خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,411
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,602
حقیقتش بعد از رای CMA و بعدش لانچ داغون ردفال و بعدش مصاحبه اسپنسر و کلا وضعیت که اکسباکس تو این نسل داشته یکی از دوستان این عکسو برام فرستاد.

IMG_20230516_100542_798.jpg

در نگاه اول یه میم خنده داره ولی راستش بعد این عکس هیچ سخن خاصی برای گفتن نیست. دنیا ارزش همون یه ذره خندیدن هم نداشت.کسی هم اگه الان بعد رای اروپا خوشحاله واقعا خداراشکر ،ولی عزیز دل ،اونایی که میدونن قضیه چیه پیداشون نیست چون میدونن آخر این قصه چیه. برای آخرین بار میگم بازیتون دادند و هنوزم دارید بازی می‌خورید. این خوشحالی اولتون نیست تو این قضیه فراموش که نکردید.
تو این مدت اگر هم چیزی گفتیم صرفا برای انتقاد از کمپانی بود که تنها چیزی که براش مهم نیست بازیها هستن به اعتراف خودشون.
آره خیلی جاها با لحن طنز و ترول گفتیم ولی حقیقت این بود که امیدوار بودیم شاید یه عده بفهمن دارن اشتباه میکنند که این داستان اکتی سیرکیه که مقامات براتون راه انداختند و این نسل را هم با این داستان که خانم X چی گفت و آقای Y چه نگفت نابود کردند.البته در مورد این دیل هم حرفمو قبلا تمام و کمال تو این پست زده بودم.

کنسول خوب بازیهای انحصاری عالی میخواد. نینتندو نه سرویس درستی داره نه کالاف دیوتی داره و نه اصلا میتونه گرافیک خوبی بده ولی شما ببین کجاست. پلی استیشن رو ببین پنج نسله کجاست. بعد داستان این دوسال این شده کالاف از پلی استیشن بره فلان میشه بهمان میشه ،مطمئن باشید هیچی نمیشه.

چرا یکبار از خودتون نپرسیدید چرا مقامات مایکروسافت میگن ما 3rd مارکتیم. چرا ناراحت نشدید از حرفش؟ چرا وقتی میگن ما نمیتونیم بازی بدیم مثل رقیبان، عصبانی نشدید؟
حقیقت اینکه این قبر Acquisition هیچ مرده ای توش نیست حالا هر نتیجه ای داشته باشه این داستان..

حرف آخر:
خودتون را محدود نکنید. بازی خوب را دریابید. عه رو پلتفرم رقیبه ؟ خب باشه چه اشکال داره.پنج شنبه هفته بعد شوکیس پلی استیشن هست . همه دعوتید.

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
اگه متن ها رو بخونید نیازی به من ندارین :-bd البته متن های اصلی نه این تیکه های که دوستان می فرستن
اگه به این قصه های دوستان بود که خرید پارسال تمام شده بود :))
متن eu دقیقا تاکیدی بر درست بودن ادعا های cma

View attachment 293224
View attachment 293223

View attachment 293225
کوروش جان امیدوارم هیچ وقت اینجوری پکر نباشی
به نظرم تک تک تحلیل هایت فاقد اعتبار بود چون در تک تک های تحلیل هایت False Positive به شدت بالا داشته یعنی شما یک کوهی از ایراد روانه این قرارداد کردی که اکثر قریب به اتفاقش بلاموضوع بوده مانند بحث کنسول موبایل گیمینگ و جالبه تا پیش از این که CMA نگرانی را ببره روی کلاود انچنان حرفی از کلاود و نگرانی هایش در کلامت نبود همین الان هم CMA هم کمیسیون اروپا گفتند انحصاری شدن COD روی کنسول اصلا اهمیتی نداره گمان نکنم فراموش کرده باشی چقدر استدلال اوردی این کار به سونی اسیب میزند به نظرم تا وقتی که خودت را درگیر مغلطه کرده باشی و در ذهن خودت دنبال اخلاقی کردن صنعت باشی(سونی خیرمطلق-مایکروسافت شرمطلق) تحلیل هایت هم نسبتی با واقعیت نخواهد نداشت.
حیف که درگیر پایانامه هستم چند روز دیگر دفاع دارم ورگنه تک تک پست هایت را در فروم استخراج میکردم و مشخص کردم چند درصد نگرانی هایت مربوط به کدام بخش ها بوده و درنهایت چقدر این تحلیل ها دقت داشته البته تا پیش از نظر نهایی CMA 😏

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
672
نام
Ro.s
حقیقتش بعد از رای CMA و بعدش لانچ داغون ردفال و بعدش مصاحبه اسپنسر و کلا وضعیت که اکسباکس تو این نسل داشته یکی از دوستان این عکسو برام فرستاد.

View attachment 293230

در نگاه اول یه میم خنده داره ولی راستش بعد این عکس هیچ سخن خاصی برای گفتن نیست. دنیا ارزش همون یه ذره خندیدن هم نداشت.کسی هم اگه الان بعد رای اروپا خوشحاله واقعا خداراشکر ،ولی عزیز دل ،اونایی که میدونن قضیه چیه پیداشون نیست چون میدونن آخر این قصه چیه. برای آخرین بار میگم بازیتون دادند و هنوزم دارید بازی می‌خورید. این خوشحالی اولتون نیست تو این قضیه فراموش که نکردید.
تو این مدت اگر هم چیزی گفتیم صرفا برای انتقاد از کمپانی بود که تنها چیزی که براش مهم نیست بازیها هستن به اعتراف خودشون.
آره خیلی جاها با لحن طنز و ترول گفتیم ولی حقیقت این بود که امیدوار بودیم شاید یه عده بفهمن دارن اشتباه میکنند که این داستان اکتی سیرکیه که مقامات براتون راه انداختند و این نسل را هم با این داستان که خانم X چی گفت و آقای Y چه نگفت نابود کردند.البته در مورد این دیل هم حرفمو قبلا تمام و کمال تو این پست زده بودم.

کنسول خوب بازیهای انحصاری عالی میخواد. نینتندو نه سرویس درستی داره نه کالاف دیوتی داره و نه اصلا میتونه گرافیک خوبی بده ولی شما ببین کجاست. پلی استیشن رو ببین پنج نسله کجاست. بعد داستان این دوسال این شده کالاف از پلی استیشن بره فلان میشه بهمان میشه ،مطمئن باشید هیچی نمیشه.

چرا یکبار از خودتون نپرسیدید چرا مقامات مایکروسافت میگن ما 3rd مارکتیم. چرا ناراحت نشدید از حرفش؟ چرا وقتی میگن ما نمیتونیم بازی بدیم مثل رقیبان، عصبانی نشدید؟
حقیقت اینکه این قبر Acquisition هیچ مرده ای توش نیست حالا هر نتیجه ای داشته باشه این داستان..

حرف آخر:
خودتون را محدود نکنید. بازی خوب را دریابید. عه رو پلتفرم رقیبه ؟ خب باشه چه اشکال داره.پنج شنبه هفته بعد شوکیس پلی استیشن هست . همه دعوتید.
لطفا سونی فن جماعت حرفاشو برای خودش نگه داره. نیازی نداریم به راه راست هدایتمون کنین. بفرمایین بازی خودتونو کنین و کاری به کار ماها نداشته باشین

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,401
به نظرم تک تک تحلیل هایت فاقد اعتبار بود چون در تک تک های تحلیل هایت False Positive به شدت بالا داشته یعنی شما یک کوهی از ایراد روانه این قرارداد کردی که اکثر قریب به اتفاقش بلاموضوع بوده مانند بحث کنسول موبایل گیمینگ و جالبه تا پیش از این که CMA نگرانی را ببره روی کلاود انچنان حرفی از کلاود و نگرانی هایش در کلامت نبود همین الان هم CMA هم کمیسیون اروپا گفتند انحصاری شدن COD روی کنسول اصلا اهمیتی نداره گمان نکنم فراموش کرده باشی چقدر استدلال اوردی این کار به سونی اسیب میزند به نظرم تا وقتی که خودت را درگیر مغلطه کرده باشی و در ذهن خودت دنبال اخلاقی کردن صنعت باشی(سونی خیرمطلق-مایکروسافت شرمطلق) تحلیل هایت هم نسبتی با واقعیت نخواهد نداشت.
حیف که درگیر پایانامه هستم چند روز دیگر دفاع دارم ورگنه تک تک پست هایت را در فروم استخراج میکردم و مشخص کردم چند درصد نگرانی هایت مربوط به کدام بخش ها بوده و درنهایت چقدر این تحلیل ها دقت داشته البته تا پیش از نظر نهایی CMA 😏
isM63W2.gif

من کجا گفتم که EU خرید بلاک می کنه ؟
مانند بحث کنسول موبایل گیمینگ :)) عزیزم اون یه بحث دیگه بود
دوستان می گفتن این خریدی هیچ ضرری به سونی و سایر رقبا نداره :)) چرا سونی بی خود و بی جهت با مایکروسافت درگیر شده :))
دوستان در مورد رقابت قصه می بافتن من هم اهداف مایکروسافت برای ضربه زدن به رقبا رو توضیح می دادم

من کجا گفتم به خاطر کنسول / موبایل این خرید بلاک می شه :-??ما هیچ وقت سر نهاد های نظارتی بحث نمی کردیم :-??

روی کلاود انچنان حرفی از کلاود و نگرانی هایش در کلامت نبود ???
من تنها کسی بودم که مورد هدف اصلی مایکروسافت ( استور یکپارچه و مونوپلی کلاد ) می نوشتم
1684226116563.png 1684226192507.png
برو استخراج کن :-bd

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,262
نام
امیرحسین
دوستان در جریان باشید که مکزیکی جان دعوتتون کردن افترپارتی خصوصی شوکیس پلی‌استیشن با حضور سهام‌داران ذی نفوذ مثل خودشون و کبیرجان. به صرف باقالی پلو با گوشت و نمایش انحصاری cod killer استودیوی deviation.
فراموش نکنید. همه دعوتید.

86a693b0e4b5a78766f7284658ec375b.jpg

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,602
دوستان در جریان باشید که مکزیکی جان دعوتتون کردن افترپارتی خصوصی شوکیس پلی‌استیشن با حضور سهام‌داران ذی نفوذ مثل خودشون و کبیرجان. به صرف باقالی پلو با گوشت و نمایش انحصاری cod killer استودیوی deviation.

View attachment 293244
A screenshot was taken ;)

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,472
نام
aliakbar

View attachment 293244
سهامدارای کلان سونی هم از اعتماد به نفس و حس مالکیت این دوستان پشم براشون نمونده
پ

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
پنج شنبه هفته بعد شوکیس پلی استیشن هست . همه دعوتید.

eed316_23party-10.gif

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,472
نام
aliakbar
برید بجای این حرفا یه بازی رو اون سریز بذارید بازی کنید و اگر چیزی برای بازی کردن نبود بجاش یه کمی فکر کنید چرا ماکرو با این خرید چند سال سرکارتون گذاشته.
وقتی دنیای گیم رو مختص سونی بدونی نتیجه میشه این کامنت
اینکه رو سریز بازی واسه بازی کردن نیست رو یه توضیح کوچیک بابتش بده تا روشن شیم

KING.RG

کاربر سایت
Jun 12, 2021
486
چرا ناراحت نشدید از حرفش؟ چرا وقتی میگن ما نمیتونیم بازی بدیم مثل رقیبان، عصبانی نشدید؟
کاری به بقیه حرفات ندارم. فقط در جواب این قسمت از حرفات:
چون ما خودمون چشم و گوش داریم، سواد داریم بخونیم و قدرت درک و تحلیل داریم. میدونم خیلی تو و هم قطاریات اینجا تلاش کردین زور زدین طومارها نوشتین تا ناراحتی و عصبانیت مارو ببینین ولی دیگه ببخشید فریب جوسازی و مغلطه‌گری و اطلاع غلط شما رو نخوردیم.

RAFA_1992

کاربر سایت
Jun 17, 2018
482
تو جلسه ی استماع امروز مجلس انگلیس این نماینده
2I8A7096.jpeg
بدجور به سارا کاردل رئیس cma سر مسئله بلاک معامله های بزرگ و اینکه این کار می تونه به وجه انگلستان در دنیا و پیشرفت و نوآوری این کشور صدمه بزنه گیر داد،
طبق معمول به جای جواب صریح کاردل مثل لینا خان طفره می رفت

SNIPER II

Gold User
Dec 9, 2011
1,318
نام
Mansour
دوستان ایکس باکس فن عزیز که الان دارید رگباری ترول میکنید میزنید و میرقصید
فقط خواستم بگم کورکورانه صحبت نکنید یعنی لیاقتتون همینه که در بیابون برحوت بازی، بعد چند سال یدونه redfall بندازن جلوتون؟8-|
اگه ما رو مسخره میکنید که سهام داریم و فلان که اقلا سهام خوب شرکتی رو خریدیم و سنگ خوب شرکتی رو به سینه میزنیم:D
حداقلش تو بازی کم نذاشته واسمون

The Mexican

داداش واقعا حرفات حق بود ولی کو گوش شنوا؟
2 نسله ایکس باکس فن ها با شایعه و حواشی دارن سپری میکنن نمیدونم شاید از حواشی بیشتر از بازی لذت میبرن
یه شعری هم الان فی البداحه سرودم:D
صحرای تعصب از سنگلاخه
سزای متعصب پای چلاقه
حالا هر جور خودتون راحتید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر