خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,412
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
برخی اینجا اوردر پیش بینی هاشون در حد پیش بینی خانواده ی سیمپسون ها و نشانه های اخر الزمانی هست
اگر قرارداد تایید نشه از همین خزعبلات برای اثبات دقت در تحلیلشان اثبات خواهند کرد
البته پیش بینی های منم انقدر قابل اتکا نیست چون تفسیر پذیر نوشتم

• Like
Reactions: AmirPh78

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
احتمالا امروز‌ یا نهایتا فردا رای بدن و هفته دیگه هر روز دادگاه داره قاضی و زمان برای بررسی این پرونده نداره در نتیجه منطقی این هست الان که دادگاه خاصی نداره بررسی‌ هاشو انجام بده و رای بده

از نظر من هم ۹۹ درصد رای به نفع مایکروسافت خواهد بود :pepsi:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,146
نام
محمد علی
خب ((با این منطق )) اتحادیه اروپا هم از بعد از جنگ جهانی مستعمره امریکاست ، بدون امریکا هیچ کدوم از این کشور ها الان وجود خارجی نداشتن، یا دست شوروی بودن یا المان نازی، برای همین چشم بسته خرید رو قبول کرد... قاطعانه گفتن به سمت چپمون که سونی شاکیه، تازه درخواست عاجزانه هم کردن که مایکروسافت بازی های اکتی رو انحصاری کنه...
منجلاب غرب به صورت کلی تحت تاثیر امپریالیسم پلید آمریکای جنایتکاره.
حتی رای اولیه دادگاه رو هم انداختن بعد از روز استقلال‌شون که صوپرماثی خودشون رو به جهانیان دیکته کنن.

و من هنوز فکر می‌کنم شانس این که FTC حکم موقت بگیره بالاتره. (چون مایکروسافت پول بهم نداده)

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,798
نام
مراد حلیمی
مشکل اینجاست سونی اکثراً مالک استودیو و چیزی نیست
از اول اومد فقط پول داد گفت برای من بسازید
مایکروسافت میاد از بیخ و ریشه می‌خره
این دعواها به خاطر همینه
سونی دیده داره سرش بی‌کلاه می‌مونه
از بیخ و ریشه میخره چیه؟زشته مایکرو اینطوری نیست.
خریده که فقط با انحصاری کردن هل بلید( که قبلا رو پلتفرم رقیب هم اومده بود) و استارفیلد و جونز و بقیه بازیها سیاست کثیف انحصار سونی رو از بین ببره و طیف مشتریانش تو پلتفرم های مختلف رو بیشتر کنه (بر خلاف سونی که محدود می کرد مشتریاشو)

کلا داره با انجام سیاست های قبلی سونی اونم در ابعاد 1000 برابری با سونی جهانخوار مقابله میکنه:D:D

.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
خریده که فقط با انحصاری کردن هل بلید( که قبلا رو پلتفرم رقیب هم اومده بود) و استارفیلد و جونز و بقیه بازیها سیاست کثیف انحصار سونی رو از بین ببره و طیف مشتریانش تو پلتفرم های مختلف رو بیشتر کنه (بر خلاف سونی که محدود می کرد مشتریاشو)

کلا داره با انجام سیاست های قبلی سونی اونم در ابعاد 1000 برابری با سونی جهانخوار مقابله میکنه:D:D

.
اگر مایکرو دست به کار نمیشد معلوم نبود حتی استارفلید هم برای pc هم بیایید یا نه
محصولی انحصاری مایکرو برای پیش از 1 میلیارد نفر در دسترس هست حالا اگر کسی خوشش نیاد انتخاب نمیکنند مانند اتفاقی که برای هیلو افتاد
اما همین فاینال فانتزی نهایتا برای 37 میلیون نفر در دسترس هست
البته می پذیرم در این استدلال اندکی شیطانی استفاده کردم ولی خب یافتنش به عهده ی شماست :D

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,827

.
به نظرم نه به مایکروسافت ایرادی وارده که ip که مالکش هست انحصاری کنه نه به سونی که ip که درسته مالکش نیست ولی طی قراردادی با رضایت مالکش قرارداد انحصاری شدن بسته ، انحصاری کنه .B-)

اتفاقا برای صنعت خوبه چون باعث میشه بقیه رقبا برای جایگزینی اون ip روی پلتفورم رقیب تولید محتوا کنن .

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,798
نام
مراد حلیمی
اگر مایکرو دست به کار نمیشد معلوم نبود حتی استارفلید هم برای pc هم بیایید یا نه
محصولی انحصاری مایکرو برای پیش از 1 میلیارد نفر در دسترس هست حالا اگر کسی خوشش نیاد انتخاب نمیکنند مانند اتفاقی که برای هیلو افتاد
اما همین فاینال فانتزی نهایتا برای 37 میلیون نفر در دسترس هست
البته می پذیرم در این استدلال اندکی شیطانی استفاده کردم ولی خب یافتنش به عهده ی شماست :D
بابا بحث سر جنگ کنسولیه
1 میلیارد نفر استار فیلد رو بازی میکنن ؟ اندکی شیطانی استفاده نکردین بنده رو احمق فرض کردین :D

اولا شما درصد فروش اکثر بازیها رو نگاه کنید به درصد فروش بالایی مربوط به کنسول های PS هست - همین بازی FALLOUT 4 که اخرین بازی داستانیه استودیو هست 54 درصد فروش هفته اولش رو PS4 بود(طبیعتا بتدریج فروش PC رشد میکنه ولی بازم درصد PS بسیار قابل توجه)
دوما وقتی بازی مثه GOW روی PC اومد مطمینا باشین بازی مثه استارفیلد هم روی PC میومد (نهایتا با یه تاخیر یک ساله) در نتیجه این انتشار روی PC رو هم علم نکنید برای توجیه انحصاری گرایی عظیمه مایکرو

همین تناقض ذهینه شماهاست که جالبه - انحصار برای سونی زشت بود ولی انحصار برای مایکرو عالیه / "واقعا منافع چه ها که با آدمی نمیکنه "

به نظرم نه به مایکروسافت ایرادی وارده که ip که مالکش هست انحصاری کنه نه به سونی که ip که درسته مالکش نیست ولی طی قراردادی با رضایت مالکش قرارداد انحصاری شدن بسته ، انحصاری کنه .B-)

اتفاقا برای صنعت خوبه چون باعث میشه بقیه رقبا برای جایگزینی اون ip روی پلتفورم رقیب تولید محتوا کنن .
من هیچ مشکلی ندارم با این کار مایکرو ( البته درسته صنعتو به فنا میده ولی پولشو داده و کاریش نمیشه کرد)
بحث سر همون تناقض فکریه طرفداراس که به همراه پست شما نقل کردم و نمونشو می بینید

.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
بابا بحث سر جنگ کنسولیه
1 میلیارد نفر استار فیلد رو بازی میکنن ؟ اندکی شیطانی استفاده تکردین بنده رو احمق فرض کردین :D

اولا شما درصد فروش اکثر بازیها رو نگاه کنید به درصد فروش بالایی مربوط به کنسول های PS هست - همین بازی FALLOUT 4 که اخرین بازی داستانیه استودیو هست 54 درصد فروش هفته اولش رو PS4 بود(طبیعتا بتدریج فروش PC رشد میکنه ولی بازم درصد PS بسیار قابل توجه)
دوما وقتی بازی مثه GOW روی PC اومد مطمینا باشین بازی مثه استارفیلد هم روی PC میومد (نهایتا با یه تاخیر یک ساله) در نتیجه این انتشار روی PC رو هم علم نکنید برای توجیه انحصاری گرایی عظیمه مایکرو

همین تناقض ذهینه شماهاست که جالبه - انحصار برای سونی زشت بود ولی انحصار برای مایکرو عالیه / "واقعا منافع چه ها که با آدمی نمیکنه "

.
جالب پاسخ دادی خوشم اومد :)
ببین یک جا در این فروم پیدا کن که مخالف انحصار گرایی سونی باشم؟
اصلا من پس از این فروم در یک ارمانشهر تخیلی زندگی میکردم میگفم کاش همه بازی ها روی همه کنسول ها بیاد ولی بعد که اینجا اومدم دیدم نه نمیشه هر کس برای فروش بیشتر کنسول/سرویسش نیاز به انحصاری دارد
من اصلا مشکلی ندارم که سونی بازی FF16 را انحصاری کرده تونسته دمش گرم
حالا اگر مایکرو توانست se را میخرد بازی ها را یماورد روی پلتفرم نتوانست که هیچی

من اتفاقا به شدت از این ناراحت شدم چرا مایکرو در ساخت AW2 مشارکت نکرد که بشود این بازی را هم انحصاری کند یا دی ال سی FL بازی سایبرپانک را
من به شدت موافق این بازی انحصاری هستم سونی را شماتت نمیکنم درعوض مایکرو را بابت کم کاری شماتت میکنم

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,798
نام
مراد حلیمی
جالب پاسخ دادی خوشم اومد :)
ببین یک جا در این فروم پیدا کن که مخالف انحصار گرایی سونی باشم؟
اصلا من پس از این فروم در یک ارمانشهر تخیلی زندگی میکردم میگفم کاش همه بازی ها روی همه کنسول ها بیاد ولی بعد که اینجا اومدم دیدم نه نمیشه هر کس برای فروش بیشتر کنسول/سرویسش نیاز به انحصاری دارد
من اصلا مشکلی ندارم که سونی بازی FF16 را انحصاری کرده تونسته دمش گرم
حالا اگر مایکرو توانست se را میخرد بازی ها را یماورد روی پلتفرم نتوانست که هیچی

من اتفاقا به شدت از این ناراحت شدم چرا مایکرو در ساخت AW2 مشارکت نکرد که بشود این بازی را هم انحصاری کند یا دی ال سی FL بازی سایبرپانک را
من به شدت موافق این بازی انحصاری هستم سونی را شماتت نمیکنم درعوض مایکرو را بابت کم کاری شماتت میکنم
خوشت اومد چون واقعیتو گفتم :D
من کاری با شما یا نفر خاصی ندارم (شما خودت که 5...6 ماه کلا عضو شدی و نمی شناسم شما رو )

همین که شما قبول میکنی انحصار گرایی مایکرو رو و لازم میدونیش خوبه و اگر بقیه طرفدارای XB هم اینو قبول میکردن مشکلی نبود - بحث اینه "تظاهر کردن و ادا درآوردن" کار خوبی نیس همین و گرنه یه پلتفرم با محتوا یا بستر انحصاریشه که زندس
مایکرو هم داره همون انحصاری گرایی سونی رو جلو میبره فقط تو ابعاد بشدت بزرگتر و عظیم تر چون پول بشدت بیشتری داره
قضیه به همین سادگیه و ربطی به پیشرفت صنعت و رقابت و افزایش مشتری و .... این داستانا نداره که همش خالی بندیه و آدمایی مثه اسپنسر باید ببافن تا سود کمپانیشون بیشتر بشه نه مصرف کننده های عادی و معمولی مثه من و شما

.​

آخرین ویرایش:

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
قضیه به همین سادگیه و ربطی به پیشرفت صنعت و رقابت و افزایش مشتری و .... این داستانا نداره که همش خالی بندیه و آدمایی مثه اسپنسر باید ببافن تا سود کمپانیشون بیشتر بشه نه مصرف کننده های عادی و معمولی مثه من و شما
من اوصلا با باقی مطلبی که گفتی موافقم صرفا حرف این قسمت هست

من کاملا میپذیرم که صرف وجود انحصاری هیچ مزیتی ندارد

اون چیزی که انحصاری را خاص میکند کفیفت و اقبال عمومی به ان هست مثل FF16 یا استارفیلد(البته هنوز از کفیفت این مطمئن نیستیم)
اگر بازی (اینجا منظورم ویدئو گیم نیست) به این صورت پیش رود تمام انچه که گفتی محقق میشود و خالی بندی نخواهد بود خب مسلما با بازی استارفیلد سونی باید سرکیسه را شل کند و با یک پول درشتی فرامساتفور را قانع کند بلدبورن 2 را بسازد اگر این پیشرفت صنعت نیست پس چیست؟
مایکروسافت سوم شخص داستانی قوی ندارد پس مجبور است برود در فلان استدیو سرمایه گذاری تا این خلا را پرکند حالا چه این سرمایه گذاری نتیجه بخش باشد چه نه خودش پیشرفت صنعت گیم هست چرا ؟ چون هم توسعه دهنده فربه تر شده هم تجربه به دست امده

در هر صورت رقابت پویا که منجر به خرج پول برای بدست اوردن دارای جدید شود به رشد صعنت کمک میکند

• Like
Reactions: Natural Killer

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,892

.
یه جمع و تفریق سادس مهندس
تعداد کاربرهایی که به Xbox+pc+cloud دسترسی دارن بیشتره یا ps5؟

جالب اینجاست که جیمبو داشت میرفت starfield روهم انحصاری کنه!
تو دادگاه هم که گفته شد (یکی از) دلایل خرید بتسدا همین موضوع بود.

بارها و بارها توضیح داده شد که مفهوم انحصاری یعنی اینکه کاربر رو مجبور به خرید یک پلتفورم خاص بکنی. یعنی دقیقن کاری که سونی میکنه.
ولی تقریبن هیچ کدوم از بازیهای مایکروسافت، کاربر رو مجبور به خرید یک پلتفورم خاص نمیکنه.
شما میتونی از کنسول استفاده کنی، از pc استفاده کنی یا حتی از یک اسمارت tv.

نادلا حرف جالبی زد که خلاصش این میشه : با کسی که با سیاست کثیف داره رقابت میکنه باید مثل خودش برخورد کرد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر