خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
تعهدات پیشنهادی مایکروسافت رو که نگاه کنیم دو تا نکته جالب توجهه:

۱. چرا تو قسمت existing agreements قرارداد مایکروسافت با سونی رو هم گذاشته؟ یعنی قراردادشون شامل cloud هم میشه؟

1695378331938.png

۲. لیست بازی‌های اکتیویژن که لایسنس استریمشون به یوبیسافت واگذار میشه صرفا شامل این عناوین هست (به نظر میرسه عناوین کنسولی که روی ویندوز عرضه نشدن تو لیست نیستن.):

• 3D Ultra Minigolf Adventures
  • Aces of the Galaxy
  • Blizzard Arcade Collection
  • Call of Duty
  • Call of Duty 2
  • Call of Duty: Advanced Warfare
  • Call of Duty: Black Ops
  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Call of Duty: Black Ops 2
  • Call of Duty: Black Ops 3
  • Call of Duty: Ghosts
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Call of Duty 4: Modern Warfare
  • Call of Duty: Modern Warfare 2
  • Call of Duty: Modern Warfare 3
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Modern Warfare (2019)
  • Call of Duty: Modern Warfare II (2022)
  • Call of Duty: Vanguard
  • Call of Duty: World at War
  • Call of Duty: WWII
  • Call of Duty: Warzone
  • Crash Team Rumble
  • Crash Bandicoot 4: It's About Time
  • Crash Bandicoot N Sane Trilogy
  • Dark Reign
  • Dark Reign 2
  • Diablo
  • Diablo 3
  • Diablo II: Resurrected
  • Diablo IV
  • Geometry Wars 3: Dimensions
  • GUN
  • Hearthstone
  • Heroes of the Storm
  • King's Quest
  • Overwatch 2
  • Prototype
  • Prototype 2
  • Singularity
  • Spyro Reignited Trilogy
  • Starcraft Remastered
  • Starcraft II
  • Timeshift
  • Warcraft
  • Warcraft II
  • Warcraft III (Reforged)
  • World of Warcraft

آخرین ویرایش:

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,638
نام
Mehrdad
تعهدات پیشنهادی مایکروسافت رو که نگاه کنیم دو تا نکته جالب توجهه:

۱. چرا تو قسمت existing agreements قرارداد مایکروسافت با سونی رو هم گذاشته؟ یعنی قراردادشون شامل cloud هم میشه؟

View attachment 310575

۲. لیست بازی‌های اکتیویژن که لایسنسشون واگذار میشه صرفا شامل این عناوین هست (به نظر میرسه عناوین کنسولی که روی ویندوز عرضه نشدن تو لیست نیستن.):

• 3D Ultra Minigolf Adventures
  • Aces of the Galaxy
  • Blizzard Arcade Collection
  • Call of Duty
  • Call of Duty 2
  • Call of Duty: Advanced Warfare
  • Call of Duty: Black Ops
  • Call of Duty: Black Ops 4
  • Call of Duty: Black Ops Cold War
  • Call of Duty: Black Ops 2
  • Call of Duty: Black Ops 3
  • Call of Duty: Ghosts
  • Call of Duty: Infinite Warfare
  • Call of Duty 4: Modern Warfare
  • Call of Duty: Modern Warfare 2
  • Call of Duty: Modern Warfare 3
  • Call of Duty: Modern Warfare Remastered
  • Call of Duty: Modern Warfare (2019)
  • Call of Duty: Vanguard
  • Call of Duty: World at War
  • Call of Duty: WWII
  • Call of Duty: Warzone
  • Crash Team Rumble
  • Crash Bandicoot 4: It's About Time
  • Crash Bandicoot N Sane Trilogy
  • Dark Reign
  • Dark Reign 2
  • Diablo
  • Diablo 3
  • Diablo II: Resurrected
  • Diablo IV
  • Geometry Wars 3: Dimensions
  • GUN
  • Hearthstone
  • Heroes of the Storm
  • King's Quest
  • Overwatch 2
  • Prototype
  • Prototype 2
  • Singularity
  • Spyro Reignited Trilogy
  • Starcraft Remastered
  • Starcraft II
  • Timeshift
  • Warcraft
  • Warcraft II
  • Warcraft III (Reforged)
  • World of Warcraft
والا همین الان هارد کنسول پره، لیست دانلود رو هم باید مدت مدیدی اسکرول کنم که برسه اخر :-" حالا ارشیو بلیزارد و کرش و بازی های متنوع دیگه رو کجای دلم قرار بدم ؟ :D (البته در هر صورت رو "سر"م قرار میدادم :D)

جدا از بازی های بلیزارد و کرش ها که مستقیم میرن تو پلی لیست، بدم نمیاد بعد عمری بلاخره این کمپین کاد هارم بازی کنم، از مدرن وارفر فکر کنم دیگه کمپین هاشونو اصلا بازی نکردم، (خود مدرن هم درست حسابی فقط مولتی زدم اونم n سال پیش)

واقعا بدون اغراق میگم، قبلا هم گفتم، اینقدر گیم پس خفنه، و اینقدر در اینده قرار هست خفن تر بشه (بازی های جدید) که باورش سخته واقعی باشه :D شبیه یک رویاست که ادم میترسه تموم شه :D

*یکی از مهم ترین کاربرد های دیگر گیم پس (و پلاس اکسترا/پریمیوم) ایندی ها و بازی های کمتر شناخته شده یا ناشناس و عجیب غریبی هست که شاید ادم به صورت عادی هیچ وقت سمت خرید (و تجربه درست حسابی) شون نره، اما با این سرویس ها میشه به راحتی به انبوهی از این دست بازی ها (به مرور، تقریبا همه شون) دسترسی پیدا کرد، پلاس رو من تصمیم دارم از این به بعد فقط اسنشال شارژ کنم چون به نظرم ارزش نداره وقتی دونه دونه بازی های مورد علاقه ام رو میخرم پریمیوم هم بگیرم و سالی 70 80 دلار اضافه براش بدم،،، ولی گیم پس رو چون در هر صورت باید بگیرم، دیگه این ناشناخته و کمتر معروف هارم خیالم راحته که رو گیم پس میزنم...

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,434
نام
aliakbar
چند میلیون سند بررسی شد چی شد ؟ :D
بعد رسیدگی به امتیازات واقعی و فروش واقعی نوبت رو شدن سندهای واقعی میرسه.

فعلا از آرامش قبل از سندهای واقعی لذت ببرید.

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
دوستان یه راهنمایی میکنن.
الان من متوجه نشدم که مایکروسافت قراره لایسنس بازی های اکتی رو فقط تو بریتانیا به یوبیسافت بده یا در تمام کشورها؟
این اگه درست باشه اونوقت نفع و ضرر یوبی این وسط چیه؟
و اینکه چطور میشه ۷۰ میلیارد پول ناقابل بدی و بعد امتیاز آثار رو یکی دیگه صاحب بشه؟

• Like
Reactions: big11toni and omid0

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,656
الان من متوجه نشدم که مایکروسافت قراره لایسنس بازی های اکتی رو فقط تو بریتانیا به یوبیسافت بده یا در تمام کشورها؟
و اینکه چطور میشه ۷۰ میلیارد پول ناقابل بدی و بعد امتیاز آثار رو یکی دیگه صاحب بشه؟
اون خودش یه قرار داد دیگست
احتمالا مثلا یوبی سافت از این قرار داد چند درصدی نفع میبره

• Like
Reactions: omid0

Red Sox

کاربر سایت
Oct 29, 2018
876
حقوق کلی بازی‌ها نیست، صرفا حقوق استریم کردن بازی‌ها به صورت cloud هست.
این قرارداد همه کشورا رو شامل میشه به جز کشورای منطقه اقتصادی اروپا. تو منطقه اقتصادی اروپا اصلا همچین بحثی مطرح نیست چون همه شرکتای cloud در ده سال آینده اتوماتیک لایسنس استریم کردن بازی‌های اکتیویژن رو خواهند داشت.
یوبی یه پولی میده به مایکروسافت و حقوق رو میگیره. حالا میتونه به هر کسی که خواست (از جمله مایکروسافت) این بازی‌ها رو برای سرویس cloud لایسنس کنه. دیگه سود و ضررش با خود یوبیسافته. ولی خب احتمالا سود خوبی باید توش باشه.
مایکروسافت ۷۰ میلیارد داد و حقوق cloud رو هم واگذار کرد چون فقط که استریمینگ نیست. یه انگیزه اصلی برای خرید بازار موبایله. یکی دیگه آوردن بازی‌ها روی گیم‌پس، یکی دیگه اینکه حقوق فروش فیزیکی و دیجیتالی بازی‌ها که هنوز دست مایکروسافته و در نهایت اینکه خود Call of Duty هم منبع درآمد بزرگیه.

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,247
نام
یونس
اصل گیر CMA این بود که در کلاود مونوپولی ایجاد نشه چون همین الان مایکروسافت در کلاود گیمینگ دست بالارو داره و اگه قرار باشه کاتالوگ ABK هم انحصاری فقط روی اکوسیستم خودش بیاد دیگه کسی فرصت رشد نمیکنه
نفع و ضررش هم اینه که بهرحال ABK دیگه دارایی مایکروسافت میشه به عنوان بخشی از ایکس باکس درامدش به مایکروسافت میره بحث تصاحب نیست در هر صورت مایکرو مالک تمام ABK میشه

و اینکه در مورد اون 70 میلیارد این مبلغ رو نباید به عنوان "هزینه" حساب کنی، مایکروسافت بخشی از دارایی نقدیش رو تبدیل به دارایی غیر نقدی کرده
مثل اینه شما یک مغازه داری کناریش هم میخری که کارتو توسعه بدی اونی پولی که میدی پای مغازه کناری که سوخت نمیشه صرفا دارایی نقدیت به غیر نقدی تغییر کرده

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اصل گیر CMA این بود که در کلاود مونوپولی ایجاد نشه چون همین الان مایکروسافت در کلاود گیمینگ دست بالارو داره و اگه قرار باشه کاتالوگ ABK هم انحصاری فقط روی اکوسیستم خودش بیاد دیگه کسی فرصت رشد نمیکنه
نفع و ضررش هم اینه که بهرحال ABK دیگه دارایی مایکروسافت میشه به عنوان بخشی از ایکس باکس درامدش به مایکروسافت میره بحث تصاحب نیست در هر صورت مایکرو مالک تمام ABK میشه

و اینکه در مورد اون 70 میلیارد این مبلغ رو نباید به عنوان "هزینه" حساب کنی، مایکروسافت بخشی از دارایی نقدیش رو تبدیل به دارایی غیر نقدی کرده
مثل اینه شما یک مغازه داری کناریش هم میخری که کارتو توسعه بدی اونی پولی که میدی پای مغازه کناری که سوخت نمیشه صرفا دارایی نقدیت به غیر نقدی تغییر کرده
دقیقا همینه. مایکرو تو ۲ سال اخیر خیلی چیزای مختلفی خریده. حالا ما فقط گیم اش رو دنبال می‌کنیم ولی کلی استارتاپ از حوزه پزشکی تا هوش مصنوعی خریداری کرده با مبالغ چند میلیارد دلاری. و اینکه اینارو از cash in hand اش خریده و هنوز هم چند ده میلیارد دلاری داره برا سرمایه گذاری های احتمالی بعدی(جدا اینکه من شنیده بودم هفته ای ۱ میلیارد دلار اضافه میشه به این بخش از بودجه اش)

خصوصا که میگن ممکنه فدرال رزرو مسیر کاهش ارزش دلار رو پیش بگیره برا مقابله با چین یا مسائل دیگه و برا مایکرو بهتره دارایی نقدی اش رو تبدیل به دارایی غیرنقدی کنه تا ارزشش کم نشه.

graywolf

کاربر سایت
Jun 1, 2007
1,180
نام
احمد
دقیقا همینه. مایکرو تو ۲ سال اخیر خیلی چیزای مختلفی خریده. حالا ما فقط گیم اش رو دنبال می‌کنیم ولی کلی استارتاپ از حوزه پزشکی تا هوش مصنوعی خریداری کرده با مبالغ چند میلیارد دلاری. و اینکه اینارو از cash in hand اش خریده و هنوز هم چند ده میلیارد دلاری داره برا سرمایه گذاری های احتمالی بعدی(جدا اینکه من شنیده بودم هفته ای ۱ میلیارد دلار اضافه میشه به این بخش از بودجه اش)

خصوصا که میگن ممکنه فدرال رزرو مسیر کاهش ارزش دلار رو پیش بگیره برا مقابله با چین یا مسائل دیگه و برا مایکرو بهتره دارایی نقدی اش رو تبدیل به دارایی غیرنقدی کنه تا ارزشش کم نشه.
در کنار این پولهای نقد عجیب غریبی که مایکروسافت و اپل و ... دارن. یه اعتبار سطح بالا برای گرفتن وام هم دارن که میتونن ازش استفاده کنند.
یکی از روشهای هوشمندانه میلیاردهای جهان مثل ماسک همینه که سعی میکنن وام بگیرن تا مالیات ندن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر