خبر رسمی مایکروسافت می خواهد GAME PASS روی پلی استیشن و نینتندو عرضه کند

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
gamepass2.jpg

مدیر ارشد مالی ایکس باکس گفته است که این شرکت در نهایت می خواهد سرویس Game Pass را برای کنسول های پلی استیشن و نینتندو عرضه کند. تیم استوارت به شرکت کنندگان در اجلاس Wells Fargo TMT گفت که هدف نهایی این شرکت این است که تمام محتوا و خدمات خود را به هر نمایشگری که می‌تواند بازیها را نمایش دهد، ارائه کند.

به گفته مدیر اجرایی، این ماموریت به گونه ای طراحی شده است که از بخش بازی مایکروسافت سود بیشتری نسبت به بازار کنسولی کسب کند و این یکی از عوامل محرک خرید 69 میلیارد دلاری شرکت اکتیویژن بلیزارد، خالق Call of Duty، بود که ماه گذشته آن را تکمیل کرد.

استوارت می‌گوید: برای ما، وقتی به کسب‌وکار فکر می‌کنیم، بازی از آنجا که به مایکروسافت و با Activision مربوط می‌شود، اهرم عملیاتی و افزایش حاشیه سود قطعاً بخشی از این پازل است. سپس کاری که انجام می‌دهیم این است که با توسعه‌ی کسب و کار خود در دیگر پلتفرمها به سود بیشتری برسیم، این یعنی تلویزیون‌های هوشمند، یعنی دستگاه‌های تلفن همراه، یعنی آنچه حتی در گذشته به‌عنوان رقبایی مانند پلی‌استیشن و نینتندو فکر می‌کردیم. ما اکنون در پلی‌استیشن و نینتندو فروش بالایی داریم. ما حتی بازیهای خود را به سرویس Nvidia GeForce Now اضافه کردیم.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، قبلاً ابراز تمایل کرده بود که سرویس Game Pass را همه جا عرضه کند، اگرچه او در سال 2020 گفت که سایر پلتفرم‌های رقابتی واقعاً علاقه‌ای به داشتن یک تجربه کامل ایکس‌باکس روی سخت‌افزار خود ندارند. در همان سال، اسپنسر همچنین گفت که مایکروسافت در مقابل رقبای سنتی سونی و نینتندو، به آمازون و گوگل به عنوان رقبای اصلی خود در تجارت بازی نگاه می کند. در صحبت با Protocol، او ادعا کرد که دارندگان پلتفرم ژاپنی برای رقابت از طریق سرویسهای ابری ساخته نشده اند.

اسپنسر گفت: وقتی در مورد نینتندو و سونی صحبت می‌کنید، ما برای آنها احترام زیادی قائل هستیم، اما ما آمازون و گوگل را رقبای اصلی آینده می‌دانیم. این به معنای بی‌احترامی به نینتندو و سونی نیست، اما شرکت‌های بازی سنتی تا حدودی از موقعیت خود خارج شده‌اند. آنها می‌توانند سعی کنند چیزی مثل Azure را ایجاد کنند، اما ما ده‌ها میلیارد دلار در طول سال‌ها در فضای ابری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. اسپنسر افزود: من نمی‌خواهم بر سر نوع فرمت با آن افراد وارد دعوا شوم، در حالی که آمازون و گوگل بر روی نحوه ارائه بازی به هفت میلیارد نفر در سراسر جهان تمرکز می‌کنند. در نهایت، این هدف صنعت است.

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
الان مثل یوبیسافت پلاس، یه سرویس بود اسمش گیم پس، بازیهای بتسدا و فیبل و شبیه سازهاش و کلا تریپل aaaa های با متای ۷۰ تا ۹۰
ماهی ۱۵ دلار
کسی که پلی استیشن داره این آفر براش توهین امیزه؟
نه، اما برای صاحب مارکت تو روند کانالهای عرضش اختلال میفته و باید با مایکرو سر و کله بزنه تو خونه خودش و اینو نمیخواد
حتی با اینکه به نفع مشتریشه

• Like
Reactions: king of north

THE KING M

کاربر سایت
Dec 8, 2015
312
ببین دوست عزیز خیلی پراکنده نوشتی و یه سریهاش بهم ربطی نداره و من نمیتونم جواب درست بدم. ولی به هرحال در حد توانم توضیح میدم.

بر اساس گفته های جیم رایان، سونی بدون cod کوشته میشه)) اینکه حالا این حرف تا چد به واقعیت نزدیکه و یا اینکه صرفن جهت مصرف در جنگ کنسولی گفته شده رو من نمیدونم واقعن. ولی خب اگر بخایم بر اساس فکت بریم جلو این حرفیه که خود مدیرعامل وقت سونی گفته.
و خب حالا همون cod در مالکیت مایکروسافت قرار داره.

تا جایی که من میدونم اسپنسر نگفته "برای همیشه". اصولن اگر همچین چیزی میگفت دیگه چه نیازی به قرارداد 10 ساله بود؟

من سخنگوی مایکروسافت نیستم ولی به عنوان یه فن، بعید میدونم برنامه مایکروسافت این باشه که جای سونی رو بگیره. اسپنسر از ابتدای مدیریتش کلیات سیاستش معلوم بود و داره بر همون اساس میره جلو. هیچوقت هم دنبال جنگ کنسولی و چوب لای چرخ رقیب کردن نبوده. برخلاف جیم رایان که با یه سری از تصمیمات و رفتارهاش، وجهه "لیدر مارکت" رو خراب کرد.

هندل کردن ip ها مثل قبل از خرید، توسط خود استودیو ها (و ناشرهاشون) انجام میشه و مایکروسافت به طور مستقیم دخالتی در جزییات و تصمیماتشون نداره. حداقل تا الان که اینطور بوده. ولی به دلایلی که به موضوع ما ربطی نداره، شخصن دوست دارم این مورد تغییر پیدا کنه.

عملکرد استودیوهای سونی واقعن ربطی به این موضوع نداره.

خیلی از صاحب نظرهای صنعت بر این باورن که نه تنها سونی بلکه هیچ کمپانی دیگه ای توان ساخت سالانه بازی در حد cod رو نداره. البته که این مصداق بارز "خاجه شیره را خورد و گفت شیرین است". منظور اینکه اون 70 میلیارد دلار گویای همه چیز هست.
Microsoft Promises To Keep Call Of Duty On PlayStation Forever

حالا تو دادگاه نبود و من اشتباه کردم.
در مورد اینکه جیم رایان گفت سونی بدون کالاف کوشته میشه، مشخصا اغراق بوده و صرفا شرایط زمانه مجبورش کرده بود که همچین حرفی رو بزنه و گرنه جیم راستگویی خودش رو حتی به فن های سونی سر قضیه بازی های بین نسلی و ما به نسل ها اعتقاد داریم نشون داد.

اینکه مایکروسافت نمی خواد جای سونی رو بگیره ولی با خرید ناشرها ( چیزی که عملا شاهدش نبودیم تا حالا تو صنعت گیم) بازی های تاثیر گذار این ناشرین رو انحصاری می کنه و مشترکین پلی استیشن رو محروم از اون ها هم در راستای عدم چوب لای چرخ کردن سونی هست لابد؟

مایکروسافت نتونه بازی های با کیفیت بالا از استودیو های جدیدش بیرون بده اتفاقا ربط داره چون مثل استارفیلد که نتونست به انتظارت عمل کنه، باعث میشه کنسول فروش نداشته باشه وضعيت بازار همچنان ثابت بمونه و سونی همچنان بی رقیب. تو ماه عرضه استارفیلد ایکس باکس تو اروپا 50 درصد کاهش فروش داشت و سونی افزایش بیشتر از صد درصدی.

آره هیچ کس توان ساخت ای پی در حد کالاف دیوتی نداره. خوب چرا سونی باید داشته باشه وقتی که کالاف همچنان با محتوای یکسان رو پلتفرم ش منتشر میشه؟
اون 70 میلیارد فقط واسه کالاف نبود برای کندی کراش و بلیزارد هم بود.

در آخر من شما رو نقل و قول کردم چون من واقعا این نظر شما که مایکروسافت قراره سونی رو مجبور به پذیرش اوردن گیم پس به کنسول خودش کنه رو قابل بحث دونستم.

• Like
Reactions: SiminSecret

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,774
چیزی که مشخصه فعلا اصلا قصد ندارند همچین برنامه ای که بازی‌هاش بیاره برای رقیب مستقیم داشته باشند. همین دو سه ماه پیش بود که اسپنسر اعلام کرد TES 6و Indiana Jones انحصاری هستند. این کاملا با چیزی که CFO میگه در تضاده. احتمالا CFO داره در مورد 10-15 سال آینده صحبت میکنه. این وسط نقش گوگل و آمازون و اپل هم مهم هست. یادمون نره 70 میلیارد دلار یکجوری باید جبران بشه
پلی استیشن که مارکت لیدره سال پیش 1.85میلیارد دلار سود داشت.
View attachment 320267
بعضی وقت ها فکر میکنم مایکروسافت چجوری میخواد 70 میلیارد دلار رو از حلقوم ملت بکشه بیرون:))
واقعا هرچیزی ممکنه
در مورد کلاود هم من انقدر مثل اسپنسر مطمئن نبودم، پلی استیشن همین حالا داره استریم 4k به مشترکین ارائه میده lol:))
ببین من فکر نمیکنم مایکروسافت از عرضه گیم پس روی ps ضرر بکنه. شاید فقط روی فروش کنسولش تاثیر بزاره که اونم با توجه به سیاست های اسپنسر، فاقد اهمیت. اینها کنسول رو به عنوان یک آپشن برای فروش گیم پس میبینن. نه بیشتر و نه کمتر
حالا این آپشن رو سونی یا نینتندو در اختیار یوزر قرار بده. فرق زیادی نمیکنه.
از طرفی اینم در نظر بگیر که تخصص مایکروسافت در فروش نرم افزاره. یعنی چیزی که مایکروسافت به غولی که الان هست تبدیل کرده، قطعات کامپیوتر یا کنسول نبوده. سرویس ها و نرم افزارهاش بودن.
حالا در این صنعت هم با توجه به شواهد احتمالن میخاد همین رویکرد رو داشته باشه...

بعد از خرید بتسدا اسپنسر یکی دوبار به صراحت گفت "بازیهای ما جایی منتشر میشن که گیم پس باشه" یعنی هیچوقت نگفت بازیهامون رو روی پلتفرم رقیب عرضه نمیکنیم.
الانم اگر بخان گیم پس رو بیارن روی ps، در همون راستا قرار میگیره.

در مورد 70 میلیارد هم من علم اقتصادیش رو ندارم ولی در این حد میدونم که خریدهایی با این ابعاد، زمانی ریسک زیادی دارن که خریدار مجبور به فروش بخشی از اموالش بشه ( منقول یا غیرمنقول ) ولی تا جایی که من میدونم سرمایه خرید abk از راهی به جز فروش اموال تامین شده.
به عبارتی خرید abk چیزی از مایکروسافت کم نکرده. بلکه پولش رو تبدیل به مال کرده. امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشی.

در مورد کلاود هم نمیشه به صورت سطحی بررسی کرد. من فقط به این مورد بسنده میکنم که azure رتبه دوم در ارایه دهنده های کلاود رو داره با 22% مارکت شیر.
اگرم اشتباه نکنم چندسال پیش قرار بود سونی هم از بسترهای مایکروسافت برای کلاودش استفاده کنه. نمیدونم به کجا رسید))

Microsoft Promises To Keep Call Of Duty On PlayStation Forever

حالا تو دادگاه نبود و من اشتباه کردم.
در مورد اینکه جیم رایان گفت سونی بدون کالاف کوشته میشه، مشخصا اغراق بوده و صرفا شرایط زمانه مجبورش کرده بود که همچین حرفی رو بزنه و گرنه جیم راستگویی خودش رو حتی به فن های سونی سر قضیه بازی های بین نسلی و ما به نسل ها اعتقاد داریم نشون داد.

اینکه مایکروسافت نمی خواد جای سونی رو بگیره ولی با خرید ناشرها ( چیزی که عملا شاهدش نبودیم تا حالا تو صنعت گیم) بازی های تاثیر گذار این ناشرین رو انحصاری می کنه و مشترکین پلی استیشن رو محروم از اون ها هم در راستای عدم چوب لای چرخ کردن سونی هست لابد؟

مایکروسافت نتونه بازی های با کیفیت بالا از استودیو های جدیدش بیرون بده اتفاقا ربط داره چون مثل استارفیلد که نتونست به انتظارت عمل کنه، باعث میشه کنسول فروش نداشته باشه وضعيت بازار همچنان ثابت بمونه و سونی همچنان بی رقیب. تو ماه عرضه استارفیلد ایکس باکس تو اروپا 50 درصد کاهش فروش داشت و سونی افزایش بیشتر از صد درصدی.

آره هیچ کس توان ساخت ای پی در حد کالاف دیوتی نداره. خوب چرا سونی باید داشته باشه وقتی که کالاف همچنان با محتوای یکسان رو پلتفرم ش منتشر میشه؟
اون 70 میلیارد فقط واسه کالاف نبود برای کندی کراش و بلیزارد هم بود.

در آخر من شما رو نقل و قول کردم چون من واقعا این نظر شما که مایکروسافت قراره سونی رو مجبور به پذیرش اوردن گیم پس به کنسول خودش کنه رو قابل بحث دونستم.
راستش من حوصله کل کل ندارم. ولی در مورد انتشار cod تو تاپیک خرید abk دوستان خیلی شفاف و با جزییات توضیح دادن. یه سر بزنی بد نیست.
خلاصش اینه که مایکروسافت بعد از 10 سال میتونه بازیهای abk رو روی ps منتشر نکنه.

پ.ن: دوستان ببخشید من یه مقدار خستم و یه سری اشتباهات تایپی و نگارشیم زیاد شده))

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
دیگه فکر کنم مایکروسافت زده به سرش میخواد کنسول سازی بزاره کنار
کلا گیم تولید کنه با این همه استودیو و ... که خریده + یه سرویس اشتراک گیم که مثل استیم بشه

قبلا که گیم پس روی pc اومده بود
اصلاً ما فرض محال می‌گیریم همچین اتفاقی افتاد و سرویس گیم پس اومد روی نینتندو و پلی استیشن
دیگه مگه من خولم برم xbox بخرم ؟

تمرکزش روی کلاد گیمینگ هست احتمالاً برای آینده
کنسول به این شکل کلاسیکش کلا آخراشه و نهایتا 2-3 نسل دیگه تموم می شه. همین الانش با سرویسای استریم با کیفیت خوبی در دسترسن بازیا و استارلینک هم داره همه جا اینترنت رو میاره. 10-15 سال دیگه کسی نیازی نداره سخت افزار بگیره بزار تو خونه ش. کنسول سازای الان هم احتمالا اون موقع سرویس دهنده می شن یه فی می گیرن شما بیاید رو سرویسشون. کنسولی هم اگه باشه مثل ps portal فقط برای استریم خواهد بود...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: fire emblem

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
به نظر من آخرش این اتفاق تحت یه سری شرایط خاص می افته و به نفع دو طرف هم هست . مگه نتفلیکس حالا هر چند تو یه مدیوم دیگه، تو پلی استیشن موجود نیست!؟ . گیم پس هم می‌تونه تقریبا یه چیزی شبیه همون در قالب یه اپ مجزا مثلن در دسترس پی اس قرار بگیره

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
موضع جدید مایکروسافت میتونه مربوط به اهدافش برای رشد مشترکین گیم پس باشه و اینکه تارگت دارن تا سال 27 فکر کنم به یه عددی برسن وگرنه ممکنه کلا بخش گیمینگشون به مشکلات اساسی بخوره. یحتمل میخوان گیم پس رو برای همه دیوایس های ممکن بیارن تا به این تارگت برسن. وگرنه با تکیه بر PC و Xbox به این میزان رشد مورد نظر نرسیده و سودآور نمیشه براشون. مخصوصا با این حجم هزینه ای که کردن.

در خصوص گیم پس و PS که اصلا ممکن نیست. هر موقع مایکروسافت اجازه داد پلاس رو Xbox بیاد، سونی هم اوکی میده گیم پس رو بیارن رو PS. نینتندو هم که یه کامیونتی کاملا بسته داره. تنها مدل همکاری مایکروسافت و سونی میتونه همون امدن یه سری از بازی های مایکرو برای PS ها باشه. فعلا ماینکرفت و CoD هست، و امیدوارم در آینده بازی های بیشتری مالتی پلتفرم بمونن. مثل Doom یا کلا چیزهایی که هیچ وقت انحصاری نبودن.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
بعید می‌دونم اومدن گیم پس روی پلی استیشن جزو سیاست‌های سونی باشه. :D چون بحثش یه ذره با سرویس‌های الکترونیک آرتز و یوبیسافت متفاوته و گیم پس یه سرویس کاملاً مشابه پلاس هست که به جز بازی‌های انحصاری، کلی بازی مولتی‌پلتفرم هم داره و خیلی وقت‌ها این بازی‌های مولتی‌پلتفرم هم بین دو سرویس مشترک هستن.
درصد زیادی از گیمرها هم قرار نیست همزمان سراغ دو تا سرویس برن و اگه گیم پس رو انتخاب کنن، به ضرر سونی هست. با اینکه به هر حال یه سودی هم از گیم پس به سونی می‌رسه، ولی در مقابل سود پلاس ناچیزه و شاید در مجموع ضررش برای سونی بیشتر باشه. وقتی هم کسی گیم پس بگیره و فلان بازی مولتی‌پلتفرم رو باهاش تجربه کنه، دیگه برای اون بازی به طور جداگانه خرج نمی‌کنه و کلی پول از دست سونی خارج می‌شه.
اگه یه روزی بخواد همچین اتفاقی بیفته و بازی‌های مایکروسافت رو روی پلی استیشن ببینیم، به نظرم یا در قالب یه مدل مخصوص از گیم پس هست که با قیمت پایین‌تر، فقط بازی‌های مایکروسافت رو داشته باشه و خبری از بازی‌های مولتی‌پلتفرم نباشه، یا همون پورت سنتی برای پلی استیشن. با اینکه می‌گن آینده ایکس باکس یعنی گیم پس و این صحبت‌ها، ولی به هر حال داریم می‌بینیم که همه بازی‌های مایکروسافت در کنار کنسول برای پی‌سی هم پورت می‌شن و شاید یه روزی برای پلی استیشن هم پورت بشن. با توجه به فروش فوق‌العاده پلی استیشن و در نظر گرفتن اینکه درصد زیادی از نسخه‌های فروخته شده از هر بازی متعلق به پلی استیشن هست، مایکروسافت می‌تونه از پورت بازی‌هاش کلی سود بکنه.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
گیم پس یه سرویس کاملاً مشابه پلاس هست که به جز بازی‌های انحصاری، کلی بازی مولتی‌پلتفرم هم داره و خیلی وقت‌ها این بازی‌های مولتی‌پلتفرم هم بین دو سرویس مشترک هستن.

آریا بحث دقیقا سر همین بازی های مالتی پلتفرمی هست که میان رو گیم پس. سونی از خود کنسول که سود خاصی نداره، تمام درآمدش از رویلیتی هست که از بازی های بزرگ گیرش میاد. اگه اجازه بده گیم پس رو PS بیاد، یعنی هم یه سری از مشترکین پلاسش رو از دست داده، هم اینکه دیگه یه سری از بازی هارو کسی رو PS نمیخره، چون میخوان رو گیم پس بازی کنن.

حالا اینو بزار کنار صحبت جیم رایان خدابیامرز که میگفت تقریبا با تمام ناشرها صحبت کردم و اکثرا از مدل گیم پس خوششون نمیاد و دوست دارن بازی بفروشن نه اینکه بزارن رو سرویس. این دوستان اگه به فرض بازی هاشون رو گیم پس هم بیاد اصل فروش و مخاطبینشون رو PS هست که اینجوری اون رو هم از دست میدن و در نتیجه اونا هم با این تصمیم سونی خیلی موافق نخواهند بود. کلا امدن گیم پس رو PS واسه سونی خودکشیه. قبلا هم گفتم، مایکرو با راه انداختن این سرویس و سرمایه گزاری فوق عظیم قمار سنگینی کرده. باید دید میتونه گیم پسش رو جا بندازه و با آوردن رو پلتفرم های مختلف سودآور کنه یا نه، وگرنه خیلی کار عجیب غریبی هست و سونی خیلی باید سرخوش باشه که وارد این بازی بشه. و نمیشه.

اما از طرف دیگه اینکه مایکرو میگه به دنبال آوردن گیم پس رو پلتفرم های دیگه است قاعدتا باید منظورش همین PS و Switch باشه، وگرنه امدن این عمو رو TV ها و دری وری ها مشابه که دردی ازش دوا نمیکنه. گیمرهایی که بازی های گیم پس طور رو دوست دارن رو PS هستن نه جای دیگه. به غیر PS جای دیگه بره هزینه زیرساخت هاشم در نمیاره! چون من بعید میدونم مثلا کسی گیم پس بگیره و با کلاد رو تلوزیون سامسونگ استارفیلد بزنه. همین الان که اینو نوشتم احساس کردم رو دراگم.

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
257
View attachment 320217

مدیر ارشد مالی ایکس باکس گفته است که این شرکت در نهایت می خواهد سرویس Game Pass را برای کنسول های پلی استیشن و نینتندو عرضه کند. تیم استوارت به شرکت کنندگان در اجلاس Wells Fargo TMT گفت که هدف نهایی این شرکت این است که تمام محتوا و خدمات خود را به هر نمایشگری که می‌تواند بازیها را نمایش دهد، ارائه کند.

به گفته مدیر اجرایی، این ماموریت به گونه ای طراحی شده است که از بخش بازی مایکروسافت سود بیشتری نسبت به بازار کنسولی کسب کند و این یکی از عوامل محرک خرید 69 میلیارد دلاری شرکت اکتیویژن بلیزارد، خالق Call of Duty، بود که ماه گذشته آن را تکمیل کرد.

استوارت می‌گوید: برای ما، وقتی به کسب‌وکار فکر می‌کنیم، بازی از آنجا که به مایکروسافت و با Activision مربوط می‌شود، اهرم عملیاتی و افزایش حاشیه سود قطعاً بخشی از این پازل است. سپس کاری که انجام می‌دهیم این است که با توسعه‌ی کسب و کار خود در دیگر پلتفرمها به سود بیشتری برسیم، این یعنی تلویزیون‌های هوشمند، یعنی دستگاه‌های تلفن همراه، یعنی آنچه حتی در گذشته به‌عنوان رقبایی مانند پلی‌استیشن و نینتندو فکر می‌کردیم. ما اکنون در پلی‌استیشن و نینتندو فروش بالایی داریم. ما حتی بازیهای خود را به سرویس Nvidia GeForce Now اضافه کردیم.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، قبلاً ابراز تمایل کرده بود که سرویس Game Pass را همه جا عرضه کند، اگرچه او در سال 2020 گفت که سایر پلتفرم‌های رقابتی واقعاً علاقه‌ای به داشتن یک تجربه کامل ایکس‌باکس روی سخت‌افزار خود ندارند. در همان سال، اسپنسر همچنین گفت که مایکروسافت در مقابل رقبای سنتی سونی و نینتندو، به آمازون و گوگل به عنوان رقبای اصلی خود در تجارت بازی نگاه می کند. در صحبت با Protocol، او ادعا کرد که دارندگان پلتفرم ژاپنی برای رقابت از طریق سرویسهای ابری ساخته نشده اند.

اسپنسر گفت: وقتی در مورد نینتندو و سونی صحبت می‌کنید، ما برای آنها احترام زیادی قائل هستیم، اما ما آمازون و گوگل را رقبای اصلی آینده می‌دانیم. این به معنای بی‌احترامی به نینتندو و سونی نیست، اما شرکت‌های بازی سنتی تا حدودی از موقعیت خود خارج شده‌اند. آنها می‌توانند سعی کنند چیزی مثل Azure را ایجاد کنند، اما ما ده‌ها میلیارد دلار در طول سال‌ها در فضای ابری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. اسپنسر افزود: من نمی‌خواهم بر سر نوع فرمت با آن افراد وارد دعوا شوم، در حالی که آمازون و گوگل بر روی نحوه ارائه بازی به هفت میلیارد نفر در سراسر جهان تمرکز می‌کنند. در نهایت، این هدف صنعت است.
اگه رو سونی هم عرضه بشن که عالی میشه ولی سونی و نینتندو رو به عنوان رقیب نمیبینیم درک نمیکنم

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
وقتی آمار فروش کنسولت داره از ps portal هم کمتر میشه دیگه وقته نرمش قهرمانانه هستش

کاش خودش یه قدرت پردازشی داشت
آخه ریموت پلی خالی بدرد من یکی نمیخوره

img_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B3%DB%B1%DB%B2%DB%B0%DB%B1_%DB%B2%DB%B2%DB%B1%DB%B1%DB%B1%DB%B7_jv5q.jpg

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
اگه رو سونی هم عرضه بشن که عالی میشه ولی سونی و نینتندو رو به عنوان رقیب نمیبینیم درک نمیکنم

۱)عرضه شدن/نشدن گیمپس روی ps وnd که الانا نمیشه...باید منتظر پیشرفت سخت افزاری بود ببینیم که این چیپلت های جدید که میان چی هستن (همین آذر، اینتل اولیش رو رونمایی میکنه) بعدش اگر چیز بهدرد بخوری بود بازار کنسولها رو تغییر میده...البته تا ۲۰۲۶ ۲۰۲۷ باید صبر کرد

۲) از دید مایکروسافت رقیب باید دو ویژگی داشته باشه: ۱. اکوسیستم ۲. کلاود (سرویس ابری)
اکوسیستم رو که مایکروسافت قراره ۲۰۲۴ معرفی کنه .... و سونی و نینتندو زیرساخت ابری فعلا ندارن..مایکروسافت از سال ۲۰۰۷ تا الان داره رو بخش آژور کار میکنه

منظور هم بازار کوچیک کنسول نیست...تو متن گفته امازون و گوگل ۱۰۰ها میلیون کاربر رو میخوان جذب کنن...و مایکروسافت هم به فکر رقابت با اینهاست که گفته:

اما شرکت‌های بازی سنتی تا حدودی از موقعیت خود خارج شده‌اند. آنها می‌توانند سعی کنند چیزی مثل Azure را ایجاد کنند، اما ما ده‌ها میلیارد دلار در طول سال‌ها در فضای ابری سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. اسپنسر افزود: من نمی‌خواهم بر سر نوع فرمت با آن افراد وارد دعوا شوم، در حالی که آمازون و گوگل بر روی نحوه ارائه بازی به هفت میلیارد نفر در سراسر جهان تمرکز می‌کنند. در نهایت، این هدف صنعت است.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر