مایکل پکتر: عدم پشتیبانی PS4 Pro از بلوری‌های 4K نکته‌ای منفی تلقی نمی‌شود

VICTORLyNCH

کاربر سایت
Aug 18, 2016
565
#Z193.jpg
هنگام رونمایی از کنسول میان نسلی PS4 Pro و اعلام عدم پشتیبانی این کنسول از دیسک‌های 4K ورودی، بسیاری از این تصمیم سونی ناامید شده و به آن اعتراض کردند. اما به نظر می‌رسد مایکل پکتر این مورد را یک نکته‌ی منفی نمی‌داند.

کنسول Xbox One S شرکت مایکروسافت قادر به اجرای دیسک‌های بلوری 4K می‌باشد و هم اکنون نیز در بازار موجود است، از سوی دیگر اما کنسول PS4 Pro تا ماه نوامبر میلادی وارد بازار نخواهد شد و سونی فکر می‌کند استریم ویدئوهای 4K مهمتر از پشتیبانی از دیسک‌های 4K است.

مایکل پکتر، تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدئویی، اخیراً گفتگویی با وب‌سایت GamingBolt داشته و در جریان آن گفته که عدم پشتیبانی PS4 Pro از دیسک‌های 4K خیلی نکته‌ی منفی‌ای برای این کنسول محسوب نخواهد شد؛ دیدگاهی مشابه دیدگاه سونی.

وی گفته:" آخرین باری که شما یک DVD یا بلوری اجاره کرده‌اید کی بود؟ اکثراً دیسک‌های DVD را خریداری نمی‌کنند – بسیار خوب، با اینکه نباید بگویم اما، خرید و فروش دیسک‌های بلوری نسبت به سال‌های گذشته 50 درصد کاهش یافته است – دیسک‌های UHD نیز 5 درصد کاهش فرش داشته‌اند؛ بنابراین چه کسی به این موضوع اهمیت می‌دهد؟

شما در مورد یک چیز کوچک صحبت می‌کنید، چرا باید از چیزی که در حال منسوخ شدن است در ساخت یک کنسول استفاده کرد؟ در حال حاضر، مایکروسافت تصمیم گرفته تا از این امکان استفاده کند، من به این خاطر که امکانی را [ درکنسول‌شان] قرار داده‌اند که در حال منسوخ شدن است، آن‌ها را تحسین می‌کنم و برایشان احترام قائلم. اما من فکر نمی‌کنم که این مورد برای کسی اهمیتی داشته باشد، من واقعاً اینطور فکر نمی‌کنم."

آیا شما نیز دیدگاهی مشابه پکتر و سونی دارید و عدم پشتیبانی از دیسک‌های 4K بلوری را نکته‌ای منفی برای PS4 Pro نمی‌دانید؟

منبع

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
واقعاً تعجب کردم از سونی که همچین کاری کرد. کمپانی ای که همیشه از این نظر توی کنسول هاش عالی عمل میکرد و PS2 به جز کنسول بازی DVD Player هم بود و PS3 هم Blu-Ray Player، حالا حیفش اومده چند دلار بیشتر خرج کنه برای 4K. درسته که از نظر مالی توی خیلی بخش ها مشکل دارن و بخش PS براشون گنج محسوب میشه و میخوان تا جایی که میشه ازش سود کنن، ولی یه ذره بیشتر خرج میکردن و این قضیه پیش نمی اومد دیگه. چند وقت پیش هم یه تاپیکی توی Neogaf بود که میگفتن هزینه پشتیبانی از Blu-Rayهای 4K خیلی کم هست و اگه اشتباه نکنم در حد 15 دلار. یعنی 15 دلار روی کنسول می اومد ولی این همه حرف و حدیث ایجاد نمیشد و از اون طرف میشد به کنسول به چشم یه 4K Player هم نگاه کرد. نکته جالب اینه که خود سونی هم جزو کمپانی هایی هست که از این Blu-Rayهای 4K منتشر میکنه ولی دستگاه خودش اینا رو پخش نمیکنه!

Dreamcast

کاربر سایت
May 25, 2012
98
به حال ما ایرانیا که اونقدر فرقی نمیکنه ، تو بلوری معمولیش موندیم با این قیمتا ، چه برسه 4k (اکثریت نه همه :Dقشر بتونی بحثش جداست:D)، همون dvd پخش کنه ما راضی هستیم :D

• Like
Reactions: aliatlas

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,622
نام
alireza
دوستان دقت کنید که سونی با این کارش می خواد مردم بیشتر سمت سرویس استریم خودش بکشه (ps vue)...بخاطر همین هم هست که پرو می تونه 4k رو استریم کنه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
واقعاً تعجب کردم از سونی که همچین کاری کرد. کمپانی ای که همیشه از این نظر توی کنسول هاش عالی عمل میکرد و PS2 به جز کنسول بازی DVD Player هم بود و PS3 هم Blu-Ray Player، حالا حیفش اومده چند دلار بیشتر خرج کنه برای 4K. درسته که از نظر مالی توی خیلی بخش ها مشکل دارن و بخش PS براشون گنج محسوب میشه و میخوان تا جایی که میشه ازش سود کنن، ولی یه ذره بیشتر خرج میکردن و این قضیه پیش نمی اومد دیگه. چند وقت پیش هم یه تاپیکی توی Neogaf بود که میگفتن هزینه پشتیبانی از Blu-Rayهای 4K خیلی کم هست و اگه اشتباه نکنم در حد 15 دلار. یعنی 15 دلار روی کنسول می اومد ولی این همه حرف و حدیث ایجاد نمیشد و از اون طرف میشد به کنسول به چشم یه 4K Player هم نگاه کرد. نکته جالب اینه که خود سونی هم جزو کمپانی هایی هست که از این Blu-Rayهای 4K منتشر میکنه ولی دستگاه خودش اینا رو پخش نمیکنه!
من نمی دونم با این قیمت بالای این player ها چجور 15 دلار فقط می اومد روی قیمت؟

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
من کنسول نخریدم که باهاش فیلم ببینم ، یا یک کنسولی که همه کاره و هیچکاره باشه :D ، کنسولو خریدم که فقط باهاش بازی کنم ، حالا در کنارش فلانو فلان باشه حاشیست ، اصل مطلب بازیاشه ، نه جاسویبچی نه All in one:D ، فقط GAME

• Like
Reactions: jhoobin

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
من نمی دونم با این قیمت بالای این player ها چجور 15 دلار فقط می اومد روی قیمت؟
خب این کنسول ها خودشون از قبل Blu-Ray Player بودن و هزینه اصلی رو قبلاً دادن. یعنی تکنولوژی اصلی رو دارن و حالا باید یه تغییراتی داده بشه که در کنار Blu-Rayهای قبلی، 4K هم پخش کنن.
اینجا یه توضیحاتی داده که حوصله ندارم همه رو بخونم، ولی یه تیکه این رو نوشته:
The new console (Xbox One S) also includes a UHD BD-ROM player, with a bill of materials (BOM) cost of $33.50, versus the previous $18 conventional Blu-Ray drive
یعنی تفاوت قیمتشون 15.5 دلار هست. حالا درست و غلطش با اون سایت! :D
کلاً همین که X1S سیصد دلاری (نه کنسول غول پیکری مثل Scorpio) داره از پخش 4K پشتیبانی میکنه یعنی هزینه خیلی نجومی ای نداره. وگرنه چه کاری بود که کلی خرج روی دستشون بذارن و از 4K پشتیبانی کنن و کنسول رو با این قیمت بفروشن. حالا این وسط هدف سونی از پشتیبانی نکردن از 4K چی هست، خودشون میدونن. :D شاید میخوان Blu-Ray Playerهاشون خاک نخوره.

just-PC

کاربر سایت
Jun 26, 2016
25
نام
live-in :Somewhere in HELL
تو این مورد خاص 'نمیشه' از ضرب المثل گربه دسش به گوشت نمیرسه میگه بو میده استفاده کرد
نه؟؟؟؟؟

Sent from My Galaxy

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Price_One

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر