عرضه ی Kinect SDK برای PC در ماه آینده

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
microsoft-xbox-kinect-pc_t.jpg

بالاخره مایکروسافت رسما زمان پشتیبانی کینکت از ویندوز را اعلام کرد ، بنابر اعلام این شرکت بسته ی نرم افزاری کینکت برای ویندوز 7 در ماه آینده ی میلادی (مارس) برای PC در دسترس خواهد بود .

البته این SDK محدود به فعالیت های غیر تجاری بوده و نرم افزار لازم برای فعالیت هایی نظیر ساخت بازی ها و نرم افزار ها برای فروش در تاریخ نامعلومی عرضه خواهد شد.

این SDK به محققان و علاقه مندان اجازه خواهد تا از امکانات صوتی و کنترل کامل موشن کپچر کینکت و سنسور آن برای آشنایی با آن و همچنین کنترل اینترفیس ویندوز بهره ببرند .

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
جواب منو کسی نداد!
اینکه مایکروسافت قراره کینکت برای پی سی تولید کنه شایعه اس یا نه؟
اگه قراره تا چند وقت دیگه؟
بابا معلوم نیست از اولم قرار بود باسه پی سی باشه 10 سال پیش یهو شد کینکت :|

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
یعنی فکر می کنی وقتی ویندوز و کینکت که هر 2 برای مایکروسافت هستن asus میتونه کاری بکنه این وسط ؟ مایکروسافت میذاره؟ :|

بله. اگه مایکرو بازیهای مخصوص و درست و حسابیه کینکتو واس win منتشر میکرد, حرفت درست بود ولی در حال حاضر که هر دو دستگاه از داشتن بازی درست و حسابی بی بهره اند پس برد با اونیه که جدیدتر و قویتره یعنی ASUS

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
بله. اگه مایکرو بازیهای مخصوص و درست و حسابیه کینکتو واس win منتشر میکرد, حرفت درست بود ولی در حال حاضر که هر دو دستگاه از داشتن بازی درست و حسابی بی بهره اند پس برد با اونیه که جدیدتر و قویتره یعنی ASUS
ببخشید جریان این کینکت asus چیه؟:-/

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
نظرات شخصی:
دستگاهی که ASUS داره مشابه کینکت می زنه (به اسم Xtion) با همکاری همون شرکتی داره ساخته میشه که برای مایکروسافت کینکت رو ساخت، پس بنابراین به همون خوبی یا حتی بهتر در میاد، ولی از لحاظ ساپورت برنامه ای، به نظر میاد نوشتن بازی Motion Control کار ساده ای نیست و بعید می دونم بازی و برنامه خاص درست و حسابی برای Xtion بیاد و اصولا بعید هم هست این دستگاه فروش بالایی داشته باشه (هر کی همچین چیزی می خواست قبلا کینکت خریده). حدس من اینه که Xtion هم به سرنوشت همون ماوس شرکت ASUS که مشابه کنترلر Wii زده شده بود (Eee Stick) دچار میشه.

در طرف مقابل کینکت بیش از 10 میلیون دستگاه ازش فروش رفته، و همین الانش بالای 20 تا بازی داره که حداقل تا به حال 2 بازی اش هم به گفته هر کسی که امتحانش کرده شاهکار هستند (Dance Central و نسخه دومش که به زودی میاد و توی نمایشگاه ها مردم بازی کرده اند). ضمن این که عناوین بزرگی براش در حال ساخته شدن هستند مثل RYSE و بازی های های مختلف دیگه هم سازگاری شون با کینکت به مرور بیشتر و بیشتر میشه. به احتمال خیلی زیاد کینکت توسط کنسول نسل بعدی مایکروسافت هم ساپورت خواهد شد و ترکیب اون دو تا هم بسیار بهتر از ترکیب XBOX 360 فعلی و کینکت خواهد بود و بازی های خیلی بهتری براشون میاد. یعنی کلا روی هم رفته با این میزان فروش میشه ساپورت قوی مایکروسافت در سال های آینده رو از کینکت پیش بینی کرد. :)

من قبلا خودم به Xtion خیلی امیدوار بودم و می خواستم اصلا کینکت نخرم، ولی در حال حاضر شدیدا فکر می کنم یک دهم موفقیت کینکت رو هم تجربه نمی کنه.

آخرین ویرایش:

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347

اگه یه سری از بازی های 360 براش بیاد مسلما asus هیچ حرفی برای گفتن نداره پشتیبانی شرکت بزرگی مثل ماکرو با asus قابل قیاس نیست

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
اگه یه سری از بازی های 360 براش بیاد مسلما asus هیچ حرفی برای گفتن نداره پشتیبانی شرکت بزرگی مثل ماکرو با asus قابل قیاس نیست

بله - اگه بیاد ولی هیچوقت نمیاد. مایکرو برای مقابله با سونی هم که شده این عناوین رو برای windows منتشر نمیکنه. در واقع مایکرو هیچ کاری برای windows gaming انجام نداده توی این چند سال اخیر (بستن استودیو هایی که برای windows بازی می ساختند - از سال 2007 تا الان برای windows بازی منتشر نکرده - حتی جلوی انتشار بعضی از بازیها رو که قرار بوده برای PC منتشر بشه رو گرفته (alan wake) و ...)

Nilooofar

کاربر سایت
Apr 15, 2011
417
نام
Niloofar
هر موقع فروشش به 10 میلیون نه به 5 میلیون رسید دم از قوی بودن بزن.. شما دلت از مایکروسافت پره.. وگرنه میفهمیدی که asus هیچ کار نمیتونه بکنه.. هر موقع اونقدر فروش کرد براش بازی میاد و برنامه مینویسن که امکان نداره سیستم های تحت ویندوز که زیر دسته مایکروسافته چنین بازی ها و برنامه هایی رو براش ساپورت کنن

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
هر موقع فروشش به 10 میلیون نه به 5 میلیون رسید دم از قوی بودن بزن.. شما دلت از مایکروسافت پره.. وگرنه میفهمیدی که asus هیچ کار نمیتونه بکنه.. هر موقع اونقدر فروش کرد براش بازی میاد و برنامه مینویسن که امکان نداره سیستم های تحت ویندوز که زیر دسته مایکروسافته چنین بازی ها و برنامه هایی رو براش ساپورت کنن

منظور من از قویتر بودن, قویتر بودن از نظره سخت افزاری هستش نه فروش... در اینکه تو فروش (فقط در حوزه ی PC البته) کدوم موفقتر میشه, بعدا معلوم میشه (چند ماه دیگه)
گذشته از اینها من Asus رو تو زمینه ی سخت افزار بهتر از microsoft میدونم (نظر شخصی)
فعلا هم محصول Asus از موتور Unity3D پشتیبانی میکنه که برای شروع خوبه
http://www.asus.com/Multimedia/Motion_Sensor/Xtion_PRO_LIVE/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر