مادربورد Jasper و مباحث پیرامون آن

Eternal

کاربر سایت
Aug 1, 2009
16
سلام.
من امیدوار بودم مایکروسافت توی مادربردهای جسپر از خازنهای نوع Solid State استفاده کنه ولی ظاهرا علاقه ی زیادی به ارتقای کیفیت کنسولش نداره (مثل سونی نیست). البته تا همینجاش هم خوب پیش رفته !!

jozefup

کاربر سایت
Aug 1, 2009
19
نام
mehrdad
من چند روز پیش یه xbox360 elite خریدم با برد جاسپر به تاریخ 13-9-2009 .. بعد متوجه شدم یه هیت سینک کم داره :(یعنی به جای 3 هیت سینک , 2تا داره مثل مدلهای قدیمی تر.
حالا میخام بدونم اینجوری مشگلی نداره؟:confused:

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,766
نام
وحید
من چند روز پیش یه xbox360 elite خریدم با برد جاسپر به تاریخ 13-9-2009 .. بعد متوجه شدم یه هیت سینک کم داره :(یعنی به جای 3 هیت سینک , 2تا داره مثل مدلهای قدیمی تر.
حالا میخام بدونم اینجوری مشگلی نداره؟:confused:
نه مشکلی نداره فقط یه تعداد از سری های اول سینک دوقلو داشتن بعد دیدن احتیاجی نداره برداشتن البته برای اطمینان بیشتر و عمر بیشتر دستگاه میتونی دوازده ولتش کنی خیالت راحت باشه ولی اگر نکردی هم مشکلی پیش نمیاد

majidxeon

کاربر سایت
Dec 24, 2006
44
نام
majid
سلام

من تازه یه الایت گرفتم کنسول قبلیمم یه پرمیوم 2006 بود که 3 چراغ شد.من میخام 2 جا از کنسولم استفاده کنم.میتونم از آداپتور قبلیم که 205 واته استفاده کنم؟
ممنون

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
من تازه یه الایت گرفتم کنسول قبلیمم یه پرمیوم 2006 بود که 3 چراغ شد.من میخام 2 جا از کنسولم استفاده کنم.میتونم از آداپتور قبلیم که 205 واته استفاده کنم؟
ممنون

نه عزیز...
پورت پاور و ورودیه کابل پاور فرق می کنه...
نمیشه صرفه جویی کرد،اون آداپتور 205W رو کلا بیخیال شو

سلام

لطفا یکی بگه که xbox 360 با برد جاسپر تا الان خرابی داشته یا نه ؟(با ذکر منبع)

خرابیش حداقل بین کاربرای این سایت نزدیک به صفر بوده...
توی سایتهای در ارتباط با این کنسول هم خبر وسیعی نبوده.
3 چراغ شدن کنسول با این مادربورد تقریبا رو به صفره :smile:
دغدغه شما دیگه نباید 3 چراغ شدنش باشه،اگر هم ترس از 3 چراغ دارید می تونید برای استفاده از کنسول زمان بندی کنید.

majidxeon

کاربر سایت
Dec 24, 2006
44
نام
majid
نه عزیز...
پورت پاور و ورودیه کابل پاور فرق می کنه...
نمیشه صرفه جویی کرد،اون آداپتور 205W رو کلا بیخیال شو

ولی فرقی نمیکنه البته 203 وات بود :cheesygri الان دارم از 203 تو حال استفاده میکنم از 150 هم تو اتاقم
بازم ممنون :love:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
دوست عزیز این باعث میشه دستگاهتون بعدا براش مشکل ایجاد بشه!من یکی از دوستان خودم سر همین قضیه کنسولش رو از دست داد...
بهتر هست از همون پاور 150W استفاده کنید چون مصرف برق کمتری هم داره.

آخرین ویرایش:

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
دوست عزیز این باعث میشه دستگاهتون بعدا براش مشکل ایجاد بشه!من یکی از دوستان خودم سر همین قضیه کنسولش رو از دست داد...
بهتر هست از همون پاور 150W استفاده کنید چون مصرف برق کمتری هم داره.
پدرام، قضیه اگه فقط Watt باشه، طبق تئوری مشکلی نیست، دستگاه بر حسب نیازش از پاور انرژی مصرف میکنه، مگه اینکه مطلب دیگه ای باشه.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
پدرام، قضیه اگه فقط Watt باشه، طبق تئوری مشکلی نیست، دستگاه بر حسب نیازش از پاور انرژی مصرف میکنه، مگه اینکه مطلب دیگه ای باشه.

نه من به خاطر واتش نمیگم.
من کنسول دوستم که خراب شد رو ارسال کرد تهران برای تعمیر،اما تعمیرکار گفت از پورت برقشه.
دقیقا دوستم از پاور کنسول قدیمیش استفاده می کرد.
منم به این دوستمون پیشنهاد دادم استفاده نکنه چون نمی خوام به سرنوشت اون دچار بشه!

mehdihoo

کاربر سایت
Jan 19, 2008
623
نام
مهدی
نه من به خاطر واتش نمیگم.
من کنسول دوستم که خراب شد رو ارسال کرد تهران برای تعمیر،اما تعمیرکار گفت از پورت برقشه.
دقیقا دوستم از پاور کنسول قدیمیش استفاده می کرد.
منم به این دوستمون پیشنهاد دادم استفاده نکنه چون نمی خوام به سرنوشت اون دچار بشه!
اینطور نیست.علت عوض کردن شکل پورت این بود که برد های جدید بهینه سازی شده به توان کمتری نیاز داشتند و برای همین پاور اونها توان خروجی کمتری داره ، برای جلوگیری از اتصال پاور های جدید به کنسولهای قدیمی تر شکل کانکتور رو طوری تغییر دادند که به کنسولهی قدیمی نخوره. ولی کماکان امکان اتصال پاورهای قدیمی به کنسول جدید حفظ شده و اگر این مورد ایجاد اشکال میکرد طوری میساختند که پاور های قدیمی به کنسول های جدید نخوره.
کنسول هر چقدر که توان بخواد از پاور میگیره و اگر پاور نتونه تامینش کنه آسیب میبینه.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,212
نام
محمد
دوستان قضیه این jasper جدید ها که یه هیتسینک کم داره چیه؟ از چه تاریخی به بعد 360 بگیرم یه هیتسینک کم داره؟ منظورم اینه که مثلا 360 هایی که تاریخ ساختشون بد از برج 10 2009 هست اینجوری هست؟ به نظرتون 360 قدیمی تر بگیرم بهتره؟ در ضمن ما تو یزد دستمون از Cooling و 12 ولت کوتاست . چه کنم شبا خواب ندارم نمیدونم چه کنم. 360 هایی که اینجاست مال برج 11 . 2009 هست .Cooling هم کسی نیست انجام بده . بخرم به نظرتون؟

ari67

کاربر سایت
Jan 10, 2010
273
نام
آراد
دوستان قضیه این jasper جدید ها که یه هیتسینک کم داره چیه؟ از چه تاریخی به بعد 360 بگیرم یه هیتسینک کم داره؟ منظورم اینه که مثلا 360 هایی که تاریخ ساختشون بد از برج 10 2009 هست اینجوری هست؟ به نظرتون 360 قدیمی تر بگیرم بهتره؟ در ضمن ما تو یزد دستمون از Cooling و 12 ولت کوتاست . چه کنم شبا خواب ندارم نمیدونم چه کنم. 360 هایی که اینجاست مال برج 11 . 2009 هست .Cooling هم کسی نیست انجام بده . بخرم به نظرتون؟

یه مطلب از آقا خلیل بود که گفته شده بود از 20/9/2009 یه هیت سینک از سیستم کم شده.در مورد کولینگ هم بگم من خودم خیلی حساس بودم نسبت به کولینگ ولی بعد انجامش متوجه شدم رو جسپر انجام هم ندی موردی نداره چون گرمای تولیدیش نسبت به مدلهای قبلی خیلی کمتره ولی اگه مداوم پاشی کولینگ انجام بدی بهتره.من الان شده 8 ساعتم بازی کنم ولی دستمو که میگیرم پشتش باد خنک احساس میکنم(با وجود انجام 12 ولت و S&D)
با اطلاعات بسیار محدود از الکترونیک هم میتونی به راحتی انجامش بدی.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,212
نام
محمد
یه مطلب از آقا خلیل بود که گفته شده بود از 20/9/2009 یه هیت سینک از سیستم کم شده.در مورد کولینگ هم بگم من خودم خیلی حساس بودم نسبت به کولینگ ولی بعد انجامش متوجه شدم رو جسپر انجام هم ندی موردی نداره چون گرمای تولیدیش نسبت به مدلهای قبلی خیلی کمتره ولی اگه مداوم پاشی کولینگ انجام بدی بهتره.من الان شده 8 ساعتم بازی کنم ولی دستمو که میگیرم پشتش باد خنک احساس میکنم(با وجود انجام 12 ولت و S&D)
با اطلاعات بسیار محدود از الکترونیک هم میتونی به راحتی انجامش بدی.
والا من 2 ساعت 2.30 که بازی میکنم خسته میشم . تو روزم کلا شاید 3-4 بار کنسولو روشن میکنم . در مورد اینکه خودم Cooling انجام بدم اصلا امکان نداره با اینکه خودم قبلا کار سخت افزار کامپیوتر کردم ولی به کار تخصصی اعتقاد دارم یعنی از انجام کاری که توش تخصص ندارم خوشم نمیاد . وقتیم بخوام چیزی بخرم میرم پیش کسی که وارد باشه تو اون کار . ولی در هر صورت مرسی بابت راهنماییت.به احتمال زیاد همون جدیدارو میگیرم . ایشالا که خراب نمیشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر