خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,384
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,016
نام
روزبه
i
دلیل بلاک این معامله، عامل بیرون از صنعت بوده نه دورنی،
برای درک بهتر، سهم مایکرو از بازار کلاد اندازه کل ارزش بالا تا پایینه سونیه، نه فقط بخش سرگرمی،
این نشون میده سونی اینجا تماشاچیه و اون بالا مایکرو و آمازون، سرِ نونِ کلاد با هم میجنگن و از دست هم میکشن، این وسط خورده ریزاش میریزه پایین، شرکتای گنجشکی مثل سونی رو سیر میکنه
اینجا کل داستان خلاصه شده به اینکه آخ جون یا حیف کالاف رو گیم پس نمیاد، اما اگه نسبت به اسکیل سنسی باشه اصلا سوالی پیش نمیاد در این موارد چه برسه به مخالفت
تکبیر 😂😂😂😂

داداش. تحلیل های اقتصادی بده فارس نیوز تا چاپ کنه

Amir-Splinter

کاربر سایت
Apr 24, 2021
230
بازنده اصلی این داستان من بودم ک سر اینکه تقریبا خرید نهایی شده، رفتم یه ایکسباکس خریدم:(:D

ولی جدا از شوخی، به نظرم این مدل خرید ها خیلی به ضرر صنعت گیم و علل خصوص گیمر ها میشه.
هممون میدونیم دید ماکرو به صنعت شده کمیت و عملا خیلی وقتا کیفیت رو فدا میکنه ک اونم تازه تو کمیت واقعا تو سال گذشته حرفی برای گفتن نداشت،این دید خیلی میتونه باعث از بین رفتن خلاقیت و سرگرمی بشه.

بهترین بازیش فورزا هست ک‌ اونم دلیلی موفقیت چیزی جز سرمایه گذاری و دادن پرو بال به سازنده هاش نبوده، الان برای خرید همین اکتی، نزدیک ۱۰ هزار نفر از کارکنانشو اخراج کرد ک مثلا هزینه هاشو مدیریت کنه و بعضی از استویو هاشو عملا فلج کرده، از نظر هیچ عقل سالمی اینکار باعث پیشرفت نمیشه.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
مایکروسافتی که ۲۰ درصد بازارو در اختیار داره بزرگه؟ اینا نهایتش بتونن با شرکت سازنده امپراتور رقابت کنن که عرضه همینشم ندارن!سازنده کنسول امپراتور حداقل ۴تا بازی برای کنسول ساخت، اینا از اول نسل تا الان یه AAA تمام نسل ۹ی داشتن که قراره ژانر محیط باز رو به خاک و خون بکشه!
آوردن اسم چنین کمپانی چیپ و ضعیفی کنار اسمی که ۵ نسله یکه‌تاز رقابت بوده چیزی جز توهین نیست!

حالا جالبیش اینکه کنسولی که 80 درصد بازارو داره ادعا می کنه اگر COD رو ازش بگیرن ، به خاک سیاه میشینه :D

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
493
نام
Sera
معامله‌ای بود که معامله نبود.از همه استاتیدی که از این پروژه 324 صفحه ای حمایت کردن،و آن را با قدرت پیش بردن،کمال سپاسگزاری را دارم،اینک که به پایان خط رسیده ایم،بهتر است یکم استراحت به خودتان بدهید تا پروژه ی بعدی را با تمام قوا آغاز کنید،پیشنهاد من این است که به نقطه ی شروع تاپیک برگردید و این مسیر پر مخاطره را دوباره از نو مرور کنید تا یکم دلتان وا شود تا یکم به کم دانی،که پیامدش ندانم گویی است،کج فهمی که پیامدش واروگونه گویی،زیاده گویی که پیامدش جفنگیات است بخندید.

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,135
نام
حسین
حالا دوستان من نه اهل گیمای اکتی هستم نه هیترش پس معامله اصلا برام مهم نی حتی اگه سونی بخره.
ولی از جیم رایان واقعا خوشم امد یه تنه زد هرچی وکیل مکیله و معامله و سهامدارا و همرو تو این یسال گا.یید بطرز شدید :D

من واقعا بهش افرین میگم :-"
بهتر است از واژه "سایید" استفاده کنیم :-"

FOX VS XOF

کاربر سایت
Feb 26, 2022
169
یا قمر بنی هاشم🙄😀

خب چه کاریه سونی را بخرید خودتون راحت کنید
اونم به وقتش دوست عزیز.بعد از این خرید اول از در دوستانه میرن سراغ نینتندو که زلدا و ماریو رو انحصاری ایکس باکس کنه اگه قبول نکردن تهاجمی رفتار میکنن و به سران نینتندو میگن آهای نینتندوی سوئیچ ساز حریف تو منم و میخرنش بعدش میرن سراغ ea بعد t2 آخر سر هم میرن سراغ خریدهای کوچک و خس و خاشاکی مثل سونی

آخرین ویرایش:

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,846
نام
مهراد
حالا دوستان من نه اهل گیمای اکتی هستم نه هیترش پس معامله اصلا برام مهم نی حتی اگه سونی بخره.
ولی از جیم رایان واقعا خوشم امد یه تنه زد هرچی وکیل مکیله و معامله و سهامدارا و همرو تو این یسال گا.یید بطرز شدید :D

من واقعا بهش افرین میگم :-"
سونی سازنده برکینگ بد و بهتره با ساول تماس بگیری... مشخصه از شبی که خبر قرارداد اومد و این پستو زدن، جیم رایان رفته سریال نشسته به نگاه کردن و همه فوت و فن ها رو یاد گرفته از ساول :))

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
یه روز وقت نکردم بیام ببین چه یوزرهایی بعد مدت ها اومدن :D

حالا این حجم از خوشحالی درک نمیکنم وقتی چیزی نهایی نشده و حتی از روز اول هم احتمال کنسل شدن این خرید بود

بعضی از دوستان اشاره کردن و نظر من هم همینه که اگه به هر دلیلی این خرید انجام نشه مایکروسافت خیلی رفتار تهاجمی تری نشون میده برای بازار کلاد و دیگه مثل الان به فکر بقیه نخواهد بود

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر