیگه‌ای بخوام باهاش بازی کنم ولی سوالم اینه که بین 4060 و 4070 چقدر تفاوت هست؟ (اون لپتاپ Legion 5 pro هم با گرافیک 4060 هست و هم با 4070)

• Like
Reactions: Sega_genesis

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
سلام
نیاز به راهنمایی دارم یک مقدار
یه لپ تاپ میخوام برای یه نفر که گیمر نیست، کارت گرافیک مجزا خیلی تو اولویت نیست، اگر داشته باشه هم در حد قدرت پردازش gtx 950 کافیه
وزن کمتر از 2 کیلوگرم
سایز صفحه نمایش بین 14 تا 16 اینچ حداقل 1080p
باتری حداقل 50whr
پورت usb معمولی داشته باشه حداقل یکی (type a)
پورت hdmi هم داشته باشه
حافظه 1 ترابایت حداقل ssd
رم 16 حداقل
قیمت 45 تا 65
خلاصه بگم اولترابوکی میخوام که پورت usb معمولی و hdmi داشته باشه با شارژدهی مناسب تا 65 تومن. یه سری پیدا میکنم با این مشخصات ولی نمیدونم کدومشون به لحاظ طراحی و عملکرد و چیزای دیگه بهتره. در واقع چیزی که برام مهم تره رضایت کسایی هست که ازش استفاده کردن و نه صرفا مشخصات رو کاغذ
اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه

• Like

Rodan

کاربر سایت
May 26, 2022
314
سلام
نیاز به راهنمایی دارم یک مقدار
یه لپ تاپ میخوام برای یه نفر که گیمر نیست، کارت گرافیک مجزا خیلی تو اولویت نیست، اگر داشته باشه هم در حد قدرت پردازش gtx 950 کافیه
وزن کمتر از 2 کیلوگرم
سایز صفحه نمایش بین 14 تا 16 اینچ حداقل 1080p
باتری حداقل 50whr
پورت usb معمولی داشته باشه حداقل یکی (type a)
پورت hdmi هم داشته باشه
حافظه 1 ترابایت حداقل ssd
رم 16 حداقل
قیمت 45 تا 65
خلاصه بگم اولترابوکی میخوام که پورت usb معمولی و hdmi داشته باشه با شارژدهی مناسب تا 65 تومن. یه سری پیدا میکنم با این مشخصات ولی نمیدونم کدومشون به لحاظ طراحی و عملکرد و چیزای دیگه بهتره. در واقع چیزی که برام مهم تره رضایت کسایی هست که ازش استفاده کردن و نه صرفا مشخصات رو کاغذ
اگر کسی اطلاع داره ممنون میشم راهنمایی کنه
Asus vivobook 16x
خوبه، قیمتش بین ۳۵تا ۴۵

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
درود دوستان
یه لپ تاپ میخوام فقط برای کار و ادیت فیلم و این چیزا.
بودجه ۵۰ میلیون
ممنون میشم کمکم کنید. برای زن برادرم میخوام.

• Like

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
درود دوستان
یه لپ تاپ میخوام فقط برای کار و ادیت فیلم و این چیزا.
بودجه ۵۰ میلیون
ممنون میشم کمکم کنید. برای زن برادرم میخوام.
سلام
فقط توصیه شخصی بکنم اگر کار کسی که میخوای براش لپ تاپ انتخاب کنی خیلی نیاز به پردازش گرافیکی نداره یه مقدار طراحی و وزن و باتری و پورت های دستگاه رو مد نظر قرار بده موقع خرید.
این سری vivobook که دوست بالایی گفت فکر میکنم خوب باشه. VivoBook Pro M6500QC رو یه چک بکن

• Like
Reactions: u.s.a

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
دوستان برای کارهای دانشجویی، برنامه نویسی، رندر و همچنین بازی، یه لپ تاپ با کارت گرافیک 4060 (و قیمت بالاتر) را توصیه می کنید، یا یه لپ تاپ ارزان تر با کارت گرافیک 3060؟
صفحه نمایش دومی خیلی بهتره البته و همچنین سبک تره.
نگرانی اصلیم ۶ گیگ بودن rtx3060 های لپ تاپ هست که میترسم موقع اجرای بازی ها کم بیاره و همچنین نبود DLSS3.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
دوستان برای کارهای دانشجویی، برنامه نویسی، رندر و همچنین بازی، یه لپ تاپ با کارت گرافیک 4060 (و قیمت بالاتر) را توصیه می کنید، یا یه لپ تاپ ارزان تر با کارت گرافیک 3060؟
نگرانی اصلیم ۶ گیگ بودن rtx3060 های لپ تاپ هست که میترسم موقع اجرای بازی ها کم بیاره و همچنین نبود DLSS3.
نگرانی شما کاملا به جا هست و 6 گیگ در این دور و زمونه حتی در 1080p هم رم کمی حساب میشه. اگر اسم هر دو لپتاپ رو بگید شاید مشاوره دادن بین این دو راحتتر باشه.

• Like
Reactions: Oakenshield

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
نگرانی شما کاملا به جا هست و 6 گیگ در این دور و زمونه حتی در 1080p هم رم کمی حساب میشه. اگر اسم هر دو لپتاپ رو بگید شاید مشاوره دادن بین این دو راحتتر باشه.
اونی که rtx 3060 هست ، Asus vivo book pro 15x هست و اونی که rtx 4060 هست، Lenovo geek pro هست

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
نگرانی اصلیم ۶ گیگ بودن rtx3060 های لپ تاپ هست که میترسم موقع اجرای بازی ها کم بیاره و همچنین نبود DLSS3.اگه مدل هر دو لپتاپ را بگی بهتر میشه راهنمایی کرد . ( البتخ

برای بازی به خصوص بازی های جدید 6gb روی 1080 هم یه جورایی داره کم حساب میشه ( با این وضعیت بد پورت ها ) . بعد این هم در نظر بگیر که معمولن گرافیک لپ تاپ از همرده یخودش روی دسکتاپ ضعیف تره (بعضی وقت ها کم بعضی وقت ها هم زیاد ) . من براساس تجربه ی خودم هیچ وقت دیگه برای بازی از لپ تاپ استفاده نمیکنم و به هیچکس هم توصیه نمیکنم . دسکتاپ خیلی بهتره ولی اگه حتمن باید لپ تاپ داشته باشی که هیچی.

در مورد دو گزینه ای که معرفی کردی اگه منظورت این دو تا باشه :

لپ تاپ ایسوس ویووبوک پرو 15X مدل ASUS Vivobook Pro 15X M6501R R7 6800H RTX3060 120W OLED 2.8K 120Hz USB4 2022

لپ تاپ گیمینگ لنوو گیک پرو مدل Lenovo GeekPro G5000 i7 13700H RTX4060 115W 2.5K 165Hz 2023

4060 از همه نظر بهتره به جز اینکه oled نیست ( این واقعن خیلی مهم نیست به نظرم ) و اینکه HDR نداره .

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
برای بازی به خصوص بازی های جدید 6gb روی 1080 هم یه جورایی داره کم حساب میشه ( با این وضعیت بد پورت ها ) . بعد این هم در نظر بگیر که معمولن گرافیک لپ تاپ از همرده یخودش روی دسکتاپ ضعیف تره (بعضی وقت ها کم بعضی وقت ها هم زیاد ) . من براساس تجربه ی خودم هیچ وقت دیگه برای بازی از لپ تاپ استفاده نمیکنم و به هیچکس هم توصیه نمیکنم . دسکتاپ خیلی بهتره ولی اگه حتمن باید لپ تاپ داشته باشی که هیچی.

در مورد دو گزینه ای که معرفی کردی اگه منظورت این دو تا باشه :

لپ تاپ ایسوس ویووبوک پرو 15X مدل ASUS Vivobook Pro 15X M6501R R7 6800H RTX3060 120W OLED 2.8K 120Hz USB4 2022

لپ تاپ گیمینگ لنوو گیک پرو مدل Lenovo GeekPro G5000 i7 13700H RTX4060 115W 2.5K 165Hz 2023

4060 از همه نظر بهتره به جز اینکه oled نیست ( این واقعن خیلی مهم نیست به نظرم ) و اینکه HDR نداره .
آقا دمت گرم :x
اون oled و HDR واقعا برام مهم نیست:D
اما در کل مجبورم واقعا به خرید یه لپ تاپ. جا به جایی زیاد دارم .

• Like
Reactions: dizzy

InfeR

کاربر سایت
Feb 27, 2014
279
نام
Abolfazl
بنظر من قبل خرید هر مدلی حتما ویدئوهای این کانال رو تو یوتیوب بررسی کن. بیشتر مدل هارو بررسی کرده و مقایسه 3060 با 4060 رو هم داره.
@JarrodsTech

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
617
آقا دمت گرم :x
اون oled و HDR واقعا برام مهم نیست:D
اما در کل مجبورم واقعا به خرید یه لپ تاپ. جا به جایی زیاد دارم .

فقط خواستی نقد ازشون ببینی اون مدلی که از لنوو نوشتی توی نسخه ی جهانی به اسم LOQ عرضه شده نقدهای انگلیسیش به این اسمه

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
سلام
برای ادیت مک بوک های اپل خوبه یا ویندوز ؟
برای کسی که گوشیشم آیفون هست
کلا از چه قیمت شروع میشه
و اینکه ارزش خرید داره؟
چه مدلی؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
سلام
برای ادیت مک بوک های اپل خوبه یا ویندوز ؟
برای کسی که گوشیشم آیفون هست
کلا از چه قیمت شروع میشه
و اینکه ارزش خرید داره؟
چه مدلی؟
سلام برای تدوین فیلم مک بوک بهتر هست اما ویندوزی ها ام دیگه قابل قبول شدن بخاطر قدرت پردازنده ها، مث قدیم نیست که بدرد نخوره. دلیل اینکه میگم باز مک بوک بهتره شارژ دهی موقع کار سنگین هست که خیلی بیشتر از ویندوزی ها نگه میداره.

اگه منظورت ادیت عکس و فوتوشاپ بود که سبک هستن اون نرافزارا و فرقی نداره به اون صورت.

اگه افتر افکت هم استفاده میکنی گرافیک بیشتری نیاز داره و تو مدل های مک بوک حواست به این مورد باشه.

در کل کسی که کارش با نرافزارای ادوبی یا خود اپل هست (چون فاینال کات اپل هم یه چیزی در حد پریمیر هست برا تدوین) قطعا مک بوک گزینه خیلی خوبیه.

قیمتم که خب اینجا ایران است و هیچی نمیصرفه، همه چی بیش از حد گرونه فقط در همین حد میدونم که لپتاپ خوب کمتر از 50-60 تومن نیست دیگه :(

درباره مدل هم میگم اگه کارِت فقط با پریمیر یا فاینال کات هست و زیاد گرافیکی نیست به هسته های گرافیکی اهمیت نده همون ساده ترین مدل m1 هم کار رو راه میندازه راحت. دیگه بقیه مشخصات بستگی به بودجه داره، معمولا ملت حافظه بالا نمیگیرن برا اپل چون ssd اکسترنال بیشتر میصرفه...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر