مدیر 1C: بازی های PC متقاضی زیاد دارند، ولی مغازه دارها در فروش شون کارشکنی می کنند!

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
d1ia6ad3bjolew4afvff.jpg

آقای Darryl Still، مدیر توزیع واحد انگلیس کمپانی 1C (این کمپانی دومین توزیع کننده بزرگ گیم در اروپا بعد از UBISOFT است)، طی مصاحبه ای که امروز منتشر شده، مطالب جالبی رو عنوان کردند. ایشون خرده فروش ها (فروشنده های نهایی یا همون مغازه دار ها) رو متهم کردند که با ایجاد یک تنگنای مصنوعی و نمایشی برای بازی های PC، تولیدکنندگان این بازی ها رو مجبور می کنند به سمت عرضه دیجیتالی [از قبیل استیم و ...] بروند!

ایشون گفته اند که: "PC همواره پیشرو تغییرات تکنولوژی در بازار بوده، و اکثر تحولات و پیشرفت ها در دنیای گیم، ابتدا برای PC بوده اند و بعد به کنسول هم راه پیدا کرده اند".

آقای Still ادامه میدن: "با این وجود، برای مدت های طولانی مغازه دارها، خصوصا در انگلیس و آمریکا، به ما گفته اند که بازی های PC بازارشون در حال مرگه! به مرور فضای مربوط به بازی های PC در قفسه های فروشگاه ها، و تمرکز فروشندگان بر روی این بازی ها کاهش پیدا کرده، در حالی که در کل این مدت ما مطلقا هیچ گونه کاهشی در تقاضا برای این بازی ها ندیده ایم"!

ایشون در ادامه مثالی رو مطرح می کنند: "یک بار یکی از توزیع کننده های انگلیس اومده بود که توضیح بده چرا اونها فقط 30 نسخه (از یکی از بازی های PC) در بزرگترین زنجیره توزیع انگلیس فروخته بودند؟ ایشون به ما گفتند که این بازی اصلا هیچ تقاضایی نداشته. همون موقع جلوی من برنامه گزارش فروش دیجیتالی گیم، که خرید های دیجیتال رو فوری گزارش می کنه، باز بود. من دکمه Refresh رو زدم و آخرین اطلاعات رو گرفتم، و به همکارمون گفتم: در همین مدت کوتاهی که شما داشتید می فرمودید که توی انگلیس این بازی فقط 30 نسخه تقاضا داشته، دو برابر این تعداد [یعنی 60 نسخه] از بازی به صورت دیجیتالی فروش رفت"! (:blink:
1h2ye18efp1ye2jh3ll6.gif
)

در ادامه ایشون مطرح کردند که فروشنده های نهایی همیشه اعتراض می کنند که ما داریم از فروشگاه های دیجیتال شکست می خوریم! ولی ما بارها فرصت های خاص بهشون دادیم، از قبیل گذاشتن آیتم های ویژه مثل تی شرت و ... که در نسخه دیجیتال وجود نداره روی گیم ها، ولی زنجیره های اصلی توزیع در انگلیس از عرضه شون ممانعت کردند! در انتها ایشون از گیمرهایی که متقاضی بازی های PC هستند خواستند که به خرید نسخه دیسکی بازی اصرار کنند و اگر فروشنده ممانعت کرد بهش بگن که ما از این به بعد فقط از جای دیگه ای که هر نوع بازی درخواستی مون رو داشته باشه خرید می کنیم!

منبع: vg247

------------------------------------------
- شاید منظور ایشون از گفته هاشون این بوده که چون فروش بازی های PC به صورت فیزیکی و دیسکی کمتر و پردردسر تر از بازی های کنسوله، فرونشده های نهایی همچین بامبولی رو پیاده می کنند! ولی در هر صورت شکی نیست که این رفتار به هر دلیلی باشه فروش بازی های PC رو پایین میاره...

- ظاهرا ایشون موقع مصاحبه خیلی عصبی هم بودند...

- اینجانب فن بوی هیچ گونه کنسول و یا PC نیستم! :mrgreen:

- در صورت تمایل برای در آوردن فن بوی بازی (!)، لطفا سعی کنید در حد معقول باشه! :mrgreen:

Breaking Rules

کاربر سایت
Feb 4, 2011
486
خب این نظر شماست .....ولی من کنترلر کنسولی مانند x360 رو با هیچ چی عوض نمیکنم
اون صحبتات و اطلاعاتتم درباره ی استیم جالب بود.

نظر شما کاملا محترمه من اصلا منظورم این نیست که بازی FPS با کنسول حال نمیده برعکس مثلا من تجربه GeoW را با کنترلر بیشتر دوست دارم ولی تو بازیهای FPS احساس میکنم که Mouse آزادی بیشتری داره وراحت تر میشه بازی کرد.
شاید اگه یه بار امتحان کنی نظرت عوض بشه

• Like
Reactions: Quantic Dream

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
خدایی حیف بازیهای کنسولا نیست....
بدون هیچ دردسر نصب-ارتقای سیستم- نصب نشدن احتمالی بازیها-.....
بازیهارو فرتی میکنیم تو کنسول و از بازی لذت میبریم:d
الان فن های دوآتیشه و نیتروژن دار pcمیریزن سرم:d:)
از بازی لذت میبرین ولی به قیمت کم بودن Details گرافیکی.
از طرفی مهد سبکهایی مثل FPS و Strategy و Adventure رو PC بوده، که بعد به کنسول ها اومدن.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود

این تیکه آخر دیگه طرف به خواهشو التماس افتاده
که بازیهاشو بخرین :)) یکی نیست به این طرف بگه که دیگه با این حرفا PC بازارش دیگه مثل اول نمیشه البته ماکروسافتم یه کارایی داره میکنه ولی خودشون میدونن واسه Game کنسول یه چیز دیگه ست
n8vpF6dX2ebPku6nl5cLJ9cyUtA2F1mK0Hqc4KVZZ5Nn2Dv5wONvPN1XfaJqItASpAAAAAElFTkSuQmCC

Junk Post .

ولی من کنترلر کنسولی مانند x360 رو با هیچ چی عوض نمیکنم
منظورت Auto Aim هست ؟

• Like
Reactions: dani8gb

amin9900

کاربر سایت
Jun 26, 2008
56
نام
amin
کنسول رو اگه جون به جونش کنی کونسوله نه ازادی تو تغییرات سخت افزاری نه ازادی کنترل (کنترلر کنسول فقط برای فوتبال ,ماشین و از این جور چیزا فایده داره که خدارو شکر مایکرو اینم حل کرده و هر دو نوع دستشو که خیلی از مال sony بهتره رو با درایور برای تمام ویندوراش گذاشته تا ملت حال کنن:p) و هیچ چیزه دیگه ای نداره که از pc سر باشه و تنها برگ برنده ای که دارن بازی های انحصاری شونه ( خوب شرکتاشون زورشون زیاده ) البته درسته کنسولی مثل wii یا kinect مایکرو یه تفاوتایی ایجاد کردن ولی move سونی که مطمئن باشین تا چند وقت دیگه برای pc میاد (منظورم از تفاوت wii کل پک wii با بازیهش هست نه کنترلرش) و به هر حال مخصوصا حالا که به نظر میاد مایکرو و سونی دارن پشت هارکورا رو خالی میکنن دیگه چیزی بهتر از pc برای یک gamer حرفه ای وجود نخواهد داشت و اخرین پناهگاهشون خواهد بود (چقدر حرف زدم اعصابم خورد شد )
راستی هیچ وقت هم نمیشه رو کنسول استراتژی زد چون کاملا مسخرست یکی از استراتژی ها halo بود که با اینهمه احترامی که به این بازی دارم استراتژی حال به هم زن بود
(ببخشید سرتون رو درد اوردم)

Euneed

کاربر سایت
Mar 17, 2011
191
نام
حمید رضا
برداشتم هر دو تا کنسول فروختم خیالم راحت شد.یکیشم هدیه دادم (PS2)
یه PC دارم با یه موس و کیبرد درست حسابی میشینم یا DotA بازی میکنم یا BattleField BC2 یا CoH یا Fifa ( همگی ارجینال و آنلاین ) خیلی بیشتر حال میده .هزینه بازیهای ارجینالشم کمتره (حدود 1/3 ارجیناله PS3 ) (البته همگی به صورت دیجیتالی خریداری شده)
این چند وقته از بس بازی شبیه هم رو کنسول دیدم دیگه اسماشونم یادم نمیاد.
خداییش یه Dota و یه WoW و یه BF3 و Dragon Age 1 می ارزه به هرچی کنسوله.
بذار هر چی میخوان بازی های رو کنسولیزه کنن فعلا که Blizzard و Valve و کمی هم EA دارن واسه PC بازی میسازن جای نگرانی نیست.
به شخصه لذتی که در Dota و Wow و Diablo داشتم رو در هیچ بازی کنسولی تا به حال تجربه نکردم

• Like
Reactions: Fusion

RattleSnake

کاربر سایت
Dec 24, 2009
5,481
نام
مهدی
کارشکنی تو ایارنم زیاد است و هم تو کمپانیها که بازیهاشونو برای pc عرضه نمیکنند، دوم اینکه هنوز pc قدرت لازم رو داره و یکی از بهترین انحصاریشاو Stronghlod رو از دست نداده برای مثال اینو گفتم چی میشد مثلا LANرو برای pc هم ریلیز میکردند

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
خب این نظر شماست .....ولی من کنترلر کنسولی مانند x360 رو با هیچ چی عوض نمیکنم
البته همیشه افرادی استثنا هستند X360 تو FPS کنسولی خوب عمل کرده ولی خوب آخه:
این:
284595593_Wireless_Controller_White_Xbox360.jpg

در برابر این:
mousekeyboard_405.jpg

به قول یارو مث این میمونه که با تفنگ بادی بریم به جنگ ژ3:d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Politiciλn

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
خدایی حیف بازیهای کنسولا نیست....
بدون هیچ دردسر نصب-ارتقای سیستم- نصب نشدن احتمالی بازیها-.....
بازیهارو فرتی میکنیم تو کنسول و از بازی لذت میبریم:d
الان فن های دوآتیشه و نیتروژن دار pcمیریزن سرم:d:)
و البته یک بازی رو با رزولوشن 320×280 روی یک تلوزیون 42 اینچ بازی میکنید و آخ هم نمیگید.

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,255
نام
امیرحسین
کلا توی BC ـعریف جالبی از PC fan و Console Fan داریم !!! این دوستانی که روزی n بار گریبان چاک میدهند به این دسته ها تقسیم می شوند .

پ.ن : نظر شخصی

کنسول دوست :

حالت اول : از سال 2006 با دیدن جمال بلزینسکی به عشقش رسید و لوکاستی را اره کرد ، این شروع راهی عجیب بود ...

حالت دوم : اگر آن ترک شیرازی ...
در بهترین حالت برق نگاه کریتوس او را شیفته ی خود کرد و کچلی کله اش چنان وی را نورانی ساخت که چشمان را توان نگاه نگذاشت ، در بدترین حالت دماغ خوش فرم استاد او را واله کرد .

عشق PC :

حالت اول : وقتی Crysis با 5 فریم روی ستیمش بال بال میزد و سیستم زرت زرت ریستارت می شد ، غنچه ی عشق او شکفت .

حالت دوم : بسوزه پدر کانتر ! ( این حالت خداییش خیلی شرف داره )

حالت سوم :

ساعت 7 صبح : بابایی گفته ، پدر سوخته اگه این 3 میلیونی تا عصری خرج نکنی پدر ، پدر سوختتو در میارم ، گمشو خرجش کن .

ساعت 11 : آقا این پولو ما رو بگیر یه کیس ببند ، فقط چراغاش خوشگل باشه بی زحمت .

ساعت 5 عصر : سلام آقا این GTA شماره 9 ِش اومده ؟ گرافیکم 5 گیگه روش میاد ؟

ساعت 10 شب : بابا بیا ببین کنار ساحل چه خبره ...

• Like
Reactions: vivanred

shefer

کاربر سایت
Aug 27, 2009
2,365
نام
mazyar
تا زمانی که RTS هست منم یه PC FAN باقی میمونم... خداییش لذتی که تو بازی کردن بازیهایی مثل starcraft 2 یا red alert 3 و امثال اون هست تو هیچ بازی دیگه ای وجود خارجی نداره.

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
کلا توی BC ـعریف جالبی از PC fan و Console Fan داریم !!! این دوستانی که روزی n بار گریبان چاک میدهند به این دسته ها تقسیم می شوند .
خوشبختانه چون [یکی از] مدیران از دسته ی اوله[ان]، این دسته بر دسته ی دوم غالبه.

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
دهنش رو باید طلا گرفت ! :x
واقعا یه گروهی هستن که مرض دارن و میخوان PC رو نابود کنن , همشون از سونی خط میگیرن ! :d آقا نزن از نینتندو و ماکرو (ویندوز که مال خود ماکروئه!) هم خط میگیرن ! ولی همه ی حرفای طرف درسته ...
بد هم نگفتی ها! اصلا بعید نیست مارمولک بازی توزیع کننده های کنسول های اصلی توی این قضیه موثر باشه.
89.gif

حرفش منطقی هستش 100% اما تا وقتی تقاضا نباشه فروشنده هم خودش رو به دردسر نمیندازه که بره برای مثال 100مدل بازی بخره .
حرف تون درسته، ولی ایشون هم یکی از چیزهای اصلی که توی مصاحبه اش (خصوصا توی اون مثال جالبی که زده) می خواد بگه همینه که تقاضا برای PC هم اصلا به اندازه ای که اینها فیلمش رو سال هاست پیاده می کنند کم نبوده...
این تیکه آخر دیگه طرف به خواهشو التماس افتاده که بازیهاشو بخرین :)) یکی نیست به این طرف بگه که دیگه با این حرفا PC بازارش دیگه مثل اول نمیشه البته ماکروسافتم یه کارایی داره میکنه ولی خودشون میدونن واسه Game کنسول یه چیز دیگه ست
n8vpF6dX2ebPku6nl5cLJ9cyUtA2F1mK0Hqc4KVZZ5Nn2Dv5wONvPN1XfaJqItASpAAAAAElFTkSuQmCC
البته من زیر اوتار شما عکس PC نمی بینم. کلا مطمئنید که دو تاش رو بازی کردید و کنسول بهتر بود؟
منظورت Auto Aim هست ؟
1h2ye18efp1ye2jh3ll6.gif

تا زمانی که RTS هست منم یه PC FAN باقی میمونم... خداییش لذتی که تو بازی کردن بازیهایی مثل starcraft 2 یا red alert 3 و امثال اون هست تو هیچ بازی دیگه ای وجود خارجی نداره.
و البته Supreme Commander عزیز...
23t06dg.gif

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر