مایکروسافت کنسول نسل بعدی ایکس باکس را تایید کرد | یک کنسول فوق العاده قدرتمند

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
این روز ها اخبار مختلفی از شرکت مایکروسافت و ایکس باکس به گوش می‌رسد. از مولتی پلتفرم شدن بازی های این کنسول تا ساخت کنسول دستی و اما و اگر هایی پیرامون آینده برند ایکس باکس. یکی از این خبر ها مربوط به کنسول نسل بعدی ایکس باکس می شود. با ادامه خبر با سایت بازی سنتر همراه باشید.

1000021526.jpg

ساعاتی قبل و در طول پادکست رسمی ایکس باکس که به برنامه های آینده شرکت مایکروسافت در قبال بخش سرگرمی و ایکس باکس می‌پرداخت، شاهد تایید کنسول نسل بعدی ایکس باکس بودیم.

به نظر می‌رسد مایکروسافت یک بار دیگر همان سیاست مشابه برای ساخت کنسول ایکس باکس سری ایکس را در پیش گرفته و برای مارکتینگ و معرفی جدیدترین کنسول ایکس باکس از کلید واژه «فوق العاده قدرتمند» یا همان «ultrapowerful» استفاده کرده است.

1000021525.jpg

سارا باند مدیر ایکس باکس در این خصوص در طول پادکست گفت:

«تعطیلات پایانی امسال منتظر خبر های هیجان انگیزی باشید و موردی که ما روی آن تمرکز کرده‌ایم، ارائه بزرگترین جهش فنی است که تا به حال در یک نسل سخت‌افزاری دیده‌اید. این مورد باعث تجربه بهتر برای گیمران و همچنین کمک به سازندگان بازی برای ساخت دیدگاه خود می شود.»

در اطلاعات قبلی که در دادگاه مایکروسافت در مقابل FTC به بیرون درز پیدا کرده بود، سال ۲۰۲۸ به عنوان سال عرضه نسل جدید ایکس باکس در نظر گرفته شده بود. با این حال شایعات دیگری مبنی بر عرضه کنسول نسل بعدی ایکس باکس در سال ۲۰۲۶ هم به گوش می‌رسد.

1000021527.jpg

کنسول ایکس باکس سری ایکس در طول مراسم The Game Awards سال ۲۰۱۹ معرفی شد و دور از ذهن نیست که مایکروسافت یک بار دیگر برای معرفی کنسول جدید ایکس باکس از این مراسم استفاده کند. مراسم The Game Awards در ماه دسامبر سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.

منبع

Attachments

• 1000021525.jpg
    1000021525.jpg
    54.3 KB · مشاهده: 50
آخرین ویرایش:

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
3,007
نام
احمد

مایکروسافت کنسول نسل بعدی ایکس باکس را تایید کرد | یک کنسول فوق العاده قدرتمند​

البته بدون بازی تاپ
و نکته مهم تر قابل دستزس بودن بازی ها رو pc
چرا میگی بدون بازی؟ بازی نداره؟
پس
Forza Horizon 5 کشک بود؟
Forza Motorsport چند ماه پیش داد کشک بود؟
Halo Infinite بازی نبود؟
نظرت در مورد
Age of Empires IV چیه؟
Microsoft Flight Simulator چی هست؟
Hi-Fi Rush چی؟
Starfield چی؟

اینا تاپ نیستن چی تاپه پس خدایی

تو سبک خودشون اینا خدا هستن تمام.

بازی ها هم رو پی سی میان ، چون هم ویندوز واسه خودشه، هم سیستم یکپارچه داره، یعنی حتی بازی رو استیم بخری باید در اخر وصل بشی به سرور های ایکس باکس ، سیستم یک پارچه

فقط خوشم از حرف بی منطقی نمیاد، خودم هم پی اس 5 دارم هم سریز ایکس ، هم 4 پرو هم یک سیستم هیولا بستم. ... :/

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
همون کنسول 12 ترافلاپسی که زخم کرده بودین ملت رو سر قدرتش نه تو فروش موفق بود نه قدرت توخالیش. به این زودی دارین حرف از کنسول نسل بعد میزنن ؟ 😐
سونی چند ماه دیگه قراره نسخه پرو بده حتی اسمش رو تا حالا نیاورده چه برسه به اینکه حرف از کنسول نسل بعد بزنه.اسپنسر هم مثل یه سری فن هاش تو دنیای موازی سیر میکنه

آخرین ویرایش:

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,603
چرا میگی بدون بازی؟ بازی نداره؟
پس
Forza Horizon 5 کشک بود؟
Forza Motorsport چند ماه پیش داد کشک بود؟
Halo Infinite بازی نبود؟
نظرت در مورد
Age of Empires IV چیه؟
Microsoft Flight Simulator چی هست؟
Hi-Fi Rush چی؟
Starfield چی؟

اینا تاپ نیستن چی تاپه پس خدایی

تو سبک خودشون اینا خدا هستن تمام.

بازی ها هم رو پی سی میان ، چون هم ویندوز واسه خودشه، هم سیستم یکپارچه داره، یعنی حتی بازی رو استیم بخری باید در اخر وصل بشی به سرور های ایکس باکس ، سیستم یک پارچه

فقط خوشم از حرف بی منطقی نمیاد، خودم هم پی اس 5 دارم هم سریز ایکس ، هم 4 پرو هم یک سیستم هیولا بستم. ... :/
جز قرمزها باقی عناوین در حد عناوین سونی نیست
مثلا FM کجا GT7 کجا
یه استوری سوم شخص در حد هورایزن ، لست ، آنچارتد ، گاد نداره
رقیب برای اسپایدرمن نداره
واقعا عناوین جالبی نداره
ما هر نسل دلمونو صابون میزنیم دوره 360 تکرار شه ولی نمیشه
حتی GEARS جدید هم خبری نیست
حقیقتا با داشتن PC خرید XBOX منطق زیادی نداره ، بیشتر از رویه تملک مالی بالا داشتنه
خودم اول قصدم خرید XSX بود
اومدم PC بستم ،چون عملا یکی به حساب میاد

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
یک کامنت دیدم نوشته بود احتمالا منظورش ترکیب با قدرت کلاوده ...
با توجه به سرمایه گذاری های مایکروسافت و حرکت هایی که انویدیا و AMD اخیرا زدن احتمالا مربوط به استفاده از هوش مصنوعی باشه و به اون سمت حرکت میکنند.

برنامه استفاده از کلاود به نظر میرسه تغییر کرده باشه. (تو لیک ها اشاره شده بود که از کلاود استفاده میکنن.)

البته اینا همه در حد حدس و گمان باقی میمونه.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
با توجه به سرمایه گذاری های مایکروسافت و حرکت هایی که انویدیا و AMD اخیرا زدن احتمالا مربوط به استفاده از هوش مصنوعی باشه و به اون سمت حرکت میکنند.

برنامه استفاده از کلاود به نظر میرسه تغییر کرده باشه. (تو لیک ها اشاره شده بود که از کلاود استفاده میکنن.)

خب این درسته و حتی شایعه های ps5 pro هم درباره ی استفاده از هوش مصنوعی خبر داده بودن
ولی مسئله من اینه بزرگترین جهش های سخت افزاری مربوط به نسل های اول گیمینگ بوده و هر نسل جهش سخت افزاری کمتر شده
استفاده از هوش مصنوعی میتونه به اندازه ای روی قدرت کنسول ها تاثیر بزاره که تبدیل به بزرگترین جهش نسلی بشه ؟!
من از پلی استیشن هایی که یادم بود فک کنم همون ps2 بیشترین جهش رو داشت ولی عکسش رو پیدا نکردم
مال بقیه رو پیدا کردم اینجا میذارم
playstation-console-power-levels-overview_q72s.1080.jpg
همین ps3 به ps2 رو در نظر بگیریم من بعید میدونم بتونه صرفا با هوش مصنوعی بهش برسه ... مگر هوش مصنوعی های قویتر دیگه ای بیاد
سر همین قضیه گفتم کلاود منطقی تره تا حداقل روی کاغذ بتونه این ادعا رو عملی کنه ...

• Like
Reactions: Bahram

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا

من به كليت بحث كار ندارم ولى به نظرم حداقل كاربر ايرانى سواى از فن بازى زياد نبايد از حركت برند محبوبش و در تصوير وسيع تر صنعت گيم به سمت كلاود خوشحال بشه.
فاز بعضيا رو واقعا درك نميكنم چطور اينو به عنوان پرچم پيروزى دست گرفتن هى دور افتخار ميزنن :D

ehsan M

کاربر سایت
Sep 12, 2015
1,811
با این حساب یعنی کنسول بعدی ایکسباکس زودتر از سونی میاد ؟

سونی هنوز کنسول pro معرفی نکرده بعد این میخواد نسل بعد شروع کنه . اینجوری باشه عمر کنسول ئرو خیلی کم میشه وقتی کنسول نسل بعدی عرضه میشه

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram

در تایید حرف قبلی:
1000021617.jpg
.....

اینم خبر جالبیه:
NVIDIA Has Been "Calling on Microsoft and Sony Every Week" about Returning to PlayStation and Xbox Consoles

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
با این حساب یعنی کنسول بعدی ایکسباکس زودتر از سونی میاد ؟

سونی هنوز کنسول pro معرفی نکرده بعد این میخواد نسل بعد شروع کنه . اینجوری باشه عمر کنسول ئرو خیلی کم میشه وقتی کنسول نسل بعدی عرضه میشه
عرضه یا عدم عرضه کنسول xbox تاثیری در دنیای گیم نداره :-??
تا پاییز 2026 فروش ps5 به حدود 100 میلیون رسیده / switch 2 هم بالای 35 میلیون
تا پاییز 2026 تمام فرست پارتی های xbox / بازی های بتزدا و اکتی همزمان روی ps5/ps5pro/ switch 2 /pc /xsx عرضه میشن
مایکروسافت در چنین شرایطی کنسول نسل بعدی عرضه کنه ؟ با چه شعاری ؟
کنسول بدون انحصاری ؟
اجرا 60 / 120 فریم تمام بازی های نسل 9 ؟ ( احتمالا ps5 pro همین امسال انجام میده )
اپ اسکیل مشابه dlss ؟ ( ps5 pro همین امسال انجام میده )
frame gen ؟ ( ps5 pro همین امسال انجام میده )
رزولوشن 8k ؟
path tracing روی کنسول دستی ؟
بعد از ابر فاجعه سری s دوباره یه کنسول ضعیف تر دستی عرضه می کنن ؟
و...
اگه مایکروسافت دوست داشته باشه می تونه چند میلیارد دلار اتیش بزنه و سال 2026 دو تا کنسول عرضه کنه :-bd اما عرضه این دو کنسول هیچ تاثیری روی صنعت گیم نداره ( احتمالا تا پایان 2028 و عرضه ps6 حداکثر 15 میلیون دستگاه می فروشه )
ناشر های ثردپارتی که هیچ حتی خود استودیو های مایکروسافت هم محتوایی انحصاری روی این کنسول ها عرضه نمی کنن :(

♥aditore♥

کاربر سایت
Feb 13, 2012
428
نام
مسعود
عرضه یا عدم عرضه کنسول xbox تاثیری در دنیای گیم نداره :-??
تا پاییز 2026 فروش ps5 به حدود 100 میلیون رسیده / switch 2 هم بالای 35 میلیون
تا پاییز 2026 تمام فرست پارتی های xbox / بازی های بتزدا و اکتی همزمان روی ps5/ps5pro/ switch 2 /pc /xsx عرضه میشن
مایکروسافت در چنین شرایطی کنسول نسل بعدی عرضه کنه ؟ با چه شعاری ؟
کنسول بدون انحصاری ؟
اجرا 60 / 120 فریم تمام بازی های نسل 9 ؟ ( احتمالا ps5 pro همین امسال انجام میده )
اپ اسکیل مشابه dlss ؟ ( ps5 pro همین امسال انجام میده )
frame gen ؟ ( ps5 pro همین امسال انجام میده )
رزولوشن 8k ؟
path tracing روی کنسول دستی ؟
بعد از ابر فاجعه سری s دوباره یه کنسول ضعیف تر دستی عرضه می کنن ؟
و...
اگه مایکروسافت دوست داشته باشه می تونه چند میلیارد دلار اتیش بزنه و سال 2026 دو تا کنسول عرضه کنه :-bd اما عرضه این دو کنسول هیچ تاثیری روی صنعت گیم نداره ( احتمالا تا پایان 2028 و عرضه ps6 حداکثر 15 میلیون دستگاه می فروشه )
ناشر های ثردپارتی که هیچ حتی خود استودیو های مایکروسافت هم محتوایی انحصاری روی این کنسول ها عرضه نمی کنن :(
به اون گوی شیشه ای که آینده رو نشون میده یکم استراحت بده اون سری ازش زیاد استفاده کردی سر خرید اکتی بهت دروغ گفت

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,411
نام
aliakbar
از فن های مایکروسافت میخوام به جای انتقاد و بهونه جویی از سونی و فن های سونی
نوک انتقادها رو‌بطرف اسپنسر نشان بگیرند.
نوکش به اسپنسر نمیرسید واسه همین فنهای دم دست سونی رو ترجیح دادیم.

Ni-oH

کاربر سایت
Dec 11, 2017
354
اینا وقتی این همه خرید کردن و بازی ها رو رایگان هم دادن گیمرا یه نگاه هم حتی به کنسولشون نکردن . الان که حاضرن بازی هاشون رو مانیتور دوربین دنده عقب ۲۰۷ هم عرضه کنن ، دقیقا چه کسانی میخوان کنسول رو بخرن ؟ دقیقا اونجا دارن به چی فکر میکنن ؟
من بعید میدونم تو حالت عادی باشن .
من بارها به اون اسپنسر گور به گور شده گفتم که از موتوری جنس نگیر آقا نگیر :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر