خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,259
نام
سروش
Take TWOاعلام کرد علاقه ای بهد گیم پس نداره و خیلی ها دیکه کجا دروغ گفته
یکی‌ از سازندگان استار وار‌‌د نظرش گفته و سازنده بازی ایندی که تنها قشری هستند که دوست دارن بازیشون مستقیم روی پس یا اکسترا عرضه بشه
واسه همین rdr2 و gta definitive اورد رو گیم پس :))

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,643
نام
mohammad
واسه همین rdr2 و gta definitive اورد رو گیم پس :))
منظور سیاست دی وان روی هر سرویسی هست
نه اسم برند گیم پس یا سرویس های دیگه!
که خوب فعلا پر قدرت ترین سرویس که با عرضه دی وان خیلی از بازیا شناخته میشه گیمپس هست!

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,836
نام
مهراد
خوب حضرت لجن مدير سوني گفته كه ماكرو بهتره ماشين الكتريكي معرفي كنه تا خريد اكتي

نخوندي؟ گوگل كن
بوي فاضلاب رو نميشنوي؟

View attachment 299128
آخرش تو بن میشی از فحاشی به سونی و فشاری که میخوری ولی کوروش صادقانه به کارش ادامه میده =))

...
بابی کوتیک: هیچگاه فکر انحصاری کال او دیوتی بر روی یک پلتفرم نداشتیم و فکر هم نمی‌کنم مایکروسافت این کار را بکند، چرا که باعث نابودی بزرگترین پلیر بیس ما می‌شود

▫️کال او دیوتی بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن فعال ماهانه دارد.

▪️پس از دیدن نمونه اولیه نینتندو سوییچ تصمیم اشتباه عدم عرضه سری کال آو دیوتی بر روی این کنسول را گرفتم.

▫️عدم عرضه کال آو دیوتی بر روی نینتندو سوییچ یک تصمیم نادرست از طرف من بوده است (مسئولیت عدم عرضه را قبول کرده است.)

▪️درآمد کال او دیوتی بر روی پلتفرم پلی استیشن ۲ برابر اکس باکس است.

▫️کال آو دیوتی از موفقیت پلی استیشن سود می‌برد.

▪️سونی با تبدیل ای پی TLOU به یک سریال تلویزیونی موفق، سخت ترین کار ممکن را به بهترین شکل انجام داده است.

▫️به نظر من حضور سونی در بخش تلویزیون و سینما باعث می‌شود مخاطبین آن بازی‌ها را بیشتر شود.

▪️باور دارم سونی با استفاده از توانایی خود و داشتن بهترین توسعه‌دهندگان صنعت گیم می‌تواند پس از خرید اکتیویژن به خوبی با مایکروسافت رقابت کند.

▪️اگر مایکروسافت کال او دیوتی را در پلی استیشن عرضه نکند اعتبار برند آن‌ها کاهش می‌یابد و درآمد این سری کمتر می‌شود

▫️قبل از امضای قرارداد خرید فیل اسپنسر هیچگاه نگفته بود که میخواهد کال او دیوتی را بر روی پلی استیشن عرضه نکند

▪️شاید از بین ۱۵۰ میلیون کاربر ماهانه King، تنها ۲٪ آنها برای بازی پول پرداخت کنند

▫️هیچ وقت توسعه دهندگان ما درخواست یا فکر نکردند که یک بازی ناقص و کمتر از استاندار برای یک پلتفرم عرضه کنند

▫️در اختیار داشتن محتوا انحصاری توسط یک پلتفرم باعث نمی‌شود که نسخه پلتفرم‌ دیگر ناقص تلقی شود

▪️عرضه یک بازی در سرویس های اشتراکی، باعث می‌شود از لحاظ اقتصادی آن بازی صدمه ببیند 😎

کی بود میگفت گیم پس باعث رشد بازی میشه؟

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
آخرش تو بن میشی از فحاشی به سونی و فشاری که میخوری ولی کوروش صادقانه به کارش ادامه میده =))

...
بابی کوتیک: هیچگاه فکر انحصاری کال او دیوتی بر روی یک پلتفرم نداشتیم و فکر هم نمی‌کنم مایکروسافت این کار را بکند، چرا که باعث نابودی بزرگترین پلیر بیس ما می‌شود

▫️کال او دیوتی بیش از ۱۰۰ میلیون بازیکن فعال ماهانه دارد.

▪️پس از دیدن نمونه اولیه نینتندو سوییچ تصمیم اشتباه عدم عرضه سری کال آو دیوتی بر روی این کنسول را گرفتم.

▫️عدم عرضه کال آو دیوتی بر روی نینتندو سوییچ یک تصمیم نادرست از طرف من بوده است (مسئولیت عدم عرضه را قبول کرده است.)

▪️درآمد کال او دیوتی بر روی پلتفرم پلی استیشن ۲ برابر اکس باکس است.

▫️کال آو دیوتی از موفقیت پلی استیشن سود می‌برد.

▪️سونی با تبدیل ای پی TLOU به یک سریال تلویزیونی موفق، سخت ترین کار ممکن را به بهترین شکل انجام داده است.

▫️به نظر من حضور سونی در بخش تلویزیون و سینما باعث می‌شود مخاطبین آن بازی‌ها را بیشتر شود.

▪️باور دارم سونی با استفاده از توانایی خود و داشتن بهترین توسعه‌دهندگان صنعت گیم می‌تواند پس از خرید اکتیویژن به خوبی با مایکروسافت رقابت کند.

▪️اگر مایکروسافت کال او دیوتی را در پلی استیشن عرضه نکند اعتبار برند آن‌ها کاهش می‌یابد و درآمد این سری کمتر می‌شود

▫️قبل از امضای قرارداد خرید فیل اسپنسر هیچگاه نگفته بود که میخواهد کال او دیوتی را بر روی پلی استیشن عرضه نکند

▪️شاید از بین ۱۵۰ میلیون کاربر ماهانه King، تنها ۲٪ آنها برای بازی پول پرداخت کنند

▫️هیچ وقت توسعه دهندگان ما درخواست یا فکر نکردند که یک بازی ناقص و کمتر از استاندار برای یک پلتفرم عرضه کنند

▫️در اختیار داشتن محتوا انحصاری توسط یک پلتفرم باعث نمی‌شود که نسخه پلتفرم‌ دیگر ناقص تلقی شود

▪️عرضه یک بازی در سرویس های اشتراکی، باعث می‌شود از لحاظ اقتصادی آن بازی صدمه ببیند 😎

کی بود میگفت گیم پس باعث رشد بازی میشه؟

حداقل متن كپي پيس رو بخون :D
تمامش جواب به جيم رايانه
كه كالاف انحصاري نميشه
بازي غير قابل رقابتي نيست
روي پلي استيشن ناقص عرضه نميشه

نينتندو هم كه گفته تصميم غلط خودش بوده وگرنه راحت اجرا ميشه

قشنگ هر چي دليل ديروز جيم رايان اورد رو شست و برد

پست مفيدي بود مرسي

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,836
نام
مهراد
حداقل متن كپي پيس رو بخون :D
تمامش جواب به جيم رايانه
كه كالاف انحصاري نميشه
بازي غير قابل رقابتي نيست
روي پلي استيشن ناقص عرضه نميشه

نينتندو هم كه گفته تصميم غلط خودش بوده وگرنه راحت اجرا ميشه

قشنگ هر چي دليل ديروز جيم رايان اورد رو شست و برد

پست مفيدي بود مرسي
من کلشو فرستادم که کارتون ساده کرده باشم. یه عده هم اینجا بودن 100 صفحه قبل میگفتن که یارو ناشر می‌خره مگه دیوانه س بره بازیشو برای سونی عرضه کنه؟ اصلا برای سونی بازی نمیده، به جهنم سونی قرارداد قبول نکرد به ضرر خودشه.

باز یه عده بودن میگفتن اگه قرارداد بسته نشه، سایه جیم رایان دم در اکتیویژن با تیر میزنن که عامل بسته نشدن این قرارداد بوده. دیشب که خبر اومد بابی نشسته با جیم رایان صحبت میکرده که اگه قرارداد به چوخ رفت ما چجوری ادامه بدیم باهم پلنت چیه؟

اینارو اون روزا که میشنیدم خیلی خنده دار بود واقعا

Masoud20R

کاربر سایت
Feb 5, 2010
334
نام
مسعود
2005930010.png

ایمیل داخلی که یکی از مدیرای بتسدا برای تاد هاوارد فرستاده در مورد انحصاری بودن بازی های COD و پروژه های بعدی بتسدا بعد از خرید مایکروسافت. پس TES 6 هم در کنار Starfield انحصاری Xbox هست!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,779
برای ایندی ها عالیه
دد آیلند روز اول روی گیم پس بود؟
ببین خب بازی با بازی قاعدتن متفاوته.
من از جزییات قرارداد های مایکروسافت با دولوپر/ناشر هایی که عناوینشون وارد گیم پس میشه اطلاعاتی ندارم.
ولی منطق میگه قطعا هزینه ای که مایکروسافت بابت ایندی ها میکنه با عناوین aaa متفاوته.
و اگر قراربود سازنده/ناشر از عرضه بازیهاشون روی گیم پس متضرر بشن، قاعدتن اینکار رو نمی کردن.

جدا از هزینه مستقیمی که مایکروسافت به دولوپر/ناشر میده که خب مشخصاً خودش درآمدزایی داره براشون، خیلی از گیمرها صرفاً به واسطه گیم پس با این بازیها آشنا میشن و طبیعیه که از این بین درصد قابل توجهی ترغیب به خرید اون بازی یا حتی بازیهای دیگه اون سازنده که داخل گیم پس نیست هم بشن.

اینکه بگیم گیم پس برای دولوپرها ضررده هست، از هر بعدی بررسی کنی واقعن یه موضوع غیر منطقی محسوب میشه. حالا این حرف رو بابی کوتیک بزنه یا هرکس دیگه ای.

اگر ضرر ده بود که الان هیچ بازی جدیدی day one روی گیم پس نمیومد.

به نظر من که همه چیز واضحه.)

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
من از جزییات قرارداد های مایکروسافت با دولوپر/ناشر هایی که عناوینشون وارد گیم پس میشه اطلاعاتی ندارم.
ولی منطق میگه قطعا هزینه ای که مایکروسافت بابت ایندی ها میکنه با عناوین aaa متفاوته.
و اگر قراربود سازنده/ناشر از عرضه بازیهاشون روی گیم پس متضرر بشن، قاعدتن اینکار رو نمی کردن.

جدا از هزینه مستقیمی که مایکروسافت به دولوپر/ناشر میده که خب مشخصاً خودش درآمدزایی داره براشون، خیلی از گیمرها صرفاً به واسطه گیم پس با این بازیها آشنا میشن و طبیعیه که از این بین درصد قابل توجهی ترغیب به خرید اون بازی یا حتی بازیهای دیگه اون سازنده که داخل گیم پس نیست هم بشن.

اینکه بگیم گیم پس برای دولوپرها ضررده هست، از هر بعدی بررسی کنی واقعن یه موضوع غیر منطقی محسوب میشه. حالا این حرف رو بابی کوتیک بزنه یا هرکس دیگه ای.

ضررده بودن که تصورات یک سری از دوستانه، مگر مایکروسافت با زور اسلحه بازی هارو روی گیمپس میاره؟ ی آفر میده ناشر هم ی بالا پایین میکنه می بینه براش می صرفه یا نه اگه صرف داشت که قبول می کنه نداشت هم قبول نمی کنه به همین سادگیه داستان ماورایی در کار نیست.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820

طرف یک پست گذاشته 90 درصدش به ضرر ادعا های جیمبو هست تا بگه انتشار بازی کالاف دیوتی روی گیمپس نمیارزد نفرت از ایکس باکس چشمشان را کور کرده

در جلسه ی نخست استماع مشخص بود که گیم پس چگونه گیمرها را مجاب به خرید کامل یک بازی میکند

مثالش هم سبک پازلی بود که بعد نشان پس از اینکه این بازی در گیم پس عرضه شد فروش بازی های پازلی در استور ایکس باکس رشد کرد

برای گیمر هم خوبه چون مدل تجاری گیمپس براساس زمانی هست که پلیر در بازی وقت میگذارد
بابت همین اگر شروع یک بازی جذاب نباشد ان بازی در گیم پس نابود میشود پس بابت همین توسعه دهندگان مجبور است تا ریتم بازی اش به گونه تنظیم کند تا گیمر مجاب شود تا انتهاییش برود

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,836
نام
مهراد

بازی های ایکس باکس که خب هیچی

بازی های بزرگتر و معروف تر منظورمه. سایبرپانک، رزیدنت ریمیک، الدن رینگ و چندین و چند نمونه دیگه. به نظرت مایکروسافت یه پول تپل بده اینارو بیاره روی گیم پس، کاربر پلی استیشن راضی میشه ایکس باکس بخره که این بازی رو ارزون تر تجربه کنه؟ یا کلا صرف نداره برای مایکروسافت این هزینه و سازنده هم ترجیح میده بازیش بفروشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر