خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
به نظر من با ادله متقن و محکمی که FTC توی روز اول دادگاه ارائه کرد، منصفانه بود همون جا قاضی حکم سنگ‌سار فیل اسپنسر رو بده و ماجرای این سیرک ۶۸ میلیارد دلاری رو تموم کنه.
خوشبختانه این دادگاه نشون داد CMA تصمیم درستی گرفته و اون فاسدهای شیتیل بگیر اتحادیه اروپا هم که معامله رو تایید کرده بودن رسوا شدن.

فن‌های تازه به دوران رسیده اکس باکس هم بهتره از فن‌های اصیل پلی استیشن یاد بگیرن و به جای فخر فروشی و پز دادن، همدلی و انسانیت رو توی رفتارشون جاری کنن.
مثلاً بعد از این که پی‌سی گیمرها یه گند اساسی زدن و تلوپ ریمیک روی PC عملکرد خجالت آوری داشت، فن‌های اصیل پلی‌استیشن، اومدن اینجا و پی‌سی‌گیمرها رو با وجود گندی که زده بودن بخشیدن و ازشون دلجویی کردن.
نه فقط فن‌های ایرانی پلی‌استیشن، بلکه حتی فن‌های مکزیکی پلی‌استیشن هم اومدن و بدون پز دادن، پی‌سی‌گیمرها رو نوازش کردن. ممنون پلی‌استیشن‌فن‌های متواز و بشر دوست.

در نهایت امیدوارم عدالت در جهان حاکم بشه و مت بوتی رو از همون بوتی‌ـش دار بزنن تا عبرتی شود برای سارا باند.
این معامله هم قطعاً شکست می‌خوره چون پادشاه بنیان‌گذار ما این طور گفته.

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
چند وقت قبل هم همین مورد اشاره کردی توضیحات کامل بهت دادن، هیچ شرکتی در دنیا نیست که تمام پروژه هاش موفق شده باشن
مایکروسافت سیستم عامل ویندوز فون رو به اون هدفی که داشت نتونست برسونه، اما اونقدر باهوش بود که به جای جنگیدن با اندروید الان از هر دیوایس اندروید که در دنیا فروخته میشه 5 تا 15 دلار به مایکروسافت میرسه
Why Microsoft Makes $5 to $15 From Every Android Device Sold

یک زمانی سونی از بزرگان بازار موبایل بود من خودم 3 مدل سونی/اریکسون که لجندری بودن داشتم اون دوران. الان بخش موبایل سونی کجاست؟
نوکیا خیلی قبل تر از اینکه توسط مایکروسافت خریداری بشه سقوطش شروع شده بود وگرنه زمانی که تو اوج بود خدارو بنده نبود بیان برندشون بفروشن؟ مایکروسافت نوکیا رو توی اوج نخرید

واقعا خودتونو زدید به اون راه عین یه حلقه فقط تکرار میشید
اگه‌ اینجور در نظر بگیری سونی هم تو بخش موبایل لنز های دوربین که تولید میکه سودی بهش میرسه
نمی دونم تو ایران فن های مایکروسافت بیشتر‌ نگران سود مایکروسافت هستن

Starless

کاربر سایت
Jan 25, 2022
1,495
نام
عرفان
مشکلاتی که مایکروسافت در توجیح خرید ABK ارائه کرد بسیار جالب و قابل توجه بود

1- در رقابت کنسولی شکست خوردند و در جایگاه سوم با درصد پایین قابل توجه نسبت به رقیب هستند

2- قراردادهای انحصاری بالطبع به دلیل سهم کم بازار برای مایکروسافت بسیار گران‌تر از رقیب خود یعنی پلی استیشن تموم میشه

3-از حالا یک سری از کمپانی ها باد به غبغب نواختند که باید از سهم معمول 70/30 دست بکشی و 80/20ش کنی که مایکروسافت در مواردی قبول کرده. این بسیار علامت بدخیمی برای ایکس باکس هست

4- مایکروسافت میخواد با قدرت بیشتری وارد بازار موبایل بشه، درحال حاضر بحث سخت افزاری در کار نیست، و تمرکز روی نرم افزار هست، درصورت خریداری شدن ABK، مایکروسافت یک استور موبایل راه اندازی خواهد کرد، این یعنی تهدیدی برای اپل و گوگل، مایکروسافت میخواد در دوئوپولی گوگل و اپل جایی برای خودش باز کند

5- مایکروسافت مدرکی رو کرد که نشان می دهد سونی از انحصاری نشدن کاد مطمئن هست و حتا رویکرد مایکروسافت را انحصارگرایی نمی‌داند و مشکل هم انحصار شدن نیست، و آینده نگری و هدف مایکروسافت بالاتر از این حرف ها هست که در آن احساس خطر می‌کنند و به گفته جیم رایان وضعیت اوکی و حتا more than OK هست

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
اگه‌ اینجور در نظر بگیری سونی هم تو بخش موبایل لنز های دوربین که تولید میکه سودی بهش میرسه
نمی دونم تو ایران فن های مایکروسافت بیشتر‌ نگران سود مایکروسافت هستن
مگر من چیز دیگه ایی گفتم؟ حرف من جواب به اون دوستمون بود که فکر می کرد همیشه همه شرکت ها همه پروژه هاشون به نتیجه میرسه و اگه نرسه پس نابود شده ان بدبختن و بیچاره
همونطور که سونی بخش موبایلش افت کرد و سراغ بازارهای دیگه رفت مایکرو هم همینطور بود و اصولا همه شرکت ها همینن، هیچ بازار دائمی نیست
نوکیا هم دقیقا چون فکر می کرد بازارش دائمیه و انعطاف نشون نداد بازارشو از دست داد و مایکرو هم مفت خریدش بیشتر به خاطر حق اختراعات و بخش سخت افزارش

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
که نشون بدن، هنوز مثل قبلن، یکی از دلایل شکست ویندوزفون، نداشتن اپها بود، دوباره بیان همونو تکرار کنن، یه حماقت محض.

یه فرق مهم داره با گذشته

قدیم مایکروسافت دنبال فروش گوشی با سیستم عامل ویندوز فون بود که توان رقابت با اندروید و ios نداشت

ولی الان میتونه یه گوشی اندرویدی بده با استور مخصوص خودش یا حتی لایسنس رایگان استور بفروشه به بقیه برند ها

مثلا سامسونگ واسه اینکه گوگل پلی روی گوشی باشه مجبوره یه مبلغی رو به گوگل پرداخت کنه بر اساس مدل گوشی و قیمتش ولی مایکروسافت میتونه لایسنس رایگان همراه با اپ های آفیس و اسکایپ و .... بده به سامسونگ

اینجوری گوشی سامسونگ به جای اپ گوگل پلی مثلا با اپ ایکس باکس پلی به دست مصرف کننده میرسه و نیازی به پورت اپ و بازی هم نیست چون سیستم عامل یکسانه :D

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
یه فرق مهم داره با گذشته

قدیم مایکروسافت دنبال فروش گوشی با سیستم عامل ویندوز فون بود که توان رقابت با اندروید و ios نداشت

ولی الان میتونه یه گوشی اندرویدی بده با استور مخصوص خودش یا حتی لایسنس رایگان استور بفروشه به بقیه برند ها

مثلا سامسونگ واسه اینکه گوگل پلی روی گوشی باشه مجبوره یه مبلغی رو به گوگل پرداخت کنه بر اساس مدل گوشی و قیمتش ولی مایکروسافت میتونه لایسنس رایگان همراه با اپ های آفیس و اسکایپ و .... بده به سامسونگ

اینجوری گوشی سامسونگ به جای اپ گوگل پلی مثلا با اپ ایکس باکس پلی به دست مصرف کننده میرسه و نیازی به پورت اپ و بازی هم نیست چون سیستم عامل یکسانه :D
اصلا هیچ کاری نکنه هم داره سود میبره از اندروید به خاطر لایسنس حق اختراعاتش :D
اینکه ایکس باکس از رقابش خیلی عقبتره واضحه، نیازی به اعتراف نداره و جالبه بخاطر همین ایکس باکس دارن کل مایکروسافت رو می کوبن :D بعدم که جواب بدی میگن نگران سود مایکروسافتی :D

• Like
Reactions: ravi

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,925
نام
محمد حسین
یه فرق مهم داره با گذشته

از لحاظ سیستم عامل، ویندوزفون یکی از بهترین سیستمها بود، ضعفش نداشتن، اپها بود و اینکارو الانم بکنه، صد در صد شکست مفتضحانه دیگری میخوره
____
بعدم اپ ماکرو تو بهترین حالت کنار گوگل بتونه یه جایی پیدا کنه، نه جایگزین گوگل پلی.
اپیک سالهاست انواع امکانات رو داره به پابلیشرها میده، هنوز نتونسته بازار درست و حساببی بگیره، ماکرو بیاد اپ بده، روز اول جایگزین گوگل بشه، یعنی چی؟
آمازون سالهاست اپل موبایل داره، هنوز شرکتها دنبال گوگل هستن و هزینه لایسنسو میدن

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
از لحاظ سیستم عامل، ویندوزفون یکی از بهترین سیستمها بود، ضعفش نداشتن، اپها بود و اینکارو الانم بکنه، صد در صد شکست مفتضحانه دیگری میخوره
____
بعدم اپ ماکرو تو بهترین حالت کنار گوگل بتونه یه جایی پیدا کنه، نه جایگزین گوگل پلی.
اپیک سالهاست انواع امکانات رو داره به پابلیشرها میده، هنوز نتونسته بازار درست و حساببی بگیره، ماکرو بیاد اپ بده، روز اول جایگزین گوگل بشه، یعنی چی؟
آمازون سالهاست اپل موبایل داره، هنوز شرکتها دنبال گوگل هستن و هزینه لایسنسو میدن

کاملا صحبتت درسته ولی اپیک یدونه فورتنایت داره در مقابل مایکروسافت با اینهمه ip و البته استور ویندوز

وضعیت آمازون هم همینه و اونقدر عناوین تاثیر گذاری ندارن

یکپارچه شدن استور به نظرم میتونه باعث موفقیت بشه ولی اینا در نهایت حدسیات و نظر من هست و فکت نیست که :D

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
کتیبه یا پوست گراز لازم نیست٬هنوز یه دهه نشده که ماکرو با خرید نوکیا یه وره صنعت موبایل رو زد ترکوند.تو دادگاه اول به سوء پیشینه طرف نگاه میکنن :)
شما فکر میکنید افرادی که اینجا هستند متولدین 2014 به بعد هستن که یادشان نیست مسیر سقوط نوکیا چه شکلی بود؟
این جور حرفها بیشتر از اینکه توهین به شعور مخاطب باشه نشان دهنده اطلاعات پایین خودتان هست

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,411
نام
aliakbar
البته این هم باید گفت
هیچ کس نمیتونه با ویندوز مایکروسافت رقابت کنه فقط خودش با نسخه های قبلی خودش رقابت میکنه بازیهایی که برای API DirectX ویندوز موجود هستن بینهایتن
کدوم پی سی گیمری جرات داره بغیر از ویندوز سیستم عامل دیگه ایی نصب کنه؟ :D پی سی = ویندوز
این دوستان ما رو دست کم نگیر چون تک تک پیشبینی هاشون درست درمیاد

صفحه های قبلتر یه پیش بینی هم واسه اینده ویندوز کردن و گفتن ماکروسافت مدیریت بلد نیست و ویندوز هم قراره بره کنار ویندوز فون

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
شما فکر میکنید افرادی که اینجا هستند متولدین 2014 به بعد هستن که یادشان نیست مسیر سقوط نوکیا چه شکلی بود؟
این جور حرفها بیشتر از اینکه توهین به شعور مخاطب باشه نشان دهنده اطلاعات پایین خودتان هست
ایشون مثل من عاشق ویندوز فونه و مقصر سقوطش رو فقط مایکروسافت میدونه
حرفاشو به دل نگیر :D

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
کتیبه یا پوست گراز لازم نیست٬هنوز یه دهه نشده که ماکرو با خرید نوکیا یه وره صنعت موبایل رو زد ترکوند.تو دادگاه اول به سوء پیشینه طرف نگاه میکنن :)
اتفاقا اون بازه که نوکیا با مایکرو سری لومیا رو داد بیرون ، بهترین چیزی بود که نوکیا تو چند وقت اخیرش بیرون داده بود . من خودم همون موقع لومیا 620 رو خریدم که یکی از بهترین گوشی هایی بود که داشتم . مسئله اینه که دیگه دیر شده بود . برعکس حرف شما بیشتر از اینکه نوکیا ضربه ببینه مایکرو از اون خرید ضربه دید که هرچی خریده بود رو بعدا با قیمت پایینتر به HMD فروخت در حالی که روند نزولی نوکیا چه قبل خرید چه بعد خرید ثابت بود .

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,882
نام
malek
اتفاقا اون بازه که نوکیا با مایکرو سری لومیا رو داد بیرون ، بهترین چیزی بود که نوکیا تو چند وقت اخیرش بیرون داده بود . من خودم همون موقع لومیا 620 رو خریدم که یکی از بهترین گوشی هایی بود که داشتم . مسئله اینه که دیگه دیر شده بود . برعکس حرف شما بیشتر از اینکه نوکیا ضربه ببینه مایکرو از اون خرید ضربه دید که هرچی خریده بود رو بعدا با قیمت پایینتر به HMD فروخت در حالی که روند نزولی نوکیا چه قبل خرید چه بعد خرید ثابت بود .
دقیقا منم حرفم همین بود.ماکرو یه برندی رو که تو بازار به اسمش قسم میخوردن رو خریده بود و انصافا گوشیهای باکیفیتی هم زده بود.سیستم عامل ویندوز فون هم داشت خدایی میکرد.این همه عامل موفقیت یه جا جمع شده بود ولی درشو تخته کرد به همین راحتی

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
از مایکروسافت خوشم میاد

میگه Call of Duty رو میخاد برا همه کنسولها عرضه کنه :D خوب لامصب وقتی بیاری رو گیم پس میشه همون انحصاری دیگه چه فرقی میکنه اخه :))
یه نسخه کاملا یکسان از Call of Duty روی گیم پس 10 دلار. روی استور پلی استیشن 70 دلار :)) این اخرته انحصاره دیگه
خیلی شیکو مجلسی همه رو میکشونه تو اکوسیستم خودش

حالا سونی فن متعصبی که به هیچ عنوان وفاداریشو به کنسولش نمیخاد از دست بده میره 70 دلار برا Call of Duty پیاده میشه . چی ازین بهتر سود بیشتری باز میره تو جیب مایکروسافت :D
من کاری به دوتا شرکت ندارم ولی این قرار داد انجام بشه به سود گیمر جماعته
اگه ماکرو گیم پس رو نمیکرد عمرا سونی پلاس اکسترا و.... معرفی میکرد هرچند خود سونی گفته هدف ما گیم پس نبوده (ارواح عمت)😁
حالا این خرید باعث میشه سونی پول پرست یه تکونی به خودش بده رقابتی کار کنه
من خودم ps دارم هم pc از جفت سرویس هم استفاده کردم واقعا به صرفه هست مخصوصا تو این گرونی بازار برای جماعت ایرانی
رقابت بیشتر »»»کیفت بالاتر قیمت به صرفه تر

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
به نظر من همانطور که دوستان اشاره کردند هدف اول مایکروسافت از این خرید موبایل گیمنیگ خواهد بود
البته این منکر جذاب بودن سایر بخش و اثری گذاری این خرید روی انان نمی باشد
مثل کنسول کلاود و متاورس
اون بخش که میتواند سریع تر این پول را برگداند همین موبایل گمینگ هست لامصب ها موبایل گیمرها هم خوب خرج میکنند
به نظرم استراتژی نخست مایکروسافت این است که بتواند فروشگاه خودش را در اندورید و ios داشته باشد
سپس همین بازی های در کاتالوگ اش در این فروشگاه ها بیاورد و کم کم با شرکت های دیگر وارد قرارداد ها شود و این فروشگاه را فربه کند
یکی از مشکلاتی باعث شد ویندوز فون شکست بخورد همین فروشگاه نحیف مایکروسافت بود

حالا من نمیدانم ایا مایکروسافت برایش خواهد صرفید وارد بازار گوشی نیز شود یا در حد همین فروشگاه می ماند به هر حال تا این فروشگاه پا نگیرد نمیتواند سیستم عامل مستقل عرضه کند
مایکروسافت هم دستش حسابی برای زجر دادن اپل و گوگل با این فروشگاه باز هست قشنگ گند خواهد زد به بیزنسشان
چن فروشگاه گوشی قشنگ سود خالص است

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر