قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two Step Verification) به PSN اضافه شد

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
سرانجام پس از مدت‌ها قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای یا همان Two Step Verification برای اکانت‌های PSN که از امنیت پایینی برخوردار هستند اضافه شد. با استفاده از این قابلیت شما میتوانید شماره تلفن همراه خود را به اکانت PSN اضافه کرده و از آن برای تایید هویت ورد به اکانت خود استفاده کنید و در نتیجه از اکانتی با امنیت بالاتر برخوردار باشید.

این قابلیت فعلا برای اکانتهای استرالیا فعال است

برای تست و آموزش یک اکانت استرالیا ساختم. وقتی وارد اکانت میشوید در بخش Security با گزینه Tow Step Verification مواجه میشوید.

1.png

پس از کلیک بر روی گزینه OK به صفحه جدیدی فرستاده شده و باید User و Password اکانت خود را وارد کنید. در صفحه جدید باید شماره تلفن همراه خود را ثبت کرده و پس از دریافت کد تایید از طریق پیامک و وارد کردن آن گزینه Two Step را فعال کرده و دوباره کد تایید جدیدی برای شما ارسال میشود که پس از تایید قابلیت تایید دو مرحله ای برای شما فعال میشود.

7.png

از این به بعد هر بار که بخواهید از طریق سایت به اکانت خود وارد شوید باید کد تایید فرستاده شده به تلفن همراه را وارد کنید.

9.png

با خود کنسول هم تست کردم و باید از طریق کنسول هم کد ارسال شده به تلفن همراه خود را وارد کنید

20160816_143417.jpg

این قابلیت هنوز برای اکانتهای دیگر مناطق فعال نشده. در تصویر زیر میتوانید ببینید که شماره همراه برای اکانت اصلی خودم که ریجن 1 هست فعال شده ولی هنوز گزینه Two Step غیر فعال است

8.png

آپدیت (1395/6/4) :

قابلیت تایید هویت دومرحله‌ای به اکانتهای دیگر مناطق اضافه شد و میتوانید اکنون به اکانت خود اضافه کنید.

آخرین ویرایش:

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
اینطوری که من متوجه شدم شما میگی استفاده از کرک ضربه ای به کسی نمیزنه ولیکن استفاده از اکانت های هکی ضربه میزنه !
عزیزم شما از این دیدگاه نگاه کن وقتی داری از برنامه کرک شده استفاده میکنی (که اون کمپانی هم یک شی بی جان نیست و از انسان هایی که خانواده دارند و باید خرجی بدند تشکیل شده و کلی ادم در اون کمپانی ها سهام دارند) به نوعی داری از هکر حمایت میکنی و اون رو تشویق میکنی بیشتر به کمپانی ها اسیب بزنه. دقیقا حکایت قفل دنوو که وقتی voski یک روش دور زدن معمولی گذاشت، 600 هزار بازی اکتیو شد.یعنی 600 هزار نفر خواهان بازیهایی بودند که باید براشون پول میدادند و کمپانی ها از اون پول برای زن و بچه اشون خرجی میبردند .!
همونطور که اپل و مایکروسافت خدمات برای ایرانی ها ندارند، سونی هم خدماتی برای فروش بازیها به ایرانی ها نداره و اگرمشکلی پیش بیاد هیچ مسئولیتی به گردن نمیگیره.
همونطوری استفاده از اکانت هکی به یک نفر اسیب برسه، استفاده ازکرک محصولاتی مثل ویندوز و برنامه های ویندوز و برنامه های موبایلی به ده ها نفر اسیب میرسونه.
چه طور وقتی ما یک فیلم به صورت دزدی میبینیم به عنوان مثال بتمن و سوپرمن کسی اینطوری داغ نمیکنه ! در حالی که خیلی راخت این فیلم رو به صورت دزدی نگاه میکنیم و از افرادی که بستر این دزدی رو فراهم کردند حمایت میکنیم(این افراد درامد های کلان دارند) و پس از اون میریم در اینترنت خیلی راحت فیلم رو میکوبیم در حالی که ما یک ریالی برای اون محصول هزینه نکردیم و مستقیما داریم به خانواده های صاحبان اون کمپانی ضربه میزنیم و به جای اینکه حق سازنده اثر رو پرداخت کنیم میریم از اون فردی که باعث این بستر دزدی شده حمایت میکنیم. زمینه خرید فیلم انلاین هم فراهم هست و راحت میشه ازاستور های گوگل و مایکروسافت و یا اپل و ... این فیلم ها رو خرید ! حتی خوده سونی هم روی ps4 بخشی برای فروش فیلم داره و خیلی از این اکانت های هکی برید ببینید کلی فیلم خریداری شده توسط اون فرد.
و یا تو زمینه موسیقی که حتی به خواننده های داخلی خودمون هم رحم نمیکنیم و به راحتی بهشون به صورت مستقیم ضربه میزنیم.

اکانت های هکی یقینا دزدی هست و قطعا به اون فرد اسیب میزنه (چه متوجه بشه و چه نشه) ولیکن استفاده از برنامه ها و محصولات دیگه هکی هم مستقیما به صاحبان اون محصول اسیب میرسونه. اینکه بگیم اون کمپانی هست ولی این شخص هست قضیه تفاوت ایجاد میشه فقط توجیح هست.اینطوری درست نیست بگیم اهنگ و فیلم و برنامه دزدین مشکلی نداره ولیکن اکانت هکی بده !
این بازی هایی که قفل دنوو داشتن آیا بیشتر فروختن؟ چرا فکر میکنین این 600 هزار نفر که بازی رو اکتیو کردن قرار بوده بازی رو بخرن؟
چرا فکر میکنین هر کی هر چی داره پایرت میکنه وقتی که مجبور بشه پول بده حاضره پول بده و به محصول رایگان بعدی مراجعه نمیکنه؟:D
آیا فکر میکنید مایکروسافت بلد نیست قفلی بسازه که ویندوز کرکی از بین بره؟ این کارو نمیکنه چون میدونه این افرادی که دارن از ویندوز به صورت رایگان استفاده میکنن کوچ میکنن به سیستم عامل های دیگه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
روزی نیست که این مالباخته ها ببخشید اکانت باخته ها تو گف یا اینور و انور تاپیک نزنن و خون گریه نکنن ... بعد دوست عزیزی اومده اینجا میگه به کسی ضرر نمیزنه ... و از کپی رایت بهتره ..

یاد اون کامنت های تلگرامی افتادم که از نظر فلانی اکانت های هکی از نظر شرعی مشکلی ندارن.

کسی که اکانت اصل نداشته ..پاش خرج نکرده ... چند صد ساعت پاش و بازی هاش وقت نزاشته ... یه چند تا اکانت هکی خریده و چند تا بازی گاز زده و انداخته دور ... چی میفهمه یه روز بخوای لاگین شی و ببینی اکانتت از دسترس خارج شده پ یا بن شده چه حالی به ادم دست میده .

بحث کردن بی فایده است ... اگه بحث کردن فایده داشت که همه مشکلات حل میشد که نه نیاز به زندان بود نه مجازات و نه نزاع و جنگ و درگیری... این تقصیر از احمال کاری سونیه ... و باید درستش کنه و محیط امنی برای کابراش فراهم کنه .. که معلوم نیست چرا بعد از گذشت ۳-۴ سال هنوز پشت گوش می اندازه

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
این بازی هایی که قفل دنوو داشتن آیا بیشتر فروختن؟ چرا فکر میکنین این 600 هزار نفر که بازی رو اکتیو کردن قرار بوده بازی رو بخرن؟
چرا فکر میکنین هر کی هر چی داره پایرت میکنه وقتی که مجبور بشه پول بده حاضره پول بده و به محصول رایگان بعدی مراجعه نمیکنه؟:D
آیا فکر میکنید مایکروسافت بلد نیست قفلی بسازه که ویندوز کرکی از بین بره؟ این کارو نمیکنه چون میدونه این افرادی که دارن از ویندوز به صورت رایگان استفاده میکنن کوچ میکنن به سیستم عامل های دیگه.
همین جا چند نفر بیخیال شدن و بازی رو خریدن؟ تو خود CrackStatus اصلا لینک گذاشتن برای خرید بازی...دیگه نمیشه گفت اصلا تاثیر نذاشته.
بعد کدوم سیستم عامل هست برای گیمینگ مناسب باشه؟!

• Like
Reactions: ULTIMATE TEAM

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
15,124
نام
نـــــــویـــــــــد
صرفا جهت اطلاع:
از لحاظ شرعی مشکل نداره، چون کافر بر مالش مالکیت نداره و...

آدم کافر باشه اما دزدی نکنه
خوبه والا این شرع و مخلفاتش شده بهانه ای برای سرپوش گذاشتن روی ۱۰۰۰مدل گند و کثافت کاری
با همین طرز فکر اجازه ی هرکاری به خودتون میدید
لابد دوستت هم کافر به حساب میاد اکانتشو بدزدن مشکلی نداره

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
روزی نیست که این مالباخته ها ببخشید اکانت باخته ها تو گف یا اینور و انور تاپیک نزنن و خون گریه نکنن ... بعد دوست عزیزی اومده اینجا میگه به کسی ضرر نمیزنه ... و از کپی رایت بهتره ..

یاد اون کامنت های تلگرامی افتادم که از نظر فلانی اکانت های هکی از نظر شرعی مشکلی ندارن.

کسی که اکانت اصل نداشته ..پاش خرج نکرده ... چند صد ساعت پاش و بازی هاش وقت نزاشته ... یه چند تا اکانت هکی خریده و چند تا بازی گاز زده و انداخته دور ... چی میفهمه یه روز بخوای لاگین شی و ببینی اکانتت از دسترس خارج شده پ یا بن شده چه حالی به ادم دست میده .

بحث کردن بی فایده است ... اگه بحث کردن فایده داشت که همه مشکلات حل میشد که نه نیاز به زندان بود نه مجازات و نه نزاع و جنگ و درگیری... این تقصیر از احمال کاری سونیه ... و باید درستش کنه و محیط امنی برای کابراش فراهم کنه .. که معلوم نیست چرا بعد از گذشت ۳-۴ سال هنوز پشت گوش می اندازه

منم دقیقا داشتم به همین فکر میکردم که چرا سونی ایقدر داره اهمال کاری میکنه !! دیگه گندش رو درآورده. هنوز قابلیت two step رو برای بقیه مناطق فعال نکرده. این مدت 6 ماه انتظار رو برای deactivate اکانت از طریق سایت به بهانه کلاهبرداری تغییر نمیده و تنها میاد یه فرم deactivation قرار میده که درخواست بدی و شاید سونی خودش تصمیم بگیره که این کار رو انجام بده تازه احتمال اینکه اکانت کسی که هک شده رو معلق کنه هست. اصلا چرا این گزینه deactive all رو از تو سایتش بر نمیداره. با اینکه میدونه این سیستم هکرها چطوری عمل میکنه.

====================

پ.ن : یه مشکلی رو توی فروم های خارج از ایران خوندم در مورد این مسئله که شدیدا ناراحت شدم. یک بنده خدایی برای خانومش به عنوان هدیه تولد دو تا بازی خریده بود. اکانت خودش اکتیو بوده و خانومش هم با اکانت خودش بازی میکرده. یه روز هم خانوم میاد بازی کنه که بله میبینه قفل رو بازیها هست و نمیتونه بازی کنه چرا؟ چون یه نفر دیگه اکانت شوهرش رو هک کرده و داره ازش استفاده میکنه. درسته اون آقا دسترسی به این بازیها داره ولی تکلیف خانومش چیه؟ الان اون میخواد با اکانت خودش بازی کنه و تروفی بگیره و ... و نمیتونه چرا چون یکی تو این خراب شده هست که داره از اکانت اونا سوء استفاده میکنه

پ.ن 2 : همونطوری که دوستان گفتن کسی که یک ریال برای اکانتش خرج نکرده و حتی نمیدونه level اکانت و تروفی و ... چیه براش خیلی سخت هست که این موضوع رو درک کنه

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
کاری به موافق و مخالف این بحث ندارم، فقط از اول تاپیک دارم دنبال می کنم که دامنه اطلاعاتم بره بالا! یه موردی برام سوال شده این قضیه مقایسه اکانت هکی با کرک هست، می گن که کرک که بشه شما به یک کمپانی داری ضرر می زنی، اما اونطوری حداقل مال یک نفر هست که چیزی هم ازش کم نمی شه! این مسئله پیش میاد که آیا شما که اکانت هکی خریدی خیری هم به کمپانی رسوندی؟ یک نه به اون ده ها نفر + یک نفر صاحب اکانت ضربه زدی؟! چون در واقع شما که پولی برای استفاده از اون محصول به کمپانی ندادی، یه مبلغ ناچیزی دادی به جناب آقای هکر و دوست دلال گرامی، ولی این وسط از اون محصول استفاده کردی! البته می گم کاری با بقیه مسائل ندارم، اما این یه نکته برام سوال شده بود :-?

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
همین جا چند نفر بیخیال شدن و بازی رو خریدن؟ تو خود CrackStatus اصلا لینک گذاشتن برای خرید بازی...دیگه نمیشه گفت اصلا تاثیر نذاشته.
بعد کدوم سیستم عامل هست برای گیمینگ مناسب باشه؟!
امار فروش هست. بازی ای اگه تغییر خاصی تو فروشش کرده بگید. با لینک سایت تاثیر مشخص نمیشه.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
امار فروش هست. بازی ای اگه تغییر خاصی تو فروشش کرده بگید. با لینک سایت تاثیر مشخص نمیشه.
اینکه خیلی ها رسما گفتن بازی رو می خریم هم مشخص نمی کنه؟ تو همین سایت شما ندیدی؟ تغییر تو فروش هم مگه اینکه ماشین زمان داشته باشی بری بازی رو با قفل و بی قفل بدی بیرون مقایسه کنی.

AGENTkiler

کاربر سایت
Dec 13, 2012
191
کاری به موافق و مخالف این بحث ندارم، فقط از اول تاپیک دارم دنبال می کنم که دامنه اطلاعاتم بره بالا! یه موردی برام سوال شده این قضیه مقایسه اکانت هکی با کرک هست، می گن که کرک که بشه شما به یک کمپانی داری ضرر می زنی، اما اونطوری حداقل مال یک نفر هست که چیزی هم ازش کم نمی شه! این مسئله پیش میاد که آیا شما که اکانت هکی خریدی خیری هم به کمپانی رسوندی؟ یک نه به اون ده ها نفر + یک نفر صاحب اکانت ضربه زدی؟! چون در واقع شما که پولی برای استفاده از اون محصول به کمپانی ندادی، یه مبلغ ناچیزی دادی به جناب آقای هکر و دوست دلال گرامی، ولی این وسط از اون محصول استفاده کردی! البته می گم کاری با بقیه مسائل ندارم، اما این یه نکته برام سوال شده بود :-?
تا جایی که من میدونم هیچ سودی برای شرکت سازنده نداره البته ضرری هم نداره یه قابلیت هست که ازش سو استفاده میشه

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
اینکه خیلی ها رسما گفتن بازی رو می خریم هم مشخص نمی کنه؟ تو همین سایت شما ندیدی؟ تغییر تو فروش هم مگه اینکه ماشین زمان داشته باشی بری بازی رو با قفل و بی قفل بدی بیرون مقایسه کنی.
اکه بحث میخواد به صورت من خودم خیلی ها رو دیدم باشه من صحبتی ندارم. هر موقع بحث فروش و اینکه واقعیت چی هست بود بیاید صحبت کنیم

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,869
نام
Sajjad
آدم کافر باشه اما دزدی نکنه
خوبه والا این شرع و مخلفاتش شده بهانه ای برای سرپوش گذاشتن روی ۱۰۰۰مدل گند و کثافت کاری
با همین طرز فکر اجازه ی هرکاری به خودتون میدید
لابد دوستت هم کافر به حساب میاد اکانتشو بدزدن مشکلی نداره
چی میگی باو
من نه از اکانت هکی استفاده میکنم نه بازی کرکی، ولی خب نرم افزار هام کرکی هستن و چاره ای غیر از دزدی(یا هر چیز دیگه ای که اسمشو میذارین ندارم)
من مسئله رو به صورت کلی بیان کردم، حالا اینکه صاحب اون اکانت کافر هست یا نه به من ربطی نداره، هر کس میتونه خودش تصمیم گیری کنه:)

Democracy

کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
چی میگی باو
من نه از اکانت هکی استفاده میکنم نه بازی کرکی، ولی خب نرم افزار هام کرکی هستن و چاره ای غیر از دزدی(یا هر چیز دیگه ای که اسمشو میذارین ندارم)
من مسئله رو به صورت کلی بیان کردم، حالا اینکه صاحب اون اکانت کافر هست یا نه به من ربطی نداره، هر کس میتونه خودش تصمیم گیری کنه:)
کل اون مسئله ای که شما بیان کردی از ریشه مشکل داره. طرف به هر دین و کیش و آیینی معتقد باشه و نباشه، شما نباید تبصره بذاری و این حق رو برای خودت و همفکرهات قائل بشی که بخوای اموالشون تصرف کنی.

Ezio96

کاربر سایت
Sep 30, 2014
445
نام
رامين
صرفا جهت اطلاع:
از لحاظ شرعی مشکل نداره، چون کافر بر مالش مالکیت نداره و...

داعش هم با همین مسئله ی کافر دونستن طرف مقابل داره این همه جنایت میکنه و اموال و زمین هاشون رو تصرف می کنه!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
تفاوت کاملن آشکار هست، حالا شما دوست داری نبین، اون طرف یک کمپانی هست که نمی تونه یا نمیخواد به شما خدمات بده و حتی روی کشور شما برای آمار فروش هم حساب نکرده اما اون اکانت برای یه آدم معمولی هست! (تازه بماند دوستان زیادی هستند که با وجود اختلافات ارزی و عدم امکان خدمات چیز های دیگه رو هم اورجینال میخرن)
به همون مثالی که دوست مون زد دقت کنید تا تفاوت رو بفهمید ، آیا شما قبول می کنی دزد بیاد اموال شما رو ببره بعد بگه چون ویندوز کپی روی PC ات داری کار من ایرادی نداره و شما نباید اعتراض کنی!! اکانت هم مثل همون اموال تو خونه ی شماست حتی شاید از خیلی چیزها هم گرون تر تموم شده باشه برای فرد! (اگه هنوز با این مثال هم بگی هک اکانت بهتر از کپی هست که دیگه مشخصه کی دنبال توجیه هست)

Sent from my iPhone using Tapatalk

اولا اینکه داداش من خودم دوتا کامنت تو این تاپیک دادم و تو هر دو کامنت بارها گفتم این کار ناپسندیده هست ولیکن عزیزم شما کاملا داری بحث رو میپیچونی من مثال در تمامی حوزه های محصولات دیجیتالی از موسیقی و سینما و نرم افزار و غیره زدم که شما حتی با استفاده از کرک و کپی داری به اون کمپانی سازنده ضربه میزنی و اون شخص کرک کننده رو حمایت مالی میکنید. و ارائه بحث خدمات اصلا ربطی نداره شما خیلی راحت فیلم های کمپانی دیزنی رو کپی نگاه میکنید در حالی که شرایط خرید قانونیش محیا هست و حتی میرید از فیلم انتقاد میکنید!تو همین ایران چند میلیون نفر فیلم های این کمپانی رو نگاه میکنند و دربارش نظر میدند تحلیل میکنند و غیره ! مایکروسافت کنسول X360 رو کلا به قیمت تمام شده تو بازار برای فروش ارسال میکرد تا با فروش نرم افزاری سود بکنه ولیکن شما میای کنسول رو به قیمت کف میخری و از بازیهای کپی و خدمات لایو این کمپانی استفاده میکنی بدون اینکه پولی به مایکروسافت برسه ! دقیقا مثل اکانت های هکی که شما بدون اینکه پول بدی داری از خدمات PSN استفاده میکنید و حق بقیه پلیر های دنیا رو میخورید . شما با استفاده از اکانت های هکی نه تنها به اون فرد (شاید اصلا متوجه نشه و هیچوقت هم نشهو به کارش نیاد) بلکه به سونی و حتی پلیر های دیگه ضربه میزنید ! شما میرید موسیقی و فیلم ها رو به صورت غیر قانونی دانلود میکنید و از افرادی که این محصولات رو به صورت غیر قانونی گذاشتند حمایت میکنید تا به کارشون ادامه بدند و به صاحب اون اثر که در خیلی از موارد اینده یک هنرمند بهش وصل هست رو نابود میکنید (برید ببینید میزان دانلود فیلم های غیر قانونی در تورنت بالای ده ها میلیون بار هست برای هر فیلم در حالی که اگر یک دهم اون میزان در صورت نبود نسخه غیر قانونی مجبور میشدند برند اون فیلم ها رو پول بدند و ببینند چه سودی حاصل دست اندرکاران ساخت اون فیلم میشد)
بحث این هست که هر نوع استفاده از اکانت های هکی و یا محصولات کرک شده به صاحب و باقی مصرف کنندگان اون اثر به صورت زنجیر وار اسیب مالی وارد میکنه از لحاظ شرعی و قانونی غیر قابل قبول هست ولی اینکه بگیم اکانت هکی خیلی بده ولی فیلم کپی و یا موسیقی شاید ویندوز و باقی نرم افزار ها بد نیستند درست نیست!
یکی روبه خاطره استفاده از اکانت هکی سرزنش کنیم ولی خودمون رو به خاطره استفاده غیرقانونی وخوردن حق مالکین باقی محصولات دیجیتالی تبرئه و بدون گناه بدانیم خیلی بدتر از همون استفاده از اکانت های هکی هست

• Like
Reactions: Democracy

mobile1199

_-[ BE THE BATMAN ]-_
Gold User
Jun 21, 2015
1,950
نام
MR.1199
دوستان یه چیز رو درست متوجه نشدم ! این قابلیت اختیاریه ؟ یعنی به دلخواه هر شخص رو اکانتش ست میشه یا ضروریه ؟:D (خلاصش این که اکانت های هکی پروندشون بسته شد ؟:|)
-----------------------------------
در مورد "پسندیده" و "ناپسند" بودن اکانت های هک شده ، واضحه که صحیح نیست ! ولی خیلی راحت بعد گرفتن اون اکانت و ست کردن گیم هاش رو کنسول میتونید یه ایمیل بزنید به صاحب اکانت و بگید که اکانتت هک شده رفیق ! پسوردش رو سریع تر عوض کن :| این طوری عذاب وجدان هم نمیگیرید و اون بنده خدا هم نجات پیدا میکنه ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر