مراسم The Game Awards 2020

بهترین بازی سال 2020 از نظر شما چیست؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    180
  • نظرسنجی بسته شده است .

last of amir

کاربر سایت
Sep 3, 2014
2,193
نام
Amir

179423
زمان مراسم: 10 دسامبر(جمعه 21 آذر) ساعت 3 بامداد

The Game Awards مراسم سالانه اهدای جوایز و استقبال از دستاوردهای صنعت بازی‌های ویدئویی است. این مراسم میزبان پیش‌نمایش بازی‌های جدید، محتوای آینده و نگاهی عمیق به عناوینی که قبلا معرفی شده‌اند می‌باشد. نمایش‌ها توسط ژورنالیست حرفه‌ای کانادایی Geoff Keighley که سابقه 10 سال فعالیت در Spike Video Game دارد تولید و اجرا می‌شود. TGA امسال به شدت تحت تاثیر بیماری کوید19 قرار گرفته است و امسال مانند هرسال شاهد برگزاری برنامه با حضور هزاران بیننده نخواهیم بود و TGA امسال را می‌توان به صورت زنده از شهرهای لوس‌آنجلس، لندن و توکیو دنبال کرد. آهنگسازی مراسم امسال توسط Lorne Balfe برنده جایزه گرمی، انجام می‌شود.

بهترین بازی سال 2020

THE Last of Us Part 2
185969

برنده بهترین بازی سال از نگاه مخاطبان مراسم گیم آواردز

?13 Sentinels: Aegis Rim
?Final Fantasy VII Remake
?Ghost of Tsushima
?Hades
?The Last of Us Part II
?DOOM Eternal
?Hades
?Ori and the Will of the Wisps
?The Last of us part 2
?Ghost of Tsushima
?Hades
?Ori and the Will of the Wisps
?The Last of Us Part II
? Ashley Johnson, The Last of Us Part II
?Laura Bailey, The Last of Us Part II
? Daisuke Tsuji, Ghost of Tsushima
? Logan Cunningham, Hades
? Nadji Jeter, Marvel’s Spider-Man: Miles morals
?Animal Crossing: New Horizons
?Among Us
?Call of Duty: Warzone
?Fall Guys: Ultimate Knockout
?Valorant

?Ghost of Tsushima
?Hades
?Half-Life: Alyx
?The Last of Us Part II
?Call of Duty: Modern Warfare
?Counter-Strike: Global Offensive
?Fortnite

?League of Legends
?Valoran
?Among Us
?Call of Duty Mobile
?Genshin Impact
?Legends of Runeterra
?Pokémon Café Mix
?Carrion
?Fall Guys: Ultimate Knockout
?Hades
?Spelunky 2
?Spiritfarer
The Last of Us Part II - 10
Hades - 8
Ghost of Tsushima - 7
Final Fantasy VII Remake - 6
DOOM Eternal , Half-Life Alyx - 4
Ori, Animal Crossing - 3

با تشکر از @.Amirone

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
در مورد گوست او سوشیما و فاینال ۷ تو کتگوری های که لست هست، حس میکنم حضور دارن تا فقط تعداد نامزد ها به حد نصاب برسه....

مثل ۲۰۱۷ که هورایزن بیشترین نامزدی رو داشت ،، ولی قاقالی لی هم دستش ندادن دلش خوش باشه

میدونستم بازی vr رو تحویل نمیگیرن ولی دیگه فکر نمی‌کردم دیگه حتی هف لایف رونامزد هم نکنن ...

گنشین کجاست ،، یکی اینو به من بگه ؟؟؟ یعنی چی ... کلا مراسم بی اعتباره

فکر کن بین این نامزد ها بازی سال رو ندن tlou ، رسما سیرک میشه...

من که به شخصه بازی سالم گنشینه ،،

Screenshot_20201119-045534.png

نقش آفرینی جالب بود پرسونا هست ،، قائدتا نباید می‌بود ، ولی خب هست

نقش آفرینی و فایتینگ در تصرف ژاپنی هاست امسال

ساب ژانر ها رو هم تو پست اول بزارید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: last of amir

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
دیشب فکر میکردم کدوم بازی ها شانس بیشتری دارن به 3 تا گزینه رسیدم که اتفاقا هرسه تاشون رو هم تجربه کردم ...
1-DOOM
2-TLOU P II
3-Hades

خیلی فکر کردم از نظر شانس قطعا TLOU بخت بیشتری داره ولی به نظرم Hades شانس یکسانی داره ...

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
چیزی که اگه جایزه ها دست من بود میدادم اینه :
بهترین بازی اکشن : NIOH 2
بهترین بازی اکشن ماجرایی : The last Of Us Part II
بهترین بازی نقش آفرینی : Final Fantasy Remake
بهترین موسیقی : The Last Of Us Part II
بهترین کارگردانی هنری : Ghost Of TSushima
بهترین بازی مستقل : Fall Guys
بهترین روایت : The Last Of Us Part II
بهترین کارگردانی : The Last Of Us Part II
بهترین بازی سال : The Last Of Us Part II
:D

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
در رابطه با انتخاب نامزدها مهرداد یکی از کاربرای توییتر ( نمیدونم از کاربرهای اینجا هم هست یا نه ) یه بررسی انجام داده که نظرم رو جلب کرده. توی این بررسی اومده اغلب مدیاهایی که در tga حق انتخاب دارن رو بین دو بازیهای Crusader king 3 و ghost of tsushima لیست کرده و جالب اینکه بازی ck3 در بیشتر این رسانه ها اصلا نقدو بررسی نشده! همین ایراد برای بازی هالف لایف هم وارده که هر دو بازی جزو تاپ های امسال بودند بنظرم این بی توجهی برای مراسمی مثل tga که قراره نمادی از صنعت ویدیوگیم باشه و محلی برای دیده شدن و توجه به بازیها شایسته سال، جای هیچ توجیه نداره و نشون میده توی انتخاب نامزدها چه اندازه کاستی وجود داره. قبلا در رابطه با نوع برگزاری این مراسم گفتم که بیشتر دارن به سمتی میرن که عامه پسند باشند و به هر قیمتی مخاطب جمع کنن. از اومدن بازیگرهای سینما تا زرق و برق دادن به موضوعاتی که شاید کمتر ربطی به ویدیوگیم داشته باشه و حالا این نوع روش انتخاب ها هم مزید بر علتی شد که متاسفانه حداقل خود من کمتر به این مراسم بها بدم و جدی بگیرمش.

F2D2585E-4A78-4DD6-8BFC-26C2A503C95E.jpeg

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
دو نکته، اول اینکه امسال انقد بازی خوب اومد که فکر میکنم محال بود یه سری از افراد بعد از اعلام شدن کاندیدا ناامید و ناراحت نشن، اما بنظرم Ori با هر متر و مقیاسی باید کاندید میشد. :D (هف لایف هم همونطور که همه جا داره اشاره میشه احتمالا بخاطر تجربه نشدنش توسط یه عده زیادی از هئیت داورا کاندید نشده که این موضوع زیاد جالب نیست بنظرم...)

نکته دوم هم اینکه کتگوری مورد انتظار ترین بازی سال های آینده وحشتناکه! یه نگاه بندازید:
Most Anticipated Game
  • Elden Ring – From Software/Bandai Namco.
  • Halo Infinite – 343/Xbox Game Studios.
  • Horizon Forbidden West – Guerrilla Games/SIE.
  • God of War Sequel – SIE Santa Monica/SIE.
  • Resident Evil Village – Capcom.
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild Sequel – Nintendo.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
Game of the Year

• Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • Doom Eternal (id Software/Bethesda)
  • Final Fantasy 7 Remake (Square Enix)
  • Ghost of Tsushima (Sucker Punch/SIE)
  • Hades (Supergiant Games)
  • The Last of Us Part 2 (Naughty Dog/SIE)
Best Game Direction

• Half-Life: Alyx (Valve)
Best Narrative

• 13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)
  • Final Fantasy 7 Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
  • Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
  • Hades (Greg Kasavin)
  • The Last of Us Part 2 (Neil Druckmann, Halley Gross)
Best Art Direction
احتمال برد هادس هم همون اندازه است
  • Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)
Best Score and Music
ایده ای ندارم که کی میبره
  • Doom Eternal (Mick Gordon)
  • Final Fantasy 7 Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
  • Hades (Darren Korb)
  • Ori and the Will of the Wisps (Gareth Coker)
  • The Last of Us Part 2 (Gustavo Santaolala, Mac Quale)
Best Audio Design
ایده ای ندارم که کی میبره
  • Resident Evil 3 (Capcom)
Best Performance

• Ashley Johnson as Ellie, The Last of Us Part 2
  • Laura Bailey as Abby, The Last of Us Part 2
  • Daisuke Tsuji as Jin Sakai, Ghost of Tsushima
  • Logan Cunningham as Hades, Hades
  • Nadji Jeter as Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Games for Impact
چی هست اصلا این کتگوری
  • If Found … (DREAMFELL/Annapurna)
  • Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboad Computer/Annapurna)
  • Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
  • Tel Me Why (Dontnod Entertainment/Xbox Game Studios)
  • Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)
Best Ongoing
خودم میگه ،cod ولی احتمالا میدن به فورتنایت
  • Apex Legends (Respawn/EA)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Call of Duty Warzone (Infinity Ward/Activision)
  • Fortnite (Epic Games)
  • No Man’s Sky (Hello Games)
Best Indie

• Carrion (Phobia Game Studio)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)
  • Spelunky 2 (Mossmouth)
  • Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
Best Mobile

• Among Us (InnerSloth)
  • Call of Duty Mobile (TiMi Studios/Activision)
  • Genshin Impact (miHoYo)
  • Legends of Runeterra (Riot Games)
  • Pokémon Café Mix (Genius Sonority)
Best Community Support

• Apex Legends (Respawn/EA)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Fall Guys (Mediatonic/Devolver)
  • Fortnite (Epic Games)
  • No Man’s Sky (Hello Games)
  • Valorant (Riot Games)
Innovation in Accessibility

• Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Grounded (Obsidian/Xbox Game Studios)
  • HyperDot (Tribe Games)
  • Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto/Ubisoft)
Best VR/AR

• Dreams (Media Molecule/SIE)
  • Marvel’s Iron Man VR (Camoflaj/SIE)
  • Star Wars: Squadrons (Motive Studios/EA)
  • The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)
Best Action

• Nioh 2 (Team Ninja)
  • Streets of Rage 4 (DotEmu)
Best Action/Adventure

منطقیش اینه بدن به لست ، ولی گیم اواردز تو ساب ژانر سوپرایز می‌کنه همیشه
  • Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal/Ubisoft)
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games/SIE)
  • Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios/Xbox Game Studios)
  • Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn/EA)
Best Role Playing

حق که حق گنشینه ... ولی احتمالا میدن به wasteland
  • Genshin Impact (miHoYo)
  • Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)
  • Wasteland 3 (inXile Entertainment/Koch)
  • Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio/Sega)
Best Fighting

• Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works/Cygames)
  • Mortal Kombat 11/Ultimate (NetherRealm Studios/WB Games)
  • Street Fighter 5: Champion Edition (Dimps/Capcom)
  • One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft/Bandai-Namco)
  • Under Night In-Birth Exe: Late[cl-r] (French Bread/Arc System Works)
Best Family

این خیلی سخته همشون شانس دارن ،ولی احتمالا میدن به انیمال کراسینگ
  • Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
  • Crash Bandicoot 4: It’s About Time (Toys for Bob/Activision)
  • Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic/Devolver)
  • Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios/Nintendo)
  • Minecraft Dungeons (Mojang/Double Eleven/Xbox Game Studios)
  • Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems/Nintendo)
Best Sim/Strategy

• Crusader Kings 3 (Paradox Development Studio/Paradox)
  • Desperados 3 (Mimimi Games/THQN)
  • Gears Tactics (Splash Damage/The Coalition/Xbox Game Studios)
  • Microsoft Flight Simulator (Asobo/Xbox Game Studios)
  • XCOM: Chimera Squa
Best Sports/Racing

• Dirt 5 (Codemasters Cheshire/Codemasters)
  • F1 2020 (Codemasters Birmingham /Codemasters)
  • FIFA 21 (EA Vancouver/EA Sports)
  • NBA 2K21 (Visual Concepts/2K)
  • ث Best Sports/Racing
  • Dirt 5 (Codemasters Cheshire/Codemasters)
  • F1 2020 (Codemasters Birmingham /Codemasters)
  • FIFA 21 (EA Vancouver/EA Sports)
  • NBA 2K21 (Visual Concepts/2K)
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions/Activision)
  • Pro Skater 1+2 (Vicarious Visions/Activision)

بهترین پرفورمنس و کارگردانی فکته ،، یعنی امسال اعتبار این مراسم یا هر مراسمی رو این دو تا جایزه مشخص میکنن،

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,611
نام
Alireza
در رابطه با انتخاب نامزدها مهرداد یکی از کاربرای توییتر ( نمیدونم از کاربرهای اینجا هم هست یا نه ) یه بررسی انجام داده که نظرم رو جلب کرده. توی این بررسی اومده اغلب مدیاهایی که در tga حق انتخاب دارن رو بین دو بازیهای Crusader king 3 و ghost of tsushima لیست کرده و جالب اینکه بازی ck3 در بیشتر این رسانه ها اصلا نقدو بررسی نشده! همین ایراد برای بازی هالف لایف هم وارده که هر دو بازی جزو تاپ های امسال بودند بنظرم این بی توجهی برای مراسمی مثل tga که قراره نمادی از صنعت ویدیوگیم باشه و محلی برای دیده شدن و توجه به بازیها شایسته سال، جای هیچ توجیه نداره و نشون میده توی انتخاب نامزدها چه اندازه کاستی وجود داره. قبلا در رابطه با نوع برگزاری این مراسم گفتم که بیشتر دارن به سمتی میرن که عامه پسند باشند و به هر قیمتی مخاطب جمع کنن. از اومدن بازیگرهای سینما تا زرق و برق دادن به موضوعاتی که شاید کمتر ربطی به ویدیوگیم داشته باشه و حالا این نوع روش انتخاب ها هم مزید بر علتی شد که متاسفانه حداقل خود من کمتر به این مراسم بها بدم و جدی بگیرمش.

View attachment 181293
الان Hades هم تعداد نقداش کمتر از Ghost of Tsushimaست...ولی بین نامزدا هستش و اتفاقا تعداد نامزدیش هم از GOT بیشتره.
یا مثلا بین رای‌دهنده‌ها خیلی سایت داریم که فقط تمرکزشون روی بازیهای PC هستش مثل PC Gamer و PCGamesN و چندتا دیگه...الان اینا نه GOT رو نقد کردن نه علاقه‌ای بهش دارن و مسلما رای هم بهش ندادن.
در کل قرار بوده 6 تا نامزد انتخاب بشه ولی بازیهای خفن امسال بالاتر از 10تاست و معلومه یه سری بازیا به اندازه کافی رای نمیارن... الان اگه Hades یا GOT توی لیست نامزدا نبودن و گزینه‌های موردعلاقه شما حضور داشتن هم یه عده دیگه میومدن اعتراض میکردن...ناراحتی نداره...چیزیه که هست.
این قضیه رفتن به سمت عامه پسند شدن هم نمیدونم چه ارتباطی با نحوه رای‌گیری داره...نامزدها توسط مجموع نظر رسانه‌ها انتخاب میشه. اتفاقا چیزی که میتونست باعث بشه مراسم مسخره به نظر برسه اینه که میومدن واسه راضی نگه‌داشتن همه و کلا همه‌پسند شدن، مثلا یه بازی رو واسه شادی دل PC Gamerها میزاشتن بین نامزدا یا یه بازی رو به خاطر جذب کردن فلان گروه میزاشتن بین نامزدا. درسته همین فرمول هم بی‌نقص نیست ولی به هر حال من فرمول بهتری سراغ ندارم واسه انتخاب کردن بهترین‌های سال توی این مقیاس.

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
الان Hades هم تعداد نقداش کمتر از Ghost of Tsushimaست...ولی بین نامزدا هستش و اتفاقا تعداد نامزدیش هم از GOT بیشتره.
یا مثلا بین رای‌دهنده‌ها خیلی سایت داریم که فقط تمرکزشون روی بازیهای PC هستش مثل PC Gamer و PCGamesN و چندتا دیگه...الان اینا نه GOT رو نقد کردن نه علاقه‌ای بهش دارن و مسلما رای هم بهش ندادن.
در کل قرار بوده 6 تا نامزد انتخاب بشه ولی بازیهای خفن امسال بالاتر از 10تاست و معلومه یه سری بازیا به اندازه کافی رای نمیارن... الان اگه Hades یا GOT توی لیست نامزدا نبودن و گزینه‌های موردعلاقه شما حضور داشتن هم یه عده دیگه میومدن اعتراض میکردن...ناراحتی نداره...چیزیه که هست.
این قضیه رفتن به سمت عامه پسند شدن هم نمیدونم چه ارتباطی با نحوه رای‌گیری داره...نامزدها توسط مجموع نظر رسانه‌ها انتخاب میشه. اتفاقا چیزی که میتونست باعث بشه مراسم مسخره به نظر برسه اینه که میومدن واسه راضی نگه‌داشتن همه و کلا همه‌پسند شدن، مثلا یه بازی رو واسه شادی دل PC Gamerها میزاشتن بین نامزدا یا یه بازی رو به خاطر جذب کردن فلان گروه میزاشتن بین نامزدا. درسته همین فرمول هم بی‌نقص نیست ولی به هر حال من فرمول بهتری سراغ ندارم واسه انتخاب کردن بهترین‌های سال توی این مقیاس.
ببین سازوکار نامزدی tga اینجوری نیست که حتما برای هر کتگوری یک تعداد مشخص نامزد بشن. مثلا برای بازی سال میتونه تا بیشتر از ۶ تا هم نامزد بشن و این سازوکار رو قرار دادن برای مواقعی که در یک سال بازیهای خوب بیشتر عرضه شده باشن و اگه رای ها مساوی شدن تعداد نامزدها رو افزایش میدن که تو این مورد اتفاقا خیلی خوب عمل کردن. موضوع اینه که شما وقتی میخوای بازی ای رو نامزد کنی حداقل اش اینه که تجربه اش کنی درسته؟ این که بازی رو کلا کنار بگذاری حالا چه pc gamer باشه چه نباشه در حق بقیه بازیها اجحاف میشه چون توی تمام بخش ها حق رای داری و اصلا شیوه ی درستی نیست. حداقل اش میتونن اون سایت هایی مثل pc gamer توی بخش های مربوط به خودش اجازه ی رای داشته باشه. مگه میشه مثلا تو tlou2 رو بازی نکنی نمیدونم got رو بازی نکنی بعد اجازه داشته باشی توی بخش های دیگه به این بازی که حضور داره رای بدی؟ این کجاش عادلانه است؟! بعد بحث سر بازیهای مورد علاقه من نیست، بحث رو بیراهه نبریم لطفا و بگم که من با تمام مشکلی که با تلو٢ دارم رای ام تلو هست از طرفی من نه ck3 رو بازی کردم نه هالف لایف رو و نه got رو! دارم راجع به نوع انتخاب نامزدها صحبت میکنم که سیستمی که اینا اجرا کردن حقیقتا مشکل داره چون بخش بزرگی از داورها خیلی از بازیها رو تجربه نمیکنن در نتیجه شانس انتخاب بیشتر بازیها خودبه خود بیشتره که درست نیست.
عامه پسندی هم ربطی به انتخاب ها نداره ، گفتم از نحوه ی برگزاری مراسم ناراضی بودم حالا انتخاب هاشونم که به این صورته و دلیلی شد که بیشتر از کلیت مراسم ناامید بشم.
درکل صحبت اینه که وقتی شما مثلا ٢٠ تا عضو رای دهنده داری بعد ١۵تا یک بازی رو اصلا تجربه نمیکنن چطور میتونن توی تمام بخش ها حق رای یکسانی داشته باشن.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,085
نام
آریا
Ori and the Will of the Wisps به نظر منم باید نامزد می‌شد، ولی Half-Life: Alyx رو شاید می‌شد پیش‌بینی کرد توی بخش بهترین بازی نباشه. با اینکه بازی فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسه، ولی چون واقعیت مجازی هست یه عده کاری باهاش ندارن و مظلوم واقع میشه.
سال ۲۰۱۸ هم این اتفاق برای Astro Bot: Rescue Mission افتاد. بازی میانگین ۹۰ داره با حدود ۴۰ تا امتیاز ۹ به بالا، یعنی از اون میانگین بالاهایی نیست که پنج تا دونه نقد داشته باشن! :D ولی آخر سال بهش شلغم هم ندادن، از TGA که فقط توی بخش VR نامزد بود تا جوایز کل سایت‌ها که کلاً سه تا دونه گرفت، در حالی که مثلاً Fortnite چهار تا جایزه گرفت!

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,611
نام
Alireza
ببین سازوکار نامزدی tga اینجوری نیست که حتما برای هر کتگوری یک تعداد مشخص نامزد بشن. مثلا برای بازی سال میتونه تا بیشتر از ۶ تا هم نامزد بشن و این سازوکار رو قرار دادن برای مواقعی که در یک سال بازیهای خوب بیشتر عرضه شده باشن و اگه رای ها مساوی شدن تعداد نامزدها رو افزایش میدن که تو این مورد اتفاقا خیلی خوب عمل کردن. موضوع اینه که شما وقتی میخوای بازی ای رو نامزد کنی حداقل اش اینه که تجربه اش کنی درسته؟ این که بازی رو کلا کنار بگذاری حالا چه pc gamer باشه چه نباشه در حق بقیه بازیها اجحاف میشه چون توی تمام بخش ها حق رای داری و اصلا شیوه ی درستی نیست. حداقل اش میتونن اون سایت هایی مثل pc gamer توی بخش های مربوط به خودش اجازه ی رای داشته باشه. مگه میشه مثلا تو tlou2 رو بازی نکنی نمیدونم got رو بازی نکنی بعد اجازه داشته باشی توی بخش های دیگه به این بازی که حضور داره رای بدی؟ این کجاش عادلانه است؟! بعد بحث سر بازیهای مورد علاقه من نیست، بحث رو بیراهه نبریم لطفا و بگم که من با تمام مشکلی که با تلو٢ دارم رای ام تلو هست از طرفی من نه ck3 رو بازی کردم نه هالف لایف رو و نه got رو! دارم راجع به نوع انتخاب نامزدها صحبت میکنم که سیستمی که اینا اجرا کردن حقیقتا مشکل داره چون بخش بزرگی از داورها خیلی از بازیها رو تجربه نمیکنن در نتیجه شانس انتخاب بیشتر بازیها خودبه خود بیشتره که درست نیست.
عامه پسندی هم ربطی به انتخاب ها نداره ، گفتم از نحوه ی برگزاری مراسم ناراضی بودم حالا انتخاب هاشونم که به این صورته و دلیلی شد که بیشتر از کلیت مراسم ناامید بشم.
درکل صحبت اینه که وقتی شما مثلا ٢٠ تا عضو رای دهنده داری بعد ١۵تا یک بازی رو اصلا تجربه نمیکنن چطور میتونن توی تمام بخش ها حق رای یکسانی داشته باشن.
کلا بنظرم داری خیلی جدی میگیری این جور جوایز و نامزدارو :D مثلا صبح ویدیوی Kinda Funny که جزو رای‌دهنده‌ها هستن رو داشتم می‌دیدم...طرف جدی داشت میگفت چه وضعشه Fall Guys توی نامزدای بازی سال نیست و کلا هر لیستی که فال گایز توش نباشه از اعتبار ساقطه :D
فال گایز بازی خیلی باحالیه و شخصا خیلی تجربه‌ای که باهاش داشتم فان بود ولی اصلا و ابدا نزدیک به GOTY هم نیست. گیر هم داده بود که Doom رو چرا نامزد کردن ولی میگفت بازیش نکردم :D فک کن این جور افراد هم رای میدن :D
در کل متوجه منظورت هستم ولی ربطی به تعداد نقدا نداره و چیزی که داری میگی مثال نقض زیاد داره نمونش Hades. امکان هم نداره که رای‌دهنده‌ها رو مجبور کنی همه بازیا رو تجربه کنن. به جز بازیایی که گفتی میتونم حداقل 3 تا بازی دیگه بگم که راحت میتونستن نامزد بشن و حقشون هم هست...ولی همونطور که گفتم بازیهای خفن امسال زیاد بودن و منطقیه یه سری بازیا به اندازه کافی رای نگرفته باشن. با اینکه این فرمول فعلی بی‌نقص نیست ولی وقتی میخوای یه لیست کلی از بازیهایی که روی همه پلتفرم‌ها منتشر شده بدی،‌ راهی بهتر از اینکه از کل رسانه‌ها نظرخواهی کنی و میانگین بگیری وجود نداره واقعا. اگه مثلا فقط چند نفر رو به عنوان داور انتخاب میکردن اوضاع خراب‌تر میشد بنظرم. از اون طرف سایت‌ها رو هم نمیتونن محدود کنن به رای دادن فقط به یه پلتفرم...چون الان جوایز پلتفرمی نداریم مثل بهترین بازی PS یا بهترین بازی PC و غیره.
هر سال هم اینو میگم که مراسم رو (کلا همه مراسم‌ها!) به عنوان یه جشن و بهونه‌ای واسه تشویق سازنده‌ها و استدیوها ببینید و حالش رو ببرید...وگرنه امکان نداره همه برنده‌ها باب میلتون باشه.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
Ori and the Will of the Wisps به نظر منم باید نامزد می‌شد، ولی Half-Life: Alyx رو شاید می‌شد پیش‌بینی کرد توی بخش بهترین بازی نباشه. با اینکه بازی فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسه، ولی چون واقعیت مجازی هست یه عده کاری باهاش ندارن و مظلوم واقع میشه.
سال ۲۰۱۸ هم این اتفاق برای Astro Bot: Rescue Mission افتاد. بازی میانگین ۹۰ داره با حدود ۴۰ تا امتیاز ۹ به بالا، یعنی از اون میانگین بالاهایی نیست که پنج تا دونه نقد داشته باشن! :D ولی آخر سال بهش شلغم هم ندادن، از TGA که فقط توی بخش VR نامزد بود تا جوایز کل سایت‌ها که کلاً سه تا دونه گرفت، در حالی که مثلاً Fortnite چهار تا جایزه گرفت!
خوب اگه قراره اوری بیاد تو لیست کدوما رو باید حذف کنیم؟
بنظرم این لیست ایراد خاصی بهش وارد نیست تمام بازیای منتخب لیست واقعا با کیفیتن. این ایراد رو زمانی میشه مطرح کرد که واقعا بازی چرت و پرتی تو لیست باشه و یه بازی قوی نباشه که در مورد این لیست واقعا صدق نمیکنه. هر کدوم ازون بازیا رو حذف کنی یه سری معترض میشن. خدا رحم کرد که ffvii هست تو لیست وگرنه من نمیدونم از شر غرغرای امیر آکیبا باید کدامین سو متواری میشدیم#:-S:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر