خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,410
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,446
حالا شمایی که سر کنسولت اینجور یقه جر میدی و رگ گردنتو کلفت میکنی، دو روز دیگه که مجبور شدی بنزین خدا هزار تومنی بزنی ببینم بازم غیرت داری اون رگ و خشمتو نشون بدی یا نه. ادم شرمنده میشه تاریخ عضویت یه سری رو نگا میکنه و میبینه که عین بچه ۶ ساله دارن گیس و گیس کشی میکنن و فحش میدن. این انرژی جنگندگیتونو نگه دارید برا یه جا دیگه و چیزای مهم تر.
خرید انجام بشه، منی که گیم پس دارم میتونم رایگان بازی کنم. خرید انجام نشه تویی که پی اس ۵ داری و ایکس باکس هم حتی داری، بازم باید ۷۰ دلار پول بدی. این وسط اگه خرید انجام بشه و تو ۲۰ تومن بدی بری یه ایکس باکس بخری میتونی بازم رایگان انجام بدی. سر چی جنگ میکنین دقیقا؟ اینکه من و بقیه رایگان بازی نکنیم؟ :))
همون قد که به مرغ ۱۰۰ تومنی اهمیت دادن به بنزینم میدن...

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
هی سونی این کار رو بکنه خوبه ولی مایکرو خار داره رو تکرار میکنید من نمیتونم جلوی غش و ضعفم رو بگیرم😅😂، از همون اول هم این بازی رو مایکروسافت شروع کرد... از همین روزی که مایکرو اومده تو این صنعت از این خرید ها کرده 😂 شما فقط ببین برای اکس باکس اورجینال مفتوح چند تا اسم بزرگ این صنعت رو خریدن، ولی چون نابودشون کردن حساب نیست، کی به اپیک پول میداد، تا گیرز انحصاری بسازه؟

• Like
Reactions: Cait Sith

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
8,781
حالا شمایی که سر کنسولت اینجور یقه جر میدی و رگ گردنتو کلفت میکنی، دو روز دیگه که مجبور شدی بنزین خدا هزار تومنی بزنی ببینم بازم غیرت داری اون رگ و خشمتو نشون بدی یا نه. ادم شرمنده میشه تاریخ عضویت یه سری رو نگا میکنه و میبینه که عین بچه ۶ ساله دارن گیس و گیس کشی میکنن و فحش میدن. این انرژی جنگندگیتونو نگه دارید برا یه جا دیگه و چیزای مهم تر.
خرید انجام بشه، منی که گیم پس دارم میتونم رایگان بازی کنم. خرید انجام نشه تویی که پی اس ۵ داری و ایکس باکس هم حتی داری، بازم باید ۷۰ دلار پول بدی. این وسط اگه خرید انجام بشه و تو ۲۰ تومن بدی بری یه ایکس باکس بخری میتونی بازم رایگان انجام بدی. سر چی جنگ میکنین دقیقا؟ اینکه من و بقیه رایگان بازی نکنیم؟ :))
حرفات به سونی فنا منو یاد حرفای مردم به قماش EA انداخت

• Like
Reactions: The Pale King

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
اره داداش همین حرفا رو به طرفدارای خدا بیامرزم میزدن که ما موفق شیم اب و برق و پول نفت مجانی گیر شما هم میاد 😂😂😂😂😂

prop

کاربر سایت
Jan 10, 2021
629
انویدیا در جواب به نیوزیلند از خرید دفاع کرده و این خرید رو برای خودش مثبت ارزیابی کرده.
گفته که این خرید فرصت خوبی برای سرویس های ارائه دهنده کلاود به وجود میاره تا بازی های بیشتری ارائه بدند.
https://t.co/l89PhIA9bP

مایکروسافت هم از شهادت گوگل تو دادگاه استفاده کرده. قبلا اشاره کردیم که نتیجه شهادت نماینده های گوگل این بود که کلاود بازار جداگانه ای نیست. 20230706_110633.png
همچنین از شهادت اسپنسر هم درباره مولتی پلتفرم موندن CoD استفاده کردند.

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
672
نام
Ro.s
حالا نمیدونم چی میشه،
ولی واقعا دوست دارم مایکرو در نهایت بیشتر بازی ها رو مولتی پلتفرم (+ پلی استیشن، نه صرفا کنسول به معنی اکس باکس) نگه داره، شاید حتی دیر، مثلا 2 3 سال بعد از انتشار در مورد کیسی مثل استارفیلد یا ای پی های جدید، ولی اگر در نهایت بیشتر بازی ها یا همه شون، رو پلی استیشن هم بیان، اون وقت دیگه به معنای واقعی جایی حتی اپسیلون شاید، برای ایراد گیری از مایکرو وجود نداره،

میشه شبیه وضعیت سونی نسبت به پی سی، اینجا هم سونی مشکلات خاص خودش رو داره، که فکر کنم مهم ترینش عدم امادگی استودیو هاش برای توسعه/انتشار همزمان بازی ها رو پی سی باشه، پارت 1 ریمیک هم بهترین نمونه، از طرفی پلی استیشن از اول، فقط کنسول بوده، همه چیزش کنسوله، پس طبیعیه که تمرکزش هم رو نقطه قوت و هسته اصلی یعنی کنسول باشه، طبیعیه که بیشترین تلاش و امکانات و اولویت رو برای کنسول قرار بده، اما خب احتمالا، کم کم، به جایی میرسیم که سونی حداقل توان انتشار بازی هاش رو به صورت همزمان برای پی سی هم داشته باشه، مطمئنا هدف نهایی همینه حالا ممکنه حتی یک نسل طول بکشه تا به اون نقطه برسیم، اما بلاخره میرسیم،

مایکرو هم همینطور، مایکرو هم مسائل و اولویت های خاص خودش رو داره، ساده ترینش این که n بیلیون سرمایه ای که رو یکی از مهم ترین ناشر های ویدئو گیم، یک سری از لگسی ساز ترین استودیو های تاریخ، مثل بتزدا، خوابونده، رو به صورت "انحصاری کنسولی" نسبت به پلی استیشن، ازش استفاده کنه و اینطوری یک سری از خفن ترین بازی های تاریخ گیم، تبدیل به اسلحه ای در دست مایکرو بشند،

باز هم دقیقا شبیه اتفاقی که برای سونی و استودیو هاش و بازی هاش، در برابر اکس باکس، رخ میده، سونی هم بازی هاش همین وضعیت رو دارند دیگه، حالا فارغ از تاریخچه استودیو ها،

حقیقتا، شخصا، از مایکرو و قدرت استثناییش، چندین برابر بیشتر انتظار دارم که این برابری هارو شکل بده، تا سونی، سونی باید اپسیلون اپسیلون و ذره ذره، با دقت بسیار بالا، رقابت کنه، این رو میشه حتی تو مقایسه گیم پس و سرمایه ای که مایکرو براش هزینه میکنه، نسبت به پلاس، و پلن بیزنس هاشون.. دید...
نیازی به برابری نیست. بازی ای که خود سونی شروعش کرده همینطوری که خودش خواسته ادامه پیدا خواهد کرد.

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,028
نام
روزبه
الان ریط کودرز به شقایق متوجه نشدم

والا اینحا بیشتر شما دنبال چی مجانی هستید 😂😂😂
که ادم یاد اب برق مجانی می ندازه

اقا شما هم وطن خودت رو بزا یه کنسول هر حرفی میزنی بعد ایراد می گیری

• Like
Reactions: vaan 2

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,028
نام
روزبه
برای بار هزارم نه سود سونی برام مهمه نه پول ددی فیل اسپنسر

برای من گیمر‌ یه چی مهمه گیم گیم گیم

هر کدومش بازی بهتر داشته باشه برا من مهنه که از زمانی که یادمه Psتو این بخش بهتره

خرید تایید بشه خیلی شیک کالکشن COD روی گیم پس بازی میکنم

و بازی قدیمی اکتی رو پلی میدم

تایید نشد اگه دیدم نسخه بعدی CODخوب بدشه میخرم

• Like
Reactions: earendilist

shinsuke

کاربر سایت
Oct 28, 2022
144

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
برای بار هزارم نه سود سونی برام مهمه نه پول ددی فیل اسپنسر

برای من گیمر‌ یه چی مهمه گیم گیم گیم

هر کدومش بازی بهتر داشته باشه برا من مهنه که از زمانی که یادمه Psتو این بخش بهتره

خرید تایید بشه خیلی شیک کالکشن COD روی گیم پس بازی میکنم

و بازی قدیمی اکتی رو پلی میدم

تایید نشد اگه دیدم نسخه بعدی CODخوب بدشه میخرم
بزرگوار فقط گیم براش مهمه خدا شاهده مدیونید اگر فکر کنید با 114 پست توی این تاپیک واسه چیز دیگه اینجاست.
مثلا این پست اه فیک اه:
داداش چرا عصبانی

برو از ناجی بپرس ببین کلا تولز ها رو چه کرده که ۱۲ترافلابس نمیتونه بهتر اجرا کنه

این‌ناجی از زمانی که من‌ یادمه داره وعده ‌و دروغ میگه 😂
-----
عزیزان عقبه ها مشخصه الان موقع آی من فلان هستم من فلان نیستم نیست :D

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,028
نام
روزبه
بزرگوار فقط گیم براش مهمه خدا شاهده مدیونید اگر فکر کنید با 114 پست توی این تاپیک واسه چیز دیگه اینجاست.
مثلا این پست اه فیک اه:

-----
عزیزان عقبه ها مشخصه الان موقع آی من فلان هستم من فلان نیستم نیست :D
میکم این قدر پیگیری منی اذیت نشی

والا من هیچ وقت علاقه ام به سمت Psپنهان نکردم

شبیه شما برچسب بی طرفی نداره 😂😂😂

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
بنظرم همه باید به قانون احترام بزاریم و بعد از رای بهش تمکین کنیم
اگر رای به نفع مایکرو بود که از cod ها مجانی رو گیم پس لذت میبریم