مایکروسافت: متخصصان صنعت معتقند که Xbox One بازی های بهتری دارد

A.R.A.$.H

کاربر سایت
Mar 26, 2013
3,070
نام
آرش
image_36148_thumb_wide620.jpg

معاون رئیس کمپانی مایکروسافت آقای Yusuf Mehdi طی کنفرانس جهانی Citi در صحبت های خود با سرمایه گذاران بر سخنان آقای Panello پیرامون مقایسه اشتباه سخت افزاری بین Xbox One و PS4 تاکیید کردند و گفته اند که این رقابت بین برای مصرف کنندگان خوب است.
گزارش کامل این کنفرانس توسط Dualshockers تهیه شده است. آقای Mehdi گفته اند:
اول از همه، من فکر می کنم هم اکنون زمان بی نظیری برای گیمرها است. یکی از چیزهایی که هرگز اتفاق نیفتاده، این است که ما به رقابت رو در رو کنسول رقیب رفته ایم. این مورد انرژی بسیاری را به بازار خواهد آورد و توجهات زیادی را جلب خواهد کرد که همه اینها در آخر باعث رشد بازار می شود. اکنون زمان خوبی برای گیمر شدن است. در بحث رقابت من فکر می کنم که کار ما از ارزش بیشتری برخوردار است. ما کارهایی را با کینکت خواهیم کرد که در هیچ پلتفرم دیگری ممکن نیست که تفاوت بسیار زیادی را ایجاد می کند. همانطور که گفتم، حقیقت این است که ما سرگرمی و بازی ها را خلق می کنیم. اگر به بازیکن ها نگاه کنیم، آنها کنسول ها را به خاطر بازی ها خریداری می کنند نه به خاطر یک سری مشخصات سخت افزاری روی کاغذ. حال اگر به بازی های ما نگاهی بیندازید، اکثر متخصصان صنعت معتقند که ما بازی های بهتری را برای عرضه داریم.
نظر شما پیرامون صحبت های آقای Mehdi چیست؟
OXM

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
من فکر نمیکنم اون جمله ها نشونه ی غرور باشه , این سیاست مایکرو چیز اشتباهی نبود 100% توی آینده هم خود سونی به این روند روی میاره (منظورم دیجیتالی شدنِ) اگه درست به قضیه نگاه کرد اینکارش جز سود واسه ی خود سازنده ها و نه خرده فروشا چیزه دیگه ای نداشت ... ما ام کمتر شاهد ورشکستگی شرکتایی مثه THQ میشدیم...منتهی یکم بد بیان شد سونی ام از فرصت استفاده کرد در واقع !!!!

شرمنده میشه بپرسم منظورتون از دیجیتالی شدن چیه؟ اینکه بازی ای که میخرید باید حتما بطور آنلاین چک بشه و هیچ اختیاری در مقابل بازی که براش هزینه کردید رو نداشته باشید رو میگید؟ یا چیزه دیگه ایه و من متوجه نشدم؟

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,511
نام
محمد
در مورد غرور مایکرو هم جدا نیازی به بحث کردن نمیبینم:
"سیاسـت های X1 تغییر نمیکنند."
"گیمر ها کنسول ما را خواهند خرید"
"اگر اینترنت ندارید، X360 بخرید"
"ما سونی را در E3 خواهیم کشت"
بقیه بحث رو که جواب دادم، واسه من گیمر وجود داشتن بازی مهمه نه چیز دیگه ای، سازنده باید واسه کنسولش تبلیغ کنه، حالا اگه در مورد TV صحبت می کرد حرفت رو قبول داشتم ولی وقتی میاد در مورد گیم صحبت میکنه یعنی اینکه راه درست رو انتخاب کرده :D راجع به این قسمتی که نقل قول کردم، راستش من به این میگم پیچوندن مبحث! شما داشتی در مورد این خبر و غرور مایکروسافت صحبت میکردی، من هم گفتم صحبت کردن در مورد گیم واسه گیمرها اسمش غرور نیست، حالا یهو باز برگشتی سر صحبت های قبلی مایکروسافت که خب میشه همون پیچوندن :D من نگفتم همه حرف های مایکروسافت درسته، داشتم در مورد خبر فعلی صحبت میکردم.
تا اینجای کار کنسول X1 نتونسته توجه خیلی از گیمر ها رو به خودش جلب کنه، از دید من وقتی یه شرکتی توی همچین وضعیتی قرار داره باید تمام توجه ـش به جذب کردن خریدارها باشه نه اینکه بیاد دلش رو به حرف "متخصصان صنعت" خوش کنه.
حالا اون بحث ها به کنار، از کجا با این اطمینان میگی نتونسته؟ موفقیت صرفا به این معنی نیست که باید همون اول کار از رقبا بیشتر بفروشی، من قبلا هم گفته بودم موفقیت یعنی به دست آوردن سهم مناسب تو بازار، حالا منابعت واسه اینکه مایکروسافت نتونسته سهمی تو بازار به دست بیاره رو بگی خوشحال میشم :D

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
مایکرو همیشه اوایل نسل خوب کار میکنه و تا اواسطش بخور و نمیر یه چیزایی نشون میده ... ولی امان از وقتی که ایده هاش ته بکشه ! ... دقیقا میشه بلایی که سر ایکس باکس اریجینال و 360 در اومد ...کنسول رو کامل رها میکنه و دریغ از یه بازی درست و حسابی . تو این نسل اگر کینکت نبود فاتحه 360 دو سال پیش خونده شده بود ... هنوزم برگ برنده های سونی ( سانتا مونیکا،ناتی داگ،استودیو جَپَن) رو نشده ... بزار اونا رو بشن ببینم آشغالای انحصاری ای مثل دد رایزینگ 3 ، Down،و... حرفی برای گفتن دارن یا نه؟!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
بعد یه چیز دیگه ام بگم ...شما تویت ای کاز هیرای رو بخونی چی میگی پس!؟ همش توهین و تحقیرِ...اونا نشون دهنده ی چیزی نیست احیانا؟!

"درسته ما داریم با کنسولی که پیش گیمرها محبوبتره شاخ به شاخ میشیم ولی متخصصا میگن بازی های کنسول ما بهتره"
خب لانچ بهتری داره در حال حاضر...بازیای بیشتری هست ! حقیقته دیگه...چیکار کنه الان!؟ :D
سونی ام بازیاش رو زیادتر از الانِ وان کنه بیاد بگه لانچ ما بهتر و بزرگتره , کیه که قبول نکنه ...

First of all، اون توییتر خود کاز هیرای نیست و کاز هیرای اصن توییتر نداره. به اون میگن کاز قلابی.

وقتی حرف از کنسول ما بهتره به میون میاد نه فقط به بازی، بلکه به خود سخت افزار هم مربوط میشه.
من الان ازت میپرسم که شما از کنسول رقیب اطلاع کامل دارین و میدونین چی در چنته داره و یا چه ویژگی های داره که اینقدر با اطمینان حرف میزنین؟ اینطور بگم شما خودت کنسول ها رو دستت گرفتی و اونا رو به چشم دیدی و بازیاشونو بازی کردی؟ همین سوال رو هم میشه از متخصصان هم پرسید.
این چیزایی که گفته میشه همش بازار گرمی و همش حرفه. نقیض اینم نمیشه که سونی هم همین وضعیت رو داره. اونی که حرف اول و آخر رو میزنه گیمره نه متخصص. تو این وضعیت اگر من جای سازنده بودم سعی میکردم سکوت کنم و روی کنسولی که دستمه تمرکز کنم و عمل کنم.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
چیزی که مهمه اینه که گیمرها دنبال چی هستن! من گیمر 99999 تا بازی انحصاری هم PS4 بده بیرون واسم در مقابل امکانات X1 پشیزی ارزش نداره! اصلا از سرتاپای Xbox من خوشم میاد از داشبوردش گرفته تا جو داخلش که وقتی میشینم پاش یادم میره 12 ساعت گذشته و من هنوز نه نهار خوردم نه شام!!!

ضمنا این نسل مایکروسافت به شدت منو راضی کرد و همین یعنی من نسل بعد هم کنسولش رو میخرم چون بهش اطمینان دارم.خب اینجا من گیمر از X1 خوشم میاد و میخرمش و هزاران نفر دیگم تو جهان مثل من فکر خواهند کرد و این کنسول رو میخرن و منم باهاشون تو لایو دوباره کلی حال میکنم حالا این وسط یه عده نمی دونم از کجا حرف در میارن که گیمرها سمت PS4 هستند و کسی دنبال X1 نیست!! پس امثال من این وسط چیکاره ایم؟!

راستی یه کنسول تو نسل فعلی هست که پارتی چت نداره و انلاینش بسیار سوت و کوره اسمش چی بود؟! :d

آخرین ویرایش:

Mohsen1996

کاربر سایت
Aug 12, 2013
96
نام
محسن
دقت کردین فقط خود ماکروسافت از خودش تعریف میکنه؟!
ماکروسافت:ما قوی هستیم
ماکروسافت:ما سخت افزار قوی تری داریم
ماکروسافت:ما انحصاری های بیشتری داریم
ماکروسافت:کنسول ما از همه لحاظ از رقیب بهتره
خوب اخرش که چی؟!
مگه سونی میاد اینجوری از خودش تعریف میکنه؟! بابا بسه دیگه خسته شدیم بزارید دیگران ازتون تعریف کنن
از قدیم گفتن عروس تعریفی گوزو از آب درمیاد.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
شما داشتی در مورد این خبر و غرور مایکروسافت صحبت میکردی، من هم گفتم صحبت کردن در مورد گیم واسه گیمرها اسمش غرور نیست، حالا یهو باز برگشتی سر صحبت های قبلی مایکروسافت که خب میشه همون پیچوندن :D من نگفتم همه حرف های مایکروسافت درسته، داشتم در مورد خبر فعلی صحبت میکردم.
:arrowd:
حتی توی همین خبر هم میشه این غرورشون رو دید
"درسته ما داریم با کنسولی که پیش گیمرها محبوبتره شاخ به شاخ میشیم ولی متخصصا میگن بازی های کنسول ما بهتره"
اینکه صرفا بیان همچین چیزی در مورد بازی های خودشون بگن غرور حساب نمیشه (هرچند کار جالبی نیست) ولی وقتی میان توی مقایسه مستقیم همچین چیزی میگن نشون دهنده غرورشونه.
اعتماد داشتن به محصولی که ساختن قابل درک و درسته ولی داشتن غرور بی جا نه.

حالا اون بحث ها به کنار، از کجا با این اطمینان میگی نتونسته؟ موفقیت صرفا به این معنی نیست که باید همون اول کار از رقبا بیشتر بفروشی، من قبلا هم گفته بودم موفقیت یعنی به دست آوردن سهم مناسب تو بازار، حالا منابعت واسه اینکه مایکروسافت نتونسته سهمی تو بازار به دست بیاره رو بگی خوشحال میشم :biggrin1:
وقتی الان کنسول رقیب ازشون بیشتر فروخته نشون دهنده اینه که نتونستن تا الان توجه بخش زیادی از گیمر ها رو جذب کنند (یادم یکی از شایعه ها حتی میگفت سونی بیش از 2 برابر مایکرو کنسول پیش فروش کرده ولی خب لینکش رو ندارم، پس قبول کردن یا نکردنش به خودت بستگی داره)

بعد از اون هم همین نظرسنجی هایی که توی نت انجام میشه. فقط نگو که نظرات اینترنت مهم نیست :d چون به عنوان یه فکت میگم که نظرات و بازخورد های مردم توی اینترنت خیلی مهمه.

پ.ن: این جریان معرفی کنسول مایکرو، سیاسـت های غلط، باز خورد های فوق العاده منفی، غرور سازنده و بیان غیر قابل تغییر بودن سیاسـت ها، تغییر سیاسـت ها بدون اقرار به اشتباه بودن اونها و .... کل این جریانات من رو یاد یه محصول دیگه ایی میندازه که اتفاقا همین چند ماه پیش هم عرضه شد و علی رغم اینکه محصول نهایی کیفیت خیلی بالایی هم داشت از لحاظ تجاری یه شکست کامل به حساب میومد.

Does the name Tameem Antoniades rings any bell?

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
مگه قرار نبود تو e3 سوني به ديار باقي بشتابه!؟ دوستان با كدوم كنسول پيتزا و تنقلات ميشه سفارش داد؟
با كدام كنسول ميشه زامبي رو هول داد؟
ديگه برتريه x1 كاملا احساس ميشه!تو انحصاريم كه ديگه تو اين نسل جامه ي سوني را دريد!تا ٢٠١٦ هم كه داره ساپورت ميكنه!خدا به داد سوني برسه !dr3,ryse !!
:d

آخرین ویرایش:

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
خوب اخرش که چی؟!
مگه سونی میاد اینجوری از خودش تعریف میکنه؟! بابا بسه دیگه خسته شدیم بزارید دیگران ازتون تعریف کنن

واقعا اینایی که گفتی احیانا برعکس نیست؟ عزیزم این دو ماه سونی ما رو سرویس کرد اینقدر از خودش تعریف و تمجدید کرد بعد اون وقت شما میگی مایکروسافت؟ بذار جملتو من اصلاح کنم:

سونی:ما قوی هستیم
سونی:ما سخت افزار قوی تری داریم
سونی:ما انحصاری های بیشتری داریم
سونی:کنسول ما از همه لحاظ از رقیب بهتره

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
خوب اخرش که چی؟!

پس کی بود که 30 بار خبر زد کنسول ما 60% قویتره و مولتی پلتفورما رو کنسول ما بهتر اجرا میشه و بازی ساختن برای ما راحت تره و ...

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی

واقعا اینایی که گفتی احیانا برعکس نیست؟ عزیزم این دو ماه سونی ما رو سرویس کرد اینقدر از خودش تعریف و تمجدید کرد بعد اون وقت شما میگی مایکروسافت؟ بذار جملتو من اصلاح کنم:

سونی:ما قوی هستیم
سونی:ما سخت افزار قوی تری داریم
سونی:ما انحصاری های بیشتری داریم
سونی:کنسول ما از همه لحاظ از رقیب بهتره
شايد اون دومي رو گفته باشه ولي حداقل سازنده ها تاييد كردن،نه مثل مايكرو كه ميگه:
ما سوني را خواهيم كشت
كنسول ما ١٠٠$ بيشتر ميارزد
سازندگان ناپخته هستند و قدرت كنسول مارو درك نمي كنن
همين خبر

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
شايد اون دومي رو گفته باشه ولي حداقل سازنده ها تاييد كردن،نه مثل مايكرو كه ميگه:
ما سوني را خواهيم كشت
كنسول ما ١٠٠$ بيشتر ميارزد
سازندگان ناپخته هستند و قدرت كنسول مارو درك نمي كنن
همين خبر
مساله اینه هر 2 این شرکتا حرف زیاد میزنن اما یک سری دوستان فقط حرفای یه شرکت رو قبول میکنن و حرفهای شرکت دیگه رو چرت و پرت میخونن!

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
پس کی بود که 30 بار خبر زد کنسول ما 60% قویتره و مولتی پلتفورما رو کنسول ما بهتر اجرا میشه و بازی ساختن برای ما راحت تره و ...
اون وقت کی سونی درصد داد؟
این چیزهایی هم که می گید تمامش رو بازی ساز ها همه از راحتی کار با ps4 و قدرتش حرف زدند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر