مایکروسافت توضیح می‌دهد که چرا گیمرها باید Xbox One X را بیشتر از PS4 Pro بخرند

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,711
نام
Ebrahim
1.png
کنسول Xbox One X شاید قدرتمندتر از PS4 Pro باشد، ولی PS4 Pro همچنان ارزان‌تر و باصرفه‌تر از Xbox One X است و بازی‌های بیشتری از آن پشتیبانی می‌کنند و همچنان انحصاری بیشتری از کنسول رقیب دارد. پس بنابراین چرا باید یک مشتری معمولی، کنسولی گران‌تر را انتخاب کند؟

طبق مصاحبه EPNdotTV با آقای Aaron Greenberg، در جواب به سؤال بالا گفت:

«خب، باید بگویم که اگر خواهان بازی‌های باکیفیت ۴K واقعی هستید، نیاز به ۶ ترافلاپس دارید، ما ۴۳% درصد قدرت گرافیکی بیشتر داریم و بالای ۶۰ درصد حافظه برای توسعه‌دهندگان در دسترس است.»

«اما مهم‌ترین چیز این است که اگر شما طرفدار بازی‌های مسابقه‌ای، طرفدار بازی‌های نقش‌آفرینی و هر بازی دیگری که دوست دارید، هستید؛ این بازی‌ها را می‌توانید باکیفیت بهتری بر روی Xbox One X بازی کنید زیرا ما قدرت بیشتری را برای شما به ارمغان آوردیم.»

منبع

Read the whole post here.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,194
نام
ماکان
آره خب، از دیدگاه رادیکال میشه گفت تمام این اتفاقات نتیجه ی سوء مدیریت یا کم تعهدی نسبت به استودیوهاست ولی آیا همه ی این ها سوء مدیریت ها به خود اسپنسر برمیگرده؟ باز هم میگم، بخوایم رادیکالی نگاه کنیم همه ی اینها رو میشه به کل مایکروسافت تعمیم داد ولی از نظر منطقی، همه ی اینها به شخص خود اسپنسر برنمیگرده. در مورد از دست دادن روابط تجاری با ناشرهای بزرگ؛ باید اشاره کنم که این نوع رابطه ها تو موضع قدرت برقرار میشه! یعنی اینکه یه چیزی داده و گرفته میشه که در آخر موجب ارتقاست ولی نظرت رو به سمت اول نسل جذب میکنم که مایکرو با یک سخت افزار ضعیف و مارکتینگ مستبدانه، اعتماد بسیاری از Install Base خود را از دست داد و همه مهاجرت کردند به اون سمت. فکر نمیکنم تا وقتی که کمپانی مقابل اینقدر خوشنامه، کسی حاضر بشه بیاد سمت مایکرو که عنوانش کمتر دیده و شنیده بشه. این بدنامی رو کی پایه ریزی کرد؟ متریک! که از سال 2010 به اینور برند Xbox رو خواست به یه Everything Player تبدیل کنه و تمرکزش از روی گیم به کلی منحرف شد. باز هم هنر بود که تونستند مارکتینگ عناوین تاپی رو مثل TW3 و DA:I نگه دارند. نسل پیش هم سونی وضعش تو برقراری رابطه با ناشرها به همین خنده داری شده بود.

تخته شدن Lion Head؛ این استودیو از سال 2010 به بعد، تمرکز اصلی خودش رو گذاشت روی پروژه ی شکست خورده ای مثل کینکت! و به مرور زمان تمام افراد اصلی خودش رو از دست داد و با توجه به قرارگیری اش در یک مکان نامناسب، نتونست افرادی در همون حد جذب کنه. برای همین نگو که میدونی اون پشت چی می گذشته. چون حتماً مایکرو یک چیزی دیده و مطمئن شده که این تیم در حد تولید یک عنوان AAA با کیفیت نیست و بیشتر اتلاف منابع و وقت میکنه. خودمون هم میدونیم این Fable: Legend امکان فیل شدنش خیلی زیاد بود. به هر حال این زوال تدریجی لاین هد، فقط به بلندپروازی های بی جای متریک برمیگرده و لاغیر.

Twisted Pixel و از دست دادنش یک شرم برای اسپنسره. ایرادی که از اسپنسر میگیرم اینه که عقیدش برای حفظ پلیرها در بلند مدت خیلی افراطیه! و اینکار رو با تمرکزش روی بخش آنلاین نشون میده. حالا فرض کن استودیوهای فرست پارتی اگه توانایی ساخت یک مولتی پلیر و بخش آنلاین قوی نداشته باشند، تو برنامه های مایکرو جایی ندارند! از همین رو با TP و تا حد زیادی با Remedy قطع رابطه شده. در صورتی که بخش کمپین و داستانی هم بخش مهم و محبوبی از یک بازیه. شاید امضای یک اثر.

کنسل شدن اسکیل باند هم که درسته یک ضعفه ولی آیا قبول داری که داره بیش از حد روش مانور میره؟ یعنی یک تناقضی وجود داره. همه میان ایراد میگرن که چرا اینقدر نمایش ها بی سر و ته بود و برای چی این همه سال در دست ساخت بوده؟ از طرف دیگه هم میان میگن چرا کنسل شده؟ خب خیلی از عناوین بزرگ تو مراحل ساخت به مشکل میخورن ولی مشکل اینجاست مایکرو خیلی سریع آنونس کرد این بازی رو.

در کل هم اگه ترول کردی و من نفهمیدم، ببخش چون اینجا مجازیه و گیرنده ها ضعیف. :D

نه واقعا ترول نکردم. از نظر من اسپنسر قطعا یکی از بدترین مدیران صنعت گیمه که واقعا درک نمیکنم فن های مایکرو چرا طرفدارش هستن. تقریبا اتفاقی نبوده که تحت مدیریت ایشون نیفتاده باشه. و طبیعتا من این اتفاقات بد رو از دم از چشم ایشون میبینم. البته منکر کارهای مثبتش نیستم، نمیگم هرکاری کرده بد بوده اما قطعا مدیر خوبی برای بخش Xbox نیست. برای من یادآورد کن کتاراگی هست. مایکرو یه مدیری مثل کاز میخواد که باید کلا بخش Xbox رو متحول کنه!

amirone

کاربر سایت
Aug 13, 2014
2,435
منم موافقم مستقیما تقصیر اسپنسر نیست. مثل داستان مرغ و تخم مرغ میمونه. آیا اسپنسر اومد که سیاستهای مایکرو اینجوری شد؟ یا اینکه سیاستهای کلانشون اینجوری شد بعد اسپنسر رو آوردن چون اونم همین ذهنیتو داشت؟ در هر صورت به حال من مصرف کننده فرقی نمیکنه. من همون وضعیت فعلی رو میبینم.

...............................................................................................................................................................................................

داشتم به این فکر میکردم که چقد بحثای ما چیپ و بیخود شده. یه دورانی من نوعی اسم آنچارتد میاوردم مایکرو فن نوعی هم فورا شات از هیلو 4 رو میکرد. میگفتیم گرافیک تلو اینجوریه سریع شات از گیرز میذاشتن. حرفم اینه که واقعا رقیب چنتش پر بود. رقیب لایقی بود. بحثای فنهاشم داغ و خونین

الان وضعیت جوری شده اینقد رقیب خار شده که باید سر اینکه انحصاری مهم نیست بحث کنیم. خودم بشخصه بشدت آدمی مثل دان متریک رو به اسپنسر ترجیح میدم. زمان متریک اکس باکس هویت داشت. یه برنامه ی مدونی وجود داشت. حتی اگر قرار بود تی وی تی وی کنن. بلاخره اکس باکس میخریدی یه تفاوتی با پلتفورمای دیگه میکرد. الان اکس باکس مقامش یه کلون استیم ماشین تقلیل پیدا کرده. از دوستان خواهش میکنم اسم کنسولای Xbox OG و 360 رو کنار این نبرید.
توی بحث گرافیکی همون زمان هم UC خیلی جلو بود و بحثا چیپتر بود در مبحث تکنیک ، فقط اون موقع PCبازا خوب بحث میکردن که الان متاسفانه منقرض شدن:tearsofjoy: و اونایی هم که موندن مثل آرمین :D اونقدی وارد ماجرا نمیشن . کلا بازیسنتر خلوت شده یا اونایی هم که تو جبهه ی مقابل مونده بودن غسل تمعید دادمشونو:D( مد FROBARY آخرین نمونه:think: ) اینوری شدن . چی بیان بگن با وضعیته که مایکرو داره ، همونایی که توی همین E3 سرجنگ باهام داشتن الان با نام دیگه ای توی زمین ما هستن ، خلاصه هر کس به یه نحوی مایکرو رو ترک کرد . قده ویتنام از این جنگ خاطره دارم :D

• Like
Reactions: mahdi-ps4

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,769
نام
مراد حلیمی
الان وضعیت جوری شده اینقد رقیب خار شده که باید سر اینکه انحصاری مهم نیست بحث کنیم. خودم بشخصه بشدت آدمی مثل دان متریک رو به اسپنسر ترجیح میدم. زمان متریک اکس باکس هویت داشت. یه برنامه ی مدونی وجود داشت. حتی اگر قرار بود تی وی تی وی کنن. بلاخره اکس باکس میخریدی یه تفاوتی با پلتفورمای دیگه میکرد. الان اکس باکس مقامش یه کلون استیم ماشین تقلیل پیدا کرده. از دوستان خواهش میکنم اسم کنسولای Xbox OG و 360 رو کنار این نبرید.
علتش تفاوت نگاه اسپنسر هست و البته سایر مدیران جدید مایکرو
اسپنسر به xbox به عنوان یه پلتفرم نگاه نمی کنه به عنوان یه سرویس نگاه می کنه و اگر دقت کرده باشیم تو این سه سالی که سر کار بوده(و زمان کمی هم نبوده) تو ارائه سرویسا خیلی خوب کار کرده....از bc گرفته تا ea a و آوردن بازیهاش رو pc و تقویت استور pc و حالا هم game pass.......از اونطرف کارایی که برا ساخت بازی انجام داده یا آخرش منفی بوده یا کافی نبوده(به جز یکی دو مورد)

البته برای خود مایکرو چندان بد نبوده این نگرش چون با همین سرویسا و تقویت استور سود کرده ولی برای گیمر جماعت چندان مثبت نیس چون بازی جدید با کیفیت بازی نمی کنه(کما اینکه تو فروش کنسول هم انعکاس استقبال مردم دیده میشه)

.

• Like
Reactions: Adam

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
اسپنسر به xbox به عنوان یه پلتفرم نگاه نمی کنه به عنوان یه سرویس نگاه می کنه و اگر دقت کرده باشیم تو این سه سالی که سر کار بوده(و زمان کمی هم نبوده) تو ارائه سرویسا خیلی خوب کار کرده....از bc گرفته تا ea a و آوردن بازیهاش رو pc و تقویت استور pc و حالا هم game pass.......از اونطرف کارایی که برا ساخت بازی انجام داده یا آخرش منفی بوده یا کافی نبوده(به جز یکی دو مورد)

البته برای خود مایکرو چندان بد نبوده این نگرش چون با همین سرویسا و تقویت استور سود کرده ولی برای گیمر جماعت چندان مثبت نیس چون بازی جدید با کیفیت بازی نمی کنه(کما اینکه تو فروش کنسول هم انعکاس استقبال مردم دیده میشه)

.
مشخصا این سیاست UWP خیلی برای مایکروسافت سود داشته.
وضع به گونه ای شده که حتی اپل هم داره تحت UWP میاد برنامه خودشو(اسمش چی بود؟ یادم رفت!)میده!
یا ویندوز10 اس کلا برای دک کردن تبلت های اپلی و البته کروم بوک های گوگل به میدان اومده.
از زمان اومدن نادلا همه بخش های مایکرو با سوددهی خارق العاده ای روبرو شدند و مدام دارند خلاقیت های بیشتری نشون میدند! تیم سرفیس از نخبگان تشکیل شده و با سرفیس استودیو آب سردی بر روی سر اپل ریختند یا با طراحی سرفیس لپ تاپ رقابتی بزرگ با اپل و گوگل شروع کردند.
به نظرم اگه مدیر بخش بازاریابی ایکس باکس تغییر بکنه و البته سیاست های اسپنسر متعادل تر بشه به نظرم این بخش هم شبیه سرفیس به خوبی میتونه پیشرفت بکنه.
منتها مشکل اینجاست اگه اسپنسر رو الان بردارند بخش ایکس باکس دچار هرج و مرج بی سابقه ای میشه. راستی لازم به ذکره با تمام این حرفا بخش ایکس باکس در سال مالی 2016 سومین بخش سودده مایکروسافت بوده و ویندوز چهارمی! مشخصا اینها برنامه های بزرگ تری برای ایکس باکس دارند غیر ممکنه بخش سوم مهم سوددهی شونو به این راحتی ول کنند.

• Like
Reactions: SHANSER

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,769
نام
مراد حلیمی
مشخصا این سیاست UWP خیلی برای مایکروسافت سود داشته.
وضع به گونه ای شده که حتی اپل هم داره تحت UWP میاد برنامه خودشو(اسمش چی بود؟ یادم رفت!)میده!
یا ویندوز10 اس کلا برای دک کردن تبلت های اپلی و البته کروم بوک های گوگل به میدان اومده.
از زمان اومدن نادلا همه بخش های مایکرو با سوددهی خارق العاده ای روبرو شدند و مدام دارند خلاقیت های بیشتری نشون میدند! تیم سرفیس از نخبگان تشکیل شده و با سرفیس استودیو آب سردی بر روی سر اپل ریختند یا با طراحی سرفیس لپ تاپ رقابتی بزرگ با اپل و گوگل شروع کردند.
به نظرم اگه مدیر بخش بازاریابی ایکس باکس تغییر بکنه و البته سیاست های اسپنسر متعادل تر بشه به نظرم این بخش هم شبیه سرفیس به خوبی میتونه پیشرفت بکنه.
منتها مشکل اینجاست اگه اسپنسر رو الان بردارند بخش ایکس باکس دچار هرج و مرج بی سابقه ای میشه. راستی لازم به ذکره با تمام این حرفا بخش ایکس باکس در سال مالی 2016 سومین بخش سودده مایکروسافت بوده و ویندوز چهارمی! مشخصا اینها برنامه های بزرگ تری برای ایکس باکس دارند غیر ممکنه بخش سوم مهم سوددهی شونو به این راحتی ول کنند.
مساله همینه دیگه...برا مایکرو سود داشته این سیاست(البته اونم تو دراز مدت براش مشکل ایجاد خواهد شد اگر ادامه بده فقط این سیاست رو) تبدیل کنسول به یک سرویس ولی برا گیمر مخصوصا گیمر هارکود چه سودی داشته؟؟؟هیچی

.

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
مساله همینه دیگه...برا مایکرو سود داشته این سیاست(البته اونم تو دراز مدت براش مشکل ایجاد خواهد شد اگر ادامه بده فقط این سیاست رو) تبدیل کنسول به یک سرویس ولی برا گیمر مخصوصا گیمر هارکود چه سودی داشته؟؟؟هیچی

.
در دراز مدت به لطف ویندوز هیچ ضرری متوجه شون نیست. این رو مطمئن باش

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور

.
البته اسپنسر خودش به تنهایی کاره ای نیست بلکه این فشار مدیر کل بهش میاد که اقا باید ویندوز و سرویس Xbox یکمارچه بشه بازی هاش و برنامه هاشون وقتی موفقیت عظیم استیم میبینن طبیعی که هر دو رو میخوان حالا این وسط بازی انحصاری هم قربانی بشه در حالی که نسل قبل کلا نگاهشون فرق داشت و خیلی دنبال این سیستم ها نبودن

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نباید هی به اسمنسر طعنه زد بلاخره اینا یک سیاست های دیگه ای دارن و ملت هم حق انتخاب دارن هر کس انحصاری های بهتر و متنوع و AAA میخواد میره سمت سونی هر کس هم سیستم لایو قوی و برنامه های خوب سیستم مثل Game Season یا Ea Acsses و پشتیبانی از بازی های نسل قبل و قدرت بیشتر و 4k میخواد میره سمت ماکرو تو خارج ممکنه خیلیا دوتاش داشته باشن کسی زور نکرده ماکرو الان از همین سیستم های لایوش درامد خوبی داره

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
نه واقعا ترول نکردم. از نظر من اسپنسر قطعا یکی از بدترین مدیران صنعت گیمه که واقعا درک نمیکنم فن های مایکرو چرا طرفدارش هستن. تقریبا اتفاقی نبوده که تحت مدیریت ایشون نیفتاده باشه. و طبیعتا من این اتفاقات بد رو از دم از چشم ایشون میبینم. البته منکر کارهای مثبتش نیستم، نمیگم هرکاری کرده بد بوده اما قطعا مدیر خوبی برای بخش Xbox نیست. برای من یادآورد کن کتاراگی هست. مایکرو یه مدیری مثل کاز میخواد که باید کلا بخش Xbox رو متحول کنه!
بدبختی اینجاست که اسپنسر به تنهایی کاره ای نیست سیاست ها بلاخره از طرف نادلا هم گوشزد و دیکته میشه شما سونی نبینی که یوشیدا همه کارس و میاد اختیار عمل کامل میده به استودیو ها و از اونور سونی مثل ماکرو سیستمی مثل ویندوز رو pc نداره که بخواد تمرکزش رو اونم بزاره و این نسلم که سونی خیلی قدرتمندانه استارت زد و فاصله خوبی گرفت و دادن راحت تر برنامه هاشون جلو میبرن

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
منم موافقم مستقیما تقصیر اسپنسر نیست. مثل داستان مرغ و تخم مرغ میمونه. آیا اسپنسر اومد که سیاستهای مایکرو اینجوری شد؟ یا اینکه سیاستهای کلانشون اینجوری شد بعد اسپنسر رو آوردن چون اونم همین ذهنیتو داشت؟ در هر صورت به حال من مصرف کننده فرقی نمیکنه. من همون وضعیت فعلی رو میبینم.

...............................................................................................................................................................................................

داشتم به این فکر میکردم که چقد بحثای ما چیپ و بیخود شده. یه دورانی من نوعی اسم آنچارتد میاوردم مایکرو فن نوعی هم فورا شات از هیلو 4 رو میکرد. میگفتیم گرافیک تلو اینجوریه سریع شات از گیرز میذاشتن. حرفم اینه که واقعا رقیب چنتش پر بود. رقیب لایقی بود. بحثای فنهاشم داغ و خونین

داری آنچارتد و ای پی های سونی رو با halo مقایسه میکنی؟

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
اشتباه همه تون همینجاست.اسپنسر خودش از سران ارشد بخش تصمیم گیری ویندوز10 و سیاست های کلان مایکروسافته.
خودشون نسل قبل قبل دو موقعیت بخش کلاد و بخش استودیو های مایکروسافت رو هم بر عهده داشتند.
در انتخاب نادلا هم حمایتای برخی سران قدیم و جدید مایکروسافت(که اسپنسر هم جزوشونه)کم تاثیرگذار نبود.
اتفاقا خود اسپنسر از حامیان پرشور سیاست های فعلی مایکروسافته.

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
مقیاسه اشتباهی کرده
بازی که متا دو نسخه اخرش 87 و 84 در حد مقایسه با IP های سونی نیست کاملا با شما موافقم.:-bd
پیشنهاد میکنم یک نگاهی به دنیای عظیم هیلو بندازی.
داستان هاش رو دنبال کنی.
می فهمی که چرا طرفدار های هیلو عاشقش هستند و دوستش دارند.

Mbox

کاربر سایت
Nov 11, 2006
1,314
نام
مجید
مقیاسه اشتباهی کرده
بازی که متا دو نسخه اخرش 87 و 84 در حد مقایسه با IP های سونی نیست کاملا با شما موافقم.:-bd
آره واقعاً قابل مقایسه نیست با ای پی هایی که هنوز یه مود آنلاین معمولی هم نتونستن ارائه بدن کلا شاید سه تا ip اول سونی رو هم اندازه halo نشن.:-j

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر