قیمت پلی استیشن 5 [پست اول حتما خوانده شود]

BUY-min.png

همونطور که از اسم تاپیک مشخصه اینجا در مورد قیمت بروز کنسول PS5 صحبت میشه
اگر پستی برخلاف قوانین در این تاپیک مشاهده کردید سریعاً گزارش کنید تا رسیدگی بشه
"از نقل قول کردن این پست ها خودداری کنید"

قبل از ارسال پست، حتماً موارد زیر را رعایت کنید:
در صورت مشاهده تخلف مستقیماً بدون اخطار برخورد خواهد شد
  • از دلالی کردن، تبلیغ فروشگاه ها ( آدرس، تلفن، لینک سایت، اسم فروشگاه، فرد خاص و .. ) جداً خودداری کنید.
  • باز هم تاکید می کنم، تبلیغ ممنوع ( من می‌خوام PS5 وارد کنم کی می خواد ؟!،این سایته برای پیش فروش گذاشته قیمتش خوبه حتما یه سری بزنید !!، انصافاً این فروشگاه X فیمت خوبی می ده ! و .. )
  • صحبت های سیاسی ( چرا تحریم شدیم و .. ) ممنوع می‌باشد.
  • بقیه مواد خلاف قوانین سایت هم که مشخصه ( فحاشی به یکدیگر، فرستادن پست های بی ارتباط با تاپیک و .. )
  • تاپیک برای دادن هرجور نظری درباره شرایط بازار و قیمت کاملاً آزاد هست و به هیچ عنوان حق حمله کردن به کسی که نظرش مخالف هست رو ندارین و در صورت مشاهده بدونه بخشش و تذکر قبلی دسترسیتون به تاپیک قطع میشه .
  • تصویر قرار ندید . قیمت پیش فروش رو اعلام نکنید . اگر جایی کالا رو موجود داره و قیمت اعلام کرده قیمت رو بنویسید و بگید فروش آنلاین یا فلان شهر و فلان محدوده
از این به بعد هم کسی اینجا نگه شماره و آدرس بدید یا پ.خ کنید، شدید برخورد میشه.

شما اگه قیمت به مزاجتون خوش اومد تشریف می برید پروفایل کاربری که قیمت داده ( توصیه نمیشه ! ) و سمت راست از "ارسال پیغام خصوصی" استفاده می کنید نه اینکه وسط تاپیک بگید شماره و آدرس رو پ.خ کن !

در صورت رعایت نکردن موارد بالا مستقیماً با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
باز هم تاکید میشه که با هر پستی مشکل دارید فقط گزارش کنید و خودتون تو تاپیک به کسی تهمت نزنید و با هم درگیر نشید .
پس سعی کنید با همکاریتون تاپیک رو جلو ببریم، باز هم تاکید می کنم این تاپیک به این راحتی ها باز نشده، اجازه ندید کاربرهایی که مشخصه هدفشون چیه، باعث قفل شدن و پاک شدن این تاپیک بشن.
بدیهی می‌باشد که ممکن است این قوانین به اقتضای زمان دستخوش تغییر گردند.

*تشکر از @.Amirone بابت کار گرافیکی

( آخرین ویرایش مدیریت : 1399/10/13 )

Last edited by a moderator:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
قیمت امروز فروشگاه های اینترنتی نسخه استاندارد از 22 میلیون تا 22میلیون و 890 دیده شده حتی در برخی از فروشگاه ها تا 26 میلیون هستش

در این میان برخی از فروشگاه اینترنتی مدعی هستند با مجوز از برخی ارگان های دولتی گارانتی تعویض یکساله تنها با مبلغ 150 هزار تومان فروش دارن .

اگر در فاکتور گارانتی تعویض قید بشه بخواد بعدا بزنه زیرش قابل پیگیری هستش
بزار قیمتشو بزارن ۵۰ تومن چه فرقی میکنه وقتی خریدار نیست
اون یه ماه قبلو نبین که زیر ۲۰ اومد خیلیا رفتن خریدن همون موقع خیلیا که کنسولی چیزی نداشتن از رو ناچاری رفتن خریدن
الان کیه که بیاد ۲۳.۵ به کنسول پول بده
خود فروشنده ها هم میدونن ۲۳ تومن پول یه کنسول خنده داره
اینو مطمئن باشین شاید ۲ درصد از گیمرهای ایران کنسولو خریدن بقیه توان مالیشو ندارن یا اگرم داشته باشن پولشو آسون به دست نیاوردن که ۱۲ تومن بالای قیمت قانونیش بخرن
همین قیمت ۱۳ تومن هم برای کسی که بیکاره اکثر گیمرها نوجوون هستن و بیکار براش ۱۳ تومن خیلی زیاده

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
بزارین یه چیزیو بگم بعضی از فروشندگان محترمی هم که میان این تاپیکو میبینن بدونن خود سونی قبل از این دلالها خودش راحت میتونست بدون اینکه تو فشار تولید قرار بگیره کنسولو راحت با ۱۰۰۰ یا ۱۱۰۰ دلار به بازار عرضه کنه ولی میدونن قشر گیمر توان خرید بالای ۵۰۰ دلارو نداره اوناییم که خریدن شاید کمتر از ۲ درصد تو ایران یا حتی جهان باشه حالا این دلالهای محترم ایران قیمتو بزارن ۳۰ تومن کسی نیست بخره خود من الان توان خریدشو به راحتی دارم ولی اینم میدونم برای این ۲۳ تومن زحمت زیادی کشیدم جمع کردنش به ریال واقعا سخته پدرم درومده اما خرج کردنش به دلار اونم ۱۰۰۰ دلار برام سخته
من قبلا به یه سریا میگفتم بخرین شما که ۱۸ تومنو جور کردین ۵ تومنم روش بزارین بخرین الان به این نتیجه گرفتم اینا دارن از آب گلالود ماهی سهله قورباغه هم میگیرن دیگه حرومخوری هم حدی داره به والله خیلی از فروشنده های اصلی بازار برا خودشون ۱۲ تومنم اب نخورده
اینا دارن یه جوری قطره قطره واردات میکنن تا تو هر کنسول راحت ۱۰ تومنو منفعت کنن اما اینو بدونین قشر گیمر کنسول ۹۸ درصدشون توان خرید بالای ۱۲ تومنو ندارن

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
خب متاسفانه سونی امروز ریز سال مالیش رو اعلام کرد که شاید برای سهام دار ها خبر خوبی باشه ولی برای خریدار ها خیلی ناراحت کنندست، تا الان ۴.۵ میلیون ps5 فروش رفته و تا آخر این سال مالی سونی که اخر مارچ باشه این عدد به ۷.۶ میلیون میرسه ولی برای سال مالی بعدی تا اخر مارچ ۲۰۲۲ پیش بینیشون به بازار عرضه کردن ۱۴.۹ دستگاه دیگست که با توجه به میزان demand معنیش اینه که تا ۱۳ ۱۴ ماه اینده هم نمیشه انتظار داشت با قیمت واقعی در دسترس همه قرار بگیره...

Supply-constrained PS5 shifts 4.5m units as Sony predicts highest-ever profit

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
خب متاسفانه سونی امروز ریز سال مالیش رو اعلام کرد که شاید برای سهام دار ها خبر خوبی باشه ولی برای خریدار ها خیلی ناراحت کنندست، تا الان ۴.۵ میلیون ps5 فروش رفته و تا آخر این سال مالی سونی که اخر مارچ باشه این عدد به ۷.۶ میلیون میرسه ولی برای سال مالی بعدی تا اخر مارچ ۲۰۲۲ پیش بینیشون به بازار عرضه کردن ۱۴.۹ دستگاه دیگست که با توجه به میزان demand معنیش اینه که تا ۱۳ ۱۴ ماه اینده هم نمیشه انتظار داشت با قیمت واقعی در دسترس همه قرار بگیره...

Supply-constrained PS5 shifts 4.5m units as Sony predicts highest-ever profit

گفته انتظار این مقدار فروش رو دارن نه اینکه بخوان اینقدر تولید کنن و این عدد بیشتر از ps4 هست
Sony is aiming to sell more than 14.8m PS5s in its next fiscal year, which would be more than the number of PS4s shipped during its second year
تولیدشون حداقل حداقل 2 برابر این عدد هست

koorosh

کاربر سایت
Jun 22, 2007
3,167
نام
El Duderino
گفته انتظار این مقدار فروش رو دارن نه اینکه بخوان اینقدر تولید کنن و این عدد بیشتر از ps4 هست

تولیدشون حداقل حداقل 2 برابر این عدد هست
کجا گفتن این رو که این عدد فروشه و میزان تولید ۲برابره این عدده؟ همون پاراگراف جمله بعدیش میگه "We expect PS5's high demand to continue into next fiscal year and will do our best to meet that demand,"

وقتی دیمند رو نمیتونن supply کنن چطوری میخوان ۲برابرش تولید کنن دقیقا؟

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,942
نام
MR.1199
یه مدت حدود 10-9 سال پیش، بانه بورس لوازم خانگی و جدیدترین تلویزیون ها و لوازم صوتی تصویری بود اونم با پایین ترین قیمت. جوری که تو مسیر حرکت به سمت بانه، لاین مخالف همه بلا استثنا یه lcd بالای ماشینشون بسته بودن به عنوان سوغاتی :D
درست خاطرم هست که همون زمان، حتی فروشنده های اون جا نمیدونستن PS3 چیه! :D اونم زمانی که پلی 3 اسلیم هم اومده بود، ولی خب به هر صورت PS2 هم به زور پیدا میشد با وجود این که به لحاظ صوتی تصویری حتی از تهران هم جلوتر بودن.

بعد که تلگرام و اینا اومدن، فروشنده های گرامی دقیقا انگار که از غار بیرون اومده باشن، قیمت های این ور رو دیدن و گفتن با خودشون بابا عجب کلاهی سر ما رفته :D قشنگ یه درصد مشتی کشیدن رو قیمت هاشون. این هم شد که اخیرا مطلع شدم دو تا مجتمع تجاری بسیار بزرگشون تعطیل شده سر مسائل خیلی ابتدایی :D گوارای وجود ;)

همه اینا رو گفتم که چی، بگم بانه الان حضوری PS5 استاندارد بین 29-30 تومنه :D از ماست که بر دوغ... والا

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
یک جنگ خنده داری بین دو دسته توی سایت های دیوار و ایسام و شیپور و ... راه افتاده که یک سری میرن قیمت های 15 تومن و 14 تومن میدن ( 12 هم دیده شده بتازگی برای نسخه استاندارد :D) به خیال اینکه با اینکار قیمت ها زودتر میشکنه و از اونور یک سری دلال و مغازه دار هم میرن قیمت 30 به بالا میزنن که به خیال خودشون قیمت ها رو بالاتر ببرن و مشتری رو مجاب کنن قیمت 26 و 27 تومنی عالیه و به قول یک بنده خدایی می خوان همه چی رو عادی جلوه بدن :D

ولی نه قیمت بالای اینا نه قیمت پایین اونا تاثیری روی مشتری و قیمت بازار نداره و فقط خودشون رو سرکار گزاشتن و مسخره کردن ولی اون مغر بیمار فروشنده هایی که این کارها رو میکنن خریدارم L-)

آخرین ویرایش:

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,907
در مورد عرضه و قیمت کنسول مشکل اصلی و اساسی این بود که شرکت های فروش آنلاین خیلی راحت اجازه دادن با چند تا بات ساده همه ی کنسول هاشون دست چند تا دلال بیفته و 2000 و 3000 تایی خرید بزنن و حالا هم انبار کردن و دارن قطره چکانی 1000 دلار میفروشن
هیچ قانونی هم ندارن که این کار جرم باشه و دستگیرشون کنن و هر تعداد هم تولید شه این داستان ادامه داشته باشه باز کمبود کنسول در بازار جهانی وجود خواهد داشت

فقط باید قانون سفت و سخت بزارن و به بازار نظارت کنن تا دلال ها از بازار خرید و فروش جمع بشن تا قیمت ها و عرضه و تقاضا متعادل بشه

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
من فکر کنم تا چند ماه اینده که کرونا در دنیا کمتر بشه(هم به خاطر واکسن هم گرم شدن هوا) شرایط خیلی بهتر بشه
اگر صبرش رو داشته باشید اردیبهشت سال دیگه باید زمان خوبی برای خرید باشه با در نظر گرفتن ثبات دلار البته

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
تو ایران قیمت همه چی بستگی به خریدار داره بهترین راه مقابله با گرونی نخریدن کنسول گرونه.
شرایط امسال فرق داره دلال ها به سود دو برابری عادت کردن.
حتی اگه مشکل کمبود کنسول تو بازار حل بشه اگه تقاضا با این قیمت ها بالا باشه راحت با احتکار تو بازار کمبود ایجاد میکنن و هر روز قیمت هارو بالا میبرن.
روش گرون کردن تو مملکت همینه امسال که دیدیم این روش چقدر خوب جواب داد.

البته خوبی بازار کنسول اینه راحت میشه قاچاقی وارد کرد و بازار جذابی برا قاچاقچی و دلال اصلی هم نیست.
خدای نکرده دلال اصلی وارد بازار کنسول بشه مثل بقیه بازارها یه سود40درصدی جیب خودش میذاره و سود10درصدی هم برای دلال خرد و فروشنده.
نتیجه میشه قیمت دو برابری کنسول نسبت به بقیه دنیا تا اخر نسل.

به نظر منم اردیبهشت وقت خوبی برا خرید اگه وضع دلار خوب باشه و قرنطینه و...نباشه.
اردیبهشت ماه رمضان و همیشه ماه رمضان قیمت وسایل الکترونیکی از کل سال پایین تره.
من قبل این گرونی ها همیشه خریدهامو ماه رمضان انجام میدادم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر