مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
سلام، بچه ها من یه لپ تاپ Legion Pro 16 اینچ دارم، یه مشکلی که باهاش دارم اینکه
این چرا وقتی تو صفحاتی که رنگ سفید دارن نور صفحه ارو خودش زیاد میکنه؟! جالبیش اینکه این لپ تاپ اصلا سنسور نور یا تنظیم نور اتومات برای دیسپلی نداره!
یهو مثلا داری با نور 60% کار میکنه گوگل باز میکنم چون زمینه سفید هست یهو میبینم نور صفحه اشو برا خودش برده بالا.
اینو چطوری میشه قطع کرد؟ تو display setting هم چیزی نبود!
اگه سی پی یوش amd هست باید بری تو radeon settings یه گزینه داره به اسم vari bright فک کنم. اون باید خاموش باشه.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
اگه سی پی یوش amd هست باید بری تو radeon settings یه گزینه داره به اسم vari bright فک کنم. اون باید خاموش باشه.
نه مال من اینتل هست، توی اینتل هم راه حلی وجود داره؟

ویرایش: آقا از همین چیزی که گفتید تو setting سرچ زدم یه گزینه پیدا کردم به اسم Content adaptive brightness control in window اونو خاموش کردم. تا الان بهتر شده.

آخرین ویرایش:

RaminZero21

کاربر سایت
Jan 29, 2014
726
نام
Ramin
دوستان اگه بشه میخوام لپ تاپ جدید بگیرم (برای خودم n46jv ایسوس هست) چند تا سوال دارم این لپ تاپ های ایسوس چرا انقدر مدلاش گیج کنندس ؟ مثلا از یه مدل ده جورش هست بعد خیلی هاش هم مشخصاتش اصلا مطابق با اون چیزی که تو سایت ایسوس زده نیست !!؟؟ سوال دیگه این که تو رنج 15 تا 22-23 اکثرا گرافیکشون mx330 یا 350 هست یکی دو مدل هم 1650 ، اول اینکه چرا هنوز از سری 1000 دارن گرافیک میزارن رو لپ تاپ ؟ دوم این که همین mx330-350 برای استفاده های غیر گیمینگ خوبن ؟ کلا تو رنج 15 تا 23 میشه راحت با پریمیر و فتوشاپ کار کرد ؟

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
از این لبتاب قوی تر در دنیا داریم؟
قیمت خرید لپ تاپ ام اس آی GT77 کد10219 | MSI GT77 12UHS
فکر کنم در حال حاضر یکی از قوی ترین انتخاب های موجود باشه اگر قوی ترین نباشه! من چند وقت پیش نقد های این رو داشتم نگاه می‌کردم! یکی از معدود لپتاپ هایی هست که به شما 4 تا پورت M2 میده برای قرار دادن حافظه‌های SSD.
ممکنه مدل های مشابه سخت افزاری این لپتاپ داشته باشیم از برند Eluktronics (برند XMG برای اروپا) که مثلا Water Cooler داشته باشند و کمی از نظر خنک کنندگی موثر تر باشند ولی شک دارم در نهایت خیلی تفاوتی باشه.

• Like
Reactions: KINGF

arthur97

کاربر سایت
Oct 21, 2017
293
سلام، بچه ها من یه لپ تاپ Legion Pro 16 اینچ دارم، یه مشکلی که باهاش دارم اینکه
این چرا وقتی تو صفحاتی که رنگ سفید دارن نور صفحه ارو خودش زیاد میکنه؟! جالبیش اینکه این لپ تاپ اصلا سنسور نور یا تنظیم نور اتومات برای دیسپلی نداره!
یهو مثلا داری با نور 60% کار میکنه گوگل باز میکنم چون زمینه سفید هست یهو میبینم نور صفحه اشو برا خودش برده بالا.
اینو چطوری میشه قطع کرد؟ تو display setting هم چیزی نبود!
این چیزی که شما اسمش dynamic contrast هست و معمولا از تو تنظیمات مانیتور باید خاموش بشه.

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

اگر در محدوده 37 - 38 میلیون بخوایم لپ تاپ بگیریم که در کار گرافیکی استفاده بشه، عزیزان چی پیشنهاد می کنن ؟

اولویت این هستش که گرافیک سری 3000 و سی پی یو هم روی i7 باشه.

یا علی...

• Like
Reactions: Sega_genesis

River Phoenix

کاربر سایت
Mar 19, 2018
85
سلام

اگر در محدوده 37 - 38 میلیون بخوایم لپ تاپ بگیریم که در کار گرافیکی استفاده بشه، عزیزان چی پیشنهاد می کنن ؟

یا علی...
سلام

Tuf های ایسوس صفحه نمایش داغونی دارن و بنابراین بهترین خرید شما میتونه لپتاپ Lenovo Legion 5 باشه با 16 گیگ رم و پردازنده AMD Ryzen 7 5800 و گرافیک 3060 :

ویرایش: اگه مثلا میتونستین بودجه رو حدود 5 تا 6 میلیون بیشتر کنین پردازنده شما اینتل 11800 میشد و گرافیک هم 3070 میشد.

آخرین ویرایش:

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
289
سلام

یا علی...
سلام و عرض ادب ، چه کار گرافیکی دقیقا ؟ ویدیو پریمیر و افتر افکت ، یا فتوشاپ و لایت روم ؟

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
سلام

Tuf های ایسوس صفحه نمایش داغونی دارن و بنابراین بهترین خرید شما میتونه لپتاپ Lenovo Legion 5 باشه با 16 گیگ رم و پردازنده AMD Ryzen 7 5800 و گرافیک 3060 :

ویرایش: اگه مثلا میتونستین بودجه رو حدود 5 تا 6 میلیون بیشتر کنین پردازنده شما اینتل 11800 میشد و گرافیک هم 3070 میشد.
سلام.

این مدل دستگاه کیفیت صفحه نمایش ش چجوریه ؟

آیا کول کد ضروری است ؟

BucketHead

کاربر سایت
Feb 25, 2014
305
نام
وحید
سلام

این رنج رو دقیق اطلاع ندارم ولی TUF A15 2022 یه کانفیگ با پنل 2کا داره که خیلی کیفیت خوبی داره. DCI-P3:100
من خیلی راضی هستم ازش و 3070 روش هم 140 واتی هستش.
3070 هایی که روی تاف با پردازنده اینتل 12560 هستش 105 واتیه اینی که من دارم r7 6800 روشه و 140 واتی.

• Like
Reactions: Sega_genesis

Masood1992sdt

کاربر سایت
Oct 2, 2018
578
سلام دوستان
من بودجم 24بیشتر نیس و یه لپتاپ نسبتا به روز و خوب میخاستم برای گیم متوسط رو به بالا و فیلم و اینا.
بهترین و پرفکتترین گزینه ممکن بنظرم msi gf63 thin10sc هستش.
i5-10500h
GTX1650 max q
ram 8 3200
ssd256 nvme
نظر شما چیه؟
جدید هم هست برای اوایل 2021 عه

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
سلام
یه لپتاپ دارم میخوام بفروشم. خودش ۱۳ فروش میره. میخوام ده تومن بذارم روش. با ۲۳ تومن میشه لپتاپ خوب که چندسال بازی های جدید رو حداقل رو مدیوم بیاره میشه خرید یا برم سمت ایکس باکس سری اس؟

• Like
Reactions: Masood1992sdt

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
سلام
یه لپتاپ دارم میخوام بفروشم. خودش ۱۳ فروش میره. میخوام ده تومن بذارم روش. با ۲۳ تومن میشه لپتاپ خوب که چندسال بازی های جدید رو حداقل رو مدیوم بیاره میشه خرید یا برم سمت ایکس باکس سری اس؟
حدود 25 میتونی یه لپ تاپ تمیز دست دو در حد msi gs65 با گرافیک 1070 یا 1660 ti پیدا کنی
به شخصه موس و کیبورد رو ترجیح میدم به خصوص که استفاده از لپ تاپ فقط بازی نیست.
ولی کنسول برای صرفا بازی کردن گزینه بی دردسر تریه
انتخاب با خودته نهایت کنسول بخوای یا لپ تاپ.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر