مانیتور واید و رزولوشن واید

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,953
نام
فرهاد
یادش بخیر یه دونه مانیتور دوره قلقلک میرزا داشتم focus بود بدبخت 6سال ازگار کار کرد اخ نمیگفت اینقدر زدم تو سرش الان LCD خریدم از ترسم جرات نمیکنم دست بهش بزنم 2043 سام دارم اینقدر درازه که .:biggrin1:

TyRaX

موجودی خوشحال
کاربر سایت
Oct 21, 2005
1,824
نام
پارسیا
اینها به کنار، نکته مهم. یک برنامه ای هست که میاد فقط اون window که باهاش کار میکنی رو روشن نگه میداره و بقیه تصویر رو سیاه میکنه، من برای اینکه وقت برنامه نویسی حواسم پرت نشه استفاده میکردم، میگردم پیداش میکنم. میشه بازی رو انداخت توی window و با این برنامه بقیه تصویر رو سیاه کرد و میشه بازی با رزولوشن 4:3 و با حاشیه سیاه.

برنامه اش رو پیدا کردم.
یکی اینه .. Ghoster .. که صفحه رو سیاه میکنه، روی اون پنجره ای که میخواین کلیک میکنید و اون روشن میشه.آیکونش هم میره توی taskbar و میتونید مقدار تیره بودن بقیه صفحه رو کم و زیاد کنید.
یکی دیگه هم هست dropcloth که من باهاش کار نکردم.

دانلود Ghosterکه free هم هست.

Ghoster این شکلی میشه
ghoster.jpg

آخرین ویرایش:

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,559
نام
کورش
Shoot'em up مثلاً به این می‌گن:

حمید چند تا معرفی کن ببینم میتونی چیزی معرفی کنی که بازی نکرده باشم فقط قبلش از سایتهای Bigfish Games و Reflexive و Gamehouse و Alawar نباشه چون همشون رو بازی کردم(مگه اینکه تو 6 ماه اخیر منتشر شده باشه). در مورد حال دادنش هم کلا هرکی این سبک رو بازی نکرده نصف عمرش بر فناست :biggrin1:

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
حمید چند تا معرفی کن ببینم میتونی چیزی معرفی کنی که بازی نکرده باشم فقط قبلش از سایتهای Bigfish Games و Reflexive و Gamehouse و Alawar نباشه چون همشون رو بازی کردم(مگه اینکه تو 6 ماه اخیر منتشر شده باشه). در مورد حال دادنش هم کلا هرکی این سبک رو بازی نکرده نصف عمرش بر فناست :biggrin1:
خو اگه منظورت از shmup، گیم‌های Bigfish Games و Reflexive و کمپانی‌های مشابه هست، گلاب به روتون نصف عمر خودت هم بر فناست :D
یه چند وقتی هست که رفتم تو نخ این سبک، و توی Community هایی که نسبت به این سبک، جدی هستن، فقط Shmup های ژاپنی رو قبول دارن و حق هم دارن :D

گفتم، بعداً هر وقت حال داشتم یه تاپیک در این باره می‌زنم...

m_g_s

کاربر سایت
Jun 19, 2006
841
نه نصفه یه چیزی نپرون :biggrin1: حداقل یه لینک بده بعد قضاوت
میکنیم رو نصفه عمر.
:biggrin1:off topic
با اجازه اوس حمید حالا که خودش نیست من بگم قضیشو مثلا :biggrin1:
shmup ها اصولا یه سری از گیم های رایج در arcade machine ها هستن که مخصوصا توی ژاپن طرفدارای زیادی دارن.اصطلاحا به این گیم ها که خو 2D بودن Side Scrolling Shoot'em up میگن و دو نوع Vertical و Horizontal دارن.
این مثلا Mushihimesama Futariـه نمونه ای از vertical shmupـه که الان منو حمیدوس داریم روش کار می کنیم:biggrin1:
b5yffbkpqgu90exhmovw.jpg
اونیم که حمیدوس عکسش رو گذاشته بود Raiden IV بود.Raiden یکی از shmup های بسیار خفنه.
shmup های خفن و معروف مثلا : Gradius,Ikaruga,Battle Garrega,Raiden
اینا همشون رو آرکید بوده و می تونین با یه امولیتر MAME , رام اینا رو دانلود کنین و لذتشو ببرین :biggrin1:
Raiden III روی pc هم عرضه شده مثلا یا Gradius نسخه های NES و Genesis م داره که می تونین رام اونارو دانلود کنین

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,559
نام
کورش
با اجازه اوس حمید حالا که خودش نیست من بگم قضیشو مثلا
shmup ها اصولا یه سری از گیم های رایج در arcade machine ها هستن که مخصوصا توی ژاپن طرفدارای زیادی دارن.اصطلاحا به این گیم ها که خو 2D بودن Side Scrolling Shoot'em up میگن و دو نوع Vertical و Horizontal دارن.

واقعا؟ نمیدونستم LOL
اینا همشون رو آرکید بوده و می تونین با یه امولیتر MAME , رام اینا رو دانلود کنین و لذتشو ببرین
Raiden III روی pc هم عرضه شده مثلا یا Gradius نسخه های NES و Genesis م داره که می تونین رام اونارو دانلود کنین

اقا خیلی ممنونم از این همه اطلاعات گرانبها و با ارزش . هیچ کدوم رو نمیدونستم
Gradius

اینو بازی کردم از نظر من برتری خاصی نسبت که بقیه نداشت . هنوز سر حرفم برای نصف عمر هستم.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
برای استفاده از رزولوشن دلخواه (حتی رزولوشنهای پایین) در مورد کارتهای گرافیک nVidia :

وارد nVidia Control Panel شده و در قسمت Change Resolution , زبانه ی Add Resolutions و سپس Create Custom Resolution را انتخاب کرده و با توجه به نسبت تصویر , هر رزولوشنی رو که میخواهید برای خود تعریف می کنید.
مثال برای 16:9 :
------------------------
1024x576
800x450
600x337

HamidoOs

کاربر سایت
Jun 28, 2007
1,073
نام
حمید
برای استفاده از رزولوشن دلخواه (حتی رزولوشنهای پایین) در مورد کارتهای گرافیک nVidia
اون موقع که مانیتور واید گرفتم، همین کار رو هم امتحان کردم ولی مشکل اینه که مانیتور فقط می‌تونه بعضی رزولوشن‌ها رو درست نشون بده. وقتی از این طریق رزولوشن تعریف می‌کنی، کار می‌کنه ولی تصویر درست نیست.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
اون موقع که مانیتور واید گرفتم، همین کار رو هم امتحان کردم ولی مشکل اینه که مانیتور فقط می‌تونه بعضی رزولوشن‌ها رو درست نشون بده. وقتی از این طریق رزولوشن تعریف می‌کنی، کار می‌کنه ولی تصویر درست نیست.
فکر کنم این مشکل تو مانیتورهای با نسبت تصویر 16:9 وجود داره
چون وقتی 16 رو بر 9 تقسیم می کنیم , یه عدد اعشاری می ده که تمومی نداره :
1.777777777777777777777777...
برای همین هیچوقت نمیشه رزولوشنهای دیگه رو با کمک این عدد اعشاری , دقیق تنظیم کرد.
ولی چون مانیتور خودم , نسبت تصویرش 16:10 هست و جواب تقسیم میشه 1.6
برای همین من مشکلی از نظر تصویری برای رزولوشنهای تعریف شده ندارم.

joopi_gam3r

کاربر سایت
Nov 3, 2006
1,116
شما اگه رزولوشنی که تعریف میکنی با نسبت تصویر هماهنگ باشه مشکلی نیست ...
ولی مسئله اینه که این رزولوشن هارو چجوری میشه آورد تو بازی؟؟؟!!

Troy_ali

کاربر سایت
Apr 27, 2006
565
نام
| _| \-/
سلام دوستان
من می خواستم مانیتور 19 اینچ بخرم(این مانیتور رو ) ... ولی سیستم ضعیفی دارم ( VGA : GeForce 5500 !) واسه همین وقتی این تاپیک رو مرور کردم اندکی به فکر فرو رفتم که اصلا همچین کاری بکنم یا نه ! :biggrin1:
حالا اگر ممکنه یه راهنمایی به من بدید که چه مدلی و چه اندازه ای خوبه (با بودجه ی 200 - 250 هزار تومن ) و اینکه اصلا لازم هست بخرم یا نه ! چون الان این مانیتورم خیلی قدیمی شده و حتما می خوام یه مدل بهتر بگیرم ...

ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر