خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,387
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,375
خب فکت جدید داشتیم که کرش بازی متا ۶۰ بیش نیست و ساخته هم بشه ۲ زار ارزش نداره :D

لامصب تا دیروز نماد پلی استیشن بود الان شده متا ۶۰ بی ارزش در مسیر سقوط :D
تا دیروز نماد پلی استیشن بود :)) ظاهرا در دنیای موازی مفهموم زمان متحول شده =))
اخرین Crash Bandicoot ناتی داگ ( Crash Team Racing ) سال 1999 منتشر شد
24 سال پیش :))

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
800
شعب بریتانیا (نیوزیلند، کانادا و ...) شروع کردن به تایید.

اینکه کلی ادم قرار هست به کلی بازی دسترسی داشته باشن عالیه. بزرگترین برنده‌ی معامله‌های MS ، مردم هستن. بازنده‌هاش هم که اصلا مهم نیستن.

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,020
نام
روزبه
دوستان واقعا این بحث "اسباب بازی های من از اسباب بازی ها تو بیشتره" در شان شما و این سایت و کلا این سن و سال نیست :D این حرفارو من مهد کودک می رفتم میزدم ی زبونک هم حواله طرف مقابل میکردم کارشو میساخت :D
به نظر من حتی سونی فن هام باید از این خرید خوشحال باشن چون از الان سونی هم سعی می کنه بازی های بهتر و بیشتری از قبل بسازه، شما از این اقدام سونی ناراحت میشید؟ :D
از اونور ایکس باکس هم قرار هست همین کارو کنه به عنوان گیمر چطوری می تونید از اینکه قراره بازی های بهتر و بیشتری ببینید ناراحت باشید؟ :D
واقعا برام سواله
شما به عنوان یه گیمر چی از صنعت بازی میخوای ؟
قطعا گیم پس اونجایی که بازی بیشتر باشه و گزینه های بهتری و نو اوری بهتری داشته باشه قطعا انتخابت هست

ولی دوستان باکس و شما انکار بیشتز دنیال جیب نادلا هستید 😂😂

• Like
Reactions: Need-More-Speed

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,258
نام
یونس
واقعا برام سواله
شما به عنوان یه گیمر چی از صنعت بازی میخوای ؟
قطعا گیم پس اونجایی که بازی بیشتر باشه و گزینه های بهتری و نو اوری بهتری داشته باشه قطعا انتخابت هست

ولی دوستان باکس و شما انکار بیشتز دنیال جیب نادلا هستید 😂😂
واقعا متوجه نشدم چی گفتی :D جمله دومت جمله اول رو نقض کرد

مسلما به عنوان گیمر دنبال بازی خوب هستم روی هر پلتفرمی که باشه و البته قطعا جیبمم واسم مهمه جیب نادلا که انقدری پر هست که نیازی نداره امثال من نگرانش باشیم :D
شما اصل حرف منو نگرفتی بارها توی همین تاپیک گفتم شخصا دلیلی که دوست داشتم این خرید انجام بشه کم شدن فاصله سونی با رقبا و در ادامه گرمتر شدن رقابته
حالا اگر فکر میکنی رقابت برای صنعت گیم چیز بدیه که دیگه حرفی نیست

نظر من همچنان همونه که این معامله رقابت رو داغ میکنه و سودش به همه گیمرا خواهد رسید

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
قرارداد با نینتندو قرارداد ده ساله برای تمام بازی های اکتیویژن هست ولی برای سونی فقط شامل cod شده! :D :)) نینتندو خیلی شیک همون اول قبول کرد و قرارداد بهتر نصیبش شد اینور ولی با اعتماد به لابی ها تصمیم گرفت ناز کنه که نهایتا قرارداد بهتر رو از دست داد و مجبور شد همونی که میندازن جلوش رو امضا کنه! :D به نظرم حتما هممون باید تو کلاس های مدیریتی جیم رایان شرکت کنیم! :D

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,020
نام
روزبه
و برام سواله چرا دوستا
واقعا متوجه نشدم چی گفتی :D جمله دومت جمله اول رو نقض کرد

مسلما به عنوان گیمر دنبال بازی خوب هستم روی هر پلتفرمی که باشه و البته قطعا جیبمم واسم مهمه جیب نادلا که انقدری پر هست که نیازی نداره امثال من نگرانش باشیم :D
شما اصل حرف منو نگرفتی بارها توی همین تاپیک گفتم شخصا دلیلی که دوست داشتم این خرید انجام بشه کم شدن فاصله سونی با رقبا و در ادامه گرمتر شدن رقابته
حالا اگر فکر میکنی رقابت برای صنعت گیم چیز بدیه که دیگه حرفی نیست

نظر من همچنان همونه که این معامله رقابت رو داغ میکنه و سودش به همه گیمرا خواهد رسید
الان جیب تادلا پرتر بشه یعنی مایکروسافت بازی بهتری می سازه ؟
قطعا خیر چون فعلا بستر بخش گیم مایکروسافت روی گیم پس هست و گیم پس نیاز به یه بازی داره که ترغیب کنه ملت رو برای تمدید اشتراک این گیم صذ درصد کالاف هست چون دقیقا مثل سرعت دهنده مردم ترغیب میکنه برای تمدید اشتراک که باعث میشه تعداد کاربر کیم پس ریزش خیلی کم بشه
پس این ۷۰تا که خرج شده برای ژنده کردن ipهای قدیمی اکتی نیست

من از نزدیک شدن XBOXبه PSخوشحال میشم چون شاهد بازی بهتری هستیم

ولی مایکر‌‌وسافت خودش میدونه‌ تو بخش کتسول فعلا باید سوم باشه و قبول کرده

• Like

earendilist

کاربر سایت
Feb 12, 2023
820
قرارداد با نینتندو قرارداد ده ساله برای تمام بازی های اکتیویژن هست ولی برای سونی فقط شامل cod شده! :D :)) نینتندو خیلی شیک همون اول قبول کرد و قرارداد بهتر نصیبش شد اینور ولی با اعتماد به لابی ها تصمیم گرفت ناز کنه که نهایتا قرارداد بهتر رو از دست داد و مجبور شد همونی که میندازن جلوش رو امضا کنه! :D به نظرم حتما هممون باید تو کلاس های مدیریتی جیم رایان شرکت کنیم! :D
سنگ مفت گنجشگ مفت 😉

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
پیشاپیش معلومه که MW3 چیز فوق العاده فاجعه ای در میاد چون در اصل قرار بوده DLC باشه بعد دیدن فروش MW2 خوب بوده برداشتن همونو کپی پیست کردن به اسم 3 دارن می دن.
از همین الان می تونید میم و گیف هاتونو آماده کنید که فیل اسپنسر اکتی هم نابود کرد چون هرچی بگن که MW3 اصلا ربطی به MS و فیل اسپنسر نداره یک سری باز کلشون توی برفه :)

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,020
نام
روزبه
پیشاپیش معلومه که MW3 چیز فوق العاده فاجعه ای در میاد چون در اصل قرار بوده DLC باشه بعد دیدن فروش MW2 خوب بوده برداشتن همونو کپی پیست کردن به اسم 3 دارن می دن.
از همین الان می تونید میم و گیف هاتونو آماده کنید که فیل اسپنسر اکتی هم نابود کرد چون هرچی بگن که MW3 اصلا ربطی به MS و فیل اسپنسر نداره یک سری باز کلشون توی برفه :)
MW2به نظر من نسبت به MWقبلی عقب گرد بود 😂

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,258
نام
یونس
و برام سواله چرا دوستا

قطعا خیر چون فعلا بستر بخش گیم مایکروسافت روی گیم پس هست و گیم پس نیاز به یه بازی داره که ترغیب کنه ملت رو برای تمدید اشتراک این گیم صذ درصد کالاف هست چون دقیقا مثل سرعت دهنده مردم ترغیب میکنه برای تمدید اشتراک که باعث میشه تعداد کاربر کیم پس ریزش خیلی کم بشه

من از نزدیک شدن XBOXبه PSخوشحال میشم چون شاهد بازی بهتری هستیم

ولی مایکر‌‌وسافت خودش میدونه‌ تو بخش کتسول فعلا باید سوم باشه و قبول کرده
گفتم که برای من جیب خودم مهمه
نادلا هم قطعا قرار نیست با این خرید تغییر فوری توی جیبش حس کنه
هرموقع جرمی که اشاره کردی بهش رخ من خودم خط مقدم ترول و کوبیدن خواهم بود به قول دوستان مارک مای ورد
قصاص قبل از جنایت نمیشه کرد

منم نمیگم ۷۰ تا خرج کرده که ای پی قدیمی زنده کنه ولی قطعا ۷۰ تا هم خرج نکرده بشینه لیستشو نگاه کنه بلاخره این استودیوهایی که بهش اضافه شدن قرار نیست بیکار بشینن و البته قرار هم نیست بلافاصه بعد از خرید معجزه رخ بده و تمام ای پی های قدیمی نسخه جدیدشون ریلیز بشه

من الان از این خرید خوشحالم و ابراز میکنم وقتی اتفاقی‌ افتاد که ناراحتم کرد ناراحتیمم ابراز میکنم

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,020
نام
روزبه
گفتم که برای من جیب خودم مهمه
نادلا هم قطعا قرار نیست با این خرید تغییر فوری توی جیبش حس کنه
هرموقع جرمی که اشاره کردی بهش رخ من خودم خط مقدم ترول و کوبیدن خواهم بود به قول دوستان مارک مای ورد
قصاص قبل از جنایت نمیشه کرد

منم نمیگم ۷۰ تا خرج کرده که ای پی قدیمی زنده کنه ولی قطعا ۷۰ تا هم خرج نکرده بشینه لیستشو نگاه کنه بلاخره این استودیوهایی که بهش اضافه شدن قرار نیست بیکار بشینن و البته قرار هم نیست بلافاصه بعد از خرید معجزه رخ بده و تمام ای پی های قدیمی نسخه جدیدشون ریلیز بشه

من الان از این خرید خوشحالم و ابراز میکنم وقتی اتفاقی‌ افتاد که ناراحتم کرد ناراحتیمم ابراز میکنم
خدا کنه که اینطور باشه و‌ شاهد عرضه پرتوتایپ جدید باشیم

و اکتی برای عرضه سالانه کالاف باید تمام استودیو هاش درگیر کالاف کنه

• Like

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,768
و برام سواله چرا دوستا

چه طوری نتیجه گرفتی بازی خوب قرار نیست بسازه ؟ چون بخش گیم روی گیم پس هست . و ۷۰ میلیارد همچنین برای ip های قدیمی نیست ؟

سرویس اگر محتوای خوب نداشته باشه مگه میتونه مشترک جذب کنه ؟

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,020
نام
روزبه
چه طوری نتیجه گرفتی بازی خوب قرار نیست بسازه ؟ چون بخش گیم روی گیم پس هست . و ۷۰ برای ip های قدیمی نیست ؟

سرویس اگر محتوای خوب نداشته باشه مگه میتونه مشترک جذب کنه ؟
گفتم سرویس گیم پس برای نکه داشتن پلیر روی خودش نیاز به یه بازی داره برای تمدید اشتراک

CODبهترین انتخاب هست بازی که با نگه داشتن پلیر میتونه پلیر روی گیم پس حفظ کنه

و عرضه هر سال CODباید چند تا استودیو روش باشه تا بتونه عرضه بشه که این خودش بیشتر نیرو انسانی اکتی رو مشغول خودش میکنه

و‌ فکر‌ نکنم مایکروسافت بیاد عرضه سالانه CODرو متوقف کنه

• Like
Reactions: Natural Killer

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر