مایکروسافت کنسول نسل بعدی ایکس باکس را تایید کرد | یک کنسول فوق العاده قدرتمند

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این روز ها اخبار مختلفی از شرکت مایکروسافت و ایکس باکس به گوش می‌رسد. از مولتی پلتفرم شدن بازی های این کنسول تا ساخت کنسول دستی و اما و اگر هایی پیرامون آینده برند ایکس باکس. یکی از این خبر ها مربوط به کنسول نسل بعدی ایکس باکس می شود. با ادامه خبر با سایت بازی سنتر همراه باشید.

1000021526.jpg

ساعاتی قبل و در طول پادکست رسمی ایکس باکس که به برنامه های آینده شرکت مایکروسافت در قبال بخش سرگرمی و ایکس باکس می‌پرداخت، شاهد تایید کنسول نسل بعدی ایکس باکس بودیم.

به نظر می‌رسد مایکروسافت یک بار دیگر همان سیاست مشابه برای ساخت کنسول ایکس باکس سری ایکس را در پیش گرفته و برای مارکتینگ و معرفی جدیدترین کنسول ایکس باکس از کلید واژه «فوق العاده قدرتمند» یا همان «ultrapowerful» استفاده کرده است.

1000021525.jpg

سارا باند مدیر ایکس باکس در این خصوص در طول پادکست گفت:

«تعطیلات پایانی امسال منتظر خبر های هیجان انگیزی باشید و موردی که ما روی آن تمرکز کرده‌ایم، ارائه بزرگترین جهش فنی است که تا به حال در یک نسل سخت‌افزاری دیده‌اید. این مورد باعث تجربه بهتر برای گیمران و همچنین کمک به سازندگان بازی برای ساخت دیدگاه خود می شود.»

در اطلاعات قبلی که در دادگاه مایکروسافت در مقابل FTC به بیرون درز پیدا کرده بود، سال ۲۰۲۸ به عنوان سال عرضه نسل جدید ایکس باکس در نظر گرفته شده بود. با این حال شایعات دیگری مبنی بر عرضه کنسول نسل بعدی ایکس باکس در سال ۲۰۲۶ هم به گوش می‌رسد.

1000021527.jpg

کنسول ایکس باکس سری ایکس در طول مراسم The Game Awards سال ۲۰۱۹ معرفی شد و دور از ذهن نیست که مایکروسافت یک بار دیگر برای معرفی کنسول جدید ایکس باکس از این مراسم استفاده کند. مراسم The Game Awards در ماه دسامبر سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

منبع

Attachments

• 1000021525.jpg
    1000021525.jpg
    54.3 KB · مشاهده: 50
آخرین ویرایش:

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,811
عرضه یا عدم عرضه کنسول xbox تاثیری در دنیای گیم نداره :-??
تا پاییز 2026 فروش ps5 به حدود 100 میلیون رسیده / switch 2 هم بالای 35 میلیون
تا پاییز 2026 تمام فرست پارتی های xbox / بازی های بتزدا و اکتی همزمان روی ps5/ps5pro/ switch 2 /pc /xsx عرضه میشن
مایکروسافت در چنین شرایطی کنسول نسل بعدی عرضه کنه ؟ با چه شعاری ؟
کنسول بدون انحصاری ؟
اجرا 60 / 120 فریم تمام بازی های نسل 9 ؟ ( احتمالا ps5 pro همین امسال انجام میده )
اپ اسکیل مشابه dlss ؟ ( ps5 pro همین امسال انجام میده )
frame gen ؟ ( ps5 pro همین امسال انجام میده )
رزولوشن 8k ؟
path tracing روی کنسول دستی ؟
بعد از ابر فاجعه سری s دوباره یه کنسول ضعیف تر دستی عرضه می کنن ؟
و...
اگه مایکروسافت دوست داشته باشه می تونه چند میلیارد دلار اتیش بزنه و سال 2026 دو تا کنسول عرضه کنه :-bd اما عرضه این دو کنسول هیچ تاثیری روی صنعت گیم نداره ( احتمالا تا پایان 2028 و عرضه ps6 حداکثر 15 میلیون دستگاه می فروشه )
ناشر های ثردپارتی که هیچ حتی خود استودیو های مایکروسافت هم محتوایی انحصاری روی این کنسول ها عرضه نمی کنن :(
البته خیلی نمیشه مطمئن بود . اگر بخوای کنسول رقیب رو دست کم بگیری یهو دیدی یه چیزی مثل 360 تکرار شد و رئسا

وقتی ماکرو وارد نسل بعد میشه و در نبود سونی خیلی از گیمر ها به سمت ماکرو جذب میشن دقیقا مثل اتفاقی که برای 360 افتاد و PS3 یکسال دیرتر عرضه شد و ماکرو از نبود سونی حسابی استفاده کرد .

در مورد انحصاری ها در بهترین حالت ممکنه بازی های ایکس باکس با 4 تا 5 سال تاخیر برای ps5 عرضه بشن یا بعضا اصلا عرضه نشن .

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
اینا وقتی این همه خرید کردن و بازی ها رو رایگان هم دادن گیمرا یه نگاه هم حتی به کنسولشون نکردن . الان که حاضرن بازی هاشون رو مانیتور دوربین دنده عقب ۲۰۷ هم عرضه کنن ، دقیقا چه کسانی میخوان کنسول رو بخرن ؟ دقیقا اونجا دارن به چی فکر میکنن ؟
من بعید میدونم تو حالت عادی باشن .
من بارها به اون اسپنسر گور به گور شده گفتم که از موتوری جنس نگیر آقا نگیر :D
کنسول بعدی Xbox آخرین کنسول تاریخ این شرکت و یه جورایی پیام خداحافظی با فن ها دو آتیشه خواهد بود خود مدیرا مایکرو هم میدونن ۲۰ میلیون هم نمیفروشه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
با این حساب یعنی کنسول بعدی ایکسباکس زودتر از سونی میاد ؟

سونی هنوز کنسول pro معرفی نکرده بعد این میخواد نسل بعد شروع کنه . اینجوری باشه عمر کنسول ئرو خیلی کم میشه وقتی کنسول نسل بعدی عرضه میشه
عملا این نسل براشون تموم شده هستش و بهترین کارم همینه زودی برن نسل بعد تا تو نسل بعد به تنهایی اول بشن،البته با یک شرکت کننده :)

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
البته خیلی نمیشه مطمئن بود . اگر بخوای کنسول رقیب رو دست کم بگیری یهو دیدی یه چیزی مثل 360 تکرار شد و رئسا

وقتی ماکرو وارد نسل بعد میشه و در نبود سونی خیلی از گیمر ها به سمت ماکرو جذب میشن دقیقا مثل اتفاقی که برای 360 افتاد و PS3 یکسال دیرتر عرضه شد و ماکرو از نبود سونی حسابی استفاده کرد .

در مورد انحصاری ها در بهترین حالت ممکنه بازی های ایکس باکس با 4 تا 5 سال تاخیر برای ps5 عرضه بشن یا بعضا اصلا عرضه نشن .
چه ربطی داره به 360؟

بازی سازی خیلی متفاوت شده نسبت به اون زمان.

اون موقع تو یک سال تا هجده ماه میشد یه بازی جدید ساخت. برای همین یه سری بازی زودتر برای 360 اومد. الان مایکرو کنسول جدید بده فرضا با کدوم بازی میخواد جذب کنه خریدار رو وقتی تمام بازیسازها دارند واسه نزدیک به 100 میلیون اینستال بیس PS5 بازی میسازن ؟فکر میکنی شرکت های بازی‌سازی بیخیال صد میلیون مشتری میشن و بازی واسه کنسولی میسازن که کسی روش بازی نمیخره؟

تا مادامی که سونی وارد نسل بعد نشه بازیساز ها روی PS5 بازی میسازن و فروش شون تضمین شده ست.

الان بازسازی ریسک بالایی داره اونم بخاطر هزینه های سرسام آور. دولوپر ها ترجیح ميدند مدت زمان بیشتری رو توی یک نسل بمونن تا بتونن بازی بیشتری بفروشن به صد میلیون پلیر تا اینکه بازی واسه سال اول یک کنسول بسازند که ده میلیون پلیر هم ممکنه نداشته باشه.

سونی از این بابت نگرانی نداره و قرار نیست داستان 360 به اون شکل دوباره تکرار بشه.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
عملا این نسل براشون تموم شده هستش و بهترین کارم همینه زودی برن نسل بعد تا تو نسل بعد به تنهایی اول بشن،البته با یک شرکت کننده :)
بعیده باز اول بشن همونطور که بین سه شرکت کنسول ساز چهارم شدن این بار بین دو شرکت کنسول ساز یعنی خودشون و اونی که وجود خارجی نداره دوم میشن

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357

بزرگوار یه چه چیزی شنیدی اما ظاهرا اون نسل ندیدی :D
360 به خاطر اختلاف گرافیک / فیزیک / انیمیشن / رزولوشن و.. نسبت به پادشاه نسل 6 موفق شد
1708173806680.png 1708174364230.png 1708175457291.png
اون زمان نسخه 360 نسبت به تمام کنسول ها چند لول بهتر بود و با خروجی بهترین سخت افزار pc برابری می کرد + بازی های انحصاری 360 استاندارد جدیدی در گرافیک / فیزیک / تخریب پذیری دنیای گیم به وجود اوردن

اختلاف گرافیک / فیزیک / انیمیشن / رزولوشن نسل 6 و 7 دیگه تکرار نشده و نخواهد شد
------------
Mar 8, 2016 فیل اسپنسر رسما تایید کرد که تمام بازی های xbox روی pc عرضه نمیشه
Phil Spencer says not every Xbox game will come to PC
نکته جالب چیه ؟ از اون تاریخ دیگه هیچ بازی انحصاری برای xbox one عرضه نشد :)) تمام فرست پارتی ها همزمان روی pc و xbox عرضه شدن
فیل اسپنسر این بار حتی حاضر نشد تکذیب کنه :))
? You mentioned that Starfield and Indiana Jones aren’t part of the four despite rumors, but will those ever come to PS5? Can you rule that out

I don’t think we should as an industry ever rule out a game going to any other platform. We’re focused on these four games and learning from the experience​

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,813
نام
شیخ صدرا

اون دفعه سونى دير داد اينا زود ندادن كه :D
يعنى خيلى دوس دارم اتاق فكر و جلسات اين عقب مونده ها رو ببينم! اونم تو شركت مليارد (تريليون) دلارى!
خودزنى پشت خودزنى :D

بيس طرفدارى ثابت جالبى هم دارن مثلا همينجا يكيشون هست در جواب هر چيزى به حساب خودش يه سرى جملات نامفهوم و بيربط ميگه احساس تيكه انداختن ميكنه،اون يكى به سبك ٢٠:٣٠ اخبارو جلوه ميده الان خبر بياد مايكروساف براى مخاطبين برند ايكس باكس بايد يه فحش هر شب رو موبايل پيامك كنه بازم ميان اعلام رضايت ميكنن.
بابا يكم وا بديد :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
وضعیت صنعت گیم الان در یکی از عجیب ترین حالت ها و روزای خودشه.
خیلی اتفاق ها داره می افته که همه چیز را تحت تاثیر قرار میده و این موضوع را ما به مرور خواهیم دید.
اینکه مایکروسافت بلف زیاد میزنه که هیچ شک توش نیست.
اما در عین حال خبر رسیده که سونی از الان شدیدا نگران نسل 11 و اختلاف قدرت کنسول مایکروسافت با پلی استیشن هست. درسته خیلی تا اون زمان فاصله هست و هزار تا عامل ممکنه شرایط را تغییر بده، اما به شخصه کفه ترازو را در دراز مدت به سمت مایکروسافت سنگین می بینم.
در شرایط فعلی و با ورود هوش مصنوعی، خیلی چیزا تغییر کرده و تغییرات بسیار گسترده تری هم شاهدش خواهیم بود. صنعت گیم تغییر می کنه، نحوه تولید بازی ها تغییر می کنه و همچنین ساخت کنسول هم تغییر می کنه و تا حد زیادی از اون شکل سنتی خارج میشه. وقتی قدرت کنسول مطلقا وابسته به سخت افزار نباشه ( که صد در صد در کنسول های بعدی نخواهد بود)، مسلما مایکروسافت دست به مراتب بالاتری را داره نسبت به سونی.

خلاصه اینکه باید بود و دید چی میشه، اما این نقشه هایی که مایکروسافت داره پیاده می کنه و یه اندک خبرایی هم ازش درز پیدا می کنه و به گوش ما میرسه، یه scale ای داره که بقیه کمپانی ها به خودشون نجنبن و حواسشون نباشه، میرن ور دست سگا و آتاری.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,826
نام
مهراد
وضعیت صنعت گیم الان در یکی از عجیب ترین حالت ها و روزای خودشه.
خیلی اتفاق ها داره می افته که همه چیز را تحت تاثیر قرار میده و این موضوع را ما به مرور خواهیم دید.
اینکه مایکروسافت بلف زیاد میزنه که هیچ شک توش نیست.
اما در عین حال خبر رسیده که سونی از الان شدیدا نگران نسل 11 و اختلاف قدرت کنسول مایکروسافت با پلی استیشن هست. درسته خیلی تا اون زمان فاصله هست و هزار تا عامل ممکنه شرایط را تغییر بده، اما به شخصه کفه ترازو را در دراز مدت به سمت مایکروسافت سنگین می بینم.
در شرایط فعلی و با ورود هوش مصنوعی، خیلی چیزا تغییر کرده و تغییرات بسیار گسترده تری هم شاهدش خواهیم بود. صنعت گیم تغییر می کنه، نحوه تولید بازی ها تغییر می کنه و همچنین ساخت کنسول هم تغییر می کنه و تا حد زیادی از اون شکل سنتی خارج میشه. وقتی قدرت کنسول مطلقا وابسته به سخت افزار نباشه ( که صد در صد در کنسول های بعدی نخواهد بود)، مسلما مایکروسافت دست به مراتب بالاتری را داره نسبت به سونی.

خلاصه اینکه باید بود و دید چی میشه، اما این نقشه هایی که مایکروسافت داره پیاده می کنه و یه اندک خبرایی هم ازش درز پیدا می کنه و به گوش ما میرسه، یه scale ای داره که بقیه کمپانی ها به خودشون نجنبن و حواسشون نباشه، میرن ور دست سگا و آتاری.

هنوز کسی نمیدونه مشخصات سخت افزاری PS5 Pro چی هست... کی میدونه اصلا سخت افزار نسل بعدی مایکروسافت قراره چه شکلی باشه. درسته به لطف خریدن اکتیویژن، سونی باید دو کیت های کنسولش رو به دست اینا برسونه و صد در صد مایکروسافت میفهمه سونی چه پلنی برای کنسول پرو و نسل بعدی (در زمان خودش) داره، ولی خب هر دو دارن از یه جا چیپ میخرن، قرار نیست برای یکی یک نسل گرافیکی جلوتر باشه که! با قیمت نهایی که هر دو شرکت تعیین میکنن، دست آخر یه سری مشخصات مثل اورکلاک و کراکن و صدای سه بعدی و سرعت حافظه برای هر دو تا شرکت متفاوت از همدیگه س. وگرنه این نسل هم 12 > 9 بود ولی خب در عمل دیدیم چندان تاثیر عجیبی نداره این قدرت سخت افزاری روی کاغذ.

• Like
Reactions: delta05

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,813
نام
شیخ صدرا
دوران جنگ سرد امريكا و شوروى كه نيست تكنولوژى پشت حصار و سيم خاردار باشه كه :D
همه حركات و تحولات هم زمان انجام ميشه و شديدا هم در دسترس هست مگر اينكه جايي پيشروى،اختراع يا خلاقيت منحصر بفردى بكنه كه باز اونم ريسك تجارى داره.

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد
هنوز کسی نمیدونه مشخصات سخت افزاری PS5 Pro چی هست... کی میدونه اصلا سخت افزار نسل بعدی مایکروسافت قراره چه شکلی باشه. درسته به لطف خریدن اکتیویژن، سونی باید دو کیت های کنسولش رو به دست اینا برسونه و صد در صد مایکروسافت میفهمه سونی چه پلنی برای کنسول پرو و نسل بعدی (در زمان خودش) داره، ولی خب هر دو دارن از یه جا چیپ میخرن، قرار نیست برای یکی یک نسل گرافیکی جلوتر باشه که! با قیمت نهایی که هر دو شرکت تعیین میکنن، دست آخر یه سری مشخصات مثل اورکلاک و کراکن و صدای سه بعدی و سرعت حافظه برای هر دو تا شرکت متفاوت از همدیگه س. وگرنه این نسل هم 12 > 9 بود ولی خب در عمل دیدیم چندان تاثیر عجیبی نداره این قدرت سخت افزاری روی کاغذ.
همونطور که گفتم مسئله الان دیگه صرفا چیزای سخت افزاری مثل چیپ ست و اورکلاک سخت افزاری کنسول نیست.
الان هوش مصنوعی داره ورود می کنه به این موضوع و این کاملا روند قبلی را تغییر میده.
الان پردازش تصویر با کمک هوش مصنوعی و موارد مرتبط بهش مطرحه.
این بحثی که ما تا الان داشتیم این همه سال این بود که x از y قوی تره و خب تاثیرش را اکثرا فقط تو انحصاری ها میدیدیم.
در این لحظه واقعا نمیشه حرف قطعی زد، چون هیچی به صورت واضح معلوم نیست، اما صد در صد دلایل مشخصی داره که سونی از الان برای ۱۰-۱۲ سال بعد نگرانه.
سناریویی که من به ذهنم می‌رسه، اینه که در نسل های آینده، با یه سخت افزار کاملا برابر، دو تا کنسول به لطف تفاوت های ساختاری نرم افزاری و دخیل شدن هوش مصنوعی در الگوریتم های پردازش تصویر و…، تفاوت فاحش داشته باشن.
اینجا هم دیگه مثل قبل نیست که بگیم برون سپاری می کنن. قدرت نرم افزاری مایکروسافت چیزی نیست که بشه به راحتی در برابرش قد علم کرد.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
هنوز دو روز از ورشکست شدن گیم پس که آینده صنعت گیم بود و قرار بود به ۸ میلیارد گیمر برسه و سونی تموم کنه نگذشته و حالا فنا مایکرو رفتن سراغ کلود تا ۲۰ سال آینده رو با این موضوع که قرار کلود سونی نابود کنه و به زباله دان تاریخ بفرسته بگذرونن
مگه میشه آخه انسان همیشه تو آینده زندگی کنه :o
همونطور که گفتم مسئله الان دیگه صرفا چیزای سخت افزاری مثل چیپ ست و اورکلاک سخت افزاری کنسول نیست.
الان هوش مصنوعی داره ورود می کنه به این موضوع و این کاملا روند قبلی را تغییر میده.
الان پردازش تصویر با کمک هوش مصنوعی و موارد مرتبط بهش مطرحه.
این بحثی که ما تا الان داشتیم این همه سال این بود که x از y قوی تره و خب تاثیرش را اکثرا فقط تو انحصاری ها میدیدیم.
در این لحظه واقعا نمیشه حرف قطعی زد، چون هیچی به صورت واضح معلوم نیست، اما صد در صد دلایل مشخصی داره که سونی از الان برای ۱۰-۱۲ سال بعد نگرانه.
سناریویی که من به ذهنم می‌رسه، اینه که در نسل های آینده، با یه سخت افزار کاملا برابر، دو تا کنسول به لطف تفاوت های ساختاری نرم افزاری و دخیل شدن هوش مصنوعی در الگوریتم های پردازش تصویر و…، تفاوت فاحش داشته باشن.
اینجا هم دیگه مثل قبل نیست که بگیم برون سپاری می کنن. قدرت نرم افزاری مایکروسافت چیزی نیست که بشه به راحتی در برابرش قد علم کرد.
کدوم مدیر سونی گفته نگران نسل ۱۱ ؟

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,813
نام
شیخ صدرا
هنوز دو روز از ورشکست شدن گیم پس که آینده صنعت گیم بود و قرار بود به ۸ میلیارد گیمر برسه و سونی تموم کنه نگذشته و حالا فنا مایکرو رفتن سراغ کلود تا ۲۰ سال آینده رو با این موضوع که قرار کلود سونی نابود کنه و به زباله دان تاریخ بفرسته بگذرونن

اينم يه چيزيه در حد همون كه فلان جا ٢٥ سال آينده را نخواهد ديد و جامعه هدفش هم با جامعه هدف اون جمله شباهت زيادى دارن :D

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
2,969
نام
محمد

سه تا نکته:
۱. داداش گلم ، من از نسل هفت فن سونیم. فقط ۳ تا ps3 خریدم اون نسل. این بحثایی هم که شما الان داری تو فروم می کنی را من تو نوجوونی خودم کردم، سال هاست هم ازش رد شدم رفته. قبلش هم با PC بازی می کردم.
و هیچ وقت هم از مایکروسافت خوشم نیومده.
حداقل به لیست پلتفرم هام تو پروفایلم یه نگاه میکردی :D

۲.یه سری اخبار/شایعه اومده که سونی نگران نسل ۱۱ هست از الان که میتونید سرچ کنید و بخونید. به نظرم با توجه به شرایط فعلی صنعت گیم و تحولات فعلی، واقعا بجاست این نگرانی. اینکه کم و کیف قضیه چیه، هنوز مشخص نیست و باید بود و دید. اما همین اخبار فعلی هم که به گوش من و شما رسیده درسته ترول می کنیم تو فروم، اما دورنماش واقعا ترسناکه.

۳. هوش مصنوعی به صورت پایه، تا جایی که من میدونم، ربط خاصی به کلاد نداره. اگه قضیه کلاد بود، خیلی راحت‌تر می‌شد ازش گذشت.

با این حال بازم میگم باید بود و دید چی میشه.
تا نسل ۱۱ قدرت کنسول ها میره دور و بر ۶۰۰TFs (اگه روند جهش بین نسلی مثل قبل باشه)، که خب برای ساخت یه بازی جهان باز با گرافیک فوتو ریالیستیک ، از کافی هم کافی تره و شاید حتی این حرفا اهمیت خاصی نداشته باشه. شایدم بالعکس.

PlayStationStudios

کاربر سایت
Sep 16, 2020
873
سه تا نکته:
۱. داداش گلم ، من از نسل هفت فن سونیم. فقط ۳ تا ps3 خریدم اون نسل. این بحثایی هم که شما الان داری تو فروم می کنی را من تو نوجوونی خودم کردم، سال هاست هم ازش رد شدم رفته. قبلش هم با PC بازی می کردم.
و هیچ وقت هم از مایکروسافت خوشم نیومده.
حداقل به لیست پلتفرم هام تو پروفایلم یه نگاه میکردی :D

۲.یه سری اخبار/شایعه اومده که سونی نگران نسل ۱۱ هست از الان که میتونید سرچ کنید و بخونید. به نظرم با توجه به شرایط فعلی صنعت گیم و تحولات فعلی، واقعا بجاست این نگرانی. اینکه کم و کیف قضیه چیه، هنوز مشخص نیست و باید بود و دید. اما همین اخبار فعلی هم که به گوش من و شما رسیده درسته ترول می کنیم تو فروم، اما دورنماش واقعا ترسناکه.

۳. هوش مصنوعی به صورت پایه، تا جایی که من میدونم، ربط خاصی به کلاد نداره. اگه قضیه کلاد بود، خیلی راحت‌تر می‌شد ازش گذشت.

با این حال بازم میگم باید بود و دید چی میشه.
تا نسل ۱۱ قدرت کنسول ها میره دور و بر ۶۰۰TFs (اگه روند جهش بین نسلی مثل قبل باشه)، که خب برای ساخت یه بازی جهان باز با گرافیک فوتو ریالیستیک ، از کافی هم کافی تره و شاید حتی این حرفا اهمیت خاصی نداشته باشه. شایدم بالعکس.
من خودم ۱۵ سال تو این فرومم فقط مشکل اینه هر ۲ ۳ سال یه بار بن شدم و میدونم توام سونی فنی و اصلا منظورم از مایکرو فنا تو نبود
اما راجب بحث خیالت راحت همین شایعات خود مایکروسافت راه انداخته! کلا کار مایکروسافت تو ۲۰ سال گذشته همین بوده هزیون گفتن و داستان های افسانه ای ساختن راجب آینده زمان وان یادمه میگفتن یه تکنولوژی روش که بعد یه مدت قرار آزاد شه و قدرتش از ۴ میره بالاتر ! اسمش یادم نیست
کلا کار مایکرو همین الانم که گیم پس منسوخ شد رفتن رو دور کلود که قرار قوی ترین وسیله تاریخ بشه و ۸ میلیارد گیمر بیان رو کلود این داستانا فعلا ۱۰ سال آینده رو هم با این ماجرا میگذرونن تا داستان بعدی بسازن !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر