مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
سلام!
دوستان اگه میشه یه لپ تاپ خوب با حدود قیمت 1.300-1.200 معرفی کنید. بیشتر واسه کارهای عادی و برنامه نویسی میخوام و زیاد مهم نیست بازی اجرا کنه یا نه :D ظاهرش هم شیک و قشنگ باشه ترجیحا :D

laptapmikham

کاربر سایت
Mar 18, 2011
43
بمدلهاي معرفي شده ok هستن ولي بازي ها رو روي تنظيمات بسيار كم بايد بازي كني اما acer انتخاب بهتري برات به دليل اينكه وضوح تصوير بسيار كم هست كارت nvidia gt 540 به راحتي برات بازيها روز رز روي high و meduim جواب ميده
سلام
آقا یعنی چی که وضح تصویر کمه راحت میشه بازی کرد؟یعنی چون کیفیت صفحه نمایش کمه پس بازیها راحت تر اجرا میشن؟چه ربطی داره آخه
بعدش دیگه اینکه گفتید مشکل خنک کنندگی داره
بچه ها با استفاده از یه کول پد خوب اینو هم حل کردن

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
triangels عزیز ممنونم ولی فکر کنم اشتباه شد , من درباره Dell XPS L-502 پرسیدم ولی شما این لینکی که گذاشتید برای ASUS N53 SV هستش , با این حال ممنون من سایت notebookcheck رو دیدم , در مورد صفحه نمایش هم که گفته بودید حالا نمیدونم اونو درباره L-502 گفته بودید یا درباره N 53 , چون دوست عزیزمون Ayaran از صفحه نمایشش تعریف کردن :-/
بله اشتباه من بود شما همين laptop رو براي كارهايي كه ذكر كردي ميتوني استفاده خوب بكني در مرده تصوير هم به دور از داشتن نظر شخصي كنتراسش خيلي هم جالب نيست البته از اون asus يه درجه بالاتر هست و رنكها رو خوب نشون ميده به خصوص كه سياهش مثل asus خيلي به خاكستري نميره
سلام!
دوستان اگه میشه یه لپ تاپ خوب با حدود قیمت 1.300-1.200 معرفی کنید. بیشتر واسه کارهای عادی و برنامه نویسی میخوام و زیاد مهم نیست بازی اجرا کنه یا نه :D ظاهرش هم شیک و قشنگ باشه ترجیحا :D
مدل asus nv53 انتخاب خوبي هستش در كل
سلام
آقا یعنی چی که وضح تصویر کمه راحت میشه بازی کرد؟یعنی چون کیفیت صفحه نمایش کمه پس بازیها راحت تر اجرا میشن؟چه ربطی داره آخه
بعدش دیگه اینکه گفتید مشکل خنک کنندگی داره
بچه ها با استفاده از یه کول پد خوب اینو هم حل کردن

بله دوست عزير. در صورتي كه اطلاعات كافي داشته باشيد متوجه خواهيد بود Resulation اين laptop در واقع 1336x768 هست كه نشون ميده شما با يك تصوير درخشان 1920x1080 روبرو نيستيد كه به gpu فشار بياره و بازي روي اين تصوير اجرا كنه !!! Res كمتر فريم بيستر هم ميده به خاطره همينه كه خيلي ها هنوز در ارزي بازي كردن crysis روي 1080 موندن !!!!! اين كارت acer هم با توجه به قيمت laptop كافي هست. اصلا بازي رو نميكشه روي 1080 اجرا كنه و laptop هم وضوح بسيار كمتري نسبت به 1080 داذه همونطرو كه اشاره كردم . براي همين هست كه اين كارت خوب فريم ميده .... ولي طرف gamer hardcore باسه معلومه اصلا سراغ اين laptop نميره !!! بارها و بارها اشاره كردم زيره 2 تومن خريد gaming laptop اشتباه بسياربدي هست
باشه بچه ها در هر صورت هم حل كردن .... Cooling به جز هوا رساني بهتر كاذ خاصي نميكنه اين laptop هست كه بايد در درجه اول يك cooling راضي كننده داشته باشه *. كسي هم كه ميره براي gaming laptop خرج كنه انتظار داره خرج اضافه نكنه براش و تا اونجا كه ميشه بي نقص باشه . در كل كه اين acer براي بازي نيست !!! انتظار بيشتري هم نميره ....

Lord Stark

کاربر سایت
Aug 17, 2007
16,047
نام
معراج
سلام!
تو این حدود قیمت لپتاپ زیاد هست به سلیقه خودت بستگی داره....من خودم قدرت سخت افزاری برام مهم بود Dell Studio 1558 گرفتم که هم سخت افزارش قدرتمنده هم ظاهرش خوبه البته مثل Vaio نیست ولی خب به نسبت ظاهر بدی نداره....
Cpu : 1.6 Core i7 که دارای توربو بوستر هست وتا 2.8 Process میکنه
Ram : 4 GIG
Cache : 6 MB
Hdd : 500 GIG
LED : 15.6"
گرافیک : ATI 5470 1GB
Lan / Wlan / بولوتوث / HDMI / Fire Wire / وب کم
البته مودم Dial-Up نداره....
قیمتش هم باید بین 1.200 تا 1.300 باشه البته تاجایی که من میدونم مدلهایی که گارانتی امرتات داره 90 تومن گرونتره که خب ارزش داره ادم این 90 تومن رو پرداخت کنه بنظرم.
این مدل البته Ram ش تا 8 گیگ آپگرید میشه و گرافیکش رو هم تا 2 گیگ میتونی اپگرید کنی.
=================================================
البته من چون خودم این مدل رو دارم توصیه کردم وگرنه لپتاپهای زیادی تو این حدود قیمتی که شما گفتین هستن.

• Like
Reactions: Frobary

vahid_itc

کاربر سایت
Jun 5, 2010
64
بهترین و سریع ترین لپ تاب برای اینترنت

سلام به همه دوستان عزیز خواهش میکنم موارد زیر را با دقت مطالعه فرمائید و برای بهترین انتخاب بنده را راهنمائی فرمائید

من یه لپ تاپ بروز و سریع لازم دارم که نیاز های ذیل من را برطرف کند و استفاده اصلی ایـنـتـرنــت میباشد.

1- میخواهم بهترین و جدیدترین و به روز ترین پورتهای ارتباطی را داشته باشد مخصوصا برای اینترنت (مثلا استاندارد وایرلس اش از 802.11a/b/g پایین تر نباشد یا مثلا اگه جائی خواستم اینترنت وصل بشم مشکلی نداشته باشم و ... البته اینو هم بگم نمیخوام مودم دایال آپ داشته باشه)

2- خروچی HDMI داشته باشد
3- صفحه FULL HD LED BLACK LIGHT حداقل 15 اینچ . در کل کیفیت تصویر خیلی خیلی خیلی برام اهمیت داره
4- باطری سرحال و قبراق مناسب
برای استفاده های طولانی مدت
5- وزن پائین
6- درایور بلوری
7- حداقل 4 گیگ رم و بقیه سخت افزار مطابق نیاز های من
سنگین ترین چیزی که از لپ تاپ انتظار دارم پخش فیلم بلوری با حداکثر کیفیت میباشد
میخوام قدرت این را داشته باشد اگر خواستم لپ تاپ را تلویزیون اینچ بالا وصل کنم تو رزولشین بالا کم نیاره (منظورم برای دیدن فیلم و رصد صفحات اینترنت میباشد)
و اگه USB3 و SSD راهم پشتیبانی کنه که دیگه عالی میشه
شکل ظاهری،قابلیت ارتقاء ،طراحی کیبرد، کیفیت تاچ پد و ... را هم مد نظر داشته باشید.

حداکثر بوجه 2.000.000 تومان

laptapmikham

کاربر سایت
Mar 18, 2011
43
بله دوست عزير. در صورتي كه اطلاعات كافي داشته باشيد متوجه خواهيد بود Resulation اين laptop در واقع 1336x768 هست كه نشون ميده شما با يك تصوير درخشان 1920x1080 روبرو نيستيد كه به gpu فشار بياره و بازي روي اين تصوير اجرا كنه !!! Res كمتر فريم بيستر هم ميده به خاطره همينه كه خيلي ها هنوز در ارزي بازي كردن crysis روي 1080 موندن !!!!! اين كارت acer هم با توجه به قيمت laptop كافي هست. اصلا بازي رو نميكشه روي 1080 اجرا كنه و laptop هم وضوح بسيار كمتري نسبت به 1080 داذه همونطرو كه اشاره كردم . براي همين هست كه اين كارت خوب فريم ميده .... ولي طرف gamer hardcore باسه معلومه اصلا سراغ اين laptop نميره !!! بارها و بارها اشاره كردم زيره 2 تومن خريد gaming laptop اشتباه بسياربدي هست
باشه بچه ها در هر صورت هم حل كردن .... Cooling به جز هوا رساني بهتر كاذ خاصي نميكنه اين laptop هست كه بايد در درجه اول يك cooling راضي كننده داشته باشه *. كسي هم كه ميره براي gaming laptop خرج كنه انتظار داره خرج اضافه نكنه براش و تا اونجا كه ميشه بي نقص باشه . در كل كه اين acer براي بازي نيست !!! انتظار بيشتري هم نميره ....

خیلیم لپ تاپ خوبیه
LOL
:d

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
دوستان با بودجه 850تومن بهترین لپ تاپ از مارک های اسوس و دل رو معرفی میکنید؟:)
این دو تابرند با این قیمت خیلی چیز خوبی گیر نمیاد.

برای ASUS یه کم روش بذارید لپ تاپ X42JP که اینجا با درایو بلو-ری زده 930 تومن بگیرید. البته صفحه اش 14 اینچه، ولی توی این رنج قیمت با این گرافیک عالی و برند ASUS بهتر از این گیر نمیاد (توی بازار معمولا ارزون تره، اگر تهرانید مغازه های تین کامپیوتر و رحا سیستم و آذر تحلیل توی پاساژ پارسیان رو ببینید).

برای Dell هم اگر اصرار دارید، یک مدل لپ تاپ دل Inspiron n5010 با سی پی یو i5 و کارت گرافیک ATI Radeon 5650 توی بازار هست که تو این قیمت احتمالا بهترینه. البته مدل دل مطلقا به مدل ASUS نمی رسه. خواستید بگیرید ترجیحا با گارانتی زیگورات بگیرید.

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
این دو تابرند با این قیمت خیلی چیز خوبی گیر نمیاد.

برای ASUS یه کم روش بذارید لپ تاپ X42JP که اینجا با درایو بلو-ری زده 930 تومن بگیرید. البته صفحه اش 14 اینچه، ولی توی این رنج قیمت با این گرافیک عالی و برند ASUS بهتر از این گیر نمیاد (توی بازار معمولا ارزون تره، اگر تهرانید مغازه های تین کامپیوتر و رحا سیستم و آذر تحلیل توی پاساژ پارسیان رو ببینید).

برای Dell هم اگر اصرار دارید، یک مدل لپ تاپ دل Inspiron n5010 با سی پی یو i5 و کارت گرافیک ATI Radeon 5650 توی بازار هست که تو این قیمت احتمالا بهترینه. البته مدل دل مطلقا به مدل ASUS نمی رسه. خواستید بگیرید ترجیحا با گارانتی زیگورات بگیرید.

این لینکی که زحمتش رو کشیدید قیمت K42JY رو 850 زده که مشخصات خوبی هم داره.نظر شما چیه؟
والا واسه خودم نمیخوام،یکی از دوستان گفت که آمارش رو بگیرم.درکل با 850 چه لپ تاپی پیشنهاد میشه؟:)

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
این لینکی که زحمتش رو کشیدید قیمت K42JY رو 850 زده که مشخصات خوبی هم داره.نظر شما چیه؟
والا واسه خودم نمیخوام،یکی از دوستان گفت که آمارش رو بگیرم.درکل با 850 چه لپ تاپی پیشنهاد میشه؟:)
مدل K42JY گرافیک نسبتا ضعیفی داره و برای گیم هم چیزی از گرافیک مهم تر نیست...

برای مقایسه قدرت گرافیک های مختلف با هم این صفحه رو ببینید (عدد اول هر چی بالاتر، قدرت گرافیک بیشتر).

اگر می خواید به هیچ وجه بالاتر از 850 نره و باهاش گیم هم می خواید بزنید بهترین انتخاب تون Acer 5742 G هستش (چهارمین لپ تاپ این صفحه، با سی پی یوی i5 قیمت 800 تومن).

برند ASUS با قیمت دقیقا 850 چیز خوبی برای گیم نداریم متاسفانه، مگر این که همونی که نوشتم رو برید بازار چونه بزنید (توی مغازه حتی تا 40-30 تومن از قیمت ذکر شده در اینترنت پایین تر میدن).

سلام من یک لپ تاپ میخواستم برای کار های معمولی از مارک msi هم باشه در حدود 800 تا 900 تومان.
سلام.
هر لپ تاپ MSI که بگیرید برای کارهای معمولی جواب میده.
به نظر من بهترین کار اینه که اگر تهرانید برید پاساژ پارسیان (بین میدان و چهارراه ولیعصر) و ارزون ترین لپ تاپ MSI که سی پی یو i3 داره رو انتخاب کنید. مثلا مدل CX420 بد نیست. :)
اگر هم شهرستانید می تونید تلفنی از این سایت خرید کنید.
دوستان لطفا پاسخ پست #1970 را بدهید
با تشکر
ببخشید من زیاد در مورد سیستم های ارتباطی لپ تاپ ها اطلاعات نداشتم که جواب ندادم (اینجا همه اوستای گیم هستند)! :">
امیدوارم دوستان جواب بدن.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
درود
بینhp probook و 5742 acerکدوم بهتره؟ برای گیم نمیخوام. صرفا برای کارهای خانگی -نت- برنامه نویسی- مالتی مدیا و نهایتا فیفا و یه بازی که حوصله سر نره!

قیافه و سرعت برام مهمه. گرافیک نه. وزنش هم مهمه و همینا.
میخوام core i5 باشه.

کدوم رو بگیرم؟ خواهشا روی فن بازی نطر ندید . تشکر(فوری باشه فقط)

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
درود
بینhp probook و 5742 acerکدوم بهتره؟ برای گیم نمیخوام. صرفا برای کارهای خانگی -نت- برنامه نویسی- مالتی مدیا و نهایتا فیفا و یه بازی که حوصله سر نره!

قیافه و سرعت برام مهمه. گرافیک نه. وزنش هم مهمه و همینا.
میخوام core i5 باشه.

کدوم رو بگیرم؟ خواهشا روی فن بازی نطر ندید . تشکر(فوری باشه فقط)

درود.

البته من نمی دونم چرا HP و Acer رو انتخاب کردید. خوندن این پست شاید نظر تون رو عوض کنه.

من اینجا به همه ASUS رو توصیه می کنم، ولی اگر به هر دلیل نخواید اون رو بگیرید باز یه دلی چیزی بگیرید بهتر از HP و Acer هستش.

اچ پی بالاترین میزان خرابی رو داره (برعکس چیزی که توی ایران جا افتاده)، ایسر هم قابش ضعیف هستش و اکثر مدل هاش مثلا لولاهاش زودتر از لپ تاپ های دیگه خراب میشه.

باز اگر نظر نهایی تون رو این دو تاست، من به نظرم Acer 5742 G با توجه به گارانتی بهترش (سازگار ارقام) نسبت به HP (که تا جایی که من می دونم گارانتی معتبری در ایران نداره) گزینه بهتری هستش.

توی پست قبلی هم لینک یکی از ارزون فروش ترین مغازه ها برای 5742 رو هم داده بودم.

موفق باشید.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
درود.

البته من نمی دونم چرا HP و Acer رو انتخاب کردید. خوندن این پست شاید نظر تون رو عوض کنه.

من اینجا به همه ASUS رو توصیه می کنم، ولی اگر به هر دلیل نخواید اون رو بگیرید باز یه دلی چیزی بگیرید بهتر از HP و Acer هستش.

اچ پی بالاترین میزان خرابی رو داره (برعکس چیزی که توی ایران جا افتاده)، ایسر هم قابش ضعیف هستش و اکثر مدل هاش مثلا لولاهاش زودتر از لپ تاپ های دیگه خراب میشه.

باز اگر نظر نهایی تون رو این دو تاست، من به نظرم Acer 5742 G با توجه به گارانتی بهترش (سازگار ارقام) نسبت به HP (که تا جایی که من می دونم گارانتی معتبری در ایران نداره) گزینه بهتری هستش.

توی پست قبلی هم لینک یکی از ارزون فروش ترین مغازه ها برای 5742 رو هم داده بودم.

موفق باشید.
من به هیچ عنوان این امار ها رو قبول ندارم. یعنی چی؟ یه لپتاپی که 1 سال نیست اومده، امار خرابیش بالاست؟ من جفت این مدلا رو از دوستان و اشنایانی که داشتن،پرسیدم،خرابی ندیدن!Hp هم یکی دارم 3 ساله داره کار میکنه!چرا خراب نشده؟الان یه 5010 هم دارم ولی دل چون خیلی خز شده نمیخواد بگیره.البته توی خر کار بودنش شکی نیست،الان دارم با اون این متن رو تایپ میکنم.کلا لپتاپی که باهاش روزی 3-4 ساعتم شاید کار نکنه و بهترین شرایط نگه داری کنه .فکر نمیکنم خراب بشه. سنگین ترین کارش کار با fl studio هست!

این رو برای رفیقم میخوایم بخریم. این 2 تا مدل رو دیده و خوشش اومده.

باز اگه توی همین رنج قیمت چنین کانفیگی دارید خواهشا بگید.قیافش براش مهمه.فردا میخواد خرید کنه. البته همه چیزش چای خودشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر